[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
"Anno azt mondták, hogy a II. vh idején is a nélkülözhetőbbnek tekintett parasztságot küldték a frontra. (De nem tudom, hogy ez mennyire valós és mennyire legenda/propaganda)"

Meg igyekeztek, "kitakarítani" az országot, soroztak be büntetett előéletűeket is.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 230
113
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="Veér István">Azért az oktatásból kiszorított roma magyar szófordulat Pulitzer gyanús

:D Ott azért elvigyorodtam én is, mikor olvastam. </blockquote>



Mi a gyanús abban?Ahogy kiszorította az oktatási rendszer,rögvest foglyul is ejti a szociális háló.....

</blockquote>
Tudod mi az a Pulitzer díj?
Nem lehet minőségi szarkazmust alkalmazni, ha a fogadó közönség nem elég felkészült. (ezt a tudást nem tekintem műveltségnek, de trivialitásnak gondoltam)

Nem szorítja ki őket az oktatási rendszer. Maguk, a családjuk, környezetük szorítja ki őket. Nagyszüleim nyomorban nottek fel, megsem szorította ki őket az oktatás. A rendszerváltáskor a családom nagyon nehéz gazdasági helyzetben volt, mégsem szorított ki az oktatás... (legalabbis nem ugy, ahogy erted)

Mellesleg az internet korában remgeteg tudás ingyen elérhető, ha valaki el akarja erni. A legtöbb"roma magyar" sajat maga, illetve a jogvédők hasonló jajj mindig mas a hibas szövegének az áldozata.

A tiedhez hasonló szöveg szorítja őket ki az oktatásból.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 984
113
Saját magukat szorítják ki legtöbbször bizony, szerintem is. Nem kell a szerecsenmosdatás, attól még sosem oldódott meg probléma, hogy nem mondták ki. A család, a környezet, a rossz példaképek miatt szorul ki nagy százalékuk, nem az oktás szorítja ki őket.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
"Anno azt mondták, hogy a II. vh idején is a nélkülözhetőbbnek tekintett parasztságot küldték a frontra. (De nem tudom, hogy ez mennyire valós és mennyire legenda/propaganda)"

Meg igyekeztek, "kitakarítani" az országot, soroztak be büntetett előéletűeket is.


Nos ez a "parasztságot preferálták a sorozóbiztosok" alapból nem igazán áll. Azért volt sok paraszti származású katona a Horthy-féle seregekben (ide értve minden katonai alakulatot 21-től 45-ig) mert a meginduló iparosodás ellenére Kismagyarország alapból agrárország volt.
Ugyanakkor pár éve volt szerencsém találkozni Szentgyörgyi Dezsővel a híres magyar vadászpilóta-ász fiával, nyugalmazott MALÉV pilótával, és az öreg "bevallotta", hogy a Szentgyörgyi felvett név, meg hogy az apja szegény családból származó lakatostanoncként került a Horthy István Repülőakadémiára. Szóval az hogy valaki az istenhátamögöttről, Tapaszdról került be a seregbe még nem jelentette azt, hogy automatikusan megragad a gyalogbaka szintjén. Akkor a sereg sokak számára lehetőséget jelentett arra, hogy tanuljanak képezzék magukat szakmát szerezzenek és így kellene ennek lenni ma is.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 976
113
<blockquote rel="papajoe"><blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="Veér István">Azért az oktatásból kiszorított roma magyar szófordulat Pulitzer gyanús

:D Ott azért elvigyorodtam én is, mikor olvastam. </blockquote>



Mi a gyanús abban?Ahogy kiszorította az oktatási rendszer,rögvest foglyul is ejti a szociális háló.....

</blockquote>
Tudod mi az a Pulitzer díj?
Nem lehet minőségi szarkazmust alkalmazni, ha a fogadó közönség nem elég felkészült. (ezt a tudást nem tekintem műveltségnek, de trivialitásnak gondoltam)

Nem szorítja ki őket az oktatási rendszer. Maguk, a családjuk, környezetük szorítja ki őket. Nagyszüleim nyomorban nottek fel, megsem szorította ki őket az oktatás. A rendszerváltáskor a családom nagyon nehéz gazdasági helyzetben volt, mégsem szorított ki az oktatás... (legalabbis nem ugy, ahogy erted)

Mellesleg az internet korában remgeteg tudás ingyen elérhető, ha valaki el akarja erni. A legtöbb"roma magyar" sajat maga, illetve a jogvédők hasonló jajj mindig mas a hibas szövegének az áldozata.

A tiedhez hasonló szöveg szorítja őket ki az oktatásból.


</blockquote>



Persze,hogy nem szorítja ki őket semmi,csupán ők magukat,a fele rokonságom a hármas határ mellett él,köztük 1 tanár az álltalános iskolában,magam 20+ éve dolgozok az építő iparban,nem kell a segítség a témában,köszi.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="Roni">http://fogjunkossze.com/az-amerikaik-szerint-magyarorszagot-hamarosan-megtamadja-az-usa-31523

Már most megszálltak... Több a jenki repülő az égen mint a magyar stb...</blockquote>

Ha ezek élesben is így repülnek mint ahogy itt gyakoroltak, akkor csak egy NSzV-t kérek, és nyugodt vagyok...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 230
113
<blockquote rel="Veér István"><blockquote rel="papajoe"><blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="Veér István">Azért az oktatásból kiszorított roma magyar szófordulat Pulitzer gyanús

:D Ott azért elvigyorodtam én is, mikor olvastam. </blockquote>



Mi a gyanús abban?Ahogy kiszorította az oktatási rendszer,rögvest foglyul is ejti a szociális háló.....

</blockquote>
Tudod mi az a Pulitzer díj?
Nem lehet minőségi szarkazmust alkalmazni, ha a fogadó közönség nem elég felkészült. (ezt a tudást nem tekintem műveltségnek, de trivialitásnak gondoltam)

Nem szorítja ki őket az oktatási rendszer. Maguk, a családjuk, környezetük szorítja ki őket. Nagyszüleim nyomorban nottek fel, megsem szorította ki őket az oktatás. A rendszerváltáskor a családom nagyon nehéz gazdasági helyzetben volt, mégsem szorított ki az oktatás... (legalabbis nem ugy, ahogy erted)

Mellesleg az internet korában remgeteg tudás ingyen elérhető, ha valaki el akarja erni. A legtöbb"roma magyar" sajat maga, illetve a jogvédők hasonló jajj mindig mas a hibas szövegének az áldozata.

A tiedhez hasonló szöveg szorítja őket ki az oktatásból.


</blockquote>



Persze,hogy nem szorítja ki őket semmi,csupán ők magukat,a fele rokonságom a hármas határ mellett él,köztük 1 tanár az álltalános iskolában,magam 20+ éve dolgozok az építő iparban,nem kell a segítség a témában,köszi.
</blockquote>

Jól van na, akkor szent a béke!?!? Mindössze a polkorrektség mérőm belengett attól, ahogy megfogalmaztad, aztán azt hittem, hogy kell az a magyarázat. Ettől még ez a fajta fogalmazás a problémák forrása, ha te nem nem is azzal a céllal, hanem mondjuk a sulykolás miatti megszokásból írtad így.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 082
10 243
113
<blockquote rel="Roni">http://fogjunkossze.com/az-amerikaik-szerint-magyarorszagot-hamarosan-megtamadja-az-usa-31523

Már most megszálltak... Több a jenki repülő az égen mint a magyar stb...</blockquote>


Az ami repülők aktovitása és Tusványos között keressek összefüggést, .vagy maradjak a seggemen??
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="antigonosz"><blockquote rel="Roni">http://fogjunkossze.com/az-amerikaik-szerint-magyarorszagot-hamarosan-megtamadja-az-usa-31523

Már most megszálltak... Több a jenki repülő az égen mint a magyar stb...</blockquote>


Az ami repülők aktovitása és Tusványos között keressek összefüggést, .vagy maradjak a seggemen??
</blockquote>

Romániában is ott van valamelyik ANG egység, szintúgy Falconokkal. Szerintem ezek mindenhol ott vannak, az ANG jobban hangzik mint az Air Force.
 

bolneroll

Well-Known Member
2014. február 7.
359
558
93
http://index.hu/tudomany/til/2016/07/28/a_szovjetek_fel_akartak_olvasztani_a_sarkvideket/

12334057_cf070428c2c37ede1c0219954a72cd73_wm.jpg


.. és még az amerikaiak is támogatták az ötletet.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Földi László: polgárháborúk lesznek Európában, ha ez így megy tovább
http://www.hirado.hu/2016/07/27/foldi-polgarhaboruk-lesznek-europaban-ha-ez-igy-megy-tovabb/
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Én csak azt nem értem miért polgárháborúról beszél? Ez azt feltételezné, hogy lesznek olyanok akik a migrik oldalán az életüket adnák értük. Minden más esetben ez honvédő háború
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Én csak azt nem értem miért polgárháborúról beszél? Ez azt feltételezné, hogy lesznek olyanok akik a migrik oldalán az életüket adnák értük. Minden más esetben ez honvédő háború
Nem magyaro-ra gondolt. Pl. franciao-ban siman lehetseges.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 976
113
Szerintem csak a helyi rendvédelmi szervek tagjai lesznek hajlandók a helyi lakosokat lőni a migránsok ellenében,azért az átlagember nem szívesen lövi le az óvónő férjét,vagy a postán dolgozó pénztárosnő fiát,viszont aki egyenruhába bújt,abban van némi "kiválasztatottságtudat",így ők egy jelvény,vagy igazolvány birtokosaként,fegyverrel a kezükben,hajlamosak szolgálni,és védeni,bárkit,bárki ellenében,csak el ne vegyék tőlük azokat.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 984
113
Szerintem csak a helyi rendvédelmi szervek tagjai lesznek hajlandók a helyi lakosokat lőni a migránsok ellenében,azért az átlagember nem szívesen lövi le az óvónő férjét,vagy a postán dolgozó pénztárosnő fiát,viszont aki egyenruhába bújt,abban van némi "kiválasztatottságtudat",így ők egy jelvény,vagy igazolvány birtokosaként,fegyverrel a kezükben,hajlamosak szolgálni,és védeni,bárkit,bárki ellenében,csak el ne vegyék tőlük azokat.

Ez szerintem nem így van, az ilyen emberek általában jobban szeretik a hazájukat, mint az átlag állampolgár.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 976
113
<blockquote rel="papajoe">Szerintem csak a helyi rendvédelmi szervek tagjai lesznek hajlandók a helyi lakosokat lőni a migránsok ellenében,azért az átlagember nem szívesen lövi le az óvónő férjét,vagy a postán dolgozó pénztárosnő fiát,viszont aki egyenruhába bújt,abban van némi "kiválasztatottságtudat",így ők egy jelvény,vagy igazolvány birtokosaként,fegyverrel a kezükben,hajlamosak szolgálni,és védeni,bárkit,bárki ellenében,csak el ne vegyék tőlük azokat.

Ez szerintem nem így van, az ilyen emberek általában jobban szeretik a hazájukat, mint az átlag állampolgár. </blockquote>


Itthon a katonákra igaz,a többi egyenruhás ezt jól eltitkolja,a nem egyenruhás állomány is,nyugaton szerintem rosszabb a helyzet.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Szerintem csak a helyi rendvédelmi szervek tagjai lesznek hajlandók a helyi lakosokat lőni a migránsok ellenében,azért az átlagember nem szívesen lövi le az óvónő férjét,vagy a postán dolgozó pénztárosnő fiát,viszont aki egyenruhába bújt,abban van némi "kiválasztatottságtudat",így ők egy jelvény,vagy igazolvány birtokosaként,fegyverrel a kezükben,hajlamosak szolgálni,és védeni,bárkit,bárki ellenében,csak el ne vegyék tőlük azokat.

Ember te normális vagy pont a helyi rendvédelmi lesz az utolsó mert az ő családja is annak a közösségnek a tagja. Ergo ha ilyet tenne a családját hamar elérné a megtorlás.
Másik pont Kölni és más hasonló helyeken dolgozó rendőröknek lehet legjobban tele a töke a migránsokkal. Ő anno az ember védelme érdekében mentek rendőrnek. Most meg első kézből tapasztalják az őrületet. Ők veszik fel az áldozatok vallomásait, ők helyszínelnek.
 
Status
Not open for further replies.