[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Oroszországot botor módon eddig mindenki nyugatról próbálta elfoglalni - de most a Daginak lett volna lehetősége falatról falatra megenni Szibéria lágy altestén keresztül.
Semmi gond, helyette most majd partraszállnak Tajvanon....
(igen, természetesen nem gondolom komolyan)

Sok sikert a több ezer km-es meneteléshez kelet felől. "Szibéria lágy altestén keresztül" - micsoda szakszavakat használsz kéhlek :) A SZU lágy alteste egyébként a Dél-Kaukázus (meg talán Közép-Ázsia) volt, nem Szibéria, ha jól tudom.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
T

Törölt tag 008

Guest
Nem tudom hogy kamu-e a video, de a mosolygast azt ne vedd szerintem alapul. Ezek a nepek mindig mosolyognak. Ilyenek, ilyen a kulturajuk.
Igen és minden el van próbálva és lescriptelve. A leg randomabb interjú vagy variety is scriptelt és előre elpróbált Dél-Koreában.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 816
20 994
113
Oroszországot botor módon eddig mindenki nyugatról próbálta elfoglalni - de most a Daginak lett volna lehetősége falatról falatra megenni Szibéria lágy altestén keresztül.
Semmi gond, helyette most majd partraszállnak Tajvanon....
(igen, természetesen nem gondolom komolyan)[/QUOTE

Ezt a kommentet aprilis 1-re tervezted, nem?
 

shen79

New Member
2017. április 18.
19
18
3
az84Vrb_700b.jpg
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Innen a fórumról Írja itt DINAMO hogy el üldözik a népet o_O

Itt volt Kuruc is pl azt még molnibalage is kiosztotta a folyamatos kínai vész miatt.

Kalapacs is csak a fórumot járt szét kalapálni . Nagy tudás kell "leszarozni" a orosz technikát meg folyton a puytinlerohanjanyugatot dumát dobni a Grúz helyzet után o_O
Errol jut eszembe.

molnibalage es Kalapacs is en vagyok :)
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nem kell neki figyelmeztetni, mert épp ezért nem válaszoltam a reagálásodra! (hogy kinek mekkora, az ne ide tartozik!). De, ha akarod, magánba lemérhetjük!:eek:
Ha, mond neked valamit:
A Marconinál és a SAT cégnél mérnökként dolgoztam, sőt lehet, hogy az alapokat az én jegyzeteimből tanultad?:rolleyes:
Az alapokat meg magyarorszagon kaptam meg. A szakoktatast pedig tema es berendezes specifikusan tanfolyamokon oktattak oktatjak. Idaig egy olyan oktatom volt aki akcentussal beszelt de nem gondolnam hogy te lehettel az mivel indiai volt.

Bar ki tudja !!!???

Van indiai a csaladban ?
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 666
113
Errol jut eszembe.

molnibalage es Kalapacs is en vagyok :)

molni, veled ellentétben, bátran belemegy szakmai vitákba, sőt szinte csak abba megy bele. Ezért tudjuk, hogy molni nagyon magas ismeretekkel rendelkezik a nyugati haditechnika egyes témaköreiben. Te rólad mit lehet tudni, azon kívül, hogy vannak békési barátaid, akiket a zorbán kisemmizett?
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
5 perc után feladtam,a srác vigyorog,mikor az éhségtől haldokló kislányról beszél,a csaj is vigyorog,amikor arról beszél,hogy a sok katona lelőhette volna a befagyott folyón,de nem tette,stb.
Nézzetek meg 1 videót azokról,akik valóban megjárták az avh-t,recsket,bármit,ahol huzamosabb ideig(évekig) éheztek,nyomrogtak,stb,azok nem vigyorogtak.
Egyik nagyfater szovjet fogságba esett már hazafelé,amiből pár év hadifogság/málenkij robot lett,no,ő nem vigyorgott,amikor néhányszor mesélt róla,nagyon gyerek voltam még,alig figyeltem oda,de nagyon sokat kellett inni az öregnek ahhoz,hogy egyáltalán beszéljen a háborúról,a fogságról....
A nagyját inkább már a fatertól hallottam,de még ő sem vigyorgott közben.
Még egy 2. vh-s veteránnal beszéltem életemben,már vagy 20 éve elhunyt,egyik lába nyomorék lett,több iszonyú sebesülése volt,3x volt klinikai halálban,ott voltak rajta a hegek,ott volt az öreg a sűrűjében,őt is sokáig kellett fűzni,hogy egyáltalán beszéljen róla,géppuskát kezelt az öreg,pár perc után elment a hangja az öregnek,csak szorította a kezem,csak annyit suttogott:gyerek.....gyerek....gyerek....százával vágtam őket....ők meg minket.....
Nem tudta fojtani,mi meg csak zokogtunk mellette a barátommal,meglett húszonéves bikák,tökös csávók.A full kontaktos háború nem játék srácok,amiket mi látunk innen a fotelból,videón,az egy dolog,amit mostanság csinálnak az Oroszok,meg az amcsik,pár katonát elvesztenek havonta,az ois egy dolog,de amiket ezek a veteránok láttak,az nem egyszerű lehetett,a frontvonalban rendszeres volt pl a tüzérségi tűz magukra is,ha már nem volt más,és ott volt az ellenség közvetlenül,és közben a gyalogosok egymással harcoltak szinte kézitusában,egyik oldalon sem volt visszavonulás,vagy feladás,ott is éheztek,fáztak,gyakorlatilag nem volt orvosi ellátás,csak az isten segítette őket.
Olyan menekültek ezek,mint én balettáncos. Nem a te hibád Dinamo,csak szerintem ez kamu video.
Mert Europai sot Magyar fejjel gondolkodsz.

A halallal es a kulonbozo kulturalis helyzetekkel kapcsolatban akkora a kulonbseg a te europai es az o azsia gondolkodasmodotok kozott mint mondjuk a "szinkodok" kozott amit a gyaszolas kimutatasara hasznalnak.

Ha meglatnal egy azsiai ( nem mindenhol ) gyaszmenetet konyen gondolnad hogy eskuvore keszulnek mivel velunk ellentetben FEHERBE oltoznek.

Magyar fejjel probalod megerteni azt amit csak az azsiak ertenek.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
molni, veled ellentétben, bátran belemegy szakmai vitákba, sőt szinte csak abba megy bele. Ezért tudjuk, hogy molni nagyon magas ismeretekkel rendelkezik a nyugati haditechnika egyes témaköreiben. Te rólad mit lehet tudni, azon kívül, hogy vannak békési barátaid, akiket a zorbán kisemmizett?



En nem kerkrdeztem ki vagy. Amit meg onkent eddig elmondtam magamrol azt is gunyolasra hasznaljatok. Koszonom de ezt igy nem jatszom. Elegedj meg annyival amit eddig kaptal. Azon ragodj evelodj.