[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 801
113
Én az EU javaslatáról beszéltem, arra mondtam, hogy mutass jobb javaslatot annál.

Az EU-nak nincs eszköz a kezében, hogy hatással tudjon lenni ÉK döntéseire. Amit csinálnak, csak műbalhé, értelmetlen időpocsékolás.

Kínának és Oroszországnak sincs jobb ötlete hogyan lehetne megakadályozni, hogy a néhány tucat atombombából néhány száz legyen és egyre több és erősebb rakéta.

Mert nincs rá megoldás. Kim úgy gondolja ( egyébként teljesen jogosan), hogy ha Oroszországnak, Kínának, USA-nak, Izraelnek, stb. van atomfegyvere, akkor neki miért ne lehetne. Itt már nincs mit tenni szerintem. Tetszettek volna gondolkodni előre, mikor feltalálták ezt a fegyvert.

De várható volt, hogy előjön az usázás, az mindenre válasz.

Egyrészt az atomfegyverek máig tartó "sikertörténetét" az Egyesült Államoknak köszönhetjük. Másrészt nézd már meg légyszives, hogy megint ki fogja a legnagyobbat profitálni ebből a konfliktusból is!
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 462
17 789
113
Jobb megoldás a háború? Szerintem nem. Jobb megoldás ha nem teszünk semmit és csak nézzük ahogy az ENSZ tiltása ellenére egyre egyre több atombombát és rakétát építenek? Szerintem ez sem. Itt nincsenek jó megoldások csak kevésbé rosszak, ez egy kevésbé rossz megoldás. Le lehet ezt fikázni, de nem hiszem, hogy te tudnál jobb megoldást, becsmérelni könnyű, jobb javaslatot tenni nehezebb.

Az ezzel a bajom, hogy nincs értelme a szankcióknak. ÉK a kereskedelmi kapcsolatainak 90%-át Kínával bonyolítja le és amíg Peking nem hoz komoly szankciót, addig ennek a fajta büntető intézkedésnek semmi hatása, ergo nem tudom, hogy mit akar fokozni az EU? Erre az USA is rájött és nem is rejti véka alá, hogy a szankciósdi értelmetlen. Persze háborút senki sem szeretne (még az USA sem, mert nem akar felvállalni egy nyílt háborút ahol ő nyomta meg a gombot), a megoldás Kína politikája ÉK-val szemben csak ők meg nem igazán akarnak változtatni a jelenlegi helyzeten. A szankciók viszont nem vezetnek eredményre.
 
  • Tetszik
Reactions: gonny

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 462
17 789
113
Az EU-nak nincs eszköz a kezében, hogy hatással tudjon lenni ÉK döntéseire. Amit csinálnak, csak műbalhé, értelmetlen időpocsékolás.



Mert nincs rá megoldás. Kim úgy gondolja ( egyébként teljesen jogosan), hogy ha Oroszországnak, Kínának, USA-nak, Izraelnek, stb. van atomfegyvere, akkor neki miért ne lehetne. Itt már nincs mit tenni szerintem. Tetszettek volna gondolkodni előre, mikor feltalálták ezt a fegyvert.



Egyrészt az atomfegyverek máig tartó "sikertörténetét" az Egyesült Államoknak köszönhetjük. Másrészt nézd már meg légyszives, hogy megint ki fogja a legnagyobbat profitálni ebből a konfliktusból is!

Kivételesen én most nem hiszem, hogy az USA háborút akar. Akkor túl sok lesz a dél - koreai és japán civil áldozat, ezt pedig az USA nem meri bevállalni, mert adott esetben ezt a két országot a háborúval maga ellen fordíthatja. Ha lenne olyan katonai opció ami kevés szövetséges áldozattal járna akkor azt már rég meglépte volna az USA. Nekem kicsit patthelyzet szagú a dolog.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Én az EU javaslatáról beszéltem, arra mondtam, hogy mutass jobb javaslatot annál. Kínának és Oroszországnak sincs jobb ötlete hogyan lehetne megakadályozni, hogy a néhány tucat atombombából néhány száz legyen és egyre több és erősebb rakéta.

De várható volt, hogy előjön az usázás, az mindenre válasz.
Nem az a probléma, ha valaki usázik (még ugye igaza is lehet!), hanem az, ha nem mond igazat!! Tehát miben is tévedett vagy hol hazudott Fennek?
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 801
113
Kivételesen én most nem hiszem, hogy az USA háborút akar. Akkor túl sok lesz a dél - koreai és japán civil áldozat, ezt pedig az USA nem meri bevállalni, mert adott esetben ezt a két országot a háborúval maga ellen fordíthatja. Ha lenne olyan katonai opció ami kevés szövetséges áldozattal járna akkor azt már rég meglépte volna az USA. Nekem kicsit patthelyzet szagú a dolog.

Szerintem sem akar háborút. Azt Kína nem engedné. Viszont már most körvonalazódik egy jó zsíros hadiipari biznisz DK-val. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 831
65 403
113
Jobb megoldás a háború? Szerintem nem. Jobb megoldás ha nem teszünk semmit és csak nézzük ahogy az ENSZ tiltása ellenére egyre egyre több atombombát és rakétát építenek? Szerintem ez sem. Itt nincsenek jó megoldások csak kevésbé rosszak, ez egy kevésbé rossz megoldás. Le lehet ezt fikázni, de nem hiszem, hogy te tudnál jobb megoldást, becsmérelni könnyű, jobb javaslatot tenni nehezebb.
Nekik amúgy miért nem lehet? Mert így nehezebb elvinni hozzájuk a demokráciát?
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Mert nincs rá megoldás. Kim úgy gondolja ( egyébként teljesen jogosan), hogy ha Oroszországnak, Kínának, USA-nak, Izraelnek, stb. van atomfegyvere, akkor neki miért ne lehetne. Itt már nincs mit tenni szerintem. Tetszettek volna gondolkodni előre, mikor feltalálták ezt a fegyvert.

A világ maradéka meg úgy gondolja (amúgy teljesen jogosan) hogy egy olyan ország ami nemzetközi szinten csak úgy tud elérni valamit hogy először konfliktus helyzetet teremt majd zsarol annak nem kéne hogy hogy tömegpusztító fegyverei legyenek. A pufi meg a rendszere nem elég érett hogy ilyen hatalommal rendelkezzenek, az egész úgy beteg ahogy van.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 831
65 403
113
Kivételesen én most nem hiszem, hogy az USA háborút akar. Akkor túl sok lesz a dél - koreai és japán civil áldozat, ezt pedig az USA nem meri bevállalni, mert adott esetben ezt a két országot a háborúval maga ellen fordíthatja. Ha lenne olyan katonai opció ami kevés szövetséges áldozattal járna akkor azt már rég meglépte volna az USA. Nekem kicsit patthelyzet szagú a dolog.
Műbalhé az egész, Oroszországgal nyugaton,Kínával keleten, most még ide pottyant az örök mumus ÉK is, ha Szaddam vagy Kadhafi élne még ők is besoroltak volna. Nem lesz itt semmi, Kína tök nyugodt, Oroszország szintén tök nyugodt, még a sereg költségvetését is csökkentik (ha gáz lenne inkább nem ennének de dőlnének a rakéták, katonák a futószalagról). Nem lesz semmi, műbalhé a beavatottak padig dörzsölik a tenyerüket mert pörög a fegyver eladás, pl egész Európa hülyére van véve és újrafegyverkezik.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 831
65 403
113
A világ maradéka meg úgy gondolja (amúgy teljesen jogosan) hogy egy olyan ország ami nemzetközi szinten csak úgy tud elérni valamit hogy először konfliktus helyzetet teremt majd zsarol annak nem kéne hogy hogy tömegpusztító fegyverei legyenek. A pufi meg a rendszere nem elég érett hogy ilyen hatalommal rendelkezzenek, az egész úgy beteg ahogy van.
Melyik országról beszélsz?
 

norbi1985

Member
2015. május 11.
150
2
18
A világ maradéka meg úgy gondolja (amúgy teljesen jogosan) hogy egy olyan ország ami nemzetközi szinten csak úgy tud elérni valamit hogy először konfliktus helyzetet teremt majd zsarol annak nem kéne hogy hogy tömegpusztító fegyverei legyenek. A pufi meg a rendszere nem elég érett hogy ilyen hatalommal rendelkezzenek, az egész úgy beteg ahogy van.
Melyik országról beszélsz?
Ugye nem Magyarországnak vizionálsz atomfegyvert ? És ugye pufi nem a mi Kedves Vezetőnket, Viktort takarja... az nem lenne szép dolog... :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: ruszkik.haza

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Úgy csináltok mintha helyes dolognak tartanátok hogy a pufinak van nukleáris fegyvere. Vagy ez csak a látszat?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 831
65 403
113
Úgy csináltok mintha helyes dolognak tartanátok hogy a pufinak van nukleáris fegyvere. Vagy ez csak a látszat?
Nem helyes, de 20 vagy 21 államnak van az tökmindegy. Ráadásul ÉK vagy 70 éve nem támadott meg senkit. Usa, Szu/Oo, Francia o, UK, Izrael mennyit hányszor is?
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Mégsem jelentenek akkora kockázatot mint Észak-Korea, mert más a politikai rendszer. A pufi meg a rezsimje azért játszik mindig a tűzzel mert csak így maradhatnak hatalmon. Mi van ha elcsesznek valamit és ezért százezrek halnak meg? Ezek nem profi politikusok akiknek szerteágazó kapcsolatrendszereik vannak ezer helyen gyökerező érdekekkel hanem egy izolált kommunista diktatúra ahol a személyi kultusz erőszakos fenntartása folyik. Egy 20. századi kövület. Ég és föld ők és a többi ország amit felsoroltál.
 

spunkmeyer

Member
2011. március 31.
83
43
18
Nem helyes, de 20 vagy 21 államnak van az tökmindegy. Ráadásul ÉK vagy 70 éve nem támadott meg senkit. Usa, Szu/Oo, Francia o, UK, Izrael mennyit hányszor is?

ÉK folyamatosan háborúban áll azzal az állammal és szövetségeseivel, akit 70 éve, nyilván a SZU/Oo bábjaként megtámadott. Tűzszünet van, békekötés nincs.
Azonkívül
- egyszer felrobbantotta a fél DK kormányt
- különleges egységeivel megtámadta a DK legfelső államvezetésének központját
- rendszeresen rabolt el DK állampolgárokat, akiket rabszolgaként dolgoztatott/megkínzott/meggyilkolt
- rendszeresen rabolt el japán és egyéb állampolgárokat, akiket rabszolgaként dolgoztatott/megkínzott/meggyilkolt
- legutóbb tüzérségi támadást intézett DK polgári terület ellen
- torpedótámadás történt egy DK hajó ellen
- néha meghal egy-két ex-ÉK állampolgár külföldön (legutóbb a nagytesó)
- alagutakat ás DK területen (az alagút a hadviselés egyik formája, nem csak a középkorban, lásd Szíria)
- állandó fenyegetések DK és USA felé a diplomácia nyelvén és a tömegkommunikációban. Utóbbit atomcsapással, megsemmisítéssel. Ha ezt pl. az USA vagy Kína csinálná, mi lenne a reakció?
- ...
- + belföld
De mindezt leszámítva tényleg nagyon békés. Az viszont igaz, hogy senki sem tiszta és van néhány csontváz a szekrényben. És elvileg bárkinek lehet atomfegyvere, de talán az a legjobb, ha senkinek sincs. Alapkérdés, hogy akkor biztonságosabb a világ ha minél több országnak van? Mert ha igen, akkor a nagyok osszák szét a muníciót a kicsik között.
A másik, hogy többek szerint az USA háborút akar. Aki ezt mondja, az magyarázza el legyen szíves, hogy miért most akar háborút, hogy ÉK-nak van atomfegyvere és ICBM-je? Miért nem az elmúlt 35 évben bármikor, amikor sokkal kisebb veszteséggel megúszta volna? Persze a sokkal kisebb se túl kicsi, de a mostani helyzethez képest bármikor sokkal jobb lett volna. Még sem történt háború. A mostani fegyverfejlesztés 2006-ban kezdődött, ez volt a hatodik atomkísérlet. Közben voltak olyan incidensek, amikből simán háború lehetett volna, de mégsem lett. Miért várta meg az USA a mai helyzetet, ha tényleg háborút akart volna?
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

superjet100

Member
2015. június 9.
53
60
18
Tisztelt urak es persze holgyek :) Egy szo csak: Nincs eleg uzemanyag fenttartani a lerohanast Ekoreanak... Letudja rohanni DK-t, fel Szoult (ha nem az egeszet!!!) elfoglalna, de nem tudna megtartani az elfoglalt teruleteket es ezzel tisztaban van tuti. Mert nincs elegendo uzemanyag, sem tan ellatmany. Nagyzozik a pufi, ez kell hogy fenn maragyjon. Nem hulyek ok sem.
7 honapot eltem a hatartol 65km-re. ;) 3szor riasztott a telom emergency evacuation cimmel (utolag tuttam meg persze mert minden koreaiul volt). Aki ott el tudja hogy hol el es felvannak (tobbsege) keszulve ra hogy ha szitu van. Ezert (is) sok az alkoholista Dkoreaban...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz