[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
"Már sokan válaszoltak a kérdésedre."
Ehhez annyit fuznek hozza, hogy orszagon belul max. polgarhaboru lehetne; kerdes, hogy lenne-e, ha a beavatkozo - erzelmileg nem erintett - rendori egysegek magasrol leszarnak, hogy ki milyen ostoba nacionalista szempontbol akarja leloni a masikat es mindket felet egyforman ledaralnak, ha csinaljak a feszkot.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A nyugati titkosszolgálatok nincsenek felkészülve az Iszlám Állam elleni harcra
https://www.youtube.com/watch?v=K2n33INzZZk
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Serge Stroobants biztonsági elemzőt kérdeztük arról, hogyan lehet egyensúlyt teremteni a terror elleni küzdelem és szabadságjogok védelme között Európában.

Utópia a teljes biztonság a szakértő szerint
https://www.youtube.com/watch?v=_66fC57j_WY
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 380
23 086
113
"Példa: ha a Magyarok kis csoportja nem akarná és a Románok elkezdenének romanosítani az erdélyi magyarokat. Az nyilvánvaló osszetűzést provokálna"

Arrol elkepzelesem sincs, hogy embereket hogy lehet elromanositani; teruleteket lehet, de azt meg regota csinaljak. EEA eseten tokmindegy, hogy ki hol lakik. Tulajdonkeppen most is:)

Sajnos egyszerű, elsőre kap egy új nevet (nem lehet anyakönyvezni magyar neveket), megszüntetik a magyar iskolai osztályokat, a gyerek kénytelen román iskolába járni, ott már román barátjai lesznek románul beszélget, egy pár év után románul gondolkodik, ha felnő a barátnője román lesz, a gyerek román lesz majd. Sok munkahelyen előnyt évez a román nemzetiség. Ugyanez érvényes a szlovákokra is. Vajon miért nem lehet magyar boltosnak magyarul kiszolgálnia egy magyart a boltban? (http://mandiner.hu/cikk/20151125_egy%20szlovakiai_deichmann_kirugta_egyik_alkalmazottjat_mert_magyarul_beszelt)
Vajon miért retteg az autonómiától Románia, miért büntetik a székely zászlót, miért viszi el mint terroristát egy magyart pár tortagyertya miatt a román rendőrség? (http://www.ma.hu/kulfold/249266/Dobbenetes_a_magyarellenesseg_a_roman_lakossag_koreben)
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
@szuvorov

"elsőre kap egy új nevet (nem lehet anyakönyvezni magyar neveket)"
Ettol meg megmarad a magyar identitasa, itthon sem anyakonyvezhetsz barmit
"megszüntetik a magyar iskolai osztályokat"
Ez ketelu dolog, alapvetoen nem ertek egyet vele, masreszt racionalisan nezve logikus lepes is lehet. Ettol meg szinten megmarad a magyar identitas, csak a gyerek helybol ket nyelven fog beszelni.

"ott már román barátjai lesznek románul beszélget"
Hat, ez az egyen valasztasa. Ha roman barataival romanul beszelget, akkor talan kevesbe fogjak utalni egymast.... en ezt nem latom hatranynak egyaltalan.

"ha felnő a barátnője román lesz, a gyerek román lesz majd."
Ez is az egyen valasztasa; szerinted megis bele kene ugatnunk emberek eletebe, hogy kivel baratkozzon vagy kibe szeressen bele?
A gyerek meg felig magyar, felig roman lesz. Ujabb ok nem ruhellni csak ugy a romanokat es viszont.

"Sok munkahelyen előnyt évez a román nemzetiség. Ugyanez érvényes a szlovákokra is. "

Ez viszont megerne egy EU pert es nyertesen jonnetek ki belole. Igaz, itthon meg ugyanezert perelhet a ciganyok normalisabb resze.

"Vajon miért retteg az autonómiától Románia, miért büntetik a székely zászlót, miért viszi el mint terroristát egy magyart pár tortagyertya miatt a román rendőrség? "
Ez is megerne egy pereskedest EU szinten, kb. biztos nyeressel, ha van ra bizonyitek.

Amiket felsoroltal, nem ervek a nemzetallamok mellett, sot...
Pont az EU lehetne garancia arra, hogy nincs ilyen faszkalapkodas nemzeti alapon.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Off
2ndt,
"Amiket felsoroltal, nem ervek a nemzetallamok mellett, sot..."
Nem érvelt, hanem válaszolt a kérdésedre. Nagy különbség!
Tapasztalatból mondom, h több millió magyart fosztottak már meg az identitásátol, fogad el. Egyik unokatestvérem ukránnak képzelte magát, pedig csak Ruszin vér van benne. Pont annyi mint bennem. Életében nem beszélt Magyarul. Mióta megy a polgárháború, azóta Magyar a felesége és csak Magyarul hajlandó beszélni.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
@karpatalja:

Igen, valaszolt, en meg kommenteztem a valaszait.
Ahogyan a tiedet is: a magyar identitasodat nem vehetik el toled (a fejedben/szivedben hordod), de te lemondhatsz rola, ha mas nem, hat latszolag.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Egy nemzetiség érdekeit egy nemzet állam tudja a legjobban érvényesíteni. Ha kikerülne az irányítás a nemzet állam kezéből egy központosított unióban akkor annál kisebb lenne az esélye annak hogy a tagállam érdekei érvényesülnek minél messzebb van a központtól. Szerintem az hogy a nemzet államok megszűnjenek van olyan veszélyes mint a radikalizmus, mert a hatalmi szakadék a polgárok és vezetés között megnőne. Fontos dolgokban hiába próbálnál tenni valamit ha kisebbségben vagy. És ez itt a fő gond. Azzal hogy megszünteted a nemzet államokat nem szünteted meg a nemzetiségeket, akik összefognak tartani. Tehát a EEÁ gyakorlatilag francia, angol, német és olasz érdekek játszótere lesz, a kis országok önrendelkezése meg megy le a klotyón. Ezzel az a probléma hogy folyamatosak lesznek a visszaélések a kisebb nemzetiségek kárára. Gyakorlatilag ahol kisebbségbe kerültek a magyarok ott mindig szívtak.
Szóval lehet érvelni azzal hogy most is kicsik meg jelentéktelenek vagyunk, de a valóság az hogy a szuverenitásunk diplomácia kártya amit jól ki lehet játszani. (Amit a vektor meg is tesz a V4-el, szerintem nagyon okosan.) Sok kicsi sokra megy, az kvóta még mindig nem lett úgy megvalósítva ahogy azt a gyökértelen nagyvezéreink akarták Brüsszelben (tényleg az megvan hogy Junker asszonta tegnapelőtt hogy "ma belga vagyok")
Szóval értem hogy mi a gondod a nemzet államokkal, nekem sem tetszik a vad nacionalizmus mert iszonyat hogy mik történtek miatta. De szörnyen kiszolgáltatott helyzetben lennénk nélküle.

(Amúgy csak megjegyzem és ez erősen off, de szeretném valahol látható helyen leírni hogy kb két órával ezelőtt egy abdullah nevű ürge rám írt és megpróbált áttéríteni az iszlámra. Attól függetlenül amit írtam neki, azért hogy infót nyerjek ki belőle, én még mindig egy hithű ateista vagyok.)
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
"Egy nemzetiség érdekeit egy nemzet állam tudja a legjobban érvényesíteni."

Azzal a kitetellel elfogadom, hogy egy _potens_ nemzetallam kepes ervenyesiteni. Mo. nem ilyen, ezt lathatjuk evtizedek ota. Innentol pedig ertelmetlen magyar oldalrol aggodni; pont semmi erdekervenyesito kepessegunk sincs nagy leptekben. Viktor meg a V4 jo huzas migrans-temaban, de azert atfut az agyamon (mert muszaj), hogy Viktor kellett-e a migrans-problema felsimeresehez vagy nelkule is ment volna (szerintem nelkule is ment volna, kulonosen az ellato-rendszerek es a terrorcselekmenyek utan).
Azt sem gondolnam, hogy az EU fenn fogja tartani a migrans-simogato politikat hosszutavon (feltetelezve, hogy a mostani vezetest hamarosan kib@sszak a picsaba).

Visszaterve a nemzetisegek erdekeihez. Szerintem nincsenek nemzetisegi erdekek, csak emberi erdekek, Egyetertek veled, hogy ezt a legtobb ember nem latja at es lenne 1-2 generacio (inkabb 1), amely a boren erezne az EU eros allamainak onzeset (most is erezzuk, vajon valtozna-e; szerintem nem), viszont hosszu tavon egyszeruen nem szamitana az eredeti szarmazas.

Meg egy gondolat. Nezd meg Izraelt. Egy miniatur allam hihetetlen befolyassal, elni akarassal, katonai potenciallal, erdekervenyesito kepesseggel, kulturaval. Azzal egyutt, hogy folyamatosan kritizalom (raszolgal), el kell ismernem, hogy boven kevesebb lenne a vilag nelkule illetve a zsidok nelkul (lasd tudomanyos szfera vagy akar a szorakoztatoipar). Szerintem sok dologban a magyarok is peldat vehetnenek (egymas segitesebol, osszetartasbol, innovacios batorsagbol, stb.).
Ezt csak azert irtam, mert ok is egy pelda arra, hogy egy kis nep is lehet befolyasos.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Nem kellett a vektor hozzá de mégis ő lett az aki megtestesítette Európában ezt a maradi gondolkodást, a falak emelését meg a többi...
De amúgy sem arról van itt szó hogy nagyban mit ér el mondjuk Magyarország, én a szuverenitásról beszélek. Csak az országon belül. Már mondták hogy ha nem lett volna ez a szuverenitás akkor lett volna fene nagy szolidaritás és lenne egy nyitott határ meg egy csomó lózung a sajtóban hogy milyen jó arcok vagyunk mert befogadjuk ezeknek az embereknek a tömegeit.
Mire alapozod hogy az EU-ban a mostani vezetést kibasszák a picsába? Vagy csak reméled? Ugye milyen cink hogy semmi ráhatásod nincs. Bezzeg ha itt rüheled az Orbánt kimehetsz az utcára és talán lesz valami. De ha itt kimész az utcára hogy menjen a Shultz meg a Junker ott nem fogják meghallani.
Az hogy szerinted nincs nemzetiségeknek érdekei csak a világszemlétedből fakad. Hosszútávon pedig fogalmad sincs sem neked sem nekem hogy mi lesz itt a környéken szóval azért merész kijelenteni hogy jót tenne.

Azért Izrael elég kivételes állam, aminek a nemzetisége erősen összetartott nemzetközi szinten hogy évtizedek hosszú munkájával összehozzák azt hogy most szó van róluk. Nem mellesleg belőlük se lett volna semmi ha nem lenne ott mindenütt a kultúrájuk nyoma. (Tóra, Biblia, Korán mind kiemeli zsidókat ami azért jót tesz a nemzeti öntudatnak.) Tehát azzal hogy elismered a zsidókat elismered a nemzet államokat.
 

cagnamadre

Member
2016. március 23.
95
0
6
Nem csoda, hogy a mi kis internacionalista EU-nk az alapító atyák "Nemzetek Európája" helyet egyre jobban hasonlít az SZU-ra.
<i>"Martin Schulz szóvivője szerint az érettségi nem követelmény az EP-elnökséghez."</i>
http://mandiner.hu/cikk/20130521_nem_erettsegizett_le_martin_schulz
<b>Vladimir Bukovsky - Az EU és a Szovjetunió összehasonlítása</b>
https://www.youtube.com/watch?v=dsq7_epNKPo

Szánalmas, mikor sokan azt hiszik, hogy a lobogtatott iskolai papírjaikkal azt fejezik ki, azt mutogatják, szerintük, hogy milyen tudás és műveltség birtokában is vannak. Az csak egy cetli, ilyenről nem árulkodik. Lehet egy 8 általánost végzett is több területről beszerzett tudás birtokában papírok nélkül is, magasan művelt, míg egy több diplomás meg hót' buta és műveletlen.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Cagnamadre: semmit nem tudsz rólam, kérlek ne te döntsd el, hogy mennyire vagyok magyar. Ha ennél is magyarabb lennék, akkor már nem magyarnak, hanem antiszemitának tartanának itt sokan.

Látom itt már mindenki elfelejtette, hogy volt egyszer már Egyesült Közép-Európa, amiben rajtunk kívül 12 nemzet vett részt. Osztrák-Magyar Monarchiának hívták. Már lassan 100 éve, hogy megszűnt, de még mindig azért sírunk sokan. Biztosra veszem, hogy sokkal jobban éltek az emberek, bármelyik nemzetiséghez tartoztak, a Monarchiában, mint az utána kialakuló kis országokban. Akkor sem vesztettük el a nyelvünket, a magyarságunkat, a kultúránkat, sőt szerintem sokkal magyarabbak voltak az akkori emberek, mint a mostani független Magyarországon. Ha a Monarchia működött 1914-ben, akkor a mai világban, amikor már sokkal közelebb áll egymáshoz az Európai népek kultúrája, gondolkodásmódja, miért ne működne? Komolyan kérdem, a nyelven és a történelmen kívül mi különböztet már meg egy németet és egy magyart?
Én amondó vagyok, hogy egy Monarchiához hasonló egységes Európa pont, hogy hozzájárulna ahhoz, hogy a gyengébb gazdasági teljesítményű Közép és Kelet-Európai országok felzárkózzanak a Nyugathoz. Ez hozzájárulna ahhoz, hogy egyáltalán túléljünk. Pont akkor fog eltűnni a magyarság, ha a jelenlegi helyzet fog megmaradni. Ha egységes lenne az EU, akkor az itteni fizetések is közelítenének a nyugatiakhoz és így megszűnne a kivándorlás.
Az meg hülyeség, hogy az egységes EU-ban egy nyelv lenne utána. Anyám a németet tanulta az iskolában én az angolt, a gyerekeim majd valószínüleg szintén az angolt fogják, de attól még az anyanyelvünk a magyar maradt. Asszimiláció csak akkor van ha van kibe beolvadni. Ha az EU hivatalos nyelve az angol lenne, Magyarországon akkor sem fognak a mostaninál jobban tudni angolul, hisz nagyon kis számban vannak köztünk angolok. Székelyföldön sem azért asszimilálódnak a magyarok, mert az apa hirtelen románul fog beszélni a feleségével, vagy gyerekével. Az asszimilálódik csak, aki beházasodik egy román családba. Ahhoz viszont, hogy beházasodjon, nagy számú román kell.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="Eltorro"><blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="zsolti">Én sajnálom az ártatlan áldozatokat Párizsban is, Brüsszelben is. Az orosz utasszállítón is meghaltakat, meg a meghalt amerikai katonát is. Ettől függetlenül, természetesen, nem sírni kéne egy Frederica Mogherininek, hanem rájönni arra, hogy át kéne adja már a helyét ebben az ügyben egy kompetens, rendészetben jártas szakembernek, és elkezdeni hagyni dolgozni a hozzáértő embereket. Ebből ez a szánalmas könnypotyogtatás nem fog kihúzni minket...
https://www.youtube.com/watch?v=wuludGOBe2s

+1

Amúgy szerinted rájön?</blockquote>

Igen, szerintem már tudja... Ahogy merkel is, juncker is, csak próbálnak úgy ellavírozni, hogy védhető legyen valamelyest a saját eddig totálisan zátonyra futott ideológiájuk, mert mondjuk nem akarnak felhúzódni egy lámpavasra. Ettől még, mostanra, tudják ők, ebben biztos vagyok, hogy ekúrták, nem kicsit, nagyon...</blockquote>

Nem lavíroznak, hanem kiszolgálják azokat akik évekig lehallgatták őket és tudnak róluk mindent. MINDENT.</blockquote>
Ez is egy lehetséges ok, igen. De én tartom azt is, hogy bizony sokan önként és teljes meggyőződéssel ugrottak fel mindennemű kényszer nélkül erre a migránssimogató hype-vonatra, és mostanában kezd egyre több embernek leesni közüllük is, hogy Juszuf és Ahmed, akik 20-as csoportokban jönnek, 1 kísérő guide-al, aki perfect angol, térinformatikai cuccokkal, pontos infókkal, köteg urókkal megtámogatva, nem feltétlen egy békés informatikus - gépészmérnök szelid homoszekszuális szivárványos pár. Hanem mondjuk néhány közüllük, fogja a kis szögekkel, csavarokkal megtöltött tünci kis robbanómellényét, dob egy allah-akbart, aztán elpukkan Brüsszelben a metrón...

Komolyan úgy gondolom, hogy SAJNOS nagyon sok, az Eu-t tényleg megroppantani szándékozó hatalom számára felhasználható "hasznos hülyénk" van...

</blockquote>

Egyetértek veled. Megnézve az origo, hvg tavalyi hozzászólásait, megdöbbentő, hogy még a magyarok között is mennyi bevándorláspárti ember van. Pedig mi magyarok tudhatjuk a legjobban Európában, hogy mennyire veszélyes a nagymértékű bevándorlás. Azóta már nagyon sokat változott az emberek véleménye. Na viszont ha mi magyarok is ilyen nagy arányban támogatjuk a bevándorlást, akkor mit várunk el a németektől, franciáktól, akik EDDIG nem tapasztalták meg a bevándorlás negatív hatásait.
Amúgy nem vagyok bevándorlásellenes, mert a korlátozott bevándorlás igenis hasznos és jó. Az a baj, amikor nagyon nagyszámú ember jön, teljesen kontrolálatlanul, főleg amikor még ráadásul analfabéták és/vagy terroristák is.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 554
113
Már lassan 100 éve, hogy megszűnt, de még mindig azért sírunk sokan.

Itt egy súlyos tévedésben vagy. A Magyar Birodalom után sírunk és nem a Monarchia után. Nem siratjuk a soknemzetiségű államot, aminek a liberalizmusa megakadályozott minket a Magyar Királyság teljes elmagyarosításában. Nem siratjuk az humanista birodalmat, ami egymillió rongyos zsidó menekültet engedett be határai közé, hogy azok leszármazottai a helyi nyelvek elsajátítását leszámítva tökéletesen integrálatlanok maradjanak, mi több, egy jelentékeny kisebbségüknek életcélja legyen az európai kultúra elpusztítása. Nem siratjuk a védővámok hiányát Cisz- és Transzlajtánia között, ami súlyosan akadályozta a magyar gazdaság fejlődését a monarchia keretei között. Nem siratjuk politikai életet abszolúte uraló liberalizmust, aminek rothadása, totális korrupciója és nepotista urambátyám világa tette védekezés képtelenné a királyságot a világháborús vereség után. Egyszerűen nem sajnálunk szinte semmit abból az időből, kivéve a birodalom tényét, a katonai erejét, a hatalmát. Mert azt igen, az rohadtul hiányzik, de az mintegy a birodalom ellenében létezett mindvégig, mert e birodalom minden más tényezője, mintha direkte pusztulásra akarta volna ítélni az államát!

Soha többé monarchiát, hanem magyar egyeduralmat! Ha kell balkáni módon, de a mi trágyadombunkon kizárólag mi uralkodjunk.
 

cagnamadre

Member
2016. március 23.
95
0
6
"Egy nemzetiség érdekeit egy nemzet állam tudja a legjobban érvényesíteni."

Azzal a kitetellel elfogadom, hogy egy _potens_ nemzetallam kepes ervenyesiteni. Mo. nem ilyen, ezt lathatjuk evtizedek ota. Innentol pedig ertelmetlen magyar oldalrol aggodni; pont semmi erdekervenyesito kepessegunk sincs nagy leptekben. Viktor meg a V4 jo huzas migrans-temaban, de azert atfut az agyamon (mert muszaj), hogy Viktor kellett-e a migrans-problema felsimeresehez vagy nelkule is ment volna (szerintem nelkule is ment volna, kulonosen az ellato-rendszerek es a terrorcselekmenyek utan).
Azt sem gondolnam, hogy az EU fenn fogja tartani a migrans-simogato politikat hosszutavon (feltetelezve, hogy a mostani vezetest hamarosan kib@sszak a picsaba).

Visszaterve a nemzetisegek erdekeihez. Szerintem nincsenek nemzetisegi erdekek, csak emberi erdekek, Egyetertek veled, hogy ezt a legtobb ember nem latja at es lenne 1-2 generacio (inkabb 1), amely a boren erezne az EU eros allamainak onzeset (most is erezzuk, vajon valtozna-e; szerintem nem), viszont hosszu tavon egyszeruen nem szamitana az eredeti szarmazas.

Meg egy gondolat. Nezd meg Izraelt. Egy miniatur allam hihetetlen befolyassal, elni akarassal, katonai potenciallal, erdekervenyesito kepesseggel, kulturaval. Azzal egyutt, hogy folyamatosan kritizalom (raszolgal), el kell ismernem, hogy boven kevesebb lenne a vilag nelkule illetve a zsidok nelkul (lasd tudomanyos szfera vagy akar a szorakoztatoipar). Szerintem sok dologban a magyarok is peldat vehetnenek (egymas segitesebol, osszetartasbol, innovacios batorsagbol, stb.).
Ezt csak azert irtam, mert ok is egy pelda arra, hogy egy kis nep is lehet befolyasos.

Mit érsz el azzal, ha a jelenlegieket kib*sszák, mikor jól tudott, hogy felfele buktatják meg az ilyeneket, és olyanokat tesznek a helyükbe, akik először báránynak mutatkoznak, mint elődeik, és, mikor eljön AZ AZ idő számukra is, levetik álcájukat, mint a jelenlegiek is ezt tették ezzel a migránsimádat-hit hangoztatásával. Akik meg ellenzik, azokat meg lenácizzák, lefasisztázzák, holott erről tudni illik, hogy a magam elveit akarom a mellettem élőkre ráerőltetni, és nem a külsőleg rám erőszakolt alól akarom magam megmenteni, amivel <b>önvédelmet cselekszem</b>. Érdekesnek egyáltalán nem nevezhető az, ha a kitekert, teljesen megfordított jelentést az emberek úgy használják, mintha az lenne a normális, az eredeti, hiszen így a fehérből csináltak feketét, és fordítva, vagy olyan ez, mintha mától a hímet neveznénk nőnek, és a nőstényt férfinak, amivel így, csak a megnevezéseket változtatták meg.

Sajna, fogalmad nincs arról, mit jelent a nemzet, mit jelent a nemzetek kultúrája, és a többszöri jelzés ellenére is tolod róla az észt.

Izrael? Talán, ha utánanéznél, miként és hogyan is alapították meg az az országot, amit....segítek: határok nélküliként hoztak létre, így megteremtve általa azt a lehetőséget, ami ott jelenleg, népirtásként zajlik, és ez a Hatalmak bizonyos részéről, támogatást is élvez.
Számodra sem érdekes, hogy Hitler népét nem büntették meg mindazért, amit művelt, míg, mondjuk minket, rengeteg lehetőségről letiltottak. Vajon, kik is pénzelték Hitler ténykedését, és kik lehettek azok, kik a megtorlás helyett, nagyhatalmi lehetőségeket biztosítva, kiemelkedően gazdag országot építettek ki megint, és így adva meg annak a népnek azt a lehetőséget, vagyis mára a mostani a vezérének, hogy újra őket felhasználva tegyék romhalmazzá Európa ezen részét? Merkel nem hülye, tudatosan cselekszik, ezt vállalta fel, ennek az ideológiának a szolgája, a hatalomvágya kielégíthetőségének érdekében. Ő sem a német népet szolgálja a tetteivel, hanem elárulója annak a népnek.

Egyébként, mit ér el azzal egy nép, hogy megengedik számára, hogy az EU bizottságaiban jártathatja a pofáját, de annak eredménye nem lehet? Maga a szavazások sem országszám szerint mennek, hanem lakosságuk arányosítása szerint. Tudod, ez elmegy és logikus egy Rt-nél, ahol a részvények száma a meghatározó, de egy ilyennél csak átb*szása a tömegegeknek, nem más. A szólásszabadság élvezete is erekciót vált ki tömegekből, mikor ez is csak azt jelenti, hogy a szádat mindaddig járathatod, míg azt más féle cselekedet nem követi. Ha meg igen, akkor eltesznek az útból miatta. Na, akkor, értél el vele valami kimutathatót, vagy csak bábfiguraként játszhattál szerepet az operában??
 

cagnamadre

Member
2016. március 23.
95
0
6
Cagnamadre: semmit nem tudsz rólam, kérlek ne te döntsd el, hogy mennyire vagyok magyar. Ha ennél is magyarabb lennék, akkor már nem magyarnak, hanem antiszemitának tartanának itt sokan.
Ahogy Te másról megállapítasz itt bármit is, és azt megfogalmazod felé, vagy más irányába, így másnak is joga az ilyet feléd, így rólad azt megtenni. Amúgy, hol és miben olvastad azt ki, hogy nem tartalak magyarnak, és mit jelent számodra ez a magyarkodás-szerű szóhasználat?
Antiszemitizmus nem létezhet szemitizmus nélkül, egye, tudod???

Látom itt már mindenki elfelejtette, hogy volt egyszer már Egyesült Közép-Európa, amiben rajtunk kívül 12 nemzet vett részt. Osztrák-Magyar Monarchiának hívták. Már lassan 100 éve, hogy megszűnt, de még mindig azért sírunk sokan. Biztosra veszem, hogy sokkal jobban éltek az emberek, bármelyik nemzetiséghez tartoztak, a Monarchiában, mint az utána kialakuló kis országokban. Akkor sem vesztettük el a nyelvünket, a magyarságunkat, a kultúránkat, sőt szerintem sokkal magyarabbak voltak az akkori emberek, mint a mostani független Magyarországon. Ha a Monarchia működött 1914-ben, akkor a mai világban, amikor már sokkal közelebb áll egymáshoz az Európai népek kultúrája, gondolkodásmódja, miért ne működne? Komolyan kérdem, a nyelven és a történelmen kívül mi különböztet már meg egy németet és egy magyart?
Én amondó vagyok, hogy egy Monarchiához hasonló egységes Európa pont, hogy hozzájárulna ahhoz, hogy a gyengébb gazdasági teljesítményű Közép és Kelet-Európai országok felzárkózzanak a Nyugathoz. Ez hozzájárulna ahhoz, hogy egyáltalán túléljünk. Pont akkor fog eltűnni a magyarság, ha a jelenlegi helyzet fog megmaradni. Ha egységes lenne az EU, akkor az itteni fizetések is közelítenének a nyugatiakhoz és így megszűnne a kivándorlás.
Az meg hülyeség, hogy az egységes EU-ban egy nyelv lenne utána. Anyám a németet tanulta az iskolában én az angolt, a gyerekeim majd valószínüleg szintén az angolt fogják, de attól még az anyanyelvünk a magyar maradt. Asszimiláció csak akkor van ha van kibe beolvadni. Ha az EU hivatalos nyelve az angol lenne, Magyarországon akkor sem fognak a mostaninál jobban tudni angolul, hisz nagyon kis számban vannak köztünk angolok. Székelyföldön sem azért asszimilálódnak a magyarok, mert az apa hirtelen románul fog beszélni a feleségével, vagy gyerekével. Az asszimilálódik csak, aki beházasodik egy román családba. Ahhoz viszont, hogy beházasodjon, nagy számú román kell.
Környezeti változásokat figyelmen kívül hagyva hozod a példád fel Te is. Miért gondolod azt, hogy a "ha..." szócska használatakor, az történt volna meg, és így jutottunk volna el a mába, amit így kifejezel vele? Ha az egyik része az egésznek, valamilyen formában másképp viselkedik, az kihatással van a többire, és már nem azt fogja cselekedni, mint mikor a változás nélkülinél megtette.
Olyan meg nem létezhet, hogy felzárkóztatás arra a szintre, a jólétek megteremtése céljából, hiszen a jólétet a másik kifosztásával tudja az magának megteremteni, ki ezen mód irányába cselekszik.

Biztos lehetsz benne, hogy egy idő elteltével, igenis egy fő nyelve lenne annak a területnek, amit ma EU-nak neveztek el, és csak másodlagos használat lenne a jelenleg még népek tulajdonában levő anyanyelvük. Kisebbségi szintre korcsosulnának vissza a gyengébbek, hiszen csak így érné el a célját a rajtuk hatalmasködók, az őket elnyomók. Mit gondolsz, lenne akkor is ilyen anyanyelv használhatósági lehetőség, vagy azt is bedarálnák, hiszen ezzel az identitásukat szüntetnék meg vele, amivel gyökértelenné teszik az embereket. Épp erről szól a Coudenhove-Kalergi terve kevert lakosságú Európára írása Drábik Jánosnak. Olvass utána ennek a fajelméletnek, hogy jobb rálátásod legyen arra, mi is zajlik most már nyíltabban körülötted.
 
Status
Not open for further replies.