[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Under the Influence of British Intentions, Nuclear War is getting closer
Tuesday, August 11, 2015

It is critical to realize what EIR Founding Editor Lyndon LaRouche reiterated Aug. 10 to the LaRouche PAC Policy Committee: With Obama,"We are under the influence of the British Empire's leading, long-standing intention. That intention is to reduce the human population drastically."The British royal family and its councils and advisors are prepared even to wipe out the majority of the world's population, and they have said so. "

https://larouchepac.com/20150811/under-influence-british-intentions-nuclear-war-getting-closer
ww.jpg
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Érdekességképpen, hogy mi állhat az USA-UK ellentét hátterében:

What Do You Mean By the British Empire?

Britains Invisible Empire (full lecture)

Who We Were - America Before the British Coup

Remember: It's Not a Territorial Empire !
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 917
13 018
113
Jól van, akkor most egészen konkrétan megkérdezlek titeket, zsolti és laiki, hogy engedélyezitek-e nekem, hogy ehhez hasonló híreket linkeljek, vagy ezeket hallgassam el, mivel ti ezeket hangulatkeltésnek címkézitek. Laiki már 2. alkalommal rohant nekem, hogy hangulatkeltés, amit belinkelek, mert szerinte sem amerikai evakuációs gyakorlat nem lesz Dél-Koránál, és szerintetek ezeket a nukleáris fenyegetéseket is épp annyira kellene komolyan venni, mint amikor télen reggel az emberek falun megkérdezik egymástól, hogy fáztok-e?

Nyugi! Kicsit túl komolyan veszed a kérdést.

Az Észak-Korea témánál betettél egy cikket, amiben 230 ezer amcsi kimenekítéséről írnak. Én meg bátorkodtam néhány konkrét, hivatalos és a cikkben szereplőnél messze megbízhatóbb adattal cáfolni a cikkben emlegetett számot, valamint rámutattam, hogy a katonák családjának kimenekítéséről szóló, júniusra tervezett gyakorlat nagyon nem ugyanaz, mint amiről a mélyen tisztelt újságíró a szenzációhajhász cikket írta. Ne próbáld a számba adni, hogy a hadgyakorlat tényét kérdőjeleztem meg, mert nem ezt tettem, hanem cikk bolhából elefántot csináló, szenzációhajhász, rémhírkeltő jellegére hívtam fel a figyelmet. Ha te nem akartad volna minden áron megvédeni a cikk tartalmát, még csak nem is válaszoltam volna neked.

Itt meg betettél egy cikket az angol miniszter első csapással való fenyegetőzéséről és az orosz válaszról. Én néhány számadattal jeleztem, hogy a nagyra becsült miniszter süket dumája színtiszta elmebetegség. Akkor is, ha az oroszoknak szánta és akkor is, ha a jenkiknek. Utóbbit azért nagyon nehéz belelátni, még akkor is ha célpontot nem nevezte meg. Az amcsik nem vették magukra a fenyegetést, ellentétben az oroszokkal. Attól mert ő a védelmi miniszter még semmivel sem lesz értelmesebb, amit mond. A védelmi miniszter nem katona, hanem politikus. Nem megkérdőjelezhetetlen szakember, hanem média bohóc. Amit pedig mondott, az egy semmilyen szinten komolyan nem vehető, ócska hangulatkeltés és nem több. Nem kell többet belelátni!

A te személyedről szó sem volt. A cikkek tartalmát minősítettem én is, meg Zsolti is. Úgyhogy mindaddig, amíg nem azonosulsz a sajnos teljesen általános és megszokott szenzációhajhász tartalmakkal, addig nem neked szól a kritika. Senki nem írta, hogy ne linkelj annyi és olyan cikket, amennyit csak szeretnél. De pont ugyanazt a kérdést visszafelé én is feltehetem neked: Ugye engedélyezed, hogy az általad belinkelt cikkek/"hírek" tartalmáról véleményt lehessen mondni? A vélemény nem neked szól, hanem az újságírónak/politikusnak. Ne vedd magadra!

Igen. Véleményem szerint nagyjából annyira kell komolyan venni, akkora súlya van a védelmi miniszter örökbecsű nyilatkozatának, "mint amikor télen reggel az emberek falun megkérdezik egymástól, hogy fáztok-e". Tartom, hogy egyszerű hangulatkeltés.

Én is tudok ilyen híreket hozni. Itt van például egy cikk három nappal ezelőttről, amelynek a nagy tiszteletű, kicsit sem szenzációhajhász és rémhírkeltő újságíró azt a címet adta hogy: "Atomháborúra készülnek a japánok"
http://www.atv.hu/kulfold/20170424-atomhaborura-keszulnek-a-japanok
Na és ezt miből kerekítette ki? Abból, hogy egy házi atombunkert építő vállalkozó úgy csinál magának reklámot, hogy a sajtónak nyilatkozik, miszerint a 127 milliós Japánban áprilisban volt 8 olyan bezsongított egyed, aki árajánlatot kért tőle.
Ilyen cikkből minden héten akad és érdemes ezeket a helyükön kezelni. Az újságírók sajnos ilyenek. A valós, megbízható tájékoztatás kicsit sem szempont, viszont a kattintásszámért az anyjukat is eladnák. Nem csak Magyarországon ilyenek, hanem Usákiában is.
A politikusok pedig média bohócok, akik előszeretettel mondanak jó nagy marhaságokat, hogy "hírértéke" legyen.

Szerintem senki nem vitatja, hogy fokozódik a feszültség és újra hidegháború van. Ez végtelenül szomorú és valóban nyugtalanító. De ebben a folyamatban az angol védelmi miniszter nevetséges nagyot mondhatnékja minden, csak nem fajsúlyos mérföldkő.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nyugi! Kicsit túl komolyan veszed a kérdést.

Az Észak-Korea témánál betettél egy cikket, amiben 230 ezer amcsi kimenekítéséről írnak. Én meg bátorkodtam néhány konkrét, hivatalos és a cikkben szereplőnél messze megbízhatóbb adattal cáfolni a cikkben emlegetett számot, valamint rámutattam, hogy a katonák családjának kimenekítéséről szóló, júniusra tervezett gyakorlat nagyon nem ugyanaz, mint amiről a mélyen tisztelt újságíró a szenzációhajhász cikket írta. Ne próbáld a számba adni, hogy a hadgyakorlat tényét kérdőjeleztem meg, mert nem ezt tettem, hanem cikk bolhából elefántot csináló, szenzációhajhász, rémhírkeltő jellegére hívtam fel a figyelmet. Ha te nem akartad volna minden áron megvédeni a cikk tartalmát, még csak nem is válaszoltam volna neked.

Te a cikk hitelességét próbáltad aláásni azzal, hogy kijelentetted, hogy a cikkben szereplő szám, a kimenekítendő amerikaiakra vonatkozó adat, a 230,000 fő hamis, mert a valós adat - koreai források alapján - 150,000 fő. Az ok, ami miatt a cikket közöltem annak ténye, hogy amerikaiakat kimenekítő gyakorlat (volt és) lesz júniusban. Engem a számok nem igazán érdekelnek, mert teljesen mindegy, hogy 150,000 főt vagy 230,000 főt terveznek kimenekíteni - ennek jelentése ugyanaz: háborúra készülnek. Ezért volt jelentősége a cikknek.
Az pedig, hogy már volt is ilyen gyakorlat, a cikkben beágyazott CNN-es videó alapján derül ki.
És mi volt ezekben a cikkekben a rémhírkeltő? Először is a 2 db cikket azért posztoltam, mert dragonette kérdezte, hogy igaz-e a hír, hogy " evakualjak az amerikai allampolgarokat Del Koreabol?" Mivel megtaláltam a hírt a az express.co.uk-n és a Time Magazin-ban is (utóbbi igen komoly lapnak számít), ezért bátorkodtam válaszolni dragonette kérdésére. Mit állítanak ezek a cikkek? Azt, hogy az USA nagyszámú amerikai kimenekítését tervezi/gyakorolja Dél-Koreából. Ennyi. Igaz ez a hír? Igaz. Akkor mi ebben a rémhírkeltő?
Ráadásul, megismétlem, az express.co.uk-s cikkben van egy beágyazott CNN-es videó, amely külön kiemeli, hogy ezeknek a gyakorlatoknak azért van különös jelentősége, mert most nem katonák, hanem a családtajaik kimenekítését gyakorolják (már volt is ilyen gyakorlat, erről láthatóak képsorok a CNN-es videóban, és lesz is, júniusban).
Tehát a hír alátámasztására még CNN-es videó is van, ennek ellenére te rémhírkeltésnek bélyegzed a hírt.

Megadnám a linkeket ismét:
http://www.express.co.uk/news/world...outh-Korea-army-evacuation-Courageous-Channel
http://time.com/4751933/south-korea-evacuation-exercise-military/


Itt meg betettél egy cikket az angol miniszter első csapással való fenyegetőzéséről és az orosz válaszról. Én néhány számadattal jeleztem, hogy a nagyra becsült miniszter süket dumája színtiszta elmebetegség. Akkor is, ha az oroszoknak szánta és akkor is, ha a jenkiknek. Utóbbit azért nagyon nehéz belelátni, még akkor is ha célpontot nem nevezte meg. Az amcsik nem vették magukra a fenyegetést, ellentétben az oroszokkal. Attól mert ő a védelmi miniszter még semmivel sem lesz értelmesebb, amit mond. A védelmi miniszter nem katona, hanem politikus. Nem megkérdőjelezhetetlen szakember, hanem média bohóc. Amit pedig mondott, az egy semmilyen szinten komolyan nem vehető, ócska hangulatkeltés és nem több. Nem kell többet belelátni!

Na kezdjük az elején. Amikor betettem ide a cikket az angol védelmi miniszter első csapással való fenyegetőzéséről, akkor zsolti-tól úgy kaptam meg a tiédéhez hasonló megbélyegzést, hogy hangulatkeltésről van szó, hogy zsolti nem tudta, hogy a kijelentés az angol védelmi minisztertől származik.
Továbbra is fenntartom, hogy annak jelentősége van, hogy egy védelmi miniszter mit mond, nem azért, mert "értelmesebb", hanem a pozíciójának súlya miatt.
Azt pedig elárulhatnád, hogy mit látok bele? Zsoltinak már elmagyaráztam, hogy nem látok bele semmit. Híreket közöltem, később még több forrásból alátámasztva és pontosítva azokat.

A te személyedről szó sem volt. A cikkek tartalmát minősítettem én is, meg Zsolti is. Úgyhogy mindaddig, amíg nem azonosulsz a sajnos teljesen általános és megszokott szenzációhajhász tartalmakkal, addig nem neked szól a kritika. Senki nem írta, hogy ne linkelj annyi és olyan cikket, amennyit csak szeretnél. De pont ugyanazt a kérdést visszafelé én is feltehetem neked: Ugye engedélyezed, hogy az általad belinkelt cikkek/"hírek" tartalmáról véleményt lehessen mondni? A vélemény nem neked szól, hanem az újságírónak/politikusnak. Ne vedd magadra!

Ahhoz semmi közöd, hogy én mivel azonosulok. A kiemelt kijelentésednek pedig fenyegető éle van. Természetesen engedélyezem, hogy lehessen az áltam belinkelt cikkek tartalmáról véleményt mondani, de ezt te úgy tetted, hogy kijelentetted, hogy a cikk hazudik (úgy általában), ami onnan is látszik, hogy a 230,000 az csak 150,000. Ez az érvelésed azért nem volt fair, mert a cikk alapállítását, hogy amerikai katonákat és családtagjaikat kimenekítő gyakorlat volt/lesz, nem cáfoltad, hanem a cikk szerzőjének/forrásának hitelességét próbáltad aláásni, azzal a szándékkal, hogy ez az egész cikk összes állítását komolytalanná teszi. Ez ez csúnya vitatechnikai módszer!
Zsolti pedig még ennyi fáradságot sem vett magára, csak szimplán kijelentette, hogy - a másik - hír szintén hangulatkeltés. Indoklás nélkül. Ez így nem érdemi vita! Később pedig úgy mondott róla véleményt, hogy az a tény is elkerülte a figyelmét, hogy a kijelentés az angol védelmi minisztertől származik.

Én is tudok ilyen híreket hozni. Itt van például egy cikk három nappal ezelőttről, amelynek a nagy tiszteletű, kicsit sem szenzációhajhász és rémhírkeltő újságíró azt a címet adta hogy: "Atomháborúra készülnek a japánok"
http://www.atv.hu/kulfold/20170424-atomhaborura-keszulnek-a-japanok
Na és ezt miből kerekítette ki? Abból, hogy egy házi atombunkert építő vállalkozó úgy csinál magának reklámot, hogy a sajtónak nyilatkozik, miszerint a 127 milliós Japánban áprilisban volt 8 olyan bezsongított egyed, aki árajánlatot kért tőle.

Na és mit gondolsz, ezt a hírt, hogy "Atomháborúra készülnek a japánok", miért nem linkeltem be? Azért, mert nem tudtam róla? Nem.
Azért, mert utánaolvasva, én is azt találtam, hogy a hír alapja mindössze annyi, hogy néhány vállalkozó házi atombunkereket épít / tervez építeni / kapott erre árajánlatot.
Én is tudok ám disztingválni hírek között, nem csak te!
Vissztérve az előző hírekre, azt hiszem világosan látható, hogy különbség van néhány darab japán házi atombunker építésének a terve, meg aközött, hogy milyen kijelentéseket tesz az angol védelmi miniszter illetve, hogy az USA nagy számú kimenekítési gyakorlatot tervez Dél-Koreából.

...
Szerintem senki nem vitatja, hogy fokozódik a feszültség és újra hidegháború van. Ez végtelenül szomorú és valóban nyugtalanító. De ebben a folyamatban az angol védelmi miniszter nevetséges nagyot mondhatnékja minden, csak nem fajsúlyos mérföldkő.

Ezt hadd dönthesse el az olvasó.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
Srácok! Itt most meg is érkeztünk az angolok által leatomozandó országhoz! Ti mindnyájan kiragadtok egy-egy cikket az itteni napi sajtóból és csak azzal az egyel foglalkoztok! Minden újság napi szinten foglakozik most a kis ferdeszemű zsírdisznóval, szóval ha nem ment volna át, az angolok is észak-koreát akarják leatomozni nem a ruszkikat! Nem olyan règ még bőszen azon vitatkoztatok, hogy az angolok akkor sem használnának atomot ha történetesen az ruszkik legyaknák Londont, most meg már első csapás mérnek Moszkvára ès/vagy Washingtonra??? Nem agyaltok ti kicsit túl sokat?? Vigyètek inkább sètálni az asszonyt és vegyetek neki csavarosfagyit!! Itt senkinek nincs magánélete?? Ti mind itt laktok a HTKA-n? :D:p:hadonaszos:
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Srácok! Itt most meg is érkeztünk az angolok által leatomozandó országhoz! Ti mindnyájan kiragadtok egy-egy cikket az itteni napi sajtóból és csak azzal az egyel foglalkoztok! Minden újság napi szinten foglakozik most a kis ferdeszemű zsírdisznóval, szóval ha nem ment volna át, az angolok is észak-koreát akarják leatomozni nem a ruszkikat! Nem olyan règ még bőszen azon vitatkoztatok, hogy az angolok akkor sem használnának atomot ha történetesen az ruszkik legyaknák Londont, most meg már első csapás mérnek Moszkvára ès/vagy Washingtonra??? Nem agyaltok ti kicsit túl sokat?? Vigyètek inkább sètálni az asszonyt és vegyetek neki csavarosfagyit!! Itt senkinek nincs magánélete?? Ti mind itt laktok a HTKA-n? :D:p:hadonaszos:

Akkor mégegyszer megismétlem: a MAGYAR és az AMERIKAI sajtó írta azt, hogy az angolok az oroszokra mérnének első csapást. Én pont arról írtam, hogy az angolok
NEM NEVEZTÉK MEG a célországot, tehát én NEM mondtam, hogy Oroszországot akarnák leatomozni - hanem pont ezt kérdőjeleztem meg, és tettem hozzá, hogy ez a fenyegetés BÁRKINEK szólhat, akár még az USA-nak is.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nem zárható ki egy hatalmas konfliktus Észak-Koreával, ám Washington diplomáciai lépésekre, békés megoldásra törekszik - mondta Donald Trump.


Az Észak-Korea által jelentett fenyegetés volt az egyik fő témája az orosz elnök és a japán kormányfő találkozójának csütörtökön Moszkvában. A japán külügyminisztérium szóvivője szerint a helyzet aggasztó. Ezért a japán miniszterelnök nagyobb szerepvállalásra kérte föl Putyin elnököt.
 
  • Tetszik
Reactions: Lord Gazember

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Akkor mégegyszer megismétlem: a MAGYAR és az AMERIKAI sajtó írta azt, hogy az angolok az oroszokra mérnének első csapást. Én pont arról írtam, hogy az angolok
NEM NEVEZTÉK MEG a célországot, tehát én NEM mondtam, hogy Oroszországot akarnák leatomozni - hanem pont ezt kérdőjeleztem meg, és tettem hozzá, hogy ez a fenyegetés BÁRKINEK szólhat, akár még az USA-nak is.

Sőt, annál is inkább szólhat az USA-nak, mivel az angolok (BBC) korábban éppen arról készítettek filmet, hogy Oroszo.-ra még akkor sem mérnének nukleáris csapást, ha először az oroszok támadnának atommal az Egyesült Királyságra/Londonra (bizony Pocok75, jól említetted!). Főleg, mikor olyan hír is volt, hogy az angol ballisztikus rakéta a teszt során az USA felé indult el.

Észak-Koreát pedig totál értelmetlen lenne a UK-nek fegyelmeznie, mert minden válaszcsapás úgyis az USA-t és Japánt érné. Tehát kizárásos alapon vagy az USA marad, vagy esetleg az EU/Németo. ha sokat szemétkedik velük a Brexitnél - pl. ha felbomlasztja az Egyesült Királyságot az EU azzal, hogy EU tagságot ígér egy egyesült Írországnak. Ami egyébként épp téma!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
És akkor mi van? Egyértelmű évtizedek óta hogy ki az ellenség nem?
...

Nem, nem egyértelmű! Mivel a világhatalomtól Angliát nem Oroszo., hanem az USA fosztotta meg!

Attól, ha ismét létezne egy Eurázsiai Unió (a szárazföldön), még simán lehetne emellett Anglia ismét világhatalom (a tengeren), ennek akadálya nem Oroszo./Eurázsiai Unió, hanem az USA.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Tényeg, szerintetek, ha most a Brexitnél az EU felbomlasztja az Egyesült Királyságot, az Anglia számára casus belli?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Főleg, mikor olyan hír is volt, hogy az angol ballisztikus rakéta a teszt során az USA felé indult el.
Milyen hír? Honnan? Mikori? Részletek érdekelnek ha vannak.

Tényeg, szerintetek, ha most a Brexitnél az EU felbomlasztja az Egyesült Királyságot, az Anglia számára casus belli?
Az, csak épp nem lépnek háborúba ettől függetlenűl.
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
...
Az, csak épp nem lépnek háborúba ettől függetlenűl.

Biztos? Csak mert - összehasonlításképpen - az Oo.-i nukleáris doktrína is olyan helyzetre ígér atomcsapást, amely helyzet már az Oo.-i föderáció létét veszélyezteti. Ha ez így van, akkor miért gondoljuk, hogy az EU büntetlenül felbomlaszthatja az Egyesült Királyságot, anélkül, hogy a szintén atomfegyverrel rendelkező Anglia ezt megtorolná?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Mert bekapnák ők is a magukét a franciáktól, de lehet ha közben a németektől is. Hirtelen meg nem csak eltávolodó hanem ellenséges országok vennék körül ugyanazon a szigeten. Ezen kívül kiesne minden kereskedelmi partnerük. Ha szétbomolnak hát szétbomolnak, de ezért atomháborúba nem fognak kezdeni.
 
Status
Not open for further replies.