[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

arrota

Member
2016. április 14.
53
0
6
Arrota: elnézést, hogy félreérthető volt a megfogalmazásom a kizsákmányolásról.
Ilyen esetben SOHA ne kérj elnézést, mert azzal megalázkodásodat jelzed a másik felé. Nyugodtan vállald fel magad, írd meg a másik felé, hogy: <i>Igazad van, félreérthetően fogalmaztam. Legközelebb jobban odafigyelek, hogy ne történjen meg újra. Köszi, hogy jelezted.</i>
Ennyi :) Ez így azt jelenti, hogy azonos szinten levők között történik meg a szitu, ahol az egyik fél jelzi a másiknál tapasztalt bakit, és nem lefenyíti egy elkövetés miatt, hogy azért bocsánatot kell kérjen annak elkövetője.
Ez pszichológia, és tudom, hogy sokan nem is értik meg azt, amit és amiért ezt írtam.
 

arrota

Member
2016. április 14.
53
0
6
"Képtelenség az, hogy emberek képesek legyenek egyazon területen egymás mellett, egyazon földet saját anyaföldjüknek tekintve élni, ha vallási és sok egyéb eltérés van köztük!"

De hisz az apartheid alatt pont azt akarták elérni, hogy külön-külön országokban éljenek a fehérek és a négerek. Még a néger népcsoportokat sem eresztették csak úgy össze, mindegyiknek igyekeztek külön országot létrehozni. Tehát: nem egy országban egybeolvasztani a népeket, hanem külön-külön országba, egymás mellett éljenek és nem együtt. Így írtam én is a kommentemben az előbb. Most pedig akiknek te szurkolsz, összeeresztettek mindenkit és züllik az ország. Az írásod alapján pont az apartheim politikáját kellene pártold. Szerintem rossz oldalnak szurkolsz. :)
Szerintem, valahol és valamit nagyon-nagyon nem annak értelmeztél, amiről az szólt :)
Én a saját territóriumokat akarók oldalán állok.
A lényeges hozzáállási különbségek a nagyhatalmak és a kisországok (gyarmatok, még akkor is, ha épp nem annak voltak kimondva annak idején) között ott van, hogy a régebben rabszolgákhoz szokott népek elfogadóbbakká váltak így az idegenekkel való együttélés terén, és már a kimosásuk miatt sem veszik észre azt a tényt, hogy ők kerülnek ez által kisebbségbe a saját országukban, hiszen nem csak a leszülésekkel kerülnek többségbe azok, akik mára már az ikszedik leszármazottjai a rabszolgaként behozottaknak, hanem rengeteget is engedtek, a nagy frászt!!, hívtak/csaltak/édeskedtek be azért, mert az általuk már aljamunkának nevezettet velük akarták elvégeztetni, akik szintén a szaporább népek közül kerültek és kerülnek ki ma is. Lásd Anglia, Franciaország esete, ugye. A németeket meg a holokauszttal tartják sakkban, így elérve általa a szégyenben tartást, amit velünk is éreztetnek a tuggyukkik azóta is. Ez nem más, mint a kollektív bűnösség elve alapján történő eljárás, ami, ugye, tiltottnak kéne legyen az EU-ban, de megengedett nekik is, meg a Beneš-dekrétumot még a mai napig alkalmazóknak.

"Mi sem vagyunk ilyen téren más élőlényei a Földnek, mint az általunk állatnak nevezettek, csak náluk ezermilliárdszor károsabbak. Ha ezen élőlények ragaszkodnak, így harcolnak a saját territóriumokért, akkor miért kéne az embernek erről lemondania, és mindenkinek egyazon közösségben, egyazon területen élnie, ráadásul, békében? Ha egy ilyenre vágysz, akkor megsemmisíted a kultúrákat, és egy moslékot alkotsz általa! Felfogod, hogy ezzel mit teszel, ha így gondolod el a jövőt az emberiség számára? A Kalergi-elv híve és támogatója lennél?""

Ezt feleslegesen írtad, mert sehol sem írtam, hogy megsemmisíteném a kultúrákat. Ha nem vetted volna észre én is ellene vagyok a nagyarányú migrációnak.
Talán, megint nem annak értelmezted le, aminek én szántam. Nem ártana megtanuld te is azt, amit oktattak az iskolában, ott is alsóban, hogy szövegkörnyzetetet értelmezünk, nem onnan kiragadottra reagálunk :) Vagyis, valaminek a folytatása kell legyen az, amiről írtam, szerintem. De, ha valami nem stimmel vele, mutass rá, hogy hol található az, és javíts is, ha úgy gondolod, az volna a helyes.

"Nem hiszem, hogy eltűnnénk, csak baromi emberáldozatok árán tudjuk majd megvédeni a territóriumainkat. De, megérdemeljük, mert folyamatosan szarunk a történelmeinkből már tanítottakra, nem tanulva abból semmit, így nem vagyunk okosak, akik a másik kárán tanul, hanem folyamatosan segghülyék, akik csakis a maguk kárán tanulják meg, hogy gondolkodni kellett volna, előrelátóan élni, és nem a katasztrófa után a folyamatos, ahogy épp sikerül formában, annak helyreállítása szerint.
De erre a viselkedésre utal: A történelem folyamatosan ismétli önmagát, csak annyiban tér el az előző megjelenésétől, hogy a más környezet miatt, ahhoz alkalmazkodva történik meg."

Nem mi tűnünk el, hanem a dél-afrikai fehérek. Róluk volt szó a kommentemben.
Hát, éppen ideje, hogy kipusztítsák vagy elüldözzék az oda nem valókat, szerintem. Ahogy itt nem illenek a képbe a muzulmánok, a négerek, ugyan úgy nem illenek bele ott a fehérek!
A mai hatalmas veszély ott van, hogy már rengeteg nem ideillőt eresztettünk be, így magunkra, és még tápláljuk is őket, nagyobb jogokkal rendelkezhetnek, mint a vendéglátóik. Vendéglátóik? Sz*rt vagyunk azok, hiszen nem ideiglenesen akarnak ránktöréssel és ránkkényszerítéssel itt lenni, hanem az életterünket akarják kisajátítani. Ugye, nem arról szólnak a hírek, hogy az ideiglenesen itt tartózkodó menekülteknek adunk szállást, ellátást, hanem a migránsoknak álljuk a cechjüket? Ha tovább megy így a verkli, magunk teremtettük meg azt a lehetőséget számukra, hogy sajátjuknak tudhassák majd azt, ami ma így még a mienk. Hányan is mentek így be Németországba tavaly? 2000.000-an!! Hányan dolgoznak már közülük? Hányan járnak nyelvet tanulni közülük? Hányan váltak a hatóságok által láthatatlanná? Mennyibe is került ez az invázió eddig nekünk? Honnan kellett ezt a pénzt elvenni, hogy rájuk tudjuk költeni? Mekkora kiesést is okozhatott azon a területen, hiszen így a nyereséget is buktuk általa? Megeshet, hogy az oktatási és az egészségügyi rendszerünk károsodott így meg, ami így a lakosságot butítja el, meg betegebbé teszi?

Egyébként, lehet, hogy én értelmezem félre a soraidat, de szerintem, meglehet, hogy te vagy az, aki nem ír megfelelő, egyértelműen értelmezhető megfogalmazásban, amit már jeleztem is feléd, ugye.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Arrota:
<i>Civilizáltnak konkrétan mit tartasz? Mert a civilizáltba nem fér bele az, hogy az egyik ember kizsákmányolja a másikat, és ezt erőből éri el felette!</i>

Mi a kizsákmányolás?
Ha egy német cég nyit egy gyárat Afrikában ahol havi 200 euróért dolgoztat 1000 embert, míg ugyanaz a cég Németországban 2000 eurót fizet a munkásoknak, az kizsákmányolás?
De ha a német cég nem megy Afrikába ezért ott 1000 emberrel többen fognak éhenhalni, akkor azt minek nevezed?

<i>Felháborító, hogy kettyintettek, és nem kaparták ki utána azt a likat, hogy ne tudjon a bespriccolt cucc ott beindítani valamit, ugye?
De a majákról azt tanítják, hogy mire a spanyolok lerohanták őket, saját maguk hosszantartó belháborúi miatt esett szét a társadalmuk, ami felett így könnyen tudtak a később ezeket rabszolgásítók győzni. De, ugye, nem egy szomszédban élő nép tette őket a rabszolgájukká, hanem egy olyan, akik addig nem éltek azon a kontinensen, és így lettek területfoglalók, majd a szaporulásukkal megteremtve általa egy új népesség országát?</i>

Ezt nem értem mire írtad.

<i>Értelmezni elfelejtetted azt a szövegkörnyezetet, amire ezt a kiirtásukról szólót reagáltad. Ez a baja a mai tömegembereknek, hogy egységes értelmezésre lusták lettek, átértelmeznek mindent, majd arra adnak választ. Ha átértelmez, akkor már nem az, amit más közölt, hanem saját megfogalmazássá alakítja azt át, és, ha arra reagál, saját magával társalog általa.</i>

Nem Neked írtam azt a hozzászólást.

<i>Az állatok pusztulnak, nem az emberek!!! Vagyis, ha így viszonyulsz az indiánokhoz, akkor állatként kezeled őket. Ha emberként állnál hozzájuk, akkor kihaltak betegség miatt, és nem kipusztultak a betegségek miatt.</i>

Természetesen ők is emberek, rosszul fejeztem ki magam. Amúgy nyelvtanár vagy? Mert olyan hibákba szoktál belekötni, amit szerintem mindenki ért.

<i>Húha, mire értetted ezt az akkor ennyien éltek, ma meg hányan vannak dolgot? Talán csak azon a Földrészen lettek többen az emberek, máshol nem? Mert erről szól a sorod, csak szólok.</i>

Annak köszönhették a nagy népességnövekedést, hogy eljuttattuk hozzájuk az orvoslást, a technológiát. Addig évezredekig hol nőtt hol csökkent a népességük.

<i>Az meg nevetség tárgyává tett, magadnak köszönhetően, hogy a feltételezéseidet konkrétként kezeled :D Szerinted megálltak volna a fejlődésben, ha mi nem megyünk oda, és teszünk rendet közöttük, és ráerőszakolva tettük meg velük ezt. Nem lehet, hogy Ők is megismerve az általunk már ismertet, a kereskedéssel járó bevételeikből arra költöttek volna, hogy maguk is tudjanak ilyeneket a maguk által megvettként birtokolni?</i>

Biztos fejlődtek volna ők is. Ma már nem a napistennek áldoznák a leigázottakat, hanem a felettük elrepülő London-Tokyo járatoknak. 1000 év mulva talán már az ő vitorlásaik is kikötnének a spanyol partokon, aztán meg elkapnák tőlünk az influenzát és kihalnának, a Te utódaid meg sírnának, hogy kiírtottuk őket. :)
Vagy csak újra összeomlott volna a társadalmuk, ahogy számtalanszor megtörtént Kolumbusz előtt is és már Kolumbusz idejében is hanyatlóban voltak. Ugye tudod, hogy Brazíliában mind a mai napig vannak olyan indián törzsek akik nem találkoztak a gyarmatosítókkal, sőt fehér emberrel sem nagyon? Biztosan nagyon fejlettek. :)
Persze azt is lehet feltételezni, hogy ha Kolumbusz nem fedezi fel őket annakidején, akkor ők jöttek volna a csillagrombolókkal megállítani Hitlert.
Szerinted melyik verzióra lett volna nagyobb esély?

<i>Olyan nézeted van a soraidat olvasva, mintha a fehér ember lenne a fejlődéslánc csúcsa, és amit mi megteremtettünk, az csakis nekünk köszönhetően terjedt el a Földön, mert mások képtelenek lett volna eltanulni mindezt tőlünk, és csak úgy szerezhettek meg belőle dolgokat, hogy leigáztuk őket, majd erővel betanítottuk rá a rabszolgáinkat. Ha mi, fehérek lennénk a csúcs, vajon, miért fordul elő az, hogy a barbár fog uralkodni felettünk, ha tovább engedjük mindazt, amit e terület felett uralkodók tesznek meg ma a beleegyezésünk nélkül? vagy vannak közöttünk a kiválasztott kasztot népesítők a kiemelkedőek, akik saját fajtájuk ritkítását idegenekkel érik el, hogy majd az így kialakult népesség felett, képesek legyenek uralkodni, hiszen így egy identitás nélküli tömeget alkotnak majd meg, akiknek nincs mihez ragaszkodnia, hiszen gyökértelenekből fog állni? Meg, miért is nem tudatosul az emberekben az a TÉNY, hogy az USA nem más, mint bevándoroltak által alapított ország, ami az elődnép kiirtásával jöhetett csak létre? Annyira tudásszegények lennének az emberek, hogy egy így kialakult országot, természetesként véve az összehasonlítást, az európai területen levő országokkal hasonlítják össze? nem veszik észre, hogy mit tesznek így? ha magunkkal hasonlítjuk az USÁ-t, mi is így alakultunk volna? Számos más területről összeszedett nép lennénk, vagy van ezeréves történelmünk, amit nem mellesleg, oltárira meghamisítva erőltetnek belénk, mert a valósnak a tudásához nem juthatunk hozzá?</i>

Nem biztos, hogy a fehér ember a csúcs, mert van még hova fejlődni, viszont a történelmi tények azt mutatják, hogy eddig a fehér ember tette le a legtöbbet az asztalra a tudományok terén.
 

arrota

Member
2016. április 14.
53
0
6
Arrota:
<i>Civilizáltnak konkrétan mit tartasz? Mert a civilizáltba nem fér bele az, hogy az egyik ember kizsákmányolja a másikat, és ezt erőből éri el felette!</i>

Mi a kizsákmányolás?
Ha egy német cég nyit egy gyárat Afrikában ahol havi 200 euróért dolgoztat 1000 embert, míg ugyanaz a cég Németországban 2000 eurót fizet a munkásoknak, az kizsákmányolás?
De ha a német cég nem megy Afrikába ezért ott 1000 emberrel többen fognak éhenhalni, akkor azt minek nevezed?
Az is az, és nem semmi módon, hiszen így képtelenek lesznek fejlődni, mivel aligbért kapnak a munkájukért.
Ha a német cég nem megy oda, arany csillagom, akkor mi azt a kocsit drágábban tudjuk megvenni. Ez történik akkor, amire magadnak is rá kellett volna jönni, de nem gondolkodtál, mielőtt írtál, csak írtál gondolkodás nélkül :) Vagyis, élvezed a kizsákmányolást, mert így kevesebbet tolsz ki érte.
Mellesleg, miért nem hoztál olyan példát, ahol rabszolgabért fizetnek még most is a leigázottaknak, csak nem mondják ki nyíltan róluk, hogy még ma is azokként kezelik őket? Tea és dohányültetvények, kakaó és banánültetvények, ércbányák, kézzel faragott luxusbútorok ottani készítéssel...stb. De magunkat is írhattad volna, hiszen német árakat fizetünk, és ezért mi olyan 300 eurót (~93000,- Ft) kapunk tőlük.
Biztos, hogy éhen halnának, és nem a te képzeleted szülte ezt, hiszen egyre többen lettek addig is, míg a német cég nem ment át hozzájuk? A Te felfogásod szerint, csakis azóta történhet meg a népszaporulatuk, mióta a kizsákmányolásukért oda nem mentek ezek a cégek. Egyébként, jót tettünk azzal, hogy beleavatkoztunk az ottani "természet" rendjébe, amivel így megteremtettük azt a népességet, amit most magunknak köszönhetően élhetünk át, mint migránsáradat?? A humánus segítséggel elértük, hogy kígyókat melengethetünk érte a keblünkön?

<i>Felháborító, hogy kettyintettek, és nem kaparták ki utána azt a likat, hogy ne tudjon a bespriccolt cucc ott beindítani valamit, ugye?
De a majákról azt tanítják, hogy mire a spanyolok lerohanták őket, saját maguk hosszantartó belháborúi miatt esett szét a társadalmuk, ami felett így könnyen tudtak a később ezeket rabszolgásítók győzni. De, ugye, nem egy szomszédban élő nép tette őket a rabszolgájukká, hanem egy olyan, akik addig nem éltek azon a kontinensen, és így lettek területfoglalók, majd a szaporulásukkal megteremtve általa egy új népesség országát?</i>

Ezt nem értem mire írtad.
Akkor olvass vissza, és ha többszöri átolvasás után sem érted, akkor jelezd, besegítek.

<i>Értelmezni elfelejtetted azt a szövegkörnyezetet, amire ezt a kiirtásukról szólót reagáltad. Ez a baja a mai tömegembereknek, hogy egységes értelmezésre lusták lettek, átértelmeznek mindent, majd arra adnak választ. Ha átértelmez, akkor már nem az, amit más közölt, hanem saját megfogalmazássá alakítja azt át, és, ha arra reagál, saját magával társalog általa.</i>

Nem Neked írtam azt a hozzászólást.
ÉÉÉÉSSS?? Felbontottam egy másnak szóló levelet, vagy egy fórumon olvasottra reagáltam, ahol nem csak az szólhat hozzá, aki felé a címzés szól? De látható, hogy betalált, mert felháborított az, hogy észrevételeztem a hibádat. Tudod, ha nem csigatesttel lennél töltve, akkor gerincesként álltál volna hozzá a dologhoz. De az ilyen testfelépítéssel rendelkezők lettek mára többségben.

Amúgy nyelvtanár vagy? Mert olyan hibákba szoktál belekötni, amit szerintem mindenki ért.
Nem, csak jelzem azt, ami hiba vagy baki. A méretétől függő a jelzés jellege, tartalma.
Nem belekötök, kisfiam, hanem jelzek. Csak a tahók nem tudják elviselni azt, ha a hibájukra figyelmeztetik! ha valami hibás, azt nem szokás értelmezni annak, ami nem lenne hibás. ha mégis érti, kénytelen magának átértelmezni azt, mert a leírója alkalmatlan arra, hogy értelmesen tudjon fogalmazni. Nem ez a helyes út, csak szólok, mielőtt jobban eltelnél magadtól.

<i>Húha, mire értetted ezt az akkor ennyien éltek, ma meg hányan vannak dolgot? Talán csak azon a Földrészen lettek többen az emberek, máshol nem? Mert erről szól a sorod, csak szólok.</i>

Annak köszönhették a nagy népességnövekedést, hogy eljuttattuk hozzájuk az orvoslást, a technológiát. Addig évezredekig hol nőtt hol csökkent a népességük.
Talán, mindkét fél jobban járt volna, ha nem avatkozik be a másiknál valamibe. Nem egyszerű a képlet, így kihagyom a feléd történő leírását, ha nem haragszol.

<i>Az meg nevetség tárgyává tett, magadnak köszönhetően, hogy a feltételezéseidet konkrétként kezeled :D Szerinted megálltak volna a fejlődésben, ha mi nem megyünk oda, és teszünk rendet közöttük, és ráerőszakolva tettük meg velük ezt. Nem lehet, hogy Ők is megismerve az általunk már ismertet, a kereskedéssel járó bevételeikből arra költöttek volna, hogy maguk is tudjanak ilyeneket a maguk által megvettként birtokolni?</i>

Biztos fejlődtek volna ők is. Ma már nem a napistennek áldoznák a leigázottakat, hanem a felettük elrepülő London-Tokyo járatoknak. 1000 év mulva talán már az ő vitorlásaik is kikötnének a spanyol partokon, aztán meg elkapnák tőlünk az influenzát és kihalnának, a Te utódaid meg sírnának, hogy kiírtottuk őket. :)
Vagy csak újra összeomlott volna a társadalmuk, ahogy számtalanszor megtörtént Kolumbusz előtt is és már Kolumbusz idejében is hanyatlóban voltak. Ugye tudod, hogy Brazíliában mind a mai napig vannak olyan indián törzsek akik nem találkoztak a gyarmatosítókkal, sőt fehér emberrel sem nagyon? Biztosan nagyon fejlettek. :)
Persze azt is lehet feltételezni, hogy ha Kolumbusz nem fedezi fel őket annakidején, akkor ők jöttek volna a csillagrombolókkal megállítani Hitlert.
Szerinted melyik verzióra lett volna nagyobb esély?</blockquote>
Szerinted-re a történelmet csak a hülyék építik fel :D Honnan tudja bárki is azt, miként alakult volna az élet ott, ahol a beavatkozások nem történnek meg? És ezek a nem beavatkozások, milyen más történéseket alkottak volna meg azoknál, akik ott beavatkoztak? Mert minden kihat mindenre, nem csak arra a kettő szereplőre, tudod?

<i>Olyan nézeted van...juthatunk hozzá?</i>

Nem biztos, hogy a fehér ember a csúcs, mert van még hova fejlődni, viszont a történelmi tények azt mutatják, hogy eddig a fehér ember tette le a legtöbbet az asztalra a tudományok terén.
Ha nem a fehér, akkor melyik?
Egyébként, a fejlődésvonal ilyen irányú alakulásában, igazad van, én is így vélekedek. De egy idő után a fehér ember annyira elhülyül a készben, a jóllakottságában, hogy képtelen az önvédelemre, azaz a megelőzésre, amire számtalan történelmi eset is bizonyíték. De ez egy nagyon komoly téma és alkalmatlan e felület arra, hogy ismeretlenek ki- ill. átbeszéljék ezt egymás között.
 

arrota

Member
2016. április 14.
53
0
6
Én nem vagyok ellene, de azt sem tudom, az merre van.
Mellesleg, csak akkor lenne értelmes az ottani folytatás, ha egybefüggően lenne átemelve mindaz, ami ott folytatódna. Vagyis, a születéstől fogva menne át oda az anyag...szerintem.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 128
53 710
113
Most muszáj a másik topikot is széttrolkodni? Ez nem volt elég?
Szerintem ez a fórum nem a közoktatásból kimaradtak felzárkóztatásáról szól, főleg úgy, hogy az/azok nem nyitottak erre.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
"Moszkva választ fog adni" Nem bírt a NATO az oroszokkal
Nem sikerült közelíteni az ukrán válságra vonatkozó nyugati és orosz álláspontokat a NATO-Oroszország Tanács szerdai ülésén, a felek mindazonáltal rendkívül hasznos és őszinte megbeszélést folytattak - közölte Jens Stoltenberg, az észak-atlanti szövetség főtitkára.
http://www.atv.hu/kulfold/20160420-moszkva-valaszt-fog-adni-nem-birt-a-nato-az-oroszokkal

Titkos dokumentumok: Kiderülhet az igazság 9/11-ről
Barack Obama amerikai elnök szerint nyilvánosságra kerülhet több eddig titkosított dokumentum, ami új részletekkel szolgálhat a szeptember 11-i merényletek hátteréről. A kérdés azért is kényes, mert éppen most van a szenátus előtt egy törvényjavaslat, ami megnyitná a lehetőséget az amerikaiaknak, hogy egy külföldi államot pereljenek. Szaúd-Arábiában nem örülnek a fejleményeknek.
http://www.atv.hu/kulfold/20160420-titkos-dokumentumok-kiderulhet-az-igazsag-9-11-rol
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nincs előrelépés a NATO-Oroszország találkozón
http://youtu.be/AC0m8MC9tmU

Obama szaúdi villámlátogatása
http://youtu.be/4EyYOyzc1i0
 
T

Törölt tag 008

Guest
....éppen most van a szenátus előtt egy törvényjavaslat, ami megnyitná a lehetőséget az amerikaiaknak, hogy egy külföldi államot pereljenek....
Mintha minket már 3x bepereltek volna Washingtonban. (2x máv, 1x gdf suez)
De lehet mi már nem is számítunk nekik külföldnek.

Amúgy meg mégis milyen jogköre lenne az us bíróságnak? Ennyi erővel itthon is be lehetne perelni az usát. Marhák.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
<blockquote rel="blitzkrieg">
A pápáról leírtam a véleményem. 3 lehetőség. Vagy naív és beveszi a szegény menekültekkel kapcsolatos propagandát (amit simán elhiszek, 79 éves, gyanítom, hogy nem forognak már úgy azok a kerekek ahogy kellene). Vagy az egyházért teszi valamilyen nagyobb cél érdekében, amit mi még nem tudunk (csak egy példa: ha törnek előre a muzulmánok, hirtelen sokan úgyra katolikusak lesznek). Vagy ahogy te is írtad, áruló.

Ne légy infantilis. Egyetlen sor egyháztörténetet sem olvastál még?
Egy jezsuita nem lehet naiv.

</blockquote>

Ez nem naivitás vagy rosszindulat, távol álljon tőlem a katolikus pápa védelme, de most igazi keresztényként viselkedett.
Megmutatta milyen erős a hit.
Egy muszlim könnyen eldobja a józanságát és állat lesz belőle.
A gyenge akaratú befolyásolható ember is könnyen állatiassá válva a gyűlölet mammonját imádja náci befolyásolás által.
De keresztény hit Szent Péter által kősziklára van építve mely megingathatatlan ilyen viszontagságos időkben is.
Hit remény és szeretet. Ez a három a legfontosabb.
A Szentatya ezeknek a bizonyosságát adta amikor lehajolt a számkivetettekhez, a migránsokhoz.
Ez egy jelkép, a krisztusi irgalmasság a mohamedán embertelenséggel szemben.
 

arrota

Member
2016. április 14.
53
0
6
<blockquote rel="arrota">Én nem vagyok ellene, de azt sem tudom, az merre van.
Mellesleg, csak akkor lenne értelmes az ottani folytatás, ha egybefüggően lenne átemelve mindaz, ami ott folytatódna. Vagyis, a születéstől fogva menne át oda az anyag...szerintem.

Az összes eddigi hozzászólást bemásolhatod ha ez neked fontos.
htka.hu/kozosseg/discussion/40677/biztpol-tarsadalmi-folyamatok/p58

</blockquote>
Érdekes megnyilvánulás, ami rámutat arra, hogy fingodsenincs ahhoz, miért javasoltam az egészet oda áthelyezni. Ez arra mutat rá nálad, hogy az előzmények sem érdekelnek, meg, ha belekezdtél valamibe, és az ott abbamaradt, hol érhető el a folytatás. Vagyis, összefüggéstelen életet élhetsz, és ha reagálsz, arra reagálsz csak, amit épp olvastál, de annak előzményeivel nem vagy tisztában.

Egyébként, a moderátornak van lehetősége arra, hogy adott hsz-t áthelyezzen. Na, már ezt is tudod, és talán, legközelebb nem adsz ilyen buta ötletet másnak :D

Egyébként, baromi sok hsz foglakozik ezzel a témával, ugye, és még véletlenül sem merül fel az, hogy utalásokat tartalmaznak, amikből a ma megvalósulhatott, így összehasonlítási alap is lehet a ma eseményeivel is a jövőnkre nézve.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
"Moszkva választ fog adni" Nem bírt a NATO az oroszokkal
Nem sikerült közelíteni az ukrán válságra vonatkozó nyugati és orosz álláspontokat a NATO-Oroszország Tanács szerdai ülésén, a felek mindazonáltal rendkívül hasznos és őszinte megbeszélést folytattak - közölte Jens Stoltenberg, az észak-atlanti szövetség főtitkára.
http://www.atv.hu/kulfold/20160420-moszkva-valaszt-fog-adni-nem-birt-a-nato-az-oroszokkal

Titkos dokumentumok: Kiderülhet az igazság 9/11-ről
Barack Obama amerikai elnök szerint nyilvánosságra kerülhet több eddig titkosított dokumentum, ami új részletekkel szolgálhat a szeptember 11-i merényletek hátteréről. A kérdés azért is kényes, mert éppen most van a szenátus előtt egy törvényjavaslat, ami megnyitná a lehetőséget az amerikaiaknak, hogy egy külföldi államot pereljenek. Szaúd-Arábiában nem örülnek a fejleményeknek.
http://www.atv.hu/kulfold/20160420-titkos-dokumentumok-kiderulhet-az-igazsag-9-11-rol

Három rövid észrevétel:

1. A NATO és az oroszok álláspontja bekövesedni látszik, az egyet nem értés állandósul.
2. Nagyon szép dolog, hogy Obama talán megnyitja 9/11 eddig titkos aktáinak egy részét, az is nagyon szép, hogy ebben garantáltan nyakig lesznek néhányan az amúgy szép létszámmal bíró szaúdi királyi családból, de ezek még mindig csak rész- és féligazságok lesznek. Azaz hazugságok.

és a 3.:
fondo-machu-picchu.jpg

teotihuacan_by_aaguilerav.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Mondja csak egy nőnek, hogy „puha az erőm”! Nem lesz nagy sikere – vázolja a nagy világmegfejtőként ismert George Friedman, miért röhögnek az amerikaiak a „soft powerről” vizionáló európaiakon. A rendre nagy vitákat kiváltó elemző szerint Amerika nem fizet tovább a nála gazdagabb Európa biztonságáért, ahogy a Közel-Kelet válságát sem hajlandó egyedül megoldani. Friedman tiszteli Orbán Viktort, mert szerinte a szétesett EU-val szemben ő hajlandó kimondani a nyilvánvalót. Az elemző úgy látja: nagyon egyszerűen javítható lenne a magyar-amerikai kapcsolat – csak tegyünk úgy, mintha viselkednénk és vásároljunk F–16-okat, a többi nem érdekes. Interjúnk a Globsec-konferencián, Pozsonyban készült, ahol Friedman érthető magyarsággal köszöntött minket.
http://mandiner.hu/cikk/20160420_george_friedman_interju_europa_tagadja_orban_kimondja_a_nyilvanvalot
 
Status
Not open for further replies.