[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Pontosan !

Erdekes meg egyben jelzes erteku hogy a videki varosokba nem lehet a turistaknak menni.

Vajon mi lehet ott ? Milyen allapotok ?
 

70920

Active Member
2017. október 30.
78
199
33
Debrecenben és Szeged is van troli.

Szerintem aki oda megy turistának az bolond vagy tudatlan. Kb mintha valamelyik szélsőséges iszlám országba mennénk, vagy mondjuk mint nőként Indiát választja valaki.

Biztos rosszabbul élnek mint mi, de az is biztos, hogy rengeteg a túlzó nyugati hír róluk. Én pl meglepődtem amikor megtudtam, hogy kezd náluk elterjedni a PC. Egyre több családnak lehet, és adnak ki hozzá játékokat a gyerekeknek. Nekem ez a hír azért volt meglepő mert nem hittem, hogy "ennyire" fejlettek.
 
  • Tetszik
Reactions: Python and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 932
113
Azért ahhoz képest hogy a patás ördögnek vannak megfestve, ez alapján a városkép alapján nekem mondjuk egész korrekt-normálisnak tűnő volt a hely. Nyilván ez nem elég a valósághoz, de akkor sem úgy néznek ki mint valami sárevő félbarbár afrikai vagy arab népség.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Az USA külügyi szakértőinek köreiben van egy mondás, miszerint az Észak-Korea okozta kihívásra csak rossz válaszok adhatók. Ezt a „örök igazságot” most Kínában is megtanulhatják az elemzők. A pekingi vezetés legnagyobb gondja, hogy az is tragikus következményekkel járhat, ha nem tesz semmit.
Már speciális atomcsapást is javasolnak Észak-Korea ellen
A felvetett lehetőségekből egyetlen dolog ami látszik, hogy pont a megoldást nem keresik az amerikaiak. Az egész ENSZ is hülye, ha nem jönnek rá, hogy a szankciózás ha 50 évig nem hozott eredményt, akkor nem ez a járandó út. Persze itt nem a megoldást keresik, hanem a feszültséget kell életben tartani.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 450
17 688
113
A felvetett lehetőségekből egyetlen dolog ami látszik, hogy pont a megoldást nem keresik az amerikaiak. Az egész ENSZ is hülye, ha nem jönnek rá, hogy a szankciózás ha 50 évig nem hozott eredményt, akkor nem ez a járandó út. Persze itt nem a megoldást keresik, hanem a feszültséget kell életben tartani.

Egyáltalán létezik olyan megoldás ami mindegyik félnek elfogadható? Az elmúlt hónapok eseményei alapján én nem hinném. Esetleg ha olyan mérvű szankciókat vezetnek be amely már észak élelmiszer ellátását veszélyezteti, aminek hatására kitör egy komoly éhséglázadás a rezsim ellen. Csak ugye ezt az ENSZ biztos nem szavazná meg. Én úgy látom, hogy az USA vagy belenyugszik abba a ténybe, hogy Észak - Korea atomhatalom lett, vagy komoly emberáldozatok árán megdönti (megsemmisíti) a rezsimet.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 302
10 580
113
Egyáltalán létezik olyan megoldás ami mindegyik félnek elfogadható? Az elmúlt hónapok eseményei alapján én nem hinném. Esetleg ha olyan mérvű szankciókat vezetnek be amely már észak élelmiszer ellátását veszélyezteti, aminek hatására kitör egy komoly éhséglázadás a rezsim ellen. Csak ugye ezt az ENSZ biztos nem szavazná meg. Én úgy látom, hogy az USA vagy belenyugszik abba a ténybe, hogy Észak - Korea atomhatalom lett, vagy komoly emberáldozatok árán megdönti (megsemmisíti) a rezsimet.

Valamikor a 90-es években volt emlékeim szerint, hogy több százezer ember halt éhen Észak-Koreában, a maradék meg fakérget rágcsált és füvet evett, mégsem volt semmilyen lázadás, szóval erre felesleges apellálni. Szerintem az ottaniak annyira nem ismernek más lehetőséget, mint alávetni magukat a rendszernek, illetve olyan szintű besúgóhálózat lehet, hogy még ketten egymás közt sem beszélnének lázadásról, nemhogy nekiálljanak szervezkedni.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Á igen ,tényleg mindig ez a magyarázat rájuk.

Nem ez az egyetlen ilyen fordulat a történetírásban-mert az tele van mindenhol mindenhonnan kilógó lólábakkal-, de számomra ez volt az amikor, hogy művészettörténeti analógiával éljek a hazudozás szürreálisan eklektikus magasságokba emelkedett.
Még Drezdára és társaira kellene valamilyen szentimentális, megható magyarázatot kitalálni.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Egyáltalán létezik olyan megoldás ami mindegyik félnek elfogadható? Az elmúlt hónapok eseményei alapján én nem hinném. Esetleg ha olyan mérvű szankciókat vezetnek be amely már észak élelmiszer ellátását veszélyezteti, aminek hatására kitör egy komoly éhséglázadás a rezsim ellen. Csak ugye ezt az ENSZ biztos nem szavazná meg. Én úgy látom, hogy az USA vagy belenyugszik abba a ténybe, hogy Észak - Korea atomhatalom lett, vagy komoly emberáldozatok árán megdönti (megsemmisíti) a rezsimet.
Olyan megoldás nincs ami minden félnek elfogadható, de olyan van ami jól működne. Az atomfegyverprogram teljes feladásáért cserébe eltörölnék a szankciókat, az összeset, teljesen, és felhagynának a hadgyakorlatokkal meg a háborús uszítással. Korrekt lenne, csak az amerikaiaknak ez nem jó, mert akkor vissza kellene adjanak olyan pénzeket amit zároltak és Kína ellen nem tarthatnának ott egy hatalmas sereget ÉK-ra hivatkozva. Mindfenki utálja ha basztatják és így vannak ezzel az országok is, ha meg ez megy 50 évig akkor persze, hogy kicsit hülye leszel a végére. Persze egy ilyen kiegyezés is kérdéses, mert látszik Irán példájából, hogy most rúgják fel a nehezen összehozott atomalkut az amerikaiak.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Á igen ,tényleg mindig ez a magyarázat rájuk.


Szerinted mi tortent volna es mennyi lett volna az alldozatok szama mindket oldalon ha a japanok meg honapokig folytatjak a harcot ?

De felteszem mashogy is a kerdest. Ha te harcolsz a ellenseggel es egy fegyver bevetesevel eltudod erni hogy a sajat csapataidnak alig vagy ne legyen vesztesege az ellenseg drasztikus vesztesege melett akkor beveted a fegyvert vagy inkabb kuldod a csapataidat a hagyomanyos fegyverekkel hogy tomegevel essenek el ?