[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Brimstone

Active Member
2017. július 31.
394
44
28
Az EU növekedése egész évre előrevetítve 2,1%, az USA -é 0,65%, Egyesült Királyságé 0,3%. Ez a közös ECB eredménye például.
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Ennél azért valami jobb érvet vártam még ha van is igazság alapja:D
Az argentin példa sem jó, hisz ők csak egy kis órszág a világ nagy része ellen, viszont mint írtam, egy USA vs EU szankciósdinál nagy eséllyel az USA egyedül maradna. Na jó, Szaud-Arábia talán velük lenne.
Szerintem akiknek erdekuk volt e szankciok meghozatala, azoknak arra is megvan az eszkozuk hogy egy ujabb "penzugyi valsagot" atfuttassanak az USAn, azon keresztul meg Europaba es minden mas allamba is...Olyan ez hogy nyilvan mindenkepp megtortenik, de sok eszkoz van arra hogy "nekik" megfelelo modon fusson le es okozza a nagyobb vesztesegeket mashol.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
A nemzetek feletti eu-s intézmények pont, hogy a kis országoknak kedveznének, mint ahogy a rendőrség és az igazságszolgáltatás is elsősorban a kistermetű egyéneknek jó ha kocsmázni mennek.

Le a kalappal, ezt még minősíteni se kell, magáért beszél.

(Nem dicséret volt.)

Egy nemzetek feletti eu-s intézmény pont hogy az országok szuverenitását veszélyeztetik. Most például a migráns kérdés miatt vagyunk a fekete listán, de a legrosszabb amit tehetnek a pénz megvonás és kizárás. Egy nemzetek feletti intézmény viszont kötelezhetné a betelepítést, kb mint a kommunizmusban. Egy "nemzetek feletti" intézmény pedig természetesen annyira lenne nemzetek feletti mint a mai eu vezetése, akikre a németek és franciák komoly befolyással vannak. Gyakorlatilag a nagy nemzetek fognak dönteni mert ha esetleg nem úgy lesz ahogy ők akarják akkor jönne a megtorlás ilyen olyan módon. Ezt nem ellensúlyozza néhány hivatali tisztviselő vagy bizottsági elnök vagy tanács. Meg vagyok róla győződve hogy ha például Junker erősen a németek érdekeit sértő intézkedéseket próbálna átnyomni az eu parlamenten akkor rövid úton le lenne cserélve német nyomásra. Mi ezt nem tudjuk megtenni pedig a pofátlan alkoholistája még fel is képelte barátságosan a miniszterünket. Nekem az a jelenet megmutatta milyen is volna ha teljesen alávetnénk magunkat egy "nemzetek feletti" intézménynek.
 

Brimstone

Active Member
2017. július 31.
394
44
28
Ez hozzáállásbeli különbség, szerintem rövidlátás és pőre ösztönösség. Migránskérdésben pont azért tartunk ott ahol mert nincsenek kidolgozott nemzetek feletti intézmények (=egységes politika) a szuverenitásos baromság pedig úgy fest , hogy akkor a" nagy gonoszok " is szuverenitást kezdenek játszani a kicsik pedig rendszerint a rövidebbet húzzák.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Moszkva szerint számos következményt von maga után, hogy az amerikai elnök aláírta, és ezzel törvényerőre emelte szerdán azt a törvénycsomagot, amely szankciókat irányoz elő Oroszország, Irán és Észak-Korea ellen. Az orosz miniszterelnök facebook oldalán úgy fogalmazott, hogy az új szankciók a végét jelentik annak a reménynek, hogy jobb kapcsolatok alakulhatnak ki a Trump-adminisztrációval. Szerinte ez egyenértékű egy teljes körű kereskedelmi háborúval, és a Trump-kormányzat most megmutatta, hogy teljesen erőtlen, miután átadta a végrehajtó hatalmat a kongresszusnak.
Az Európai Unió kész megtorolni az újabb amerikai büntetőintézkedéseket, amennyiben azok az európai gazdasági érdekeknek is ártanak – nyilatkozta Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke szerdán.
 
T

Törölt tag 008

Guest
A nemzetek feletti eu-s intézmények pont, ....
Kaptunk már ilyen nemzetek feletti intézményt.
Habsburg, Ottoman, 3. Reich, Szovjetunió. Olvasgass törikönyvet mennyre frankók voltak ezek.

Amint a németek meg makaróniék beiktatnak 2-2 magyar törvényt elhiszem, hogy a kis országoknak kedvez. Addig játszanak a zozóikkal a homokozóba. :p
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Én azt nem értem, hogy az EU-ban Orbán miért nem mondja ki kereken: a mai migrációs válság egyenes következménye az európai gyarmattartó hatalmak egykori és mai áldásos működésének. Mivel ez a helyzet, kéretik NEKIK megoldani, ne az EU-tagországokat b..tassák ezzel....
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Ez hozzáállásbeli különbség, szerintem rövidlátás és pőre ösztönösség.
Ez elmondható a te nemzetek feletti véleményedről is.

Migránskérdésben pont azért tartunk ott ahol mert nincsenek kidolgozott nemzetek feletti intézmények (=egységes politika)

Nem , azért tartunk itt mert mást akarnak a nyugatiak mint a keletiek. Ők akarják őket befogadni nem mi, ha ellentétes az akaratunk hogy dolgozzunk össze?

a szuverenitásos baromság pedig úgy fest , hogy akkor a" nagy gonoszok " is szuverenitást kezdenek játszani a kicsik pedig rendszerint a rövidebbet húzzák.

Mert most mit csinálnak? Ki kritizál és követel? Ki szól bele a másik ország belügyeibe? Te tényleg azt hiszed hogy Németország nem úgy viselkedik mint egy szuverén állam? Nem úgy nézz ki mintha próbálnák rákényszeríteni az akaratukat a kicsikre? Fenyegetéssel, megbélyegzéssel, kiközösítéssel. Ez a te Európád. Ilyen volt mindig.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Én azt nem értem, hogy az EU-ban Orbán miért nem mondja ki kereken: a mai migrációs válság egyenes következménye az európai gyarmattartó hatalmak egykori és mai áldásos működésének. Mivel ez a helyzet, kéretik NEKIK megoldani, ne az EU-tagországokat b..tassák ezzel....
Mert nem teljesen igaz. Nem egyenes következménye. A gyarmati rendszer 60 éve megszűnt, de csak most 2 éve jött elő ez a probléma. Ez bizonyos körök működésének eredménye, akik európát le akarják nyomni. Mivel háborúval nem lehet, így marad a rázúdított bűnözői majd humanitárius katasztrófával módszer.

A háborúk változnak. 200 éve még felsorakoztak akatonják és egymásra lőttek. 100 éve szuronyrohamoztak, ma politikai és gazdasági vonalon háborúznak.
 

Brimstone

Active Member
2017. július 31.
394
44
28
Mert nem teljesen igaz. Nem egyenes következménye. A gyarmati rendszer 60 éve megszűnt, de csak most 2 éve jött elő ez a probléma. Ez bizonyos körök működésének eredménye, akik európát le akarják nyomni. Mivel háborúval nem lehet, így marad a rázúdított bűnözői majd humanitárius katasztrófával módszer.

A háborúk változnak. 200 éve még felsorakoztak akatonják és egymásra lőttek. 100 éve szuronyrohamoztak, ma politikai és gazdasági vonalon háborúznak.
Igaz és akkor te azt cselekszed , pontosan azt, amit ezek a körök (valszeg USA és/vagy OroszO) reméltek: ösztönből bepánikolsz és otthagyod Európát, betojsz és kilépsz a falanxból, ezáltal bomlasztva és gyengítve az európai egységet. Önuralom + türelem kellene illetve belső ráhatás.
 

Brimstone

Active Member
2017. július 31.
394
44
28
Ez elmondható a te nemzetek feletti véleményedről is.



Nem , azért tartunk itt mert mást akarnak a nyugatiak mint a keletiek. Ők akarják őket befogadni nem mi, ha ellentétes az akaratunk hogy dolgozzunk össze?



Mert most mit csinálnak? Ki kritizál és követel? Ki szól bele a másik ország belügyeibe? Te tényleg azt hiszed hogy Németország nem úgy viselkedik mint egy szuverén állam? Nem úgy nézz ki mintha próbálnák rákényszeríteni az akaratukat a kicsikre? Fenyegetéssel, megbélyegzéssel, kiközösítéssel. Ez a te Európád. Ilyen volt mindig.
Jobb a kisebb félnek, ha vannak előre egyeztett szabályok, mint a puszta túlereje a nagyobbnak. A szabályok kiteljesítésén kellene dolgozni.
 

Brimstone

Active Member
2017. július 31.
394
44
28
Én azt nem értem, hogy az EU-ban Orbán miért nem mondja ki kereken: a mai migrációs válság egyenes következménye az európai gyarmattartó hatalmak egykori és mai áldásos működésének. Mivel ez a helyzet, kéretik NEKIK megoldani, ne az EU-tagországokat b..tassák ezzel....
Miután hozzánk 1200 főt telelpítenének NémetOba pedig 1,5 milliót nem értem ezt "NEKIK kellene " kezdetű kérés értelmét
 

Brimstone

Active Member
2017. július 31.
394
44
28
Kaptunk már ilyen nemzetek feletti intézményt.
Habsburg, Ottoman, 3. Reich, Szovjetunió. Olvasgass törikönyvet mennyre frankók voltak ezek.

Amint a németek meg makaróniék beiktatnak 2-2 magyar törvényt elhiszem, hogy a kis országoknak kedvez. Addig játszanak a zozóikkal a homokozóba. :p
Gyenge érv. Történelemmel nem lehet érvelni egy olyan projekt ellen amelynek célja a történelmi ciklikusságok kiiktatása.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Jobb a kisebb félnek, ha vannak előre egyeztett szabályok, mint a puszta túlereje a nagyobbnak. A szabályok kiteljesítésén kellene dolgozni.

Vannak szabályok ezeket a szabályokat akarod felrúgni a nemzetek feletti elveiddel. Ebből nem kérünk.

Gyenge érv. Történelemmel nem lehet érvelni egy olyan projekt ellen amelynek célja a történelmi ciklikusságok kiiktatása.

:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Rossz oldalról közelítitek akkor a témát. A történelem nem a nemzetek hanem az emberek miatt ismétli önmagát.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 046
2 183
113
Én azt nem értem, hogy az EU-ban Orbán miért nem mondja ki kereken: a mai migrációs válság egyenes következménye az európai gyarmattartó hatalmak egykori és mai áldásos működésének. Mivel ez a helyzet, kéretik NEKIK megoldani, ne az EU-tagországokat b..tassák ezzel....

Gyakorlatilag annak semmi köze hozzá, illetve elhanyagolható. Sokkal inkáb a túlnépesedés, a gazdaság rossz állapota illetve hát az időjárás - szárazság - is besegített. Az EU-s országokat emg leginkább azért baszogatják, mert kellően gazdagok - még mi is - és hát itt vagyunk a szomszádban, elérhetően. Lenne körbe óceán, nem jönnének ide és ennyien.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Lator

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 075
10 210
113
Én azt nem értem, hogy az EU-ban Orbán miért nem mondja ki kereken: a mai migrációs válság egyenes következménye az európai gyarmattartó hatalmak egykori és mai áldásos működésének. Mivel ez a helyzet, kéretik NEKIK megoldani, ne az EU-tagországokat b..tassák ezzel....

Az a gyañúm, hogy ezt a kártyát még tartogatja.....
 
Status
Not open for further replies.