[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Vége a mézesheteknek Trumppal, amelyek egyébként soha nem is léteztek – írja az Ekho Moskvi rádió honlapjának bloggere, Andrej Illarionov közgazdász.

Pontosan így van – válaszoltam Amerikában élő ismerősömnek, akitől a poszt linkjét kaptam. Csakhogy a nyugati, s részben az orosz sajtó értékelésével ellentétben, a Kreml vezetői, s az állami televízióban megszólaló, Putyin politikáját magukénak valló közéleti szereplők mindig hűtötték a kedélyeket. Már amennyire jól ítélem meg ezt az orosz állami tévé napi közéleti műsoraiból, és az interneten általam olvasott, különféle orosz lapok cikkeiből. Ezek alapján az emlékezetemben úgy él: legfeljebb arról beszéltek a hivatalos álláspontot magyarázók, Hillary Clintonról már tudjuk, hogy konfliktuspárti, Donald Trump viszont tiszta lappal indul. De feltételezzük, hogy ő is az amerikai érdekeket fogja képviselni, mert mi mást.

A cikkben többek között azt olvasom, hogy »az elmúlt szűk egy hónap teljesen eltemette a Kreml adminisztrációjának valamifajta reményét a „két deli legény” közötti különös viszony lehetőségével kapcsolatban«. Mert a szerző szerint alaptalanok voltak az orosz–amerikai viszony újrakezdéséhez fűződő ábrándok, a szankciók eltörléséhez, a Krím annektálásának elismeréséhez fűződő remények. Az USA-val való konfrontáció új szakaszának kezdetén áll Oroszország. Méghozzá olyan konfliktus előtt, amely keményebb lesz, mint volt az Obama-adminisztráció alatt. És annál is súlyosabb, mint amit Hillary Clinton megválasztása esetén éltünk volna meg – írja Andrej Illarionov.
Trump lenne Putyin sírásója?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Ha elkezdenek egymással keménykedni, abba átvitt értelemben mindkettő beledöglik, és egy új egypólusú világban Kina személyében szuperhatalmat avatunk maximum 10 éven belül... Meg fogják köszönni hogy a nyomott áron felvásárolhatják az Orosz nyersanyagokat, és ami még kell nekik technológia, fegyvereket, s behúzzák közben a világpiacot is, gond nélkül. Az USA ahhoz már nem elég nagy, hogy miközben izmozik az Oroszokkal a Baltikumban, Ukrajnában, Szíriában, Grúziában, valamint Afganisztánban és Irakban is ott legyen, még tudja tartani a Kínaiakkal is a lépést katonailag a Sárga tengerek környékén ÉS versenyezzen a Kínai gazdasággal is. Ennyi már nincs bennük, szerintem.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 010
53 991
113
Vége a mézesheteknek Trumppal, amelyek egyébként soha nem is léteztek – írja az Ekho Moskvi rádió honlapjának bloggere, Andrej Illarionov közgazdász.

Pontosan így van – válaszoltam Amerikában élő ismerősömnek, akitől a poszt linkjét kaptam. Csakhogy a nyugati, s részben az orosz sajtó értékelésével ellentétben, a Kreml vezetői, s az állami televízióban megszólaló, Putyin politikáját magukénak valló közéleti szereplők mindig hűtötték a kedélyeket. Már amennyire jól ítélem meg ezt az orosz állami tévé napi közéleti műsoraiból, és az interneten általam olvasott, különféle orosz lapok cikkeiből. Ezek alapján az emlékezetemben úgy él: legfeljebb arról beszéltek a hivatalos álláspontot magyarázók, Hillary Clintonról már tudjuk, hogy konfliktuspárti, Donald Trump viszont tiszta lappal indul. De feltételezzük, hogy ő is az amerikai érdekeket fogja képviselni, mert mi mást.

A cikkben többek között azt olvasom, hogy »az elmúlt szűk egy hónap teljesen eltemette a Kreml adminisztrációjának valamifajta reményét a „két deli legény” közötti különös viszony lehetőségével kapcsolatban«. Mert a szerző szerint alaptalanok voltak az orosz–amerikai viszony újrakezdéséhez fűződő ábrándok, a szankciók eltörléséhez, a Krím annektálásának elismeréséhez fűződő remények. Az USA-val való konfrontáció új szakaszának kezdetén áll Oroszország. Méghozzá olyan konfliktus előtt, amely keményebb lesz, mint volt az Obama-adminisztráció alatt. És annál is súlyosabb, mint amit Hillary Clinton megválasztása esetén éltünk volna meg – írja Andrej Illarionov.
Trump lenne Putyin sírásója?


Újabb szankciók,vagyis mégtöbb eu-s céget zárnak ki az Orosz piacról,ahová usa cégek nyomulnak be?!
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
  • Tetszik
Reactions: zeal and fip7

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 648
55 278
113
Gondolom, az oroszok a hullakat boncoltàk és igy tisztaban vannak az elhalalozàsok okaival. Csak ennek fényében lehet lepni.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 505
113
Egy gyanús esetet még ki lehet magyarázni, de ha ezt a sort felállítjuk, akkor teljesen nyilvánvaló, hogy egy előre eltervezett kivégzéssorozat zajlik. Kérdés, lépett-e valamit erre Putyin, vagy lépni fog-e.

A két lelőtt áldozat valószínűleg a kevésbé moderáltak válasza a szíriai jelenlétre. Ha lenne Jemenben még amerikai nagykövet, ezek valószínűleg azt is lepuffantották volna, 2008-ban meg is támadták a követséget.
A többinél meg lehet szabadon kombinálni: ármánykodó amerikaiak, méregbe mártott kezű észak-koreaiak, esetleg Putyin pucolgatja a sakktábla felé eső oldalát.

Ennek ellenére ebből a listából én inkább nem tippelnék semmire, nem tudom, hogy hány évesek voltak, volt-e elhúzódó betegségük, illetve nem tudjuk hogy mekkora a minta, mert van itt külügyi munkatárs, nagykövet, konzul, diplomata, szóval elég nagy a merítés. Oroszország nagyhatalom, így jóval több nagykövetsége van mint mondjuk nekünk, és ha minden rendű rangú munkatársat beleszámítasz, kijön tízezer (vagy még több) olyan ember aki valószínűleg túl van az élete delén, átlagon felül stresszes melóval.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
A két lelőtt áldozat valószínűleg a kevésbé moderáltak válasza a szíriai jelenlétre. Ha lenne Jemenben még amerikai nagykövet, ezek valószínűleg azt is lepuffantották volna, 2008-ban meg is támadták a követséget.
A többinél meg lehet szabadon kombinálni: ármánykodó amerikaiak, méregbe mártott kezű észak-koreaiak, esetleg Putyin pucolgatja a sakktábla felé eső oldalát.

Ennek ellenére ebből a listából én inkább nem tippelnék semmire, nem tudom, hogy hány évesek voltak, volt-e elhúzódó betegségük, illetve nem tudjuk hogy mekkora a minta, mert van itt külügyi munkatárs, nagykövet, konzul, diplomata, szóval elég nagy a merítés. Oroszország nagyhatalom, így jóval több nagykövetsége van mint mondjuk nekünk, és ha minden rendű rangú munkatársat beleszámítasz, kijön tízezer (vagy még több) olyan ember aki valószínűleg túl van az élete delén, átlagon felül stresszes melóval.

Jó.
Én meg azt állítom, hogy előre megtervezett kivégzéssorozat zajlik, amire Putyinnak kőkeményen, hasonló eszközzel kéne reagálni.
Egyes körök szeretnek mindent a saját szájuk íze szerint magyarázni, ami egy-egy esetnél még be is jöhet. 7-nél viszont nem.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 505
113
Jó.
Én meg azt állítom, hogy előre megtervezett kivégzéssorozat zajlik, amire Putyinnak kőkeményen, hasonló eszközzel kéne reagálni.
Egyes körök szeretnek mindent a saját szájuk íze szerint magyarázni, ami egy-egy esetnél még be is jöhet. 7-nél viszont nem.

Hát nézd, az a helyzet, hogy te is a saját szájízed szerint magyarázod.

Boki listájából nem derül ki hogy hány orosz külügyes (nagykövet, konzul, munkatárs minden egyéb) szokott AMÚGY elhalálozni.
Illetve azt se tudjuk hogy hány orosz külügyes van.
Mind az elhalálozásnak, mind az öngyilkosságnak van egy természetes statisztikai rátája egy adott populáción belül.
De ezt sem tudjuk.
Emiatt én például a rendelkezésre álló adatok alapján nem tudom eldönteni, hogy ez az öt fő az egész orosz külügyet tekintve kirívóan sok, átlagos vagy épp alacsony halálozási/öngyilkossági arány.

A két lelőtt áldozat gyilkosait meg meg kell büntetni. Nem csak a tetteseket, hanem az egész terrorbrancsot szervezetileg.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Egy gyanús esetet még ki lehet magyarázni, de ha ezt a sort felállítjuk, akkor teljesen nyilvánvaló, hogy egy előre eltervezett kivégzéssorozat zajlik. Kérdés, lépett-e valamit erre Putyin, vagy lépni fog-e.
Ki az aki 200 eve blokkolni probalja az oroszok kijutasat a Foldkozi-tengerre? Ki az akinek mostanra szinte csak a titkosszolgalati modszerek maradtak a tarsolyaban? Ki az aki sokat veszit a sziriai orosz bazison?

Emiatt én például a rendelkezésre álló adatok alapján nem tudom eldönteni, hogy ez az öt fő az egész orosz külügyet tekintve kirívóan sok, átlagos vagy épp alacsony halálozási/öngyilkossági arány.
A halalesetek idobeli szorasa csak egy dolog. Az viszont arulkodo lehet, hogy milyen kritikus helyeken szolgalo diplomatak haltak meg. Nem a szloven vagy a chilei nagykovetet talaltak holtan...
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Hát nézd, az a helyzet, hogy te is a saját szájízed szerint magyarázod.

Boki listájából nem derül ki hogy hány orosz külügyes (nagykövet, konzul, munkatárs minden egyéb) szokott AMÚGY elhalálozni.
Illetve azt se tudjuk hogy hány orosz külügyes van.
Mind az elhalálozásnak, mind az öngyilkosságnak van egy természetes statisztikai rátája egy adott populáción belül.
De ezt sem tudjuk.
Emiatt én például a rendelkezésre álló adatok alapján nem tudom eldönteni, hogy ez az öt fő az egész orosz külügyet tekintve kirívóan sok, átlagos vagy épp alacsony halálozási/öngyilkossági arány.

A két lelőtt áldozat gyilkosait meg meg kell büntetni. Nem csak a tetteseket, hanem az egész terrorbrancsot szervezetileg.

Szerintem félrekattintottál. Ez nem a humor fórum. Bár értékelem a vicceket, ebben a témában kevéssé vagyok vevő a tragikomikus magyarázkodásra. Nem most léptem le a falvédőről. 3 - köztük kettő kiemelten jelentős - ország nagykövetének halála, valamint az ENSZ nagykövet halála 2 hónapon belül nem véletlen.
Nem kell ahhoz sem nagy szellemi kapacitás, hogy világos legyen: olyan szervezet végzi, amely a világ minden sarkára elér. Ez valamelyik nagy nyugati titkosszolgálat. Csak az a kérdés, hogy a brit vagy az amerikai.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette and zeal

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 505
113
A halalesetek idobeli szorasa csak egy dolog. Az viszont arulkodo lehet, hogy milyen kritikus helyeken szolgalo diplomatak haltak meg. Nem a szloven vagy a chilei nagykovetet talaltak holtan...

A jelenlegi helyzetet tekintve a kritikus jelzőt ezt max az ankarai és az ENSZ nagykövetre húzhatod rá. De valószínűleg ők sem pótolhatatlanok, így az esetleges eltávolításuk nem tudom milyen előnnyel járna, a lebukás esetére borítékolható diplomáciai botrány áráért cserébe.
Jön a helyükbe más, aki viszi tovább az ügyeket.
Ha az oroszokra ennyivel rá lehetne ijeszteni, akkor nagyot csalódnék bennük.
Ebből a szempontból szerintem ez teljesen más helyzet mint a kulcsfontosságú iráni atomtudósok likvidálása.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 505
113
Szerintem félrekattintottál. Ez nem a humor fórum. Bár értékelem a vicceket, ebben a témában kevéssé vagyok vevő a tragikomikus magyarázkodásra. Nem most léptem le a falvédőről. 3 - köztük kettő kiemelten jelentős - ország nagykövetének halála, valamint az ENSZ nagykövet halála 2 hónapon belül nem véletlen.
Nem kell ahhoz sem nagy szellemi kapacitás, hogy világos legyen: olyan szervezet végzi, amely a világ minden sarkára elér. Ez valamelyik nagy nyugati titkosszolgálat. Csak az a kérdés, hogy a brit vagy az amerikai.

Érdekes, ha valaki valami kézzelfoghatóbb információt kér az rögtön hülye. Egyszer valaki bedob valamit, sejtet, és ha másvalaki szeretné jobban körbejárni a problémát, akkor beindul a ködvető meg a szellemi kapacitásozás. De több info akkor sincs. Hát nekem ez kevés. Még a három országot se nevezed nevén. Nem egy konstruktív hozzáállás.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Érdekes, ha valaki valami kézzelfoghatóbb információt kér az rögtön hülye. Egyszer valaki bedob valamit, sejtet, és ha másvalaki szeretné jobban körbejárni a problémát, akkor beindul a ködvető meg a szellemi kapacitásozás. De több info akkor sincs. Hát nekem ez kevés. Még a három országot se nevezed nevén. Nem egy konstruktív hozzáállás.

Tudod, 2003-ban is majdnem mindenki tudta ismerve az egyes politikai körök történetét, motivációját, emberi minőségét, hogy nem a vegyi fegyverek rejtegetése miatt támadták meg Irakot. A hülyébbek meg egészen Tony Blairnek a hamis indokot beismerő nyilatkozatáig tévhitben éltek.
Ma megint csak ismerjük legalább nagy vonalakban a nemzetközi helyzetet, hogy egyes körök mire törekszenek, hogyan démonizálják Oroszországot, hogyan telepítik körbe katonai támaszpontokkal, hogyan szerveznek puccsokat országokban oroszellenes kormányok hatalomra juttatására törekedve, milyen álcivil hálózatokkal igyekeznek bomlasztani Oroszországot, és hogyan igyekeznek fellépni mindenhol a nyugatihoz alig észlelhető orosz befolyással szemben.
Ez a mostani művelet az orosz diplomácia megfélemlítését célozza, arra törekedve, hogy elbizonytalanítson tehetséges embereket ilyen munkák elvállalásától, vagy hogy a pozícióban levők a beléjük ivódott félelem miatt hajlandóak legyenek bizonyos kompromisszumokra.

A magyarázkodásod pedig továbbra is tragikomikus.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
A 3 ország, amelynek megölték a nagykövetét, szerepel a linken, amire korábban reagáltam. Ebből kettő kiemelten jelentős ország. Ezeken kívül a görögországi konzul és az ENSZ nagykövet is áldozattá vált.
 
Status
Not open for further replies.