[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Az orosz szövetségest kihagytad belőle. Amíg kína elvan az usával a csendes óceáni térségben addig itt Ívánnéknak szabad lesz az út vagy jóval könnyebben tesznek pontot az I re.

Az orosznak nem célja, mert képtelen belakni a területet. Nekik van elég területük. Nekik maximum a fehéroroszok, és egy nácik nélküli ukrajna kell, és ezek is leginkább az oroszul beszélő embertömeg miatt. Nekik nem kellenek folyton lázadozó más népek a nyugati végeiken. Ez nem a szovjetunió, nem a kommunizmust akarják teríteni. Szövetségesként szívesen fogadnák az országokat, de mint tagok már nem kellenek nekik. Ahogy az USA sem szeretné tagállamnak felvenni Lengyelországot vagy Romániát.
 
  • Tetszik
Reactions: Ooorky

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 188
3 462
113
https://m.origo.hu/gazdasag/20200512-tiszta-energia-akkumulator-fem-nyersanyag.html
"Ahogy a következő évtizedekben a tiszta energia egyre nagyobb szerepet kap majd a világban, az energiatárolókhoz használt fémek iránt jelentősen megnőhet a kereslet. A Világbank friss jelentése szerint egyes kritikusan fontos nyersanyagok esetében közel 500 százalékos lehet a növekedés."
Természetesen ha ezen nyersanyagok valamelyike nem nagy és erős országok területén találhatók, ott puccsok, forradalmak, előrehozott választások, bábkormányok várhatóak...:cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Ooorky and b4l4g3
T

Törölt tag 4082

Guest
Az orosz szövetségest kihagytad belőle. Amíg kína elvan az usával a csendes óceáni térségben addig itt Ívánnéknak szabad lesz az út vagy jóval könnyebben tesznek pontot az I re.
Oroszország és Kína szövetsége a legnagyobb vicc azóta, amióta a francia házassági fogadalomba belevették a hűségesküt...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az orosz-kínai szövetség dinamizmusát mi sem jellemzi jobban mint hogy hamarosan megépül az első hídjuk az Amur folyón amin emberek is átkelhetnek majd. Érdekesség, hogy itt, az Amur folyónál történt meg az első történelmi kapcsolatfelvétel köztük a 17. században. 400 évnyi dinamikus stratégiai szövetség vezetett el végül oda, hogy lesz egy hídjuk.

Ami meg az ausztrál olajszállításokat illeti, most hogy a konteósok már kitombolták magukat elárulom, hogy senki sem készül háborúra csak dugig vannak a tartályok és mindenki oda önti az olaját ahova tudja. A távolság most nem számít, a szaúdiak az USA-ba vitték mert ott van akkora stratégiai tározó kapacitás, az ausztrálokat se zavarja most ha a bolygó túloldalára kell vinni, még az is jobb mint ha a tengerbe kéne önteniük.
 
  • Tetszik
Reactions: Lord Gazember

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 188
3 462
113
https://m.origo.hu/nagyvilag/20200514-v4naterkep-soros-gyorgy-halozatarol.html
"Soros György amerikai tőzsdespekuláns évtizedek óta világszerte eltart különböző szervezeteket, amelyek az úgynevezett nyílt társadalom ideológiáját igyekeznek elterjeszteni a világban. A V4NA nemzetközi hírügynökség cikkében Soros Egyesült Államokban megfigyelhető tevékenységét mutatja be."
 
  • Tetszik
Reactions: milagro
T

Törölt tag 1526

Guest

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 530
113
Decemberben azt írta a TASS, hogy még csak a kínai rész készült el és a teljes híd 2020 végére fog elkészülni. A te híred szerintem egy kissé korai és egy kicsit túlzó sikerpropaganda némi illusztrációval ahogy szokták.

Akkor rosszul írta vagy fordították.

Строительство автомобильного моста в районе российского города Благовещенск и китайского города Хэйхэ завершено, доклад о завершении работ приняли министр по развитию Дальнего Востока и Арктики Александр Козлов и губернатор Амурской области Василий Орлов. РБК вел прямую трансляцию мероприятия.

Длина моста — 1080 метров. Российская и китайская стороны построили по 540 метров. Две части соединили в мае 2019 года. Общая протяженность мостового перехода — чуть больше 20 км. В эксплуатацию мост будет введен весной 2020 года.

A híd hossza 1080 m aminek a felét -540 métert az oroszok és 540 métet a kínaiak építették. A híd üzembe helyezése 2020 tavaszán várható

Подробнее на РБК:
https://www.rbc.ru/society/29/11/2019/5de023799a7947f61537f48a
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Akkor rosszul írta vagy fordították.

Строительство автомобильного моста в районе российского города Благовещенск и китайского города Хэйхэ завершено, доклад о завершении работ приняли министр по развитию Дальнего Востока и Арктики Александр Козлов и губернатор Амурской области Василий Орлов. РБК вел прямую трансляцию мероприятия.

Длина моста — 1080 метров. Российская и китайская стороны построили по 540 метров. Две части соединили в мае 2019 года. Общая протяженность мостового перехода — чуть больше 20 км. В эксплуатацию мост будет введен весной 2020 года.

A híd hossza 1080 m aminek a felét -540 métert az oroszok és 540 métet a kínaiak építették. A híd üzembe helyezése 2020 tavaszán várható

Подробнее на РБК:
https://www.rbc.ru/society/29/11/2019/5de023799a7947f61537f48a
Akkor itt ellentmondás van a hírek között. Én eddig is a TASS-t tartottam a leginkább hihető orosz újságnak és ezt most se fogom leváltani holmi bulvárportálokra. Szerintem ők arról számoltak be amikor összeért a híd és kívülről már nagyjából késznek tűnt, de azért ez még korántsem az üzemkész állapot volt. A sajtónak meg kellenek a sikerhírek, kis túlzás még belefér, mi az hogy, akár még sok is. Mint amikor a politikusok a választások előtt átadják a félkész dolgokat is és csak annál jobb, mert legalább átadhatják aztán mégegyszer.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 530
113
Az orosz-kínai szövetség dinamizmusát mi sem jellemzi jobban mint hogy hamarosan megépül az első hídjuk az Amur folyón amin emberek is átkelhetnek majd.

Decemberben azt írta a TASS, hogy még csak a kínai rész készült el és a teljes híd 2020 végére fog elkészülni.

Most akkor mit írt a TASS ? Most hamarosan megépül vagy a kínai rész készült el? :)
Ahhozz képest amit te itt össze hordasz és azt állítod " egy kissé korai és egy kicsit túlzó sikerpropaganda némi illusztrációval" elismernéd, hogy tévedtél. A híd orosz és kínai részét még 2019. május 31-én kapcsolták össze.

Akkor mégis kész az orosz rész? :D
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu
T

Törölt tag 1526

Guest
Most akkor mit írt a TASS ? Most hamarosan megépül vagy a kínai rész készült el? :)
Ahhozz képest amit te itt össze hordasz és azt állítod " egy kissé korai és egy kicsit túlzó sikerpropaganda némi illusztrációval" elismernéd, hogy tévedtél. A híd orosz és kínai részét még 2019. május 31-én kapcsolták össze.

Akkor mégis kész az orosz rész? :D
Nem én hordtam össze hanem a TASS :D
De ha tényleg teljesen elkészült már tavaly, akkor mire is várunk most?
Netán ez is a kínai-orosz szövetség dinamizmusának a jele? :rolleyes:
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Terelés meg a mellébeszélés az nagyon megy neked.
Te terelsz és beszélsz mellé ahelyett, hogy válaszolnál. Ha már elkészült miért írta a TASS, hogy nem készült el? Ha már rég kész van miért nem használják?

Én már elmondtam, hogy mi a helyzet a bulvárhíreiddel, a szokásos füllentés.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 530
113
Te terelsz és beszélsz mellé ahelyett, hogy válaszolnál. Ha már elkészült miért írta a TASS, hogy nem készült el? Ha már rég kész van miért nem használják?

Én már elmondtam, hogy mi a helyzet a bulvárhíreiddel, a szokásos füllentés.

Szokásos reagálás tőled- "legjobb védekezés a támadás" , de hát mit várhat az ember ulippótól . :) A TAss-os híreddel meg kitörölheted... Még magad is össze-vissza írsz-egyszer nem készült el a híd,máskor csak a kínai része. Ott linkeltem , hogy 2019. május 31-én a kínai és orsz építési hídrészt összekapcsolták .Ott a videó is. Másik hír, hogy november végére elkészült a híd. Ott a link . Ott az orosz szöveg, amit lefordítottam magyarra is. Hogy tervek szerint a hidat 2020 tavaszán helyezik üzembe . Mellete a link. De tudnék 100 linket is berakni ugyanarról , beleértve az Amuri-régió kormányának határozatát, az orosz Távol-keleti kormányzói hivatal, Blagovesenszk(orosz híd része)város önkormányzatának dokumentumait...stb. DE, ha gyenge a az agyad, nehéz vagy nincs felfogásod fordulj segítségért. Bulvársajtót meg nem szoktam olvasni -az a celebekkel, színészekkel...stb foglalkozik.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Szokásos reagálás tőled- "legjobb védekezés a támadás" , de hát mit várhat az ember ulippótól . :) A TAss-os híreddel meg kitörölheted... Még magad is össze-vissza írsz-egyszer nem készült el a híd,máskor csak a kínai része. Ott linkeltem , hogy 2019. május 31-én a kínai és orsz építési hídrészt összekapcsolták .Ott a videó is. Másik hír, hogy november végére elkészült a híd. Ott a link . Ott az orosz szöveg, amit lefordítottam magyarra is. Hogy tervek szerint a hidat 2020 tavaszán helyezik üzembe . Mellete a link. De tudnék 100 linket is berakni ugyanarról , beleértve az Amuri-régió kormányának határozatát, az orosz Távol-keleti kormányzói hivatal, Blagovesenszk(orosz híd része)város önkormányzatának dokumentumait...stb. DE, ha gyenge a az agyad, nehéz vagy nincs felfogásod fordulj segítségért. Bulvársajtót meg nem szoktam olvasni -az a celebekkel, színészekkel...stb foglalkozik.
Arra továbbra sem tudtál válaszolni, hogy ha már tavaly elkészült a híd akkor miért nem használják, csupán annyi derült ki, hogy te inkább hiszel a bulvárportáloknak mint a TASS-nak.
Én meg továbbra is inkább hiszek a TASS-nak mint a bulvárportáloknak és szerintem azok a politikusok akik nagy hercehurcával átadták a részben elkészült hidat azok még egyszer át fogják majd adni amikor teljesen elkészült és akkor már használni is fogják.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 530
113
Arra továbbra sem tudtál válaszolni, hogy ha már tavaly elkészült a híd akkor miért nem használják, csupán annyi derült ki, hogy te inkább hiszel a bulvárportáloknak mint a TASS-nak.
Én meg továbbra is inkább hiszek a TASS-nak mint a bulvárportáloknak és szerintem azok a politikusok akik nagy hercehurcával átadták a részben elkészült hidat azok még egyszer át fogják majd adni amikor teljesen elkészült és akkor már használni is fogják.

Te totál idióta vagy ? Ott van, hogy a híd tervezet üzembe helyezése idén tavaszra van betervezve- már 3x leírtam. Ha egy híd elkészül nem azt jelenti, hogy mindjárt közlekednek rajta. Először is rendbe kell tenni a legiszlatív dolgokat, engedélyeztetések összhangba hozása orosz-kínai jogrend, határellenőrzés megoldása...stb.
Még nincs vége a tavasznak egyébként. Oroszországról oroszul kell tájékozódni nem ami angolul megjelenik, sokszor félrefordítva.Meg kell tanulni oroszul vagy fogadni egy tolmácsot.
 
Status
Not open for further replies.