[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Jéééé, hogy abból a hsz-ból, amire reagáltam, nem változtatva benne semmit, csak hozzáírva ahhoz, amit dobott a szoftver, milyen katyvaszalkotás lett a kitevése után :D

Akkor Te is kapsz egy +1. :)
Én is így járhattam, akkor a rendszer rontotta el.
 

arrota

Member
2016. április 14.
53
0
6
Ez a "pápa" maga az Antikrisztus, úgy látszik nem áll le míg teljesen szét veri a nyugati kereszténységet.

http://www.origo.hu/nagyvilag/20160419-migracio-menekultek-ajandek-ferenc-papa.html
"<b>15 dolog, amit az új jezsuita I.Ferenc pápáról tudni kell </b>
Egy kérdéssel kezdeném:
Nektek nincs olyan érzésetek, hogy egy igencsak "ideiglenes" pápáról van szó...., akinek annyi lesz a szerepe, hogy jóságos kinézetévél és egy nem erős "kormányzással" segítse (akár tudtán kívül is) azon erőket, akiknek egy bábként működő pápára volt (lesz) szükségük az elkövetkező viharos időkben ?
Mely viharos idők forgatókönyve szerint a két nagy vallás összecsapásával és ezáltal lerombolásával lehetővé válik majd az új egységes világvallás (világkormány alatti) létrehozása az Új Nagy Templom felépítését követően..... (?) A régi lerombolt mecset romjain felépülő Templom nemcsak szimbolizálni fogja, hanem egyben be is teljesíti majd a keresztény-iszlám-zsidó vallás 2000 éves küldetését ......"
http://vilaghelyzete.blogspot.hu/2013/03/15-dolog-amit-az-uj-jezsuita-iferenc.html
 

arrota

Member
2016. április 14.
53
0
6
Szeretem a kihívásokat. :)

Azért az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy Róma bukása után Európa is hanyatlásba fordult majd 1000 évig. Bár én nem tudom sajnálni Rómát, mert ha nem ez lett volna vele, most mi sem beszélgetnénk, mert felkenődtek volna az őseink a limesre. :)

Ha nem sajnálod Rómát, akkor ma nem sajnálnád azt, ha az EU mihamarabb eltűnne a süllyesztőben? Mert a XXI. század Római Birodalmának neve: Európai Unió
Róma bukását a barbárok beengedése okozta. Mi folyik ma az EU területén? Kiket importál be a tetvesMerkel és bandája? Miként szólal fel folyamatosan, és egyre sűrűbben a keresztény egyház góréja a beáramlók befogadásáról? Világvallásra törekszik, és az nem a keresztény lenne. Ha meg nem azt akarná Világvallásnak, melynek élén áll, akkor áruló, a hívei elárulója! Egy báránybőrbe bújt farkas a nyája élén!
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="Eltorro">Ez a "pápa" maga az Antikrisztus, úgy látszik nem áll le míg teljesen szét veri a nyugati kereszténységet.

http://www.origo.hu/nagyvilag/20160419-migracio-menekultek-ajandek-ferenc-papa.html
"<b>15 dolog, amit az új jezsuita I.Ferenc pápáról tudni kell </b>
Egy kérdéssel kezdeném:
Nektek nincs olyan érzésetek, hogy egy igencsak "ideiglenes" pápáról van szó...., akinek annyi lesz a szerepe, hogy jóságos kinézetévél és egy nem erős "kormányzással" segítse (akár tudtán kívül is) azon erőket, akiknek egy bábként működő pápára volt (lesz) szükségük az elkövetkező viharos időkben ?
Mely viharos idők forgatókönyve szerint a két nagy vallás összecsapásával és ezáltal lerombolásával lehetővé válik majd az új egységes világvallás (világkormány alatti) létrehozása az Új Nagy Templom felépítését követően..... (?) A régi lerombolt mecset romjain felépülő Templom nemcsak szimbolizálni fogja, hanem egyben be is teljesíti majd a keresztény-iszlám-zsidó vallás 2000 éves küldetését ......"
http://vilaghelyzete.blogspot.hu/2013/03/15-dolog-amit-az-uj-jezsuita-iferenc.html
</blockquote>

Valami tényleg nem stimmel vele. Nem akarok ilyen negatív lenni vele, szerintem a pápa egyszerűen csak naív és jó keresztény módjára segíteni akar mindenkin. Közben nem veszi észre, hogy a tevékenysége segíti rombadönteni Európát. De az is lehet, hogy ezzel akarja erőssíteni az európaiak összefogását, mert a migrációnak hála én úgy látom, hogy inkább összefognak az európaiak, nem széthúznak. Na nem a politikusok, hanem az átlagemberek.
 

arrota

Member
2016. április 14.
53
0
6
<blockquote rel="arrota"><blockquote rel="blitzkrieg">

Te elolvasod, amit én írok?
Ezt:
Dél-Afrika példája amúgy nagyon jól mutatja, hogy amíg a fehérek "kizsákmányolták" az országot, messze ők voltak Afrika legfejlettebb állama, még Magyarországnál is fejlettebbek voltak jó ideig, pedig jelentős embargót vezettek be ellenük. Utána jöttek a feketék és mindent lezüllesztettek (mellesleg a fehér liberálisoknak hála kerültek hatalomba).
Egyébként nagyon jó párhuzam a mai Európával, ahol a liberálisoknak hála szép lassan (vagy nem is annyira lassan) kisebbségbe kerül a fehér ember.

Bagoly mondja verébnek esete merült fel nálad. Miért? Ezért:
" Hogy aztán, mekkora játszóteret biztosít a rabjainak, azt már több minden határozza meg. El tudsz ezen magad gondolkodni, és arról írni is tudsz majd, vagy visszakérdezel, hogy szerintem, mik is lehetnek ezek?"
Miért is tetted idézőjelbe a kizsákmányolást? Nem tartod konkrétan annak, és így jelezted? Pedig, kizsákmányolták és -ják őket még ma is, és nem is kis mértékben, hiszen az onnan elrabolt javakból tudtak hatalmasat gazdagodni, míg ma ezzel képesek lemaradást okozót gyakorolni rájuk.

Olaj: mondom, az oroszok is és az arabok is annyiért adják az olajat, amennyit hajlandóak adni érte az olajimportálók. Ilyen erővel az Applet is vádolhatod, hogy miért adja olyan drágán a telefonjait, vagy a Ferrarit.
Ha a vevők manipulálják a piacokat, akkor az eladók miért nem veszik vissza a termelést? Ha szerinted az oroszoknak nem érdeke ilyen áron eladni az olajat, akkor miért nem csökkentik a termelést? Mert nem tudtak megegyezni egymással a kvótákban, mint eddig is.
NEM a vevő diktál, hanem a kitermelő egy ekkora jelentőségű termék esetében. Megint sikerült összehasonlítsd a zöld almát a görögdinnyével, mert mindkettő gyümölcs, ahogy az olaj meg az Apple által előállított meg termék.
Szerinted, akkora állatok lennének ezek az országok, hogy alig kitermelési ár felett adnák el a nyersanyagaikat, mert a vevő csak annyit ad érte, és tudatosan ütnének ekkora hiányokat a saját költségvetéseiken? Azért nem csökkentenek, mert így többet képesek eladni, kevesebb maradhat raktáron náluk, míg a versenytársak esetében meg több...szerintem, ami marhaság lehet, mert sokkal komolyabb érvek állnak a jelen kialakulása mögött, és azt én sem, meg megnyugtatlak, Te sem, és itt senki sem éri fel tudás szintjén. Istenem, miért nem tanulsz többet a témában előbb, majd az után szólsz hozzá, és nem fordítva? Kicsi segítség: Azzal, hogy levitték erre a szintre az árakat, saját fejlődésüknek állítottak vele hatalmas gátat, és előnyhöz juttattak így másokat, akik a megmaradt pénzt, saját fejlődésükre fordíthatják, vagy arra lesznek kényszerítve, hogy mihamarabb visszatolják a kölcsönöket, mert az adójának szüksége van rá, nem akar olyat betenni helyette, amit máshonnan kellene elvonnia, vagy folytatni a fedezetlenséget a nyomdában tovább. Tudod, ha előbb adsz vissza, akkor nem törlődik el a hátralevő kamaty, hanem arányosan felszámolódik, hozzáadódik. Gusztustalan, de nem is kicsit, hanem NAGYON!

</blockquote>

Azért tettem idézőjelbe a kizsákmányolást, mert ugyan valóban kizsákmányolták a feketéket a fehérek, de még mindig jobban éltek, mint most amikor a feketék irányítanak és nincsenek kizsákmányolva.
Egyébként szerintem még mindig jobban kezelték a dolgokat az apartheid alatt a fehérek, mint most. Nem akarták a fehérek az egész országot, belátták, hogy a feketéknek is kell saját ország, el is indultak azon az úton. Több feketék lakta országnak adtak fügetlenséget, még néhány évtized és kialakult volna egy fehérek lakta ország és egy csomó feketék lakta. Úgy békésebb lett volna az egymás mellett élés.
Most viszont az van, hogy a feketéké lesz az egész ország és a fehérek egyszerűen eltűnnek. </blockquote>
Attól még az kizsákmányolás volt, így a szó idézőjelbe tételével meg nem azt fejezted ki a nyelvtan szabályai szerint, amit akartál vele, amit a kérdésemre válaszként írtál. Illene visszatérni az eredeti jelentések használatára, és nem átértelmezni a dolgokat egy mai értelmezésre, mert abból nem lesz más, mint egy Orwell által megírt (1984) világ!
Valamiért leszoktak mára az emberek a racionalitásról, a konkrétan történő megfogalmazásról, és rátértek arra az útra, mikor a gondolataik közlése nem egyértelmű, és, hogy azzá váljon a másiknak, vissza kell kérdezzen, hogy azt miként is érti. Keresztrejtvény-szerűnek kell lennie a kommunikációnak, vagy egyértelműen kell megfogalmazódnia a mondandóknak? Melyik a helyes, a járható út, a bukdácsolások nélkül járható út, szerinted?

Képtelenség az, hogy emberek képesek legyenek egyazon területen egymás mellett, egyazon földet saját anyaföldjüknek tekintve élni, ha vallási és sok egyéb eltérés van köztük! Mi sem vagyunk ilyen téren más élőlényei a Földnek, mint az általunk állatnak nevezettek, csak náluk ezermilliárdszor károsabbak. Ha ezen élőlények ragaszkodnak, így harcolnak a saját territóriumokért, akkor miért kéne az embernek erről lemondania, és mindenkinek egyazon közösségben, egyazon területen élnie, ráadásul, békében? Ha egy ilyenre vágysz, akkor megsemmisíted a kultúrákat, és egy moslékot alkotsz általa! Felfogod, hogy ezzel mit teszel, ha így gondolod el a jövőt az emberiség számára? A Kalergi-elv híve és támogatója lennél?

Nem hiszem, hogy eltűnnénk, csak baromi emberáldozatok árán tudjuk majd megvédeni a territóriumainkat. De, megérdemeljük, mert folyamatosan szarunk a történelmeinkből már tanítottakra, nem tanulva abból semmit, így nem vagyunk okosak, akik a másik kárán tanul, hanem folyamatosan segghülyék, akik csakis a maguk kárán tanulják meg, hogy gondolkodni kellett volna, előrelátóan élni, és nem a katasztrófa után a folyamatos, ahogy épp sikerül formában, annak helyreállítása szerint.
De erre a viselkedésre utal: <b>A történelem folyamatosan ismétli önmagát, csak annyiban tér el az előző megjelenésétől, hogy a más környezet miatt, ahhoz alkalmazkodva történik meg.</b>
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Arrotának: Rőma nem engedte be a barbárokat, mégis beledöglöttek a folyamatos háborúzásba.

Ha elolvasnád a régebbi oldalakat, találhatnál német kortáblázatot, melyből kiderül: Németországnak 5-10 éven belül munkaképes népsségre lesz szüksége. Merkel ezt a kockázatos lépést választotta, mert jó megoldást senki sem tudott javasolni. Jelzős szerkezettel meg nehéz lesz a problémát megoldani!
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="blitzkrieg">

Szeretem a kihívásokat. :)

Azért az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy Róma bukása után Európa is hanyatlásba fordult majd 1000 évig. Bár én nem tudom sajnálni Rómát, mert ha nem ez lett volna vele, most mi sem beszélgetnénk, mert felkenődtek volna az őseink a limesre. :)

Ha nem sajnálod Rómát, akkor ma nem sajnálnád azt, ha az EU mihamarabb eltűnne a süllyesztőben? Mert a XXI. század Római Birodalmának neve: Európai Unió
Róma bukását a barbárok beengedése okozta. Mi folyik ma az EU területén? Kiket importál be a tetvesMerkel és bandája? Miként szólal fel folyamatosan, és egyre sűrűbben a keresztény egyház góréja a beáramlók befogadásáról? Világvallásra törekszik, és az nem a keresztény lenne. Ha meg nem azt akarná Világvallásnak, melynek élén áll, akkor áruló, a hívei elárulója! Egy báránybőrbe bújt farkas a nyája élén!</blockquote>

Félreértesz. Magyarként örülök, hogy a Római Birodalom megbukott, rómaiként sajnáltam volna. Ha nem bukik meg, mi most max. Kazahsztánban a sátor előtt beszélgetnénk, de nagy eséllyel meg sem születünk.
Annak meg nem örülnék, ha az EU megbukna, mert a részei vagyunk. Annak viszont örülnék, ha megbukna ez a tehetségtelen (áruló?) banda aki most irányítja az EU-t.
A pápáról leírtam a véleményem. 3 lehetőség. Vagy naív és beveszi a szegény menekültekkel kapcsolatos propagandát (amit simán elhiszek, 79 éves, gyanítom, hogy nem forognak már úgy azok a kerekek ahogy kellene). Vagy az egyházért teszi valamilyen nagyobb cél érdekében, amit mi még nem tudunk (csak egy példa: ha törnek előre a muzulmánok, hirtelen sokan úgyra katolikusak lesznek). Vagy ahogy te is írtad, áruló.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
"Képtelenség az, hogy emberek képesek legyenek egyazon területen egymás mellett, egyazon földet saját anyaföldjüknek tekintve élni, ha vallási és sok egyéb eltérés van köztük!"

De hisz az apartheid alatt pont azt akarták elérni, hogy külön-külön országokban éljenek a fehérek és a négerek. Még a néger népcsoportokat sem eresztették csak úgy össze, mindegyiknek igyekeztek külön országot létrehozni. Tehát: nem egy országban egybeolvasztani a népeket, hanem külön-külön országba, egymás mellett éljenek és nem együtt. Így írtam én is a kommentemben az előbb. Most pedig akiknek te szurkolsz, összeeresztettek mindenkit és züllik az ország. Az írásod alapján pont az apartheim politikáját kellene pártold. Szerintem rossz oldalnak szurkolsz. :)

"Mi sem vagyunk ilyen téren más élőlényei a Földnek, mint az általunk állatnak nevezettek, csak náluk ezermilliárdszor károsabbak. Ha ezen élőlények ragaszkodnak, így harcolnak a saját territóriumokért, akkor miért kéne az embernek erről lemondania, és mindenkinek egyazon közösségben, egyazon területen élnie, ráadásul, békében? Ha egy ilyenre vágysz, akkor megsemmisíted a kultúrákat, és egy moslékot alkotsz általa! Felfogod, hogy ezzel mit teszel, ha így gondolod el a jövőt az emberiség számára? A Kalergi-elv híve és támogatója lennél?""

Ezt feleslegesen írtad, mert sehol sem írtam, hogy megsemmisíteném a kultúrákat. Ha nem vetted volna észre én is ellene vagyok a nagyarányú migrációnak.

"Nem hiszem, hogy eltűnnénk, csak baromi emberáldozatok árán tudjuk majd megvédeni a territóriumainkat. De, megérdemeljük, mert folyamatosan szarunk a történelmeinkből már tanítottakra, nem tanulva abból semmit, így nem vagyunk okosak, akik a másik kárán tanul, hanem folyamatosan segghülyék, akik csakis a maguk kárán tanulják meg, hogy gondolkodni kellett volna, előrelátóan élni, és nem a katasztrófa után a folyamatos, ahogy épp sikerül formában, annak helyreállítása szerint.
De erre a viselkedésre utal: A történelem folyamatosan ismétli önmagát, csak annyiban tér el az előző megjelenésétől, hogy a más környezet miatt, ahhoz alkalmazkodva történik meg."

Nem mi tűnünk el, hanem a dél-afrikai fehérek. Róluk volt szó a kommentemben.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Arrotának: Rőma nem engedte be a barbárokat, mégis beledöglöttek a folyamatos háborúzásba.

Ha elolvasnád a régebbi oldalakat, találhatnál német kortáblázatot, melyből kiderül: Németországnak 5-10 éven belül munkaképes népsségre lesz szüksége. Merkel ezt a kockázatos lépést választotta, mert jó megoldást senki sem tudott javasolni. Jelzős szerkezettel meg nehéz lesz a problémát megoldani!

Ennek a lépésnek semmi értelme. Német gazdasági szereplők is ébredeznek elkövetkező évekbe csak a mostani 1millió migráns a német GDP 1/3 fogja lefogni!! Nógrádi György egyik múlt heti nyilatkozatába volt benne. Szinte biztos hogy ezen jó népek 6 év alatt nem lesznek munka képesek.

Franci és egyéb példákon látjuk nem integrálódnak szigetekbe élnek.

A feltételezett munka erő hiány. Eu déli tagállamaiba és még térségünkbe is sok a fiatal munka nélküli. Nem egyszerűbb lett volna ezekkel a német munkaerőt pótolni?? Eu belül oktatás színvonalába nincs nagy különbség, egy szintre hozni meg filléres dolog. Nem lenne társadalmi konfrontáció sőt. Egy Eu-nak elkötelezett társadalmi csoportot kapnának.

Erre nem van ez jönnek teljesen más világ szemléletű alul iskolázott néptömegek. Aki társadalmi feszültséget okoznak. Nem, hogy hoznak hanem iszonyat erő forrásokat visznek.

Gyarmatosít pró/kontra. Lényeg sajnos gyarmati időkbe Afrikának jobb volt mint most. Remélem emlékeztek Kuruc71 ausztrál magyar hadi tengerészre. Ő mondta hogy kengorúknál a légierő szakember hiánya a Dél-Afrikából menekült bur szakemberek oldották meg. Mivel ott fehér üldözés van.
Ezzel párhuzamosan Dél-Afrika gazdaság zuhan.

Afrikába ekkora népesség többlet a gyarmatosításnak köszönhető. Egészségügyi vívmányok és fejlett mező gazdaság miközben társadalmilag és kulturálisan nem fejlődtek.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://www.washingtonpost.com/opinions/oh-thank-heaven-we-now-know-how-trump-will-make-america-great-again/2016/04/19/94e546c6-066c-11e6-a12f-ea5aed7958dc_story.html?hpid=hp_no-name_opinion-card-e%3Ahomepage%2Fstory
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Arrotának: Rőma nem engedte be a barbárokat, mégis beledöglöttek a folyamatos háborúzásba.

Ha elolvasnád a régebbi oldalakat, találhatnál német kortáblázatot, melyből kiderül: Németországnak 5-10 éven belül munkaképes népsségre lesz szüksége. Merkel ezt a kockázatos lépést választotta, mert jó megoldást senki sem tudott javasolni. Jelzős szerkezettel meg nehéz lesz a problémát megoldani!

Róma végzetét pont az (is) okozta, hogy elkezdte sorra beengedni a vándornépeket. Aztán meg szépen fellázzadtak amikor már a limesen belül voltak.

Ez komoly? Még mindig van aki elhiszi, hogy az arabokat és négereket munkára lehet fogni? 21 század van, ma már nem lehet korbácsot alkalmazni.
2,8 millió német munkanélküli van jelenleg, miért nem nekik adnak munkát?
hu.tradingeconomics.com/germany/unemployed-persons
Ha annyira aggódnak a korfa miatt, miért nem fizetnek havi 1000-2000 eurót a németeknek gyerekszülésre. Mert legalább ennyibe kerül havonta egy migráns eltartása. Lennének bőven Németországban is olyanok, akik több gyereket vállalnak ennyi pénzért.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://www.washingtonpost.com/news/the-fix/wp/2016/04/19/the-texas-secession-movement-is-getting-kind-of-serious/?hpid=hp_hp-more-top-stories_texas-secede-725pm%3Ahomepage%2Fstory

Texasban szép lassan kezd valódi vita kialakulni arról, hogy elszakadjanak az USA-tól.
 

arrota

Member
2016. április 14.
53
0
6
Én elhiszem, hogy a XXI. század városaiban, amikor nem hallunk semmi másról, mint a globális felmelegedésről és a környezetünk elpusztításáról, akkor az embereknek szimpatikusak a környezetükkel teljes összhangban élő békés civilizált indiánok.
Az a baj, hogy egyáltalán nem voltak békések, civilizáltak és ők sem éltek összhangban a környezettel. Az azték templomokban több tízezer másik indiánt áldoztak fel az isteneknek.
Ők is ugyanúgy rabszolgasorba taszították a többi indián népet, mint később a spanyolok. Ez se békés se civilizált népre nem utal.
Civilizáltnak konkrétan mit tartasz? Mert a civilizáltba nem fér bele az, hogy az egyik ember kizsákmányolja a másikat, és ezt erőből éri el felette!

A maják addig szaporodtak, amíg fel nem élték a környezetüket és jóformán éhen nem haltak, jóval Kolumbusz előtt. Ennyit a környezettel való harmónikus együttélésről.
Felháborító, hogy kettyintettek, és nem kaparták ki utána azt a likat, hogy ne tudjon a bespriccolt cucc ott beindítani valamit, ugye?
De a majákról azt tanítják, hogy mire a spanyolok lerohanták őket, saját maguk hosszantartó belháborúi miatt esett szét a társadalmuk, ami felett így könnyen tudtak a később ezeket rabszolgásítók győzni. De, ugye, nem egy szomszédban élő nép tette őket a rabszolgájukká, hanem egy olyan, akik addig nem éltek azon a kontinensen, és így lettek területfoglalók, majd a szaporulásukkal megteremtve általa egy új népesség országát?

Az utolsó indiánig való kiírtásról csak annyit, hogy Dél- és Közép-Amerikát nagyrészt most is az indiánok leszármazottai lakják. Hány ember is ez? 500-600 millió? Kolumbusz előtt mennyien lakták? Max. 50 millióan.
Igen, valóban volt népírtás, viszont az messze nem olyan mértékű volt, mint amilyenre gondolnak egyesek. Azért remélem senki nem hiszi azt, hogy Cortez 600 emberrel és elöltöltős puskákkal több milliós népességet kiírtott.
Az indián népesség nagyrészt betegségek miatt pusztult el. A betegségek megjelenését pedig maximum akkor lehetett volna kiküszöbölni, ha soha nem teszi fehér ember a lábát az Amerikai kontinensre.
Ez jobb lett volna nekik? Most akkor hányan élnének ott? 50 millióan, mint Kolumbusz előtt évezredekig?
Ne csak azt nézd, hogy a fehér ember megtizedelte őket, hanem azt is, hogy elvitte hozzájuk a civilizációt, aminek köszönhetően most 10X annyian vannak, mint a fehérek előtt.
Egyébként nem csak mi adtunk nekik betegségeket, ők is adtak nekünk olyan ínyencségeket, mint a szifilis, dohány stb. Ezekbe hány millió fehér ember halt bele? Fehér holokausztról mégsem beszél senki.
Értelmezni elfelejtetted azt a szövegkörnyezetet, amire ezt a kiirtásukról szólót reagáltad. Ez a baja a mai tömegembereknek, hogy egységes értelmezésre lusták lettek, átértelmeznek mindent, majd arra adnak választ. Ha átértelmez, akkor már nem az, amit más közölt, hanem saját megfogalmazássá alakítja azt át, és, ha arra reagál, saját magával társalog általa.
Csak ennyien vettek részt a kiirtásukban valóban? Vagy számtalan más tettek is bizonyítják azt, hogy holokausztot hajtott végre felettük a fehér ember? Területet is úgy adtak az oda disszidálódnak, hogy az övék lehet, ha kiirtják az indiánokat, akik ott élnek rajta. Ezt meg csellel tették meg, kihasználva az indiánok tudatlanságát, így a megvezethetőségét.
<b>Az állatok pusztulnak, nem az emberek!!!</b> Vagyis, ha így viszonyulsz az indiánokhoz, akkor állatként kezeled őket. Ha emberként állnál hozzájuk, akkor kihaltak betegség miatt, és nem kipusztultak a betegségek miatt.
Húha, mire értetted ezt az akkor ennyien éltek, ma meg hányan vannak dolgot? Talán csak azon a Földrészen lettek többen az emberek, máshol nem? Mert erről szól a sorod, csak szólok.
Az meg nevetség tárgyává tett, magadnak köszönhetően, hogy a feltételezéseidet konkrétként kezeled :D Szerinted megálltak volna a fejlődésben, ha mi nem megyünk oda, és teszünk rendet közöttük, és ráerőszakolva tettük meg velük ezt. Nem lehet, hogy Ők is megismerve az általunk már ismertet, a kereskedéssel járó bevételeikből arra költöttek volna, hogy maguk is tudjanak ilyeneket a maguk által megvettként birtokolni? Olyan nézeted van a soraidat olvasva, mintha a fehér ember lenne a fejlődéslánc csúcsa, és amit mi megteremtettünk, az csakis nekünk köszönhetően terjedt el a Földön, mert mások képtelenek lett volna eltanulni mindezt tőlünk, és csak úgy szerezhettek meg belőle dolgokat, hogy leigáztuk őket, majd erővel betanítottuk rá a rabszolgáinkat. Ha mi, fehérek lennénk a csúcs, vajon, miért fordul elő az, hogy a barbár fog uralkodni felettünk, ha tovább engedjük mindazt, amit e terület felett uralkodók tesznek meg ma a beleegyezésünk nélkül? vagy vannak közöttünk a kiválasztott kasztot népesítők a kiemelkedőek, akik saját fajtájuk ritkítását idegenekkel érik el, hogy majd az így kialakult népesség felett, képesek legyenek uralkodni, hiszen így egy identitás nélküli tömeget alkotnak majd meg, akiknek nincs mihez ragaszkodnia, hiszen gyökértelenekből fog állni? Meg, miért is nem tudatosul az emberekben az a TÉNY, hogy az USA nem más, mint bevándoroltak által alapított ország, ami az elődnép kiirtásával jöhetett csak létre? Annyira tudásszegények lennének az emberek, hogy egy így kialakult országot, természetesként véve az összehasonlítást, az európai területen levő országokkal hasonlítják össze? nem veszik észre, hogy mit tesznek így? ha magunkkal hasonlítjuk az USÁ-t, mi is így alakultunk volna? Számos más területről összeszedett nép lennénk, vagy van ezeréves történelmünk, amit nem mellesleg, oltárira meghamisítva erőltetnek belénk, mert a valósnak a tudásához nem juthatunk hozzá?
 

arrota

Member
2016. április 14.
53
0
6
Arrota: elrontottam a beidézést.
Panoznak ment a +1.
Talán a javítás értelmessé tenni. Vagy nem, jó így, attól függetlenül, hogy így semmi köze ahhoz, amit ki akartál vele fejezni? Szerinted is abnormális az, ha konkrétumot jelentetünk meg, ami a jelenleg láthatóra történő kijavítás lenne? Tudod, arra célzok, hogy arra felelj, amit előtte idézetként olvasható, és ne olyanra kelljen átértelmezni, ami a fene sem tudja, azaz csak te, hogy mire szántad.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
A pápáról leírtam a véleményem. 3 lehetőség. Vagy naív és beveszi a szegény menekültekkel kapcsolatos propagandát (amit simán elhiszek, 79 éves, gyanítom, hogy nem forognak már úgy azok a kerekek ahogy kellene). Vagy az egyházért teszi valamilyen nagyobb cél érdekében, amit mi még nem tudunk (csak egy példa: ha törnek előre a muzulmánok, hirtelen sokan úgyra katolikusak lesznek). Vagy ahogy te is írtad, áruló.

Ne légy infantilis. Egyetlen sor egyháztörténetet sem olvastál még?
Egy jezsuita nem lehet naiv.
 

arrota

Member
2016. április 14.
53
0
6
Valami tényleg nem stimmel vele. Nem akarok ilyen negatív lenni vele, szerintem a pápa egyszerűen csak naív és jó keresztény módjára segíteni akar mindenkin. Közben nem veszi észre, hogy a tevékenysége segíti rombadönteni Európát. De az is lehet, hogy ezzel akarja erőssíteni az európaiak összefogását, mert a migrációnak hála én úgy látom, hogy inkább összefognak az európaiak, nem széthúznak. Na nem a politikusok, hanem az átlagemberek.
Úgy gondolod, hogy az a jót cselekvő gazda, aki benépesíti rókákkal a tyúkólakat, hogy így erősítse meg a tyúkjait, betelepíti az óljaiba is, ott szállást adva nekik, és abból ehetnek, ami a környezetükben így biztosítva lett, és felélhetik mindazt, amit előtte ezek az állatkák megtakarítottak ott maguknak, de megfejelve azzal még, hogy amíg a rókák nem válnak tyúkszeretővé, vagyis tyúkcsókolgatóvá, meg birkapuszilgatóvá, vagyis, inkább átszoknak ezek is a növényevésre, addig ezen állatoknak kötelessége az, hogy ezen ideig eltartsák, akár saját maguk feláldozásával is a beszoktatásra odatelepítetteket? Mert erről szólnak a soraid, csak szólok.

<b><i>Ne álljatok ellene a gonosznak, hanem aki arcul üt téged jobb felől, fordítsd felé a másik orcádat is. Mt 5,29</i></b>

Mivel minden emberben benne van a jó és a rossz, így ezen sorokat is úgy kell értelmezni, és nem úgy, ahogy azt mára átértelmezték tudatosan azért, hogy csicskássá tegye általa a hívőt. Jézus is harcos mentalitású volt, nem egy jámbor alkat, amit mára lefestenek róla. Vagyis, szerintem, mi lehetett eredetileg a szava? Ha a jót mutató arcodat látva közelítenek feléd úgy, hogy erről a kihasználhatóságodat olvassák ki,mutasd meg felé a másik orcádat is.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 504
14 929
113
Sajna, az Anyaszentegyház sem mentes a politikai sokszínűségtől - bár evilági révén - ezen nem csodálkozhatunk. II. jános-pál a konzervatív vonal képviselője volt, Ratzinger européer konzervatív-liberális (sic!), a mostani pápánk pedig dél-amerikai gyökerei révén, minden konzevativizmus ellenére a felszabadítás teológiájának képviselője, de ha nem is képviseli azt a gondolatkört, hazája társadalmi folyamatainak megítélését hajlamos kivetíteni a világkereszténységre.
 

arrota

Member
2016. április 14.
53
0
6
Arrotának: Rőma nem engedte be a barbárokat, mégis beledöglöttek a folyamatos háborúzásba.
<b>Mi okozta a Római Birodalom bukását?</b>
Sokak szerint már 410-ben, amikor a gótok Alarich vezetésével feldúlták az ezeréves várost, bekövetkezett a Nyugat-Római Birodalom bukása, de a birodalom csak Konstantinápoly 1453-as török elfoglalásával múlt ki. Róma összeomlásának okaira számtalan elmélet létezik, amelyek akár együttesen is okozhatták a birodalom végét. Összeállításunkban a hat legismertebbet emeljük ki.
http://mult-kor.hu/20121011_mi_okozta_a_romai_birodalom_bukasat

Először is, nézzük, mekkora fogalmazási baromságot követett el az, aki ezt megírta:
A cím konkrétumot jelet, hiszen okozta, majd a folytatásban elmélet és akár szavak olvashatóak, amik feltételezések, hiszen a feltételes mód szavai, és nem a kijelentő módé, ahogy az okozta. Ha értelmesen tudott volna fogalmazni, akkor a címbe az okozhatta szót írta volna bele.
Tehát, nem tudjuk konkrétan meghatározni a mai tudásunkból, hogy ténylegesen mi okozta a birodalom szétesését, a bukását.

Ha elolvasnád a régebbi oldalakat, találhatnál német kortáblázatot, melyből kiderül: Németországnak 5-10 éven belül munkaképes népsségre lesz szüksége. Merkel ezt a kockázatos lépést választotta, mert jó megoldást senki sem tudott javasolni. Jelzős szerkezettel meg nehéz lesz a problémát megoldani!
Remélem, nem fogsz felettem pálcát törni azért, mert nem kúszok be a szalmakazalba megkeresni a tűt? :) De megköszönöm, ha erre mutató linket tudsz adni. Vagy, ha nem itt, valahol máshol olvashatót.
Munkaképes népességet a mai előre<b>sejtés</b>ekből számolnak ki. Világosan látszik az, hogy ha így halad a fejlődése az iparnak, egyre több értelmest szorít ki a munkapadok mellől, és tesz be helyette biorobotokat. Ilyet találunk a mi környezetünkben is sokat, és nem kell ezer kilométerekből azokat ideerőszakolni rengeteg pénzért, hiszen azt a MIPÉNZÜNKket MAGUNKRA is el tudjuk az átképzésekre költeni! Ja, mit tekintünk átképzésnek? Megeshet, hogy a tanultabbat kell visszafelé képezni, vagyis betörni ahhoz, hogy azt a munkapadot betöltse, ahová bekényszerítik majd a Hatalmasok? Ha meg tudnám oldani a saját környezetemből a feltételezett problémát, akkor először ott próbálkozom meg azzal, és nem megyek el a francosmesszibe, egy ott fellelt putrisorba, és onnan hozok esetlegre fogalmazott megoldásra emberek hadát!!!
Lásd is meg azt, amit nézel, és így alkoss róla véleményt, ne csak feltételezésre tedd azt meg, hogy valószínűleg az lehet az, amit nézek!!! Ami jól láthatóan van előtte, arról elkezd agyalni, amit meg feltételesként közölnek vele, azt meg határozottként értelmezi le, és így is adja tovább. Ezt teszi mindenre már a mai tömegember!!!
Példa: Hírekben bemondták, hogy elfogtak 4 ember, akiről azt FELTÉTELEZIK, hogy robbantani akartak. Majd folytatva e gondolatmenetet, arról számoltak be, hogy a rendőrség mindent megtesz azon a területen, ahol ezek az emberek robbantani AKARTAK, és kérik az embereket, hogy figyeljenek minden otthagyott, így gyanúsnak tartható tárgyra, és jelentsék, ha ilyet találnak. Mi lehet ma már gyanús, ha egy koszos pelenka, egy kolásüveg, egy kenyérrel megrakott láda is képes már felrobbanni, és nem kevés áldozatot okozni?
Ma már nem meghallgatják az emberek egymást, hanem csak hallják, hogy mit mond<b>hat</b> a másik, és így értelmeznek. Mi is ez? Nem azt értelmezik le, hanem maguk kreálnak valamit, és azt tartják annak, ami a másik felől jött feléjük!
 

arrota

Member
2016. április 14.
53
0
6
Félreértesz. Magyarként örülök, hogy a Római Birodalom megbukott, rómaiként sajnáltam volna. Ha nem bukik meg, mi most max. Kazahsztánban a sátor előtt beszélgetnénk, de nagy eséllyel meg sem születünk.
Annak meg nem örülnék, ha az EU megbukna, mert a részei vagyunk. Annak viszont örülnék, ha megbukna ez a tehetségtelen (áruló?) banda aki most irányítja az EU-t.
A pápáról leírtam a véleményem. 3 lehetőség. Vagy naív és beveszi a szegény menekültekkel kapcsolatos propagandát (amit simán elhiszek, 79 éves, gyanítom, hogy nem forognak már úgy azok a kerekek ahogy kellene). Vagy az egyházért teszi valamilyen nagyobb cél érdekében, amit mi még nem tudunk (csak egy példa: ha törnek előre a muzulmánok, hirtelen sokan úgyra katolikusak lesznek). Vagy ahogy te is írtad, áruló.
Szűzatyamária!!! Már, bocs.
Akkor Római Birodalomnak nevezték azt, amit ma Európai Uniónak, ami egyébként nem más, mint az Európai Egyesült Államok előneve, ha nem vennéd észre. Szólásszabadságod van, de tettszabadságod már nincs, hiszen csak a pofádat jártathatod, de a kezed és lábad gúzsba van kötve! A kenyeret, amit megehetsz, MÉG magyaroknak köszönhetően jutsz hozzá, esetleg, de arra a pénzt már a HAZÁDban, az ANYAFÖLDeden csak külföldiktől kaphatod lassan meg. Hányan is vagyunk, mint HATALMASOKnak bedolgozói, vagyis beszállítók, alvállalkozók, itt levő cégeik alkalmazottjai? Kik tulajdonában is vannak a multik, ahol magyarok tömege dolgozik a saját hazájában? A leányvállalat nem más, mint az anyacég kerítésén kívülre épített, de annak tulajdonában levő cég. Amik itt is felépültek. Amik meg ezen cégekben gyártódnak, nem importálnak, nem exportálnak, hanem csak ide-oda szállítanak, hiszen EU-nak mondott területen teszik ezt meg, amire azt mondják, közös terület, vagyis, tekintsd gyáron belülinek. Az, hogy ilyen szavakkal jelzőzik a tevékenységüket, az a tömegemberek becsapására szolgál, baromi jól meg lehet vele vezetni őket. Ahogy azt a GDP-vel is teszik. Alighaszonnal megfejelve exportálja az anyacég a leányhoz a cuccost, majd azt az aligot jelentő hozzáadott-értékkel és alighaszonnal importálja vissza, és így szerez hatalmas nyereséget vele OTTHON. Ugye, amit mi gyártunk le készre Audit, az hazakerül a németekhez, és az eladási haszon, vagyis a hatalmas nyereség ott csapódik le, nem a gyártás helyén, ahol még számos területén el is csalják így vagy úgy a hasznot az adózás elkerülése végett. Van belőle bevétele az államnak, nem ellenkezem ilyennel, de nem sok, és ebből a baromi kicsi hozzáadott-értékből meg egy társadalom képtelen fejlődni, mert ebből a nyereségből nem is lesz erre képes.
Határok utasításra történő közös védelme csak akkor lehetséges, ha a bent levők egyazon vezetés alá tartoznak, amit nem lehet másnak nevezni, csak BIRODALOMnak! Ha bármelyik ország felkérése érkezik egy másik ország felé, az nem ilyen, hanem segítség kérés, és segítség adás, ugye, és nem az, hogy az az ország utasításra rendeli oda a katonáit, amit az az ország utasításra kell el is fogadjon! Vagy baromira benézem a dolgokat? Ha igen, konkrétan hol és konkrétan mivel, és mi lehet a helyesnek értelmezhető helyette?
Az EU-t egy vízfej irányítja, ha nem vennéd te sem észre. Ha így haladunk tovább, teljesen elveszik a már csak részecskében fellelhető önrendelkezési jogokat is, és azok is a központi hatalom kezébe kerülnek át. Kicsiben olyan lesz ez, mint egy országon belüli önkormányzat, aminek működését az országház hozza meg, és a határozat érvényessége nem az önkormányzatok száma szerint feltett kezek összeadásából adódik, hanem az önkormányzat alá tartozó emberek számából kalkulált kvóta szerint. Vagyis, az erősebb kutya baszik alapon. Németország a népességével, hány Magyarországot tud maga alá kényszeríteni? Add össze a nagyhatalmakat, és viszonyítsd hozzájuk a maradékot, de úgy, hogy arra is nagyon odafigyelsz, hogy ezeknek a fejénél látod is az odatartott pisztolyt!

Pápa:
Szerinted egy ekkora f**zt, egy ilyen hatalmas pozícióban, megengedne a környezete így viselkedni, ha nem valami konkrét cél érdekében teszi azt meg? Ennyire naiv vagy, hogy így gondolod?? Vajon, mi lehetett a tényleges oka az elődje lemondásának, mikor a pápát élete végéig választják meg? Az elődök is irányítottak akár a halottas ágyukból is, vagyis, ráfogták csak, hogy azon ember akarata mindaz, ami történik, és még véletlenül sem a környezetében meghozott határozatokat adnak az ő szájából elhangzóként a népek felé.
 
Status
Not open for further replies.