1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] A nagy sakktábla

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - Montezuma által indítva @ 2013. február 9..

1. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Ez igaz, csakhogy az atomfegyvernek pont az a lényege, hogy az ellenfelek biztosan tudják, hogy neked is van, mert akkor nem támadnak meg. Annak már nem sok hasznak van, hogy ha megtámadnak és a válaszcsapáskor derül ki, hogy neked is volt.
    Ha leszerelsz, és az ellenség el is hiszi, hogy neked nincs atomod, oda az elrettentő erő.

jimkirk, misinator and gergo55 like this.
  2. boki

boki Well-Known Member

fip7 and tonyo like this.
  3. gonny

gonny Well-Known Member

De hogy egyszerre USA és Irán ellenes is legyen, úgy, hogy közben síta, az azért elég pikáns. :)

zeal, gacsat and tonyo like this.
  4. melampo

melampo Well-Known Member

Ez ott tök normális.
    Síita kurd és már meg is van.
    :)

gergo55 likes this.
  5. Python

Python Well-Known Member

Az oroszok érezhető többsége úgy gondolja, hogy a szíriai polgárháború, amelybe alaposan belekeveredett Oroszország és belefolyt az USA is, elvezethet a harmadik világháború kitöréséhez. Nemrégiben meghalt egy újságíró, aki a szíriai orosz jelenléttel foglalkozott. Az oroszok többsége attól tart, hogy a szíriai polgárháború, amelybe több külső hatalom (Irán, Szaúd-Arábia, Oroszország, az USA) is beavatkozik, elvezethet a harmadik világháború kitöréséhez - adta hírül a Moscow Times.
    Harmadik világháborút vizionálnak az oroszok

6. ozymandias

ozymandias Well-Known Member

https://kuruc.info/r/4/185961/

Cserébe Irán megy a levesbe az EU részérōl - amit ettōl a vezetéstōl ki is nézek. Rövidtávon pénzt nyerhetnek, hosszútávon gerincet veszítenek.

Szerintem Kína a háttérben már USA helyét akarja átvenni a koreai konflikutus-kezelésben. Stabilizálás, USA nélkül - kemény dió

7. melampo

melampo Well-Known Member

Minden ilyen műcirkusz arra szolgál, hogy az EU gazdasági kapcsolatait lehetetlenítse el. Az ellenfél nem Irán hanem az EU.
    Ugyanúgy ahogyan az ázsiai térféle Kína. Ott azt kell megakadályozni, hogy teret nyerjen.

jimkirk, zsolti, blitzkrieg and 5 others like this.
  8. Python

Python Well-Known Member

Az Európai Bizottság ma délelőtt 10:30-tól aktiválja a törvényt (blocking statute), amely megtiltja az európai vállalatoknak, hogy figyelembe vegyék az amerikai szankciókat Irán ellen és nem ismer el semmilyen bírósági döntést, amely az amerikai büntetéseket kikényszerítené. Az EU-s vezetők számára világossá vált, hogy az iráni szankciókkal Trump Washingtona vált az európai gazdaság legfőbb ellenfelévé. Mindennek természetesen biztonságpolitikai vetülete is van.
    Trump végleg egyedül marad? Merkel és Putyin ma találkozik

haubagoi, antigonosz, joker and 7 others like this.
  9. Python

Python Well-Known Member

10. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Minden elismerésem az EU Bizottságnak! Most végre látszik, hogy a mi érdekeinkért álltak ki. Kiváncsi leszek az USA reakciójára.

tindalos likes this.
  11. gergo55

gergo55 Well-Known Member

Az a "mi érdekeink" inkább az iráni üzletekben érdekelt nagy cégek érdekei lehetnek, amelyekben bőven lehet usa részesedés , is.

Biznis as usually

Ahogy a klasszikus mondja...

Python likes this.
  12. gergo55

gergo55 Well-Known Member

* Business as usual

13. zsolti

zsolti Well-Known Member

Én még azért várnék kicsit, novemberig itt még minden a feje tetejére fog fordulni, 4x
    Egyelőre jó, Tusk és a franciák pénzügyminisztere is végre úgy beszélt, mint ha én mondtam volna szűk baráti társaságban hogy mit hogy látok valójában. A gondom velük csupán tényleg csak annyi, hogy én ezt mondom 2008 óta, ők meg most csodálkoztak rá a valóságra:(.

De az irány legalább eddig jó.
    Europe FIRST!

14. boki

boki Well-Known Member

15. b4l4g3

b4l4g3 Well-Known Member

wankel, cinikus, szegcsab and 2 others like this.
  16. zsolti

zsolti Well-Known Member

Na most már csak az van hátra ebben az esetben, ahogy eskü alatt vallja majd hogy maga Putyin kente meg neki a kalácsot novicsokkal.

wankel, szegcsab, tindalos and 2 others like this.
  17. gonny

gonny Well-Known Member

Az új EU-s irányvonal nekem is tetszik, de az mondjuk érdekelne, hogyan tilhatja meg az EU a nagyvállalatainak, hogy valakivel NE kereskedjenek.

b4l4g3 likes this.
  18. gonny

gonny Well-Known Member

Illetve azt sem tudom, hogy az EU gazdasági fegyvertára hogyan aránylik a amerikaihoz. Mert ezen fognak múlni a dolgok elsősorban.
    Mindenesetre a lengyelek meg a baltiak kezdhetnek komolyan parázni. :)

19. minszk2

minszk2 Well-Known Member

20. gonny

gonny Well-Known Member

A békekötés részletei azért meglehetősen zavarosak, de egy valami azért kiderült:
    Az USA nem képes a kétfrontos kereskedelmi háborúra.
    Kvázi békét kért a kínaiaktól.
    (Ami azért vicces, mert az USA legfőbb védelmi doktrínája, hogy képes legyen egyszerre 2 fronton harcolni.
    Katonailag megy, gazdaságilag nem. Ezek szerint.)

fip7, minszk2 and blitzkrieg like this.

Ezen oldal megosztása