1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Észak-Korea

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - joker által indítva @ 2013. január 27..

1. plushun

plushun Well-Known Member

Ez egy propaganda videó. Itt adják elő, hogy ők mekkora janik. Aztán fűtheti őket a kommunista, dzsudzseista vagy isten tudja milyen ista öntudat, a golyó nem fog válogatni, sem a becsapódó gránát eső. A gatyó nagyon sok hős ÉK katonánál tele lenne egy csata kellős közepén. Az, hogy ki a jó katona az úgyis a harcmezőn mutatkozik meg amikor meg kell húzni a ravaszt, nem a pofázásnál.

antigonosz likes this.
  2. Sniper

Sniper Member

annyiszor le lettek már nézve a keleti emberek,a nagyképű nyugati szemlélet miatt és rácáfoltak már rá erre,hogy nem merném azért ilyen nyíltan kijelenteni róluk,hogy sz@ros lenne az a bizonyos gatya ha lőniük,vagy harcolniuk kell,de írhatnám azt is,hogy a világ legjobb katonáinak vélt és erről gyakran pofázó amerikaiak is számtalanszor bizonyították be ennek az ellenkezőjét. A technikai résszel egyetértek,de szerintem nagyon nagy tévhit leírni az északiakat,egy szemtől szembeni küzdelemben .. lehet meglepetést okoznának a fanatizmusukkal,és képzettségükkel,pedig nem ettől hangos Hollywood.

papajoe and zsolti like this.
  3. plushun

Ennek semmi köze a lenézéshez, nem nézem le őket. Egész egyszerűen arról írtam, hogy ott is lenne katona akinek tele lenne a gatyája, mint minden hadseregnél, legyen az USA, Anglia, Észak - Korea, Magyarország stb. Ők is emberek és ott sem mindenki szuper katona, hanem a nagy részük besorozott kiskatona, és szerintem aki szolgált a seregben besorozottként az tudja jól, hogy attól, hogy megtanítanak lőni és részt veszel egy hadgyakorlaton, még nem biztos, hogy meg fogod tudni állni a helyedet egy csatában. Teljesen más a laktanyában játszani a katonásdit, és teljesen más éles körülmények között harcolni, amikor ténylegesen tudod, hogy az adott szituáció az életedbe kerülhet. Ez az emberi viselkedés pedig a világ minden részén ugyanolyan.

antigonosz and Sniper like this.
  4. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

5. papajoe

papajoe Well-Known Member

A pufinak erre oda kellene figyelnie,nem a hosszú élet titka a medvét is magára haragítani.
    Az usa után.
    Hamar macskakaja lesz belőle.:D

svajcibeka and Masztiff like this.
  6. Python

Python Well-Known Member

7. borisz

borisz Well-Known Member

Szerintem így akartak jobb helyre kerülni a halászok.

8. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Felelmetes milyen allapotok vannak azon a koreai hajon. Ha valakinek ketsegei lennenek az EK eletszinvonalrol az csak nezzen bele. Ugyanis vannak akik szerint az EK beli elet olyan mint a 70 esevek beli Kadar ere Magyarorszagon.

Ja! Majdnem!

Amugy van arrol valami info az orosz oldalakon hogy kik voltak konkretan az orosz serultek?

9. Parapitecus

Parapitecus Active Member

Te éltél akkoriban? Mert én igen. Nincs a kettő között összehasonlítási alap.

Sniper likes this.
  10. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Hgyerted hogy nincs a ketto kozott osszehasonlitasi alap? Amugy nem eltem meg akkoriban de olvasmanyaimbol ugy emlekszem meg a szuleim nehai elbeszeleseibol hogy az uj gazdasagi mechanizmus a 70 es evek elejere tetozott es bar a hianygazdasag egeszen a szocializmus bukasaig fentmaradt de elhetoek voltak a hetkoznapok.

Erdekelne a te velemnyed ha nem problema.

11. plushun

Szerintem elbeszéltek egymás mellett. Te úgy értetted, hogy ÉK-ban még a hetvenes évek kádár rendszerénél is rosszabb a gazdasági helyzet, Parapitecus meg úgy értette, hogy szerinted a 70-es évek Magyarországa volt annyira szar mint most ÉK-ban.

Sniper likes this.
  12. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Az elso termeszetesen !

13. Parapitecus

Parapitecus Active Member

Pontosan.

14. rudi

rudi Well-Known Member

fishbed likes this.
  15. Loken

Loken Well-Known Member

16. jani22

jani22 Well-Known Member

17. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

fishbed likes this.
  18. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Észak Korea őszinte törekvése a békés rendezesre teljesen nyilvánvaló. Csak békén kell őt hagyni és minden rendben lesz.

Hát ja!

19. rudi

rudi Well-Known Member

"According to South Korean officials, the missile flew about 450km (280 miles) and reached an altitude of 910km before landing in the sea."
    Magyarán ez az új Pukguksong-3 rakéta is erősen loftos pályán repült.
    A 910 km es max magasság azt jelenti hogy a hatótávolsága elérheti a 2000 km-et.

gacsat likes this.
  20. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ez nem az első.

Ezen oldal megosztása