1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] A nagy sakktábla

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - Montezuma által indítva @ 2013. február 9..

1. krokomach

krokomach Well-Known Member

http://karpathir.com/2016/04/29/lavrov-pekingben-oroszorszag-es-kina-egyetert-tobb-regionalis-kerdesben-is/
    "Peking és Moszkva egyaránt ellenzi az amerikai THAAD rakétavédelmi rendszer Dél-Koreába tervezett telepítését és azt is, hogy a dél-kínai-tengeri területi vitákban olyanok foglaljanak állást, akik nem érintettek bennük. Erről a két ország külügyminisztere beszélt pekingi tárgyalásai után pénteken.
    Szergej Lavrov újságírók előtt úgy fogalmazott: az észak-koreai lépések nem szolgáltathatnak ürügyet ahhoz, hogy az Egyesült Államok a régióba telepítse a THAAD mozgatható hadszíntéri rakétavédelmi rendszert, amely közepes hatótávolságú ballisztikus rakéták ellen nyújt védelmet. Vang Ji kínai külügyminiszter úgy véli, ha ez megtörténne, közvetlenül is befolyásolnák Kína és Oroszország biztonságát..."

Lehet hogy a szervezeteiket nem hívják katonai szövetségnek (még), de amit közösen mondanak arra azért figyelni kellene.

2. krokomach

krokomach Well-Known Member

http://karpathir.com/2016/04/29/az-ensz-fotitkaranak-nem-tetszik-az-europaban-megfigyelheto-idegenellenesseg/
    "Az ENSZ főtitkárának nem tetszik az Európában megfigyelhető idegenellenesség
    A Bécsben tartózkodó Ban Ki Mun az osztrák képviselőház (Nationalrat) ülésén mondott beszédében arra figyelmeztetett, hogy “az ilyen intézkedések nagyon negatív üzenetet küldenek” arról, hogy mik az államok kötelezettségei a humanitárius nemzetközi jog és az európai jog szerint..."

Igen. És ha véletlenül Dél-Korea partjainál jelenne meg néhány millió -köztük jelentős számban radikálisnak mondható - muszlim, akkor a híresen toleráns Dél-Koreaiak minden további nélkül betessékelnék őket, (vagy legalábbis Ban Ki Mun nyilván erre kérné őket is) hozzák a családjukat is, sőt, a szegény és kilátástalan Pakisztániak tízmillióit is hívná. Nyilván.
    Még nehogy véletlenül más, hatalmas lakatlan területekkel rendelkező kontinenseket szemeljenek ki maguknak.
    Vagy esetleg az ENSZ megtehetné, hogy helyben próbálja meg kezelni a problémákat, ahogyan korábban évtizedeken keresztül tették/próbálták.

3. pannonia13

pannonia13 Member

Pár gondolat arról, hogy mit javíthatnánk... http://nagypolitika.hu/2016/04/29/2322mit-tehetnenk-meg-terrorveszely-eseten/

4. Python

Python Well-Known Member

A szovjet-éra diplomáciai kapcsolatait idéző fagyos helyzetet teremtett Szergej Lavrov orosz külügyminiszter, amikor egy interjúban arról beszélt, ha Svédország csatlakozik a NATO-hoz, válaszlépéseket tesznek. Pedig már annyira feszült a két ország viszonya, hogy a svéd elhárítás szerint az orosz kémek nagyobb veszélyt jelentenek az országra, mint az Iszlám Állam terroristái. De már egy tévésorozat is elég ahhoz, hogy a felek egymásnak essenek.
    http://index.hu/kulfold/2016/04/29/svedorszag_nato_oroszorszag_lavrov_lofven/

5. Python

Python Well-Known Member

Orosz katonai fenyegetés: újra német csapatok indulhatnak Keletre
    Tovább folytatódik a NATO keleti határain az ideges helyezkedés. Washington azzal a kéréssel fordult Berlinhez, hogy erős katonai jelenléttel járuljon hozzá Moszkva elrettentéséhez. De mik a legújabb fejlemények Észak-Európában, Lengyelországban és Romániában?
    http://privatbankar.hu/makro/orosz-katonai-fenyegetes-ujra-nemet-csapatok-indulhatnak-keletre-292776

6. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Ez már elég durva hiszti, nem tetszik...

7. boki

boki Well-Known Member

Lehet, hogy rosszul emlékszem, de mikor fenyegette meg Oo az olyan haszontalan országokat mint Lettország, Észtország,Litvánia,Lengyelország, Románia, hogy megtámadja vagy elfoglalja ????

8. panoz

panoz Well-Known Member

Kezd egyre kiállhatatlanabb lenni ez a Lavrov. Hadonászik össze vissza mint a bolond.
    Azon meg sem lepődök az "örüljenek a baltiak hogy nincsenek megszállva" hozzáálláson.
    De Svédországhoz mi köze?? Különösen irritáló arrogancia.

9. Rommel28

Rommel28 Active Member

Tavaly már befenyítették a dánokat, hogy a hajóik atomfegyverek célpontjaivá válnak, ha csatlakoznak a rakétapajzshoz.

10. emel

emel Well-Known Member

Ezen nincs mit csodálkozni, aki stratégiai fegyvereket választ célpontnak, az maga is ilyen fegyverek célpontjává válik.

11. boki

boki Well-Known Member

Amit te írtál az teljesen más, emel már megválaszolta.

12. Rommel28

Rommel28 Active Member

Te felfogtad, hogy mit beszélsz? Az elmúlt 2 évtizedben egyedül Észak-Korea fenyegetőzött atomcsapással hivatalos formában, ugyanis a dán esetben az ottani orosz követ Mikhail Vanin nyögte be. Én tuti páros lábban rúgtam volna ki. Jó kis táborba akarnak az oroszok tartozni.

13. boki

boki Well-Known Member

A CIA hozta létre az EU-t
    http://www.telegraph.co.uk/business/2016/04/27/the-european-union-always-was-a-cia-project-as-brexiteers-discov/

14. karpatalja

karpatalja Well-Known Member

Te felfogtad, hogy mit beszélsz? Az elmúlt 2 évtizedben egyedül Észak-Korea fenyegetőzött atomcsapással hivatalos formában, ugyanis a dán esetben az ottani orosz követ Mikhail Vanin nyögte be. Én tuti páros lábban rúgtam volna ki. Jó kis táborba akarnak az oroszok tartozni.

</blockquote>

A ráutaló magatartást ismered? Mert a jog ismeri.

15. emel

emel Well-Known Member

</blockquote>

Ne legyél túlérzékeny, ez akkor is így van ahogy írtam, ha nem mondják be hetente a vasárnapi hírekben. Aki stratégiai fegyvereket gyárt és állít rendszerbe, az célpontokat is talál hozzá, és az is célpont, aki ilyen fegyvereket enged a területére. Nem azt mondtam hogy ez nekem tetszik, de attól még ez a valóság.

16. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

</blockquote>

A nukleáris status quo azon alapul, hogy mindkét fél képes a másik totális megsemmisítésére, ami ellen egyik sem tud hatékonyan védekezni.

A rakétapajzs nyilvánvalóan arra irányul, hogy erre csak az USA legyen képes, ezért teljesen racionális orosz részről a rakétapajzs elemeit megtenni első számú célpontnak, és az sem árt, ha erre felhívják a figyelmét a csatlakozó államoknak.

Abban az esetben, ha a rakétapajzsot hatékonynak ítélik az oroszok, még az is egy racionális válasz, hogy korlátozott első csapást mérnek a rakétapajzs elemeire, mivel ha az kiépülne, onnantól fogva az USA jóindulatától függene, hogy megtámadják-e az oroszokat, vagy sem.

17. karpatalja

karpatalja Well-Known Member

Ne legyél gyerekes.

18. formosa

formosa New Member

Sajnos a ruszkik nem fenyegetnek, csak elfoglalnak. Az általad felsorolt országok meg inkább szerettek volna haszontalanok lenni, mert úgy nem lettek volna elfoglalva. Tehát nem haszontalanok!

19. Montezuma

Montezuma New Member

<i>A döntést annak hatására hozták meg, hogy Hollandiában, Németországban és Luxemburgban is vita indult arról, kellően biztonságosak-e a közös határaikhoz közeli belga atomerőművek.</i>
    http://www.atv.hu/kulfold/20160429-hollandia-is-atomkatasztrofatol-tart
    Belgium után most Hollandia, de majd szép sorban jönnek a következő államok is - valóban ekkora nukleáris fenyegetést jelent az IÁ?
    Vagy így sokkal könnyebb kikerülni a lakosság ostoba kérdéseit, hogy miért is kell ekkora mennyiségben az a a jódpirula?

20. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Sajnos a ruszkik nem fenyegetnek, csak elfoglalnak. Az általad felsorolt országok meg inkább szerettek volna haszontalanok lenni, mert úgy nem lettek volna elfoglalva. Tehát nem haszontalanok!

</blockquote>

Ezen oldal megosztása