[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Néhány apróbb megjegyzés:
- Egyetértünk É-Korea nem valószínű hogy teleibe tudna találni (értsd: 20 kt-ás töltettel kevesebb mint 1 km-en belül) ballisztikus rakétával egy repülőgép hordozót;
- Ennél távolabbi robbanás esetén a közvetlen ionizáló sugárzás hatása a hajóra már jelentéktelen lenne, vagyis magának a hajónak az anyaga nem válna sugárzóvá;
- Egy repülőgép hordozó - csakúgy mint valamennyi modern hadihajó - képes mentesíteni magát a fedélzetére hulló radioaktív szennyeződésektől. A fedélzetbe be van építve egy spinkler rendszer ami tengervízzel és a vízbe adagolt mentesítő vegyszerekkel működik.
ronald3.jpg


uss-ronald2.jpg

A hajónak NEM KELL KIKÖTŐBE ÁLLNIA ahhoz hogy mentesítse magát a rárakódó radioaktív szennyeződésektől.
- A repülőgép hordozó minden fedélzeti nyílása - beleértve a repülőgép lifteket is - légmentesen zárható. A hordozó belső tere teljes mértékben izolálható úgyhogy oda radioaktív szennyeződés nem juthat be.
- A hajó teste több cm vastag acél, + a reaktorok extra páncélzatot és sugárvédelmet is kapnak úgyhogy egy kinti távolabbi robbanást bent, a reaktorok mellett v.színű észre sem vennének.
- Ha mégis megnőne a sugárzási szint a hajón belül - és az nem a hajó saját reaktorának a sérülése miatt van - nem értem miért kéne leállítani azonnal a reaktort ? (amúgy nem is lehet). Ha a reaktor hűtése nem sérült, akkor képes működni, gőzt fejleszteni a turbináknak. Sokkal logikusabbnak tartanám ha teljes sebességgel igyekeznének elhagyni a szennyezett zónát.
Én nem értek ennyire a hajókhoz ezért like amit írtál.Ugyan akkor egy rendkívül ideális esetet írtál le.Rákészülési idővel.Minimum lepucolna mindent a lökéshullám a fedélzetről.Az elektronika nagy része kiütődne ami egy sor láncreakciót indítana el.A reaktor működésében (szabályzása) is valószínűleg zavar állna be ami úgy egy időzített bomba. Sőt magát a mentesítést is nehezítenék az üzemzavarok.Jó lesz az 10km.-nek is amit még túlélhet egy teknő azon belül én nem hiszem ,hogy van esélye de lehet,hogy tévedek.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Én nem értek ennyire a hajókhoz ezért like amit írtál.Ugyan akkor egy rendkívül ideális esetet írtál le.Rákészülési idővel.Minimum lepucolna mindent a lökéshullám a fedélzetről.Az elektronika nagy része kiütődne ami egy sor láncreakciót indítana el.A reaktor működésében (szabályzása) is valószínűleg zavar állna be ami úgy egy időzített bomba. Sőt magát a mentesítést is nehezítenék az üzemzavarok.Jó lesz az 10km.-nek is amit még túlélhet egy teknő azon belül én nem hiszem ,hogy van esélye de lehet,hogy tévedek.
Operation Crossroads...
Érdekes tanulságai voltak a két bombának... (Mint a két bomba + 20 kt körüli volt, az egyik 180 m magasan robbant, a másik 27 m mélyen)
Az 1000 m-nél távolabb lévő II. vh.s csatahajó méretű célokat (a kísérletben résztvevő hajók közül szerintem egyedül ezeket lehet egy lapon említeni egy mai Nimitz osztályú hordozóval) egyik bomba sem tudta elsüllyeszteni. A légköri robbanás még csak jelentős szennyeződést sem okozott, nem úgy mint a víz alatti.
Tartom hogy ahhoz hogy egy Nimitz osztályú hordozót ki lehessen ütni, 1000 m-nél közelebb kell vinni hozzá egy 20 kt körüli töltetet.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
Operation Crossroads...
Érdekes tanulságai voltak a két bombának... (Mint a két bomba + 20 kt körüli volt, az egyik 180 m magasan robbant, a másik 27 m mélyen)
Az 1000 m-nél távolabb lévő II. vh.s csatahajó méretű célokat (a kísérletben résztvevő hajók közül szerintem egyedül ezeket lehet egy lapon említeni egy mai Nimitz osztályú hordozóval) egyik bomba sem tudta elsüllyeszteni. A légköri robbanás még csak jelentős szennyeződést sem okozott, nem úgy mint a víz alatti.
Tartom hogy ahhoz hogy egy Nimitz osztályú hordozót ki lehessen ütni, 1000 m-nél közelebb kell vinni hozzá egy 20 kt körüli töltetet.


Lehet tévedek,de attól,hogy az anyahajó nagy,még lehet éppen hátrány is,mert óriási felületet ad a lökéshullámnak,meg a víz hullámnak is,meg az sem mindegy,hogy milyen irányból jön a fény,oldalról van a legnagyobb felület,abba nagyon bele tudna kapaszkodni a szél,meg a víz is.
Persze kérdés,hogy mikor veszik észre,mennyi idő van felkészülni,manőverezni,stb,esetleg több nuki is érkezik,kihagynám ezt a randit az anyahajón,még több km-ről is.
Mennyire jó az anyahajó víz alatti védelme,pl egy könnyűbúvárt észrevesz?
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 291
17 362
113
Egy ilyen töltetnek mekkora lenne az EMP hatósugara? Elég lehet, ha kiüti a hajó és a repülőgépek elektronikai rendszereit, vagy legalábbis egy részüket.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
KN-15 / Pukkuksong-2 MRBM rakétát teszteltek.(1500-2000 km hatótávolságú.)




Egy héten belül második rakétáját lőtte ki Észak-Korea, nagy az aktivitás. Megvan a maguk módszere, hogy ösztönözzék saját rakétafejlesztőiket, de hát ment ez a hitleri Németországban is: már minden oldalról szorongatták őket, visszavonulás közben mégis egy rakéta-erdőt tudtak Londonra kilőni. Nem szabad lebecsülni az elszánt rakétaépítőket.
http://privatbankar.hu/makro/ket-es...afejlesztesen-hamar-elerhetik-amerikat-307665
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 453
17 691
113
KN-15 / Pukkuksong-2 MRBM rakétát teszteltek.(1500-2000 km hatótávolságú.)




Egy héten belül második rakétáját lőtte ki Észak-Korea, nagy az aktivitás. Megvan a maguk módszere, hogy ösztönözzék saját rakétafejlesztőiket, de hát ment ez a hitleri Németországban is: már minden oldalról szorongatták őket, visszavonulás közben mégis egy rakéta-erdőt tudtak Londonra kilőni. Nem szabad lebecsülni az elszánt rakétaépítőket.
http://privatbankar.hu/makro/ket-es...afejlesztesen-hamar-elerhetik-amerikat-307665

Igazából ezt az egészet csak fegyverrel lehetne megoldani. A szankciósdi szemmel láthatólag hatástalan. Csak ugye atomot senki nem szeretne a nyakába kapni, meg több ezres civil hullahegyet sem akarnak a dél koreaiak.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Igazából ezt az egészet csak fegyverrel lehetne megoldani. A szankciósdi szemmel láthatólag hatástalan. Csak ugye atomot senki nem szeretne a nyakába kapni, meg több ezres civil hullahegyet sem akarnak a dél koreaiak.
Igazából ennek a helyzetnek a fegyvermentes megoldása szerintem Kína kezében van, egy belső személycserével simán le tudnák cserélni a pufit. Kérdés hogy ez mennyire tetszene Jimmynek, mert ez törvényszerűen együtt járna egy nagyon kínai-barát É-koreai vezetéssel, és előfordulhatna hogy pár hét alatt kínai támaszpontok nőnének É-Koreában (is).
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
80 995
113
Igazából ezt az egészet csak fegyverrel lehetne megoldani. A szankciósdi szemmel láthatólag hatástalan. Csak ugye atomot senki nem szeretne a nyakába kapni, meg több ezres civil hullahegyet sem akarnak a dél koreaiak.

Nem kell itt fegyveres megoldást emlegetni(amerikai retorika -mást nem tudnak) Nem ostoba Kim Csong Un, hogy atomot vessen be valamilyen ország ellen. Elsőnek biztos nem fog. Ha megtámadják-sarokba szorítjákakkor lehetséges.DE addig minimális az esélye, nem kell hisztizni szerintem.
Mindennél jobban félti a hatalmát és az ÉK kommunista rendszert. Egy háború esetén mindkettőt elbukná.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Operation Crossroads...
Érdekes tanulságai voltak a két bombának... (Mint a két bomba + 20 kt körüli volt, az egyik 180 m magasan robbant, a másik 27 m mélyen)
Az 1000 m-nél távolabb lévő II. vh.s csatahajó méretű célokat (a kísérletben résztvevő hajók közül szerintem egyedül ezeket lehet egy lapon említeni egy mai Nimitz osztályú hordozóval) egyik bomba sem tudta elsüllyeszteni. A légköri robbanás még csak jelentős szennyeződést sem okozott, nem úgy mint a víz alatti.
Tartom hogy ahhoz hogy egy Nimitz osztályú hordozót ki lehessen ütni, 1000 m-nél közelebb kell vinni hozzá egy 20 kt körüli töltetet.
Azért egy II. vh.-s csatahajó páncélvédettsége szerintem sokkal jelentősebb mint egy mai anyahajóé sőt mint egy mai cirkálóé.A kor jellegéből harcászatából és a hajók feladatából adódóan.Ugyanakkor csak elmélkedek laikusként :)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Lehet tévedek,de attól,hogy az anyahajó nagy,még lehet éppen hátrány is,mert óriási felületet ad a lökéshullámnak,meg a víz hullámnak is,meg az sem mindegy,hogy milyen irányból jön a fény,oldalról van a legnagyobb felület,abba nagyon bele tudna kapaszkodni a szél,meg a víz is.
Persze kérdés,hogy mikor veszik észre,mennyi idő van felkészülni,manőverezni,stb,esetleg több nuki is érkezik,kihagynám ezt a randit az anyahajón,még több km-ről is.
Mennyire jó az anyahajó víz alatti védelme,pl egy könnyűbúvárt észrevesz?
Arra azért gondolj, hogy a hordozó körül előfordul néhány Aegis, ami ha mást nem, szólni tud már a fellövés tényéről is (a rakéta leszedésének lehetőségéről nem spekulálnék). Szóval legalább 10 percük lenne irányba fordulni, elpakolni a fedélzetről és nagy piros X-et festeni a hajó közepére.
Kajak esetében a hullámok hatását a hajó aljának kialakítása adja: míg egy lapos V, vagy fatörzs-alakú versenyt simán felborít egy közepesebb hullám, lapos aljú tengeriben legfeljebb vizes lesz a lábamnál gurulászó sör. Szóval az, hogy "oldalról", meg "mekkora" hullám, az még önmagában semmit nem jelent, ha a hajó ki tudja mozogni és nem borul fel. Mély vízben amúgy sem tudsz nagy hullámokat gerjeszteni még núkkal sem.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Azért egy II. vh.-s csatahajó páncélvédettsége szerintem sokkal jelentősebb mint egy mai anyahajóé sőt mint egy mai cirkálóé.A kor jellegéből harcászatából és a hajók feladatából adódóan.Ugyanakkor csak elmélkedek laikusként :)
Jó, de itt nem az volt a kérdés, hogy X cm páncél az ellen megvéd-e. Hanem, hogy ha elpukkan a vízben/égben az atom, akkor termelődik-e annyi hullám, hogy felborul a hajó. Nem borult fel.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Nem a felborításról van szó szerintem a vízben, hanem az összenyomhatatlansága miatt hogy jól közvetíti a lökéshullámot hosszó távon is. Így nem felborítaná a hajót hanem beütné az oldalát.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
Nem a felborításról van szó szerintem a vízben, hanem az összenyomhatatlansága miatt hogy jól közvetíti a lökéshullámot hosszó távon is. Így nem felborítaná a hajót hanem beütné az oldalát.


Ilyesmire gondoltam magam is,ill gondolom a kormánylapáttól kapásból búcsút vehetne,olyat ütne a víz rajta.
De menjünk egy anyahajó topikba ezzel,mert Mack mester,le lézerkardozza az arcocskánkat.:D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 748
113
A modern anyahajóknak is van torpedó védelme. Kifejezetten nagy lökéshullámok ellen építik őket, szóval elvileg nem nagyon lenne gond :)
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Jó, de itt nem az volt a kérdés, hogy X cm páncél az ellen megvéd-e. Hanem, hogy ha elpukkan a vízben/égben az atom, akkor termelődik-e annyi hullám, hogy felborul a hajó. Nem borult fel.
Én nem a felborulásra írtam hanem egy hsz.-re reagáltam ami nem a borulásról szólt.
Az előre jelzés ok. de egy ilyen jellegű ami Kóreának lehet relatív pontatlan rakéta esetében hova fordulsz :)
Én nem tudom elképzelni ,hogy harcképes maradjon egy hajó még ha nem is végzetes egy közeli atom robbanás.