[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Es az osztrak ismeroseid jol lattak a dolgot: valoban nem a 10K-s Erzset utalvanyokkal operaltak. Sokkal inkabb a 4%-ra levitt munkanelkuliseggel (tortenelmi rekord!), a novekvo GDP-vel, a csokkeno allamadossaggal, a magyar emberek fizikai vedelmevel a Hadsereg es Rendorseg altal. Nem mindenki hulye aki osztrak, jol lattak ok, hogy nem a 10k-s Erzsebet utalvany volt a lenyeg.


UI.: te egy tanult ember vagy, biztosan tudod mi az, hogy hermeneutika. Írásmagyarázat. Az osztrákok a saját problémáikat magyarázzák a mi írásaink átértelmezésével.. De egy percig nem gondolják, hogy nekünk milyen jó. De elárulom, azt sem gondolják, hogy milyen rossz. Egyszerűen annyira más ligában játszunk, mint a megye 1-es csapat és a Premier lig-ben játszó Arsenal. Az arsenálnál fogadni mernék, nem hallottak még egy magyar megy 1-es csapat összeállításáról sem, de a magyar megye 1-es focisták fújnák az Arsenál összeállítását....Ez azért igen negy különbség. Hatékony rendőrségről meg ne álmodj itthon. Mikor egyszer anyám kertjében gyümölcsöt loptak (épprn), arról érdeklődött az ügyeletes, hogy megfogták-e a tettest? Mikor anyu közölte, sajnos Ő kimenni sem mer, közölték, hogy ők sem jönnek ki. Pedig ez egy város családi házas övezetében történt. Szogáltak és féltek...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
Tudod az a véleményem, hogy lehet a kerítést védeni. De megba..hatod, ha a kerítésen belül van a probléma. Nem akarok konkrétabb lenni...
Olvastalak korábban, nem értem miért kell rébuszokban beszélni, nyilván való hogy a cigányságtól tartasz azok alapján amit eddig írtál. Erről nekem az a véleményem, hogy messze nem ugyan az a kockázat a kettő. Én még halál kultusszal, vallási fanatizmussal, öngyilkos merénylővel nem találkoztam részükről. A legtöbb aki egyáltalán összeütközésbe kerül a törvénnyel, az piti tyúk, bicaj és autótolvaj. Viszonylag ritka köztük az VBIED mártír... Akiket kint tart a kerítés, azok közt meg azért előfordulhat potenciális pilóta.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
UI.: te egy tanult ember vagy, biztosan tudod mi az, hogy hermeneutika. Írásmagyarázat. Az osztrákok a saját problémáikat magyarázzák a mi írásaink átértelmezésével.. De egy percig nem gondolják, hogy nekünk milyen jó. De elárulom, azt sem gondolják, hogy milyen rossz. Egyszerűen annyira más ligában játszunk, mint a megye 1-es csapat és a Premier lig-ben játszó Arsenal. Az arsenálnál fogadni mernék, nem hallottak még egy magyar megy 1-es csapat összeállításáról sem, de a magyar megye 1-es focisták fújnák az Arsenál összeállítását....Ez azért igen negy különbség. Hatékony rendőrségről meg ne álmodj itthon. Mikor egyszer anyám kertjében gyümölcsöt loptak (épprn), arról érdeklődött az ügyeletes, hogy megfogták-e a tettest? Mikor anyu közölte, sajnos Ő kimenni sem mer, közölték, hogy ők sem jönnek ki. Pedig ez egy város családi házas övezetében történt. Szogáltak és féltek...
En eltem Mo-n videken is meg Pesten is, olyat meg nem lattam, hogy a rendor ne mert volna kijonni. Gondolom ez veled olyankor esett meg amikor 1 darab rendor maradt az orson mert a tobbi a deli hataron volt. Esetleg meg az mszp alatt, mikor a rendorseg dolga meg a bunozok vedelme volt?
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
En eltem Mo-n videken is meg Pesten is, olyat meg nem lattam, hogy a rendor ne mert volna kijonni. Gondolom ez veled olyankor esett meg amikor 1 darab rendor maradt az orson mert a tobbi a deli hataron volt. Esetleg meg az mszp alatt, mikor a rendorseg dolga meg a bunozok vedelme volt?


Szívesebben olvasnék tőled LO-ról, mint a távolból magyarázni a dolgokat, amik körülöttem történnek. Nekem az elmúlt néhány napban sikerült megértenem azt, hogy még azok sikereit, gondjait sem értem, aki tőlem esetleg csak 200 km-re laknak, de eltérő élethelyzetükk miatt egyszerűen nem léteztek az általuk elmondottak. Ma már többek érvelését jobban látom, főleg a más vidéken élőkét! (Rá fogsz jönni, hogy nem csak keresőből áll a világ, csak olvass 5-8 lapot vissza a Kantin MO topicból!)
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Szívesebben olvasnék tőled LO-ról, mint a távolból magyarázni a dolgokat, amik körülöttem történnek. Nekem az elmúlt néhány napban sikerült megértenem azt, hogy még azok sikereit, gondjait sem értem, aki tőlem esetleg csak 200 km-re laknak, de eltérő élethelyzetükk miatt egyszerűen nem léteztek az általuk elmondottak. Ma már többek érvelését jobban látom, főleg a más vidéken élőkét! (Rá fogsz jönni, hogy nem csak keresőből áll a világ, csak olvass 5-8 lapot vissza a Kantin MO topicból!)
Mire vagy kivancsi Lo-bol? (Neha bevagok cikkeket a Lengyel sajtobol a kozepeuropa topicba.)
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Mire vagy kivancsi Lo-bol? (Neha bevagok cikkeket a Lengyel sajtobol a kozepeuropa topicba.)

Régen jártam LO-ba. Akkor is Krakkó, tátra környékén. Dolina Koscielska, pld, ahol II. JP pápa is szívesen időzött. Tele volt a menedékház a sportfotóival. Így igazán kérdezni sem tudok. De itt a neten látok két hozzáállást. Az egyik feldob témákat, mi véleményt mondunk. Míg a másik véleményt mond úgy a mi dolgunkra, úgy, hogyha figyel az ember, rájön, hogy a kerítésen túl vagy. Persze, csak nézőpont kérdése ki van bent vagy kint. Aztán mások, csak akkor tennének fel a valós élethelyzetüket tükröző posztokat HSZ-eket, há valaki erre kérné őket. Pld. DINAMO, KALAPÁCS. Ezek szerint náluk (NATO) is aktív az információs hadviselés?) Én, még ha hülyeségnek is tartják sokan, a saját életemből merítkezem...
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Régen jártam LO-ba. Akkor is Krakkó, tátra környékén. Dolina Koscielska, pld, ahol II. JP pápa is szívesen időzött. Tele volt a menedékház a sportfotóival. Így igazán kérdezni sem tudok. De itt a neten látok két hozzáállást. Az egyik feldob témákat, mi véleményt mondunk. Míg a másik véleményt mond úgy a mi dolgunkra, úgy, hogyha figyel az ember, rájön, hogy a kerítésen túl vagy. Persze, csak nézőpont kérdése ki van bent vagy kint. Aztán mások, csak akkor tennének fel a valós élethelyzetüket tükröző posztokat HSZ-eket, há valaki erre kérné őket. Pld. DINAMO, KALAPÁCS. Ezek szerint náluk (NATO) is aktív az információs hadviselés?) Én, még ha hülyeségnek is tartják sokan, a saját életemből merítkezem...
En igyekszem megorizni az aranyokat, hogy tul sok szemelyes adatot ne adjak ki, de ugye neha jol jon a konkret, valos pelda.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Régen jártam LO-ba. Akkor is Krakkó, tátra környékén. Dolina Koscielska, pld, ahol II. JP pápa is szívesen időzött. Tele volt a menedékház a sportfotóival. Így igazán kérdezni sem tudok. De itt a neten látok két hozzáállást. Az egyik feldob témákat, mi véleményt mondunk. Míg a másik véleményt mond úgy a mi dolgunkra, úgy, hogyha figyel az ember, rájön, hogy a kerítésen túl vagy. Persze, csak nézőpont kérdése ki van bent vagy kint. Aztán mások, csak akkor tennének fel a valós élethelyzetüket tükröző posztokat HSZ-eket, há valaki erre kérné őket. Pld. DINAMO, KALAPÁCS. Ezek szerint náluk (NATO) is aktív az információs hadviselés?) Én, még ha hülyeségnek is tartják sokan, a saját életemből merítkezem...
Par napja voltam Varsoban egy ceges treningen (Lo-ban nagyobbak a kulonbsegek az egyes tartomanyok kozott, nem annyira egyforma minden mint Mo-n). Volt par dolog amit szivesen lefenykepeztem volna, hogy jol peldazna egy kulfoldinek a lengyel hetkoznapokat, de persze nem volt ra ido. Gondolok itt pl. egy olyan plakatra ahol egy nagyon-nagyon szoros, Conan-Vikingisten jellegu felmeztelen ferfi gondoskodoan, ovoan atolel egy beteg kisbabat. Gyermekhoszpisz hazat reklamozott, arra kerte az 1%-ot es rengeteg volt ebbol a plakatbol. Mo-n szerintem nem ilyen lenne ez a reklam.
Vagy meg a legkisebb utca szelen allo haborus emlekmu elott is 2 katona all permanensen. Vagy a 2.VH-s gyerekkatonak szobrat. (Bizony, nem csak Pesten van Pestisrac szobor.) Vagy a felhokarcolokat. Vagy a Tudomany es kultura palotajat, amit a szovjetek epitettek a varos kozepere "ajandekba" es a kormany most le akarja rombolni, mint a szovjet megszallasra emlekezteto epuletet, de a lakossag egy resze azt mondja, hogy inkabb ne mert mar nagyon hozzatartozik Varso varoskepehez. Vagy ott van (igaz, ez mar nem Varsobol) a "Jeruzsalem" nevu kebabos, ahol tobbszor ettem mar, rendes srac csinalja. Igen, ha Lo-ban akarsz kebabot eladni, akkor annak celszeru ha "Jeruzsalem" a neve (ha van rola igazolasod, hogy az asvanyviz a Jordanbol van, akkor az plusz pont :) ).
De amugy a fiatal, elsoeves egyetemista libsipicsa itt is megvan, csak meg nem olyan feltuno es azert van eselye kigyogyulni is.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Par napja voltam Varsoban egy ceges treningen (Lo-ban nagyobbak a kulonbsegek az egyes tartomanyok kozott, nem annyira egyforma minden mint Mo-n). Volt par dolog amit szivesen lefenykepeztem volna, hogy jol peldazna egy kulfoldinek a lengyel hetkoznapokat, de persze nem volt ra ido. Gondolok itt pl. egy olyan plakatra ahol egy nagyon-nagyon szoros, Conan-Vikingisten jellegu felmeztelen ferfi gondoskodoan, ovoan atolel egy beteg kisbabat. Gyermekhoszpisz hazat reklamozott, arra kerte az 1%-ot es rengeteg volt ebbol a plakatbol. Mo-n szerintem nem ilyen lenne ez a reklam.
Vagy meg a legkisebb utca szelen allo haborus emlekmu elott is 2 katona all permanensen. Vagy a 2.VH-s gyerekkatonak szobrat. (Bizony, nem csak Pesten van Pestisrac szobor.) Vagy a felhokarcolokat. Vagy a Tudomany es kultura palotajat, amit a szovjetek epitettek a varos kozepere "ajandekba" es a kormany most le akarja rombolni, mint a szovjet megszallasra emlekezteto epuletet, de a lakossag egy resze azt mondja, hogy inkabb ne mert mar nagyon hozzatartozik Varso varoskepehez. Vagy ott van (igaz, ez mar nem Varsobol) a "Jeruzsalem" nevu kebabos, ahol tobbszor ettem mar, rendes srac csinalja. Igen, ha Lo-ban akarsz kebabot eladni, akkor annak celszeru ha "Jeruzsalem" a neve (ha van rola igazolasod, hogy az asvanyviz a Jordanbol van, akkor az plusz pont :) ).
De amugy a fiatal, elsoeves egyetemista libsipicsa itt is megvan, csak meg nem olyan feltuno es azert van eselye kigyogyulni is.


Nyomhatod ezt a stílust, nekem tetszik... A személyesebb dolgokat is azért adom ki néha, mert egyrészt nem bírom magamban tartani, (ezért nem is jutottak velem semmire a titkosszolgálatok, vagy csak nagyon ügyesen csinálom?), másrészt egy-egy interneten is ellenőrizhető tartalom hitelesíti a többi, mások által kitaláltnak gondolt tartalmat...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Ismét 70 dollár a Brent hordonkénti árra. A heti rubbel esést széppen kiegyensúlyozta a dráguló nyers olaj ár. Reméljük marad a tendencia és beáll az ár erre az évre 70-80 dollár közé. ( erre is jó volt a heti szíriai balhé)
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ismét 70 dollár a Brent hordonkénti árra. A heti rubbel esést széppen kiegyensúlyozta a dráguló nyers olaj ár. Reméljük marad a tendencia és beáll az ár erre az évre 70-80 dollár közé. ( erre is jó volt a heti szíriai balhé)
Így omlik össze mindig az orosz gazdaság. Tíz százalékot meg fel az olajár, tíz százalékot esik a rubel és végük.
Ezért nem ér szart se egy nettó exportőr gazdaság.
Már csak agonizálnak.
Még egy darabig.
:)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 828
65 396
113
ZEAL, tisztellek és becsüllek, de azért ne gondoljuk, hogy mi találtuk fel a spanyolviaszt, és fényt viszünk az éjszakába a világon, vagy európában... Többször találkoztam olyan külföldiekkel -a barátnőm osztrák ismerőseivel-, akik minen tudásuk (mérnökök voltak általában vagy az osztrák bankfelügyeletnél osztályvezetőként dolgozók), akik azért nem értették meg az országot, mert azt ugyan tudták, hogy MO-n az élet nem fenékig tejfel, de nem fogták fel a szakadékot az Ő 6-8 eter EUR (!!!) fizetésük között, és a mai magyar valóság között. Mert el sem tudták volna képzelni (ez a társadalomszemléletüktől teljesen idegen volt), hogy néhány 10 eFt-os Erzsébet utalvánnyal, meg bármi mással lehet itthon hatékonyan operálni. Ők a dolgainkat úgy ítélték meg, hogy egy percet sem éltek itt, de nem is szerettek volna. Kb. ez, meg az idézetik, kb. olyanok, amikor nézem az "ON THE SPOT" filmjeit, amikor rácsodálkozunk a bennszülöttekre, hogy milyen teljes életet élnek, de azért nem akarna a többség lehúzni egy életet a Pápuák földjén. Az amik dettó ugyanilyenek velünk szemben.. De van egy jó hírem a számodra. Három nap intenzív kommentelés után látom mások motívációit. Ez épp elég, nem kell külpolitikai kontextusba helyezni a saját akváriumunkat....Azt hiszem NYEU-ból elég kevesen szeretnének benne lubickolni...
Helyes, lubickolsz csak a saját színes akváriumukban, maguknak csináltak.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Eközben a Dél-Kínai tengeren:

Exclusive: Xi Jinping reviews PLA Navy parade in South China Sea
Published on Apr 12, 2018

Chinese President Xi Jinping on Thursday conducted a naval inspection in the South China Sea. A total of 48 naval vessels, 76 aircraft and more than 10,000 officers and sailors participated in the largest navy parade since its founding.

 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
Status
Not open for further replies.