[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
Vazz, már forgó kotróik is vannak, meg betonvibrálóik...
Meg végtelen alma mezők.

kJUf12H0


Én, azért valahol szurkolok nekik, hogy jól legyenek, meg minden menjen jól, de hát ...

 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az észak-koreai Kommunista Párt politikai bizottságának tagja lett Kim Dzso Jong, Kim Dzsong Un húga. A hírt szombaton hozták nyilvánosságra. Az előző észak-koreai vezető, Kim Dzsong Il hatalomra kerülésének huszadik évfordulóján széles körben tisztújításra került sor az ország vezető politikai testületeiben.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Mar megint olyat mondasz amit meg te sem hiszel el...probalnak targyalni 30 eve? Mivel, szankciozassal? Vagy avval hogy evente ketszer kozos DK USA hadgyakorlat van termeszetesen mindig az nyari/oszi agrarmunkak idejen, hadd oruljon az eszaki para@t... Eszak koreaban nincsenek idegen csapatok, de del es persz Japan fullon van amcsikkal...ok is elelmet osztani mentek csak oda nem?
Erdemes Antallfy cikket elolvasni a Koreaikonfliktusrol,jo osszefoglalo. Segit tisztabban latni, es visszamegy a problema kezdeteig.

Mondanám, hogy Mar megint olyat mondasz amit meg te sem hiszel el... de szerintem nálad más a helyzet. Te nem csak hazudozással vádolsz másokat minden alap nélkül ami lássuk be rémítően legalja embernek tulajdonság de a témáról sincs fogalmad.

Segítek mégha troll is vagy hátha. https://en.wikipedia.org/wiki/Six-party_talks

Ez csak olyan indulásnak jó, rengeteg minden hiányzik belölle ami 2003 elött volt. (pl 1994es megállapodás) De indulásnak, elmúlt 14évnek tényleg jó.
Szóval sokszor, sokat tárgyaltak, volt amikor pénzért, olajért... cserébe DPRK még tett is vmit, de a vége mindig uaz. Az erdménye, hatásossága a trágyalásoknak meg mostanra már senkinek se lehet kérdéses.
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Mondanám, hogy Mar megint olyat mondasz amit meg te sem hiszel el... de szerintem nálad más a helyzet. Te nem csak hazudozással vádolsz másokat minden alap nélkül ami lássuk be rémítően legalja embernek tulajdonság de a témáról sincs fogalmad.

Segítek mégha troll is vagy hátha. https://en.wikipedia.org/wiki/Six-party_talks

Ez csak olyan indulásnak jó, rengeteg minden hiányzik belölle ami 2003 elött volt. (pl 1994es megállapodás) De indulásnak, elmúlt 14évnek tényleg jó.
Szóval sokszor, sokat tárgyaltak, volt amikor pénzért, olajért... cserébe DPRK még tett is vmit, de a vége mindig uaz. Az erdménye, hatásossága a trágyalásoknak meg mostanra már senkinek se lehet kérdéses.
Ezzel nem mondtal semmit. A tobbiek mar jol osszefoglaltak a sztorit, erdemes kulon vizsgalni a komcsi blokkos idot es az azutanit. Wiki helyett olvasd el Antallfy fel eves cikket a temarol, objektivebb kepet tudsz majd alkotni rola...mar ha van ra igenyed.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Valaki elolvasta a grafitbomba specifikációját amit már a jugók ellen is bevetettek az amik. Szokásos szar újságírás.

Köszi, beugrott. Viszont ez az áramszünet azért messze nem olyan súlyos, mint amit egy magaslégköri atomrobbantás okozna.

"After initial success in disabling Serbian electric power systems, the electric supply was restored in less than 24 hours." Wikipedia
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Ezzel nem mondtal semmit. A tobbiek mar jol osszefoglaltak a sztorit, erdemes kulon vizsgalni a komcsi blokkos idot es az azutanit. Wiki helyett olvasd el Antallfy fel eves cikket a temarol, objektivebb kepet tudsz majd alkotni rola...mar ha van ra igenyed.

Dehogynem mondtam. Rámutattam, hogy amit leírtál az nem igaz. Igenis voltak diplomácia tárgyalások, próbálkozások csak 2003 óta számszerint 11db. Aki foglalkozik a témával annak legalább azt, hogy voltak tudnia kéne. Ennyi.
Akinek fogalma sincs az egészről annál persze érthető, ha nem tud róla.

És miközben ennyiről nincs tudomásod ilyeneket írsz: "Mar megint olyat mondasz amit meg te sem hiszel el..."
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Dehogynem mondtam. Rámutattam, hogy amit leírtál az nem igaz. Igenis voltak diplomácia tárgyalások, próbálkozások csak 2003 óta számszerint 11db. Aki foglalkozik a témával annak legalább azt, hogy voltak tudnia kéne. Ennyi.
Akinek fogalma sincs az egészről annál persze érthető, ha nem tud róla.

És miközben ennyiről nincs tudomásod ilyeneket írsz: "Mar megint olyat mondasz amit meg te sem hiszel el..."
Mit mondtam ami nem igaz es te ramutattal? A kirakat targyalasok, mikozben Japan es DK fullon van amcsi erokkel? Az egesz egy mellebeszeles igy. Volt igen sok targyalas ha jol emlekszem a "csucsidoben"6 orszag bevonasaval. Reszeredmenyek is voltak, de messze nem ez volt a vilagpolitikai/gazdasagi helyzet (ertsd nem volt ennyi orszag bedaralva-tudom mind diktatura volt...)Meg Dennis Rodmant is odakuldtek az amcsik. Nem elelmiszer meg gazdasagi segely kell EK nak, hanem hogy hagyjak beken! Tudjon termelni, kereskedni. Gondolom nem is erted hogy az evenkenti ket DK hadgyakorlat mit is jelent Eszaknak?Az USA egy agresszor allam, szavat nem tartja be ezt EK is tudja. Off, de ugye epp most keszul Trump felmondani az irani atommegallapodast mikozben meg a tobbi nyugati allam is ellenzi ezt mondvan hogy Iran ezt betartja.
De latom ezt te nagyon tudod mert foglalkozol vele(tv t nezel es wikipedian okosodsz?)kuldjed csak a fovonalas media sztorit bar sztem mindenkinek a konyoken jon ki.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Mit mondtam ami nem igaz es te ramutattal? A kirakat targyalasok, mikozben Japan es DK fullon van amcsi erokkel? Az egesz egy mellebeszeles igy. Volt igen sok targyalas ha jol emlekszem a "csucsidoben"6 orszag bevonasaval. Reszeredmenyek is voltak, de messze nem ez volt a vilagpolitikai/gazdasagi helyzet (ertsd nem volt ennyi orszag bedaralva-tudom mind diktatura volt...)Meg Dennis Rodmant is odakuldtek az amcsik. Nem elelmiszer meg gazdasagi segely kell EK nak, hanem hogy hagyjak beken! Tudjon termelni, kereskedni. Gondolom nem is erted hogy az evenkenti ket DK hadgyakorlat mit is jelent Eszaknak?Az USA egy agresszor allam, szavat nem tartja be ezt EK is tudja. Off, de ugye epp most keszul Trump felmondani az irani atommegallapodast mikozben meg a tobbi nyugati allam is ellenzi ezt mondvan hogy Iran ezt betartja.
De latom ezt te nagyon tudod mert foglalkozol vele(tv t nezel es wikipedian okosodsz?)kuldjed csak a fovonalas media sztorit bar sztem mindenkinek a konyoken jon ki.

Segítek bemásolom: "Mar megint olyat mondasz amit meg te sem hiszel el...probalnak targyalni 30 eve?"

Mondhatod, hogy szted kirakat tárgyalások voltak ettől még voltak. Tévedtél. Volt.

Az agresszor állam blablabla meg különösen izgi Koreára nézve. Had idézzek wikiről:
"A Szovjetunió, mely 1945 augusztusában üzent hadat Japánnak, az amerikaiakkal megegyezve a 38. szélességi fokig szállta meg a területet, míg az ettől délre eső részt az amerikaiak. 1948-ra ennek következében két külön kormányzat jött létre, mindkettő Korea legitim kormányának tartotta magát, és egyikük sem tekintette a kialakult határt véglegesnek. A konfliktus akkor vált nyílt háborúvá, amikor 1950. június 25-én az északi csapatok – kínai és szovjet támogatást élvezve – támadást indítottak Dél-Korea ellen."

Ki is az agresszor?

Fővonalas írást azért küldtem mert te még a fővonalakkal se vagy egyértelműen tisztában. Nem egyértelműen. Semennyire.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Aki ezt a wiki cikket írta lekávézta a történelemkönyvet és összeragadtak a lapjai. A
"a 38. szélességi fokig szállta meg a területet, míg az ettől délre eső részt az amerikaiak"
és a
"támadást indítottak Dél-Korea ellen."

között volt még egy kis rész, minthogy a szovjeteknek és az amcsiknak is ki kellett volna vonulnia és választásokat kellett volna korea szerte tartani amin az összes északi és déli párt indulhatott volna.
A szovjetek kivonultak, az amcsik csak félig, ráadásul a koreaiak délen megtartották a választásokat az északi pártok nélkül.
Na ezért rohanta le őket észak. Akkoriban még nem volt szokás 10-15 évig az ensz nevű gittegyletben ülésezgetni a konfliktusokról.
Pont úgy, ahogy a franciák sem üléseztek indokínáról, és az amcsik sem nagyon vitték az ensz elé az USS Maddox ügyét.

Persze fizikai agressziót ÉK váltott ki, nem védem őket, de nem volt az ok nélkül.
 

neptun892

Well-Known Member
2016. augusztus 13.
304
484
63
Segítek bemásolom: "Mar megint olyat mondasz amit meg te sem hiszel el...probalnak targyalni 30 eve?"

Mondhatod, hogy szted kirakat tárgyalások voltak ettől még voltak. Tévedtél. Volt.

Az agresszor állam blablabla meg különösen izgi Koreára nézve. Had idézzek wikiről:
"A Szovjetunió, mely 1945 augusztusában üzent hadat Japánnak, az amerikaiakkal megegyezve a 38. szélességi fokig szállta meg a területet, míg az ettől délre eső részt az amerikaiak. 1948-ra ennek következében két külön kormányzat jött létre, mindkettő Korea legitim kormányának tartotta magát, és egyikük sem tekintette a kialakult határt véglegesnek. A konfliktus akkor vált nyílt háborúvá, amikor 1950. június 25-én az északi csapatok – kínai és szovjet támogatást élvezve – támadást indítottak Dél-Korea ellen."

Ki is az agresszor?

Fővonalas írást azért küldtem mert te még a fővonalakkal se vagy egyértelműen tisztában. Nem egyértelműen. Semennyire.

A hivatalos nyugati változat szerint Észak-Korea 1950 június 25-én megtámadta Dél-Koreát. De történt más is. Június 26-án reggel a dél-koreai vezetők bejelentették, hogy haderejük elfoglalta az észak-koreai Haeju várost. Amit nem mondanak, az, hogy Haeju inváziója és elfogása 25-én történt meg, amikor a déliek részéről a 38 szélességi fokkal párhuzamban egy meglepetés-behatolás történt. Ez az invázió előzte meg az északi támadást, és ezt megelőzte a déliek június 23-án és 24-én két napig tartó bombázása, amely előkészítette az utat a déli támadáshoz. A Killing Hope- ban a Blum beszámol arról, hogy az amerikai katonai státuszjelentés megerősíti a déli behatolást június 25-én, és hozzáteszi, hogy nyugati sajtójelentések akkoriban megerősítették a dél-koreaiak Haeju elleni támadását.
Az igazság újabb, mint a nem vitatott változat. De a védett nyugati változat lehetővé teszi, hogy Észak-Koreát állítsák be agresszornak, ne az USA szövetséges Dél-Koreát.

http://www.truth-out.org/news/item/...y-five-things-no-one-wants-to-say-about-korea
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 046
2 180
113
A hivatalos nyugati változat szerint Észak-Korea 1950 június 25-én megtámadta Dél-Koreát. De történt más is. Június 26-án reggel a dél-koreai vezetők bejelentették, hogy haderejük elfoglalta az észak-koreai Haeju várost. Amit nem mondanak, az, hogy Haeju inváziója és elfogása 25-én történt meg, amikor a déliek részéről a 38 szélességi fokkal párhuzamban egy meglepetés-behatolás történt. Ez az invázió előzte meg az északi támadást, és ezt megelőzte a déliek június 23-án és 24-én két napig tartó bombázása, amely előkészítette az utat a déli támadáshoz. A Killing Hope- ban a Blum beszámol arról, hogy az amerikai katonai státuszjelentés megerősíti a déli behatolást június 25-én, és hozzáteszi, hogy nyugati sajtójelentések akkoriban megerősítették a dél-koreaiak Haeju elleni támadását.
Az igazság újabb, mint a nem vitatott változat. De a védett nyugati változat lehetővé teszi, hogy Észak-Koreát állítsák be agresszornak, ne az USA szövetséges Dél-Koreát.

http://www.truth-out.org/news/item/...y-five-things-no-one-wants-to-say-about-korea

Naja, ez a hivatalos északi verzió. Mondjuk a hivatalos északi verzió szerint valamelyik Kim találta fel a rizst és a gravitációt is, szóval némi gyanakvás van részemről.

(Egyébként meg hülyeség, ahogy van.)
 

neptun892

Well-Known Member
2016. augusztus 13.
304
484
63
Naja, ez a hivatalos északi verzió. Mondjuk a hivatalos északi verzió szerint valamelyik Kim találta fel a rizst és a gravitációt is, szóval némi gyanakvás van részemről.

(Egyébként meg hülyeség, ahogy van.)

Olvass többet. Olvasd el William Blumtól a Killing Hope-ot. Magyarul nem jelent meg, de PDF-ben letölthető:
https://archive.org/details/fp_Kill...and_CIA_Interventions_Since_WWII-William_Blum

Ha elolvastad, és tudod cáfolni, akkor jelentsd ki, hogy hülyeség. De úgy tűnik, még a behivatkozott cikket sem olvastad el...
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette