[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Még a Hwasong-14 (Hvaszong) ICBM -hez:
GN35686-Artboard_1.png



A Hwasong-15 ICBM ennél jóval nagyobb jószág lett, de még mindig folyékony hajtóanyagú a rakéta, viszont az orrszekció kialakításából adódóan ebben több robbanófej is elférhet?!
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7
T

Törölt tag 008

Guest

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113

Ezekben sehol nincs szo arrol hogy a DK THAAD rendszer miatt telepitettek volna a kinaiak az uj ICBM ket ! Azonban olyan logikus erveles elhangzott bennuk hogy azert abba a tartomanyba telepitettek az uj ICBM et mert onnan van a legkozelebb az USA. ( eszaki sarkon keresztul )

De THAAD miatti telepitesrol es DK elleni atomcsapasrol plane a THAAD ra sehol nem olvastam.

Nem lehet hogy csak belelattad ezeket ? :)
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Jesszus, és csak most olvasom. Ugye senkinek se esett baja?:eek:
Neeeem....:oops: szép nagy malac.Egyébként É-Korea hivatalosan is bejelentette ,hogy immáron nukleáris hatalom.
Egyre távolibb az amerikai megoldás (erőszakos) lehetősége marad a párbeszéd remélhetőleg.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 424
113
Neeeem....:oops: szép nagy malac.Egyébként É-Korea hivatalosan is bejelentette ,hogy immáron nukleáris hatalom.
Egyre távolibb az amerikai megoldás (erőszakos) lehetősége marad a párbeszéd remélhetőleg.

Az USA minél tovább kivár, annál rosszabb lesz nekik majd. Bár lehet már most is késő. Elnézték ezt a bulit. Kidobták Szaddamot, Kadhafit, mert valakik azt nagyon akarták, valamiért. A legveszélyesebb idiótát és rendszerét megkímélték. Most meg lehet késő.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7, Pal and gioo

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Viszont akkor arra is kíváncsi vagyok, hogy akkor mi legyen? Mert ha az oroszok szerint a szankciósdi nem működik (szerintem sem) akkor mi a megoldás?

Nincs más hátra: be kell törődeni. Van ez így. Én sem vagyok egy nagy alfahím, nem kaphatok meg minden nőnemű egyedet. Aztán mégis élnem kell valahogy. Az USA is hozzászokhat, hogy lehet 2., 3., sőt 126. országként is létezni a Földön, azért még nem kell toporzékolni és szétbaszni a világot, mert nem én vagyok az első és nem tehetek meg mindent, amit csak akarok. Szóval mi a megoldás? Hozzá kell szokni ahhoz a gondolathoz, hogy nem csak mások függenek tőlem, hanem én is függök másoktól, és bizony ha olyan dolgokat cselekszek, amely mások érdekeit súlyosan sérti, akkor nekem is a csőrömre koppinthatnak, és nem csak én taposhatom el a pondró kis "diktatúrákat" a kormányaikkal, bocsánat, a rezsimjeikkel együtt, ahogy nekem tetszik.

Röviden: az alkalmazkodás a kulcsszó.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 462
17 790
113
Nincs más hátra: be kell törődeni. Van ez így. Én sem vagyok egy nagy alfahím, nem kaphatok meg minden nőnemű egyedet. Aztán mégis élnem kell valahogy. Az USA is hozzászokhat, hogy lehet 2., 3., sőt 126. országként is létezni a Földön, azért még nem kell toporzékolni és szétbaszni a világot, mert nem én vagyok az első és nem tehetek meg mindent, amit csak akarok. Szóval mi a megoldás? Hozzá kell szokni ahhoz a gondolathoz, hogy nem csak mások függenek tőlem, hanem én is függök másoktól, és bizony ha olyan dolgokat cselekszek, amely mások érdekeit súlyosan sérti, akkor nekem is a csőrömre koppinthatnak, és nem csak én taposhatom el a pondró kis "diktatúrákat" a kormányaikkal, bocsánat, a rezsimjeikkel együtt, ahogy nekem tetszik.

Röviden: az alkalmazkodás a kulcsszó.

Ezzel én is egyetértek, csak nekem az a félelmem, hogy ebbe az USA nem fog belenyugodni. Az ok pedig egész egyszerűen az, hogy ha ezt hagyják akkor mások is "felbátorodnak". Szóval az ő fejükkel gondolkozva nem hagyhatjuk, hogy "veszítsünk".
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 424
113
Nincs más hátra: be kell törődeni. Van ez így. Én sem vagyok egy nagy alfahím, nem kaphatok meg minden nőnemű egyedet. Aztán mégis élnem kell valahogy. Az USA is hozzászokhat, hogy lehet 2., 3., sőt 126. országként is létezni a Földön, azért még nem kell toporzékolni és szétbaszni a világot, mert nem én vagyok az első és nem tehetek meg mindent, amit csak akarok. Szóval mi a megoldás? Hozzá kell szokni ahhoz a gondolathoz, hogy nem csak mások függenek tőlem, hanem én is függök másoktól, és bizony ha olyan dolgokat cselekszek, amely mások érdekeit súlyosan sérti, akkor nekem is a csőrömre koppinthatnak, és nem csak én taposhatom el a pondró kis "diktatúrákat" a kormányaikkal, bocsánat, a rezsimjeikkel együtt, ahogy nekem tetszik.

Röviden: az alkalmazkodás a kulcsszó.

Nem kell beletörődni nekik. Van megoldás több is, csak meg kell tenni.
1. Kiiktatják az északi vezetéstvalamilyen módon, Kimmel és a teljes katonai vezetéssel együtt.
2. Bevállalják a háborút, egy első csapással kiütik az északiak IBCM képességét és a Szöult fenyegető tüzérségi állásokat.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ezzel én is egyetértek, csak nekem az a félelmem, hogy ebbe az USA nem fog belenyugodni. Az ok pedig egész egyszerűen az, hogy ha ezt hagyják akkor mások is "felbátorodnak". Szóval az ő fejükkel gondolkozva nem hagyhatjuk, hogy "veszítsünk".

Hát igen, ők úgy gondolkodnak, hogy soha semelyik ország nem szerezte még meg a világhatalmat az USA-n kívül és ha elveszítik ezt a világhatalmat, soha többé nem fog a történelemben még egyszer arra lehetőség adódani, hogy visszaszerezzék azt. Ezért ezt a kiváltságos helyzetet bármilyen áron meg kell tartani.
Ehhez társul még az a (kényszer)képzet, hogy a világnak is így jobb, ha ők az elsők és ők irányítanak, ezért azt, hogy ezt a helyzetet bármilyen áron meg akarják tartani, tulajdonképp nem saját magukért, hanem a világért teszik.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nem kell beletörődni nekik. Van megoldás több is, csak meg kell tenni.
1. Kiiktatják az északi vezetéstvalamilyen módon, Kimmel és a teljes katonai vezetéssel együtt.
2. Bevállalják a háborút, egy első csapással kiütik az északiak IBCM képességét és a Szöult fenyegető tüzérségi állásokat.

"csak meg kell tenni" ... de fognak örülni neki az oroszok Vlagyivosztokban, ha az USA első csapással csapkodja a szomszédos Észak-Koreát... Kína nemkülönben.
Ezek a "megoldások" olyan megoldások, mint amikor egy sakkozó éppen veszít, és erre lesöpri a bábukat a sakktábláról...
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and gergo55