1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

BGM-109 Tomahawk

Diskurzus a(z) 'Támadó fegyverzet' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 5..

1. gacsat

gacsat Well-Known Member

Bevallom, nem néztem végig a videókat. Te láttál olyat, ahol meg lehet számolni a villanásokat?

2. gacsat

gacsat Well-Known Member

100 m $ba.

zsolti likes this.
  3. gacsat

gacsat Well-Known Member

Van ebből kumulatív? Kb 20 centis lukat láttam a fedezéken.

4. zsolti

zsolti Well-Known Member

Hahaha, kapizsgálod :D Azért kérdeztem, mert bizony van ebből többféle harci fejjel szerelt változat is, pl láttam én már kazettásat is. Na épp ezért, kiváncsi vagyok hogy ki mennyi találatot vélt látni. Az Orosz források napok óta kötik az ebet a karóhoz, rengeteg helyen és rengetegszer láttam leírva a 23 találatot, az USA meg csöndben van ezzel kapcsolatban...

sirdavegd likes this.
  5. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Hármat én térítettem el, a sufnimban vannak... Jó lesz majd, ha kell a magyar honvédségnek..

6. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Szerintem a drón is robotrepülőgép. A drón olyan robotrepülőgép, amelyet real-time irányítanak.

cinikus likes this.
  7. neptun892

neptun892 Well-Known Member

Lehet, hogy ennél kevesebb volt?

8. dudi

dudi Well-Known Member

A drón vagy UAV egyértelműen nem robot hanem pilóta nélküli repülő.

9. haubagoi

A robotrepülőgép is pilóta nélküli repülő. A robot nem azt jelenti, hogy karjai vannak, meg lábai és lépked mint a terminátor, hanem azt, hogy autonóm módon tud működni, amely persze nem zárja ki a közvetlen (táv)irányítást sem.

sirdavegd likes this.
  10. dudi

dudi Well-Known Member

Tudom mit jelent a robot direkt megnéztem pontosan.Ettől még az UAV-ra nem mondjuk,hogy robot.

11. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nem, én nem hiszem hogy ettől kevesebb lett volna ettől. A Szírek/Oroszok érdeke az lenne hogy minnél kevesebbet kommunikáljanak le. Ha 23 találatot mondanak, fixre veheted, hogy attól csak több lehet, ha hazudnak. Az Usa érdeke meg nyilván az lenne, hogy minnél több találatról tudjon hozni bizonyítékot, viszont ők csöndben vannak. 59 ből ha igaz a 23, az elég vérszegény tényleg. Mai hír, hogy már nem 6 db mig 23, hanem 6 db szu22 és 3 db mig 23 veszteségről van szó a szírek szerint, tehát ettől sanszosan nem kevesebb, inkább több lehet a valós veszteség. Az viszont tény, hogy ma már ment tovább a reptéren a napi rutin.

12. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

gacsat and endre like this.
  13. wolfram

wolfram Well-Known Member

De az avatarom meg pont egy "semi-autonomous" eszköz. :p A teljesen autonóm, többször használatos cuccoknak mi lesz a nevük? A félautonómoké? A távirányításúaké? A "kötött programvezérlésű" egyszer haszálatosaké (mint amilyen a Tomahawk is)? Nem egyszerű ez...

14. haubagoi

Ha félig vagy teljesen autonóm, akkor meg pláne robotrepülőgép a neve :)

15. Python

Python Well-Known Member

The guided-missile destroyer USS Arleigh Burke (DDG 51), USS Stout (DDG-55), guided missile cruiser USS Philippine Sea (CG-58) launches Tomahawk Land-Attack Missiles.

joker likes this.
  16. joker

joker Well-Known Member

Érdekes, hogy milyen közelről biztonságosnak ítélik az indítás megfigyelését.

17. Roni

Roni Well-Known Member

A KD-20 800 ezer dollárba kerül míg egy Tomahawk 1,1 millió dollárba.

18. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

19. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Szinte mindenből kellene gyűjtőtopik. A leggyakoribb repülőgéptípusokat számítva nincs értelme mindennek külön topikot nyitni. (A tegnapi Britecloud topiknak sem volt sok értelme, simán elfért volna n+1 topikba az anyag.)

20. Terminator

Terminator Well-Known Member

Nekem mindegy hogy csináljátok, csak legyen követhető és visszakereshető az egyes típusokra vonatkozó hírek és a rá vonatkozó hozzászólások.
    Szerintem ez csak típusonként külön topikban megoldható. Fél év múlva már nem lehet semmit sem egyszerűen megtalálni egy gyűjtőtopikban, mert Fórum keresője nem talál meg semmit.

Ezen oldal megosztása