[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 345
2 349
113
Bejelentette a nagybank: megcsapolja a bankbetéteket
http://www.portfolio.hu/finanszirozas/bankok/bejelentette_a_nagybank_megcsapolja_a_bankbeteteket.3.236261.html?utm_source=index_main&utm_medium=portfolio_box&utm_campaign=portfoliobox
Talán szökik a lóvé a rendszerből?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Egyől vinném onnan a pénzem, de sajnos nincsenek ilyen problémáim, hogy euró százereket meg milliókat kelljen tologassak és menekítsek.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
<blockquote rel="sata"><block cfcquote rel="zsolti"><blockquote rel="sata">Mekkora lehet az esélye annak,hogy a törökök kilépnek (kirúgják?) a NATO-ból? (Én még itt tartok...)
Szerintem az esélye egyre nagyobb, de hogy mennyi, azt még megtippelni sem merném.


Fogalmam sincs még arról sem, hogy egyáltalán melyik lenne nekünk, olyanoknak a jobb, akik inkább békében szeretnék éldegélni.

Talán az ha nagyon választanom kéne, inkább maradjanak a mi szempontunkból, a nagy változások általában veszélyesek békeidőben, s ha kilépnek, az valóban láncreakciókat és azokra adott válaszlépéseket indíthat el.
</blockquote>Engem azért foglalkoztatt,mert onnantól fogva "ránk tolhatják" az összes "menekültet".. Már egyébként is megpendítették,hogy az EU nem teljesíti a megállapodást..Ha csak napi 5ezer embert görög határa írányítanak,esélyünk se lesz.Ha arcoskodunk majd az Oroszokkal szembe,szerbek által leszívatnak minket.Szerintettek ez reális?

</blockquote>
A törökök ezt már régóta fegyverként zsarolás céljára használják, többször is kijelentették így van, hogy ránk tolják az áradatot. Természetesen innentől lehetséges, mivel nyíltan fenyegetnek vele.

Ha napi 10.000 ember jön, akkor sincs végünk. DE csúnya lesz. Viszont ahogy mondtam, HA van rá akarat, és merünk kiállni magunkért, nem a brüsszeli agyhalottak hülyeségeinek lefeküdni, vannak olyan megoldások, amik elérik azt FIXEN, hogy ne akarjanak hozzánk jönni. A CNN-en, BBC-n természetesen NEM fog jól kinézni, még polkorrekt sem lesz, viszont az MO. megmarad élhető helynek lenni. Ez ennyire egyszerű.
</blockquote>

Az, hogy Magyarország megmarad e élhető helynek, ha a nyugat elárad muszlimokkal, igen kétséges. Ideig-óráig maximum. Mivel a magyar Gdp jelentős része nyugati cégek által termelődik, igen nagy bajban lennénk, ha ők megrottyannának. Ez pedig csak az egyik fele a kérdésnek. A muszlim szaporulati grafikonok alapján 100-150 év, és minimum egálban lesznek az európai őslakosokkal. Márpedig akkor politikai súlyuk lesz, ha nem vezető szerepük. Innen pedig egyesen következik, hogy akár katonai erővel is ránk jöhetnek. Ennek egyetlen védelme szerintem, ha akkor már igencsak szorosra fűzzük a kapcsolatokat az oroszokkal.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="sata"><block cfcquote rel="zsolti"><blockquote rel="sata">Mekkora lehet az esélye annak,hogy a törökök kilépnek (kirúgják?) a NATO-ból? (Én még itt tartok...)
Szerintem az esélye egyre nagyobb, de hogy mennyi, azt még megtippelni sem merném.


Fogalmam sincs még arról sem, hogy egyáltalán melyik lenne nekünk, olyanoknak a jobb, akik inkább békében szeretnék éldegélni.

Talán az ha nagyon választanom kéne, inkább maradjanak a mi szempontunkból, a nagy változások általában veszélyesek békeidőben, s ha kilépnek, az valóban láncreakciókat és azokra adott válaszlépéseket indíthat el.
</blockquote>Engem azért foglalkoztatt,mert onnantól fogva "ránk tolhatják" az összes "menekültet".. Már egyébként is megpendítették,hogy az EU nem teljesíti a megállapodást..Ha csak napi 5ezer embert görög határa írányítanak,esélyünk se lesz.Ha arcoskodunk majd az Oroszokkal szembe,szerbek által leszívatnak minket.Szerintettek ez reális?

</blockquote>
A törökök ezt már régóta fegyverként zsarolás céljára használják, többször is kijelentették így van, hogy ránk tolják az áradatot. Természetesen innentől lehetséges, mivel nyíltan fenyegetnek vele.

Ha napi 10.000 ember jön, akkor sincs végünk. DE csúnya lesz. Viszont ahogy mondtam, HA van rá akarat, és merünk kiállni magunkért, nem a brüsszeli agyhalottak hülyeségeinek lefeküdni, vannak olyan megoldások, amik elérik azt FIXEN, hogy ne akarjanak hozzánk jönni. A CNN-en, BBC-n természetesen NEM fog jól kinézni, még polkorrekt sem lesz, viszont az MO. megmarad élhető helynek lenni. Ez ennyire egyszerű.
</blockquote>

Az, hogy Magyarország megmarad e élhető helynek, ha a nyugat elárad muszlimokkal, igen kétséges. Ideig-óráig maximum. Mivel a magyar Gdp jelentős része nyugati cégek által termelődik, igen nagy bajban lennénk, ha ők megrotyannának. Ez pedig csak az egyik fele a kérdésnek. A muszlim szaporulati grafikonok alapján 100-150 év, és minimum egálban lesznek az európai őslakosokkal. Márpedig akkor politikai súlyuk lesz, ha nem vezető szerepük. Innen pedig egyesen következik, hogy akár katonai erővel is ránk jöhetnek. Ennek egyetlen védelme szerintem, ha akkor már igencsak szorosra fűzzük a kapcsolatokat az oroszokkal.</blockquote>

Nézd nem értem mit pánikolsz!! Nyugati multi se hülye ha úgy látja, hogy nyugaton nagy a társadalmi bizonytalanság termelését még inkább V4-hez hozza. Miközben otthon migráció ellenes erőket kezd el támogatni.
Oroszokkal való szorosabb együtt működés meg egyértelmű. Mai orosz társadalomba keresztény egyháznak akkora a súlya mint a Cári időkbe.
Így Eu viszály végül is egy muszlim-keresztény szembe állássá fog át alakulni.

megjegyzem V4 lassan jó eséllyel az osztrákokkal is kifog egészülni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="sata"><block cfcquote rel="zsolti"><blockquote rel="sata">Mekkora lehet az esélye annak,hogy a törökök kilépnek (kirúgják?) a NATO-ból? (Én még itt tartok...)
Szerintem az esélye egyre nagyobb, de hogy mennyi, azt még megtippelni sem merném.


Fogalmam sincs még arról sem, hogy egyáltalán melyik lenne nekünk, olyanoknak a jobb, akik inkább békében szeretnék éldegélni.

Talán az ha nagyon választanom kéne, inkább maradjanak a mi szempontunkból, a nagy változások általában veszélyesek békeidőben, s ha kilépnek, az valóban láncreakciókat és azokra adott válaszlépéseket indíthat el.
</blockquote>Engem azért foglalkoztatt,mert onnantól fogva "ránk tolhatják" az összes "menekültet".. Már egyébként is megpendítették,hogy az EU nem teljesíti a megállapodást..Ha csak napi 5ezer embert görög határa írányítanak,esélyünk se lesz.Ha arcoskodunk majd az Oroszokkal szembe,szerbek által leszívatnak minket.Szerintettek ez reális?

</blockquote>
A törökök ezt már régóta fegyverként zsarolás céljára használják, többször is kijelentették így van, hogy ránk tolják az áradatot. Természetesen innentől lehetséges, mivel nyíltan fenyegetnek vele.

Ha napi 10.000 ember jön, akkor sincs végünk. DE csúnya lesz. Viszont ahogy mondtam, HA van rá akarat, és merünk kiállni magunkért, nem a brüsszeli agyhalottak hülyeségeinek lefeküdni, vannak olyan megoldások, amik elérik azt FIXEN, hogy ne akarjanak hozzánk jönni. A CNN-en, BBC-n természetesen NEM fog jól kinézni, még polkorrekt sem lesz, viszont az MO. megmarad élhető helynek lenni. Ez ennyire egyszerű.
</blockquote>

Az, hogy Magyarország megmarad e élhető helynek, ha a nyugat elárad muszlimokkal, igen kétséges. Ideig-óráig maximum. Mivel a magyar Gdp jelentős része nyugati cégek által termelődik, igen nagy bajban lennénk, ha ők megrottyannának. Ez pedig csak az egyik fele a kérdésnek. A muszlim szaporulati grafikonok alapján 100-150 év, és minimum egálban lesznek az európai őslakosokkal. Márpedig akkor politikai súlyuk lesz, ha nem vezető szerepük. Innen pedig egyesen következik, hogy akár katonai erővel is ránk jöhetnek. Ennek egyetlen védelme szerintem, ha akkor már igencsak szorosra fűzzük a kapcsolatokat az oroszokkal.</blockquote>
VAGY bárkivel, aki hasonlóan látja ezt a helyzetet mint te meg én. Európa eliszlámosítása szerintem az egyik legnagyobb biztonságpolitikai kihívás számunkra, így van. Egyszerűen hiába a mama merkeli "anyai" ösztön, ők itt életidegenek. Csak baj lesz belőle, amit polgárháború/háborúk fognak kísérni. Aki így látja, és hajlandó ellene tenni, mind a szövetségesünk, aki meg nem, az rosszakarónk, ennyire egyszerű ez az én olvasatomban. S ez eszkalálódni fog, sokkal hamarabb mint 100-150 év.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
<blockquote rel="galland"><blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="sata"><block cfcquote rel="zsolti"><blockquote rel="sata">Mekkora lehet az esélye annak,hogy a törökök kilépnek (kirúgják?) a NATO-ból? (Én még itt tartok...)
Szerintem az esélye egyre nagyobb, de hogy mennyi, azt még megtippelni sem merném.


Fogalmam sincs még arról sem, hogy egyáltalán melyik lenne nekünk, olyanoknak a jobb, akik inkább békében szeretnék éldegélni.

Talán az ha nagyon választanom kéne, inkább maradjanak a mi szempontunkból, a nagy változások általában veszélyesek békeidőben, s ha kilépnek, az valóban láncreakciókat és azokra adott válaszlépéseket indíthat el.
</blockquote>Engem azért foglalkoztatt,mert onnantól fogva "ránk tolhatják" az összes "menekültet".. Már egyébként is megpendítették,hogy az EU nem teljesíti a megállapodást..Ha csak napi 5ezer embert görög határa írányítanak,esélyünk se lesz.Ha arcoskodunk majd az Oroszokkal szembe,szerbek által leszívatnak minket.Szerintettek ez reális?

</blockquote>
A törökök ezt már régóta fegyverként zsarolás céljára használják, többször is kijelentették így van, hogy ránk tolják az áradatot. Természetesen innentől lehetséges, mivel nyíltan fenyegetnek vele.

Ha napi 10.000 ember jön, akkor sincs végünk. DE csúnya lesz. Viszont ahogy mondtam, HA van rá akarat, és merünk kiállni magunkért, nem a brüsszeli agyhalottak hülyeségeinek lefeküdni, vannak olyan megoldások, amik elérik azt FIXEN, hogy ne akarjanak hozzánk jönni. A CNN-en, BBC-n természetesen NEM fog jól kinézni, még polkorrekt sem lesz, viszont az MO. megmarad élhető helynek lenni. Ez ennyire egyszerű.
</blockquote>

Az, hogy Magyarország megmarad e élhető helynek, ha a nyugat elárad muszlimokkal, igen kétséges. Ideig-óráig maximum. Mivel a magyar Gdp jelentős része nyugati cégek által termelődik, igen nagy bajban lennénk, ha ők megrotyannának. Ez pedig csak az egyik fele a kérdésnek. A muszlim szaporulati grafikonok alapján 100-150 év, és minimum egálban lesznek az európai őslakosokkal. Márpedig akkor politikai súlyuk lesz, ha nem vezető szerepük. Innen pedig egyesen következik, hogy akár katonai erővel is ránk jöhetnek. Ennek egyetlen védelme szerintem, ha akkor már igencsak szorosra fűzzük a kapcsolatokat az oroszokkal.</blockquote>

Nézd nem értem mit pánikolsz!! Nyugati multi se hülye ha úgy látja, hogy nyugaton nagy a társadalmi bizonytalanság termelését még inkább V4-hez hozza. Miközben otthon migráció ellenes erőket kezd el támogatni.
Oroszokkal való szorosabb együtt működés meg egyértelmű. Mai orosz társadalomba keresztény egyháznak akkora a súlya mint a Cári időkbe.
Így Eu viszály végül is egy muszlim-keresztény szembe állássá fog át alakulni.

megjegyzem V4 lassan jó eséllyel az osztrákokkal is kifog egészülni.

</blockquote>

A V4 jó menekülő út lehet nekünk abban az irányba, HA a nyugat nem talál eszére, és tovább tolják fullba a kretént ezzel a "united colors of benetton-os" irányukkal.
Arra kell csak NAGYON vigyáznunk, hogy ésszel éljünk, mert a Legyeneleket bár kedvelem, nagyon elvakítja az amerika barátságuk, és kb. pont úgy hisznek nekik, és olyan csodákat várnak tőlük, mint mondjuk mi vártunk '56 ban, vagy most ahogy várják az Ukránok a messiást csillagos sávosban megérkezni. Attól tartok, a V4 meg erősen lengyel domináns lenne, szóval ott meg lehet rászaladnánk velük együtt a csalánosra. Gazdasági erős szövetség kell, KATONAI a jelen helyzet szerintem szerintem NAGYON nem a V4 el. Ha a lengyelek úgy akarják definiálni magukat, mint egy ÚJ középhatalom, és szembe pozícionálják magukat az Oroszokkal, sajnálom őket, de megbosszulni megpróbálni őket, hogy finoman fogalmazzak, nem sok kedvem lenne...
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Zsolti mint minden semmi ilyen se ilyen egyszerű jelenlegi kormány ami a normálistól távol áll de ennél rosszabb ne legyen kategória. Külpolitika szempontjából nem egy síkú.
Jóba van a lengyelekkel természetes szövetséges. De jelenleg az orosz kapcsolatok se rosszak. Sőt puccs óta valószínűleg Orbán Viktor lesz az első Eu-s kormányfő aki Erdogánnal Isztambulba találkozni fog.
Német részről a bajor keresztény demokraták meg kormányuk szövetségesei.
Így egy viszonylag ki egyensúlyozott kül.polunk van
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Majd a lengyelek mutatják az USA fele a jópofit, a Magyarok-Szlovákok az Oroszok fele, a Csehek meg esetleg a németek fele. Így lesz valamiféle egyensúlyi helyzet. Persze ez is csak elvileg, mert gyakorlatban inkább tűnik úgy, hogy a V4-et (Illetve Délen Romániát és Bulgáriát, Északon a 3 baltit) az amerikaiak tolják, mert így viszonylag költséghatékonyan lehet elválasztani a kontinentális Ny. Európát az Oroszoktól szárazföldön és még ha Ukrajnát mint egységes országot bukják is, marad egy védelmi vonal.Ezzel két riválist is gyengíthetnek (Vagy Haubagoi mondaná, hogy Európát gyengítik, Oroszországot erősítik.). Egyébként érdemes megfigyelni, hogy a V4 szorosabb katonai együttműködése akkor került előtérbe, amikor kiderült, hogy Ukrajnában nem minden úgy sikerül, ahogy eltervezték. (És itt megint csak mondaná bagoly, hogy vagy pont így tervezték :) ).
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
Zsolti mint minden semmi ilyen se ilyen egyszerű jelenlegi kormány ami a normálistól távol áll de ennél rosszabb ne legyen kategória. Külpolitika szempontjából nem egy síkú.
Jóba van a lengyelekkel természetes szövetséges. De jelenleg az orosz kapcsolatok se rosszak. Sőt puccs óta valószínűleg Orbán Viktor lesz az első Eu-s kormányfő aki Erdogánnal Isztambulba találkozni fog.
Német részről a bajor keresztény demokraták meg kormányuk szövetségesei.
Így egy viszonylag ki egyensúlyozott kül.polunk van

Tudom. Ezt is támadjak sokan egyébként hogy kétkulacsosok vagyunk, bár megmondom őszintén, én leginkább a külpolitikájukkal vagyok elégedett, szerintem az egyetlen járható út, hogy ne szaladjunk bele egy mocskos nagy pofonba.

Sőt, hogy még ennyire se legyen egyértelmű, igazából vannak embereik akik meg az USA-val vannak jóban, ott van ugye rögtön a mostanában sokat Martonyi:p.

Bizony, Seehofer barátsága is még jól jöhet, ha Merkel tovább gyengül a németeknél.

Amitől én nagyon tartok, hogy esetleg a V4 túl csalogató lesz nekünk abban az esetben, ha mégis marad az EU a szerintem jelenleg folytatott TÉVÚTJÁN. Mert ott a lengyel dominancia előidézheti azt, amitől én a legjobban tartok, hogy fel leszünk használva.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 821
65 371
113
Én viszont attól tartok hogy mi lenne ha a törökök úgy döntenének megrobbantják a menekülttáboraikat. Nem napi 5-10000 hanem 50-80000 fővel. Nagyjából 3 millió van náluk mindenféle nációból, amiből ha 2 milliót el tudnak indítani (etetni tudják őket most is valahogy) az a tömeg már önmagától mindenen átgázolna. Nem kell ahhoz a török rendőrség segítsége hogy a görögökig, bolgárokig elérjenek.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Én viszont attól tartok hogy mi lenne ha a törökök úgy döntenének megrobbantják a menekülttáboraikat. Nem napi 5-10000 hanem 50-80000 fővel. Nagyjából 3 millió van náluk mindenféle nációból, amiből ha 2 milliót el tudnak indítani (etetni tudják őket most is valahogy) az a tömeg már önmagától mindenen átgázolna. Nem kell ahhoz a török rendőrség segítsége hogy a görögökig, bolgárokig elérjenek.

Ennyi embert szerencsére fizikailag képtelenség átküldeni a tengeren.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<i>A muszlim szaporulati grafikonok alapján 100-150 év, és minimum egálban lesznek az európai őslakosokkal. Márpedig akkor politikai súlyuk lesz, ha nem vezető szerepük. Innen pedig egyesen következik, hogy akár katonai erővel is ránk jöhetnek. Ennek egyetlen védelme szerintem, ha akkor már igencsak szorosra fűzzük a kapcsolatokat az oroszokkal.</i>

Ennyien nem lesznek soha, mert addig úgy is kitör néhány polgárháború. Ha a nyugati emberek mégsem fognának fegyvert maguktól, arra meg ott vannak a szolgálatok.
Nekünk csak ki kell tartanunk addig a pontig amíg betelik a pohár. A gond csak az, h addigra két tűz közé szorulunk. Nyugati és a Balkáni közé.
 

skara

Member
2014. június 4.
38
1
8
<blockquote rel="antigonosz">Én viszont attól tartok hogy mi lenne ha a törökök úgy döntenének megrobbantják a menekülttáboraikat. Nem napi 5-10000 hanem 50-80000 fővel. Nagyjából 3 millió van náluk mindenféle nációból, amiből ha 2 milliót el tudnak indítani (etetni tudják őket most is valahogy) az a tömeg már önmagától mindenen átgázolna. Nem kell ahhoz a török rendőrség segítsége hogy a görögökig, bolgárokig elérjenek.

Ennyi embert szerencsére fizikailag képtelenség átküldeni a tengeren. </blockquote>

Egyáltalán nem képtelenség. A legnagyobb hullámban is több tízezer jött, és most nem a lélekvesztőkre és a piti csempészekre kell gondolni. A görög komposok szállították őket munkaidőben.

El lehet képzelni ha a török haditengerészet kezdi őket átszállítani szervezetten a kontinensre, megállás nélkül akkor mennyien jönnek majd naponta. Ráadásul nem csak a tengeren tudnak átkelni, a tengeri szállítás mellett a törökök átbuszoztathatják őket a kontinensre is ha nagyon ki akarnak velünk baszni.

Persze megoldás van. Meg kell őket állítani a határnál. Le kell szarni a liberális médiumok ajvékolását. Ha a zöld határ le van zárva akkor ott bizony ne jöjjön át senki. Kapjanak könnygázt, gumilövedék-sortűzt, az az egy kettő pedig amelyik így is átbukdácsol, elfogni felrakni egy minyóra ás áthajítani vissza a kerítésen.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 821
65 371
113
<blockquote rel="antigonosz">Én viszont attól tartok hogy mi lenne ha a törökök úgy döntenének megrobbantják a menekülttáboraikat. Nem napi 5-10000 hanem 50-80000 fővel. Nagyjából 3 millió van náluk mindenféle nációból, amiből ha 2 milliót el tudnak indítani (etetni tudják őket most is valahogy) az a tömeg már önmagától mindenen átgázolna. Nem kell ahhoz a török rendőrség segítsége hogy a görögökig, bolgárokig elérjenek.

Ennyi embert szerencsére fizikailag képtelenség átküldeni a tengeren. </blockquote>
Ott a Boszporuszon van vagy 3 híd + rengeteg komp+ rengeteg pénzéhes csónak és hajótulajdonos akik azt az 500m-t naponta többször is megteszik ha kifizetik a fuvardíjat érte. Lejjebb a dardanelláknál is átkelhetnek kompokon...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
<blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="antigonosz">Én viszont attól tartok hogy mi lenne ha a törökök úgy döntenének megrobbantják a menekülttáboraikat. Nem napi 5-10000 hanem 50-80000 fővel. Nagyjából 3 millió van náluk mindenféle nációból, amiből ha 2 milliót el tudnak indítani (etetni tudják őket most is valahogy) az a tömeg már önmagától mindenen átgázolna. Nem kell ahhoz a török rendőrség segítsége hogy a görögökig, bolgárokig elérjenek.

Ennyi embert szerencsére fizikailag képtelenség átküldeni a tengeren. </blockquote>

Egyáltalán nem képtelenség. A legnagyobb hullámban is több tízezer jött, és most nem a lélekvesztőkre és a piti csempészekre kell gondolni. A görög komposok szállították őket munkaidőben.

El lehet képzelni ha a török haditengerészet kezdi őket átszállítani szervezetten a kontinensre, megállás nélkül akkor mennyien jönnek majd naponta. Ráadásul nem csak a tengeren tudnak átkelni, a tengeri szállítás mellett a törökök átbuszoztathatják őket a kontinensre is ha nagyon ki akarnak velünk baszni.

Persze megoldás van. Meg kell őket állítani a határnál. Le kell szarni a liberális médiumok ajvékolását. Ha a zöld határ le van zárva akkor ott bizony ne jöjjön át senki. Kapjanak könnygázt, gumilövedék-sortűzt, az az egy kettő pedig amelyik így is átbukdácsol, elfogni felrakni egy minyóra ás áthajítani vissza a kerítésen.

</blockquote>

Ez azért a török haditengerészet részéről már háborús cselekedet lenne, a hajóik akár a halakkal is hálhatnának egy ilyenért... Persze ha lenne az európai vezetőkben gerinc.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
<i>A muszlim szaporulati grafikonok alapján 100-150 év, és minimum egálban lesznek az európai őslakosokkal. Márpedig akkor politikai súlyuk lesz, ha nem vezető szerepük. Innen pedig egyesen következik, hogy akár katonai erővel is ránk jöhetnek. Ennek egyetlen védelme szerintem, ha akkor már igencsak szorosra fűzzük a kapcsolatokat az oroszokkal.</i>

Ennyien nem lesznek soha, mert addig úgy is kitör néhány polgárháború. Ha a nyugati emberek mégsem fognának fegyvert maguktól, arra meg ott vannak a szolgálatok.
Nekünk csak ki kell tartanunk addig a pontig amíg betelik a pohár. A gond csak az, h addigra két tűz közé szorulunk. Nyugati és a Balkáni közé.

Vagy... ha a törökök ténylegesen szembefordulnak az euroatlantiakkal, akkor visszaküldésre kerülnek hozzájuk, aztán etessék ők tovább őket, meg kezeljék ők a problémát egymaguk. Eddig kellett a szépet tenni a törököknek, mert érdek volt, de ha ők fordulnak szembe, akkor nem tartok kizártnak egy ilyen szcenáriót sem.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Ott a Boszporuszon van vagy 3 híd + rengeteg komp+ rengeteg pénzéhes csónak és hajótulajdonos akik azt az 500m-t naponta többször is megteszik ha kifizetik a fuvardíjat érte. Lejjebb a dardanelláknál is átkelhetnek kompokon...
Ott nem érdemes átmenni, mert a túlpart is Törökország - a görög-török szárazföldi határon meg szögesdrót van.
Az egyedüli megoldást az embercsempészek jelentik a török szárazföld és az Égei-tenger görög szigetei között.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
<blockquote rel="antigonosz">Nagyjából 3 millió van náluk mindenféle nációból,.....
1,7 millió lesz az. Segély szervezetek már bebuktattak őket hogy hazudnak.
</blockquote>

És ezekből akár csak 1,5millióval mit tudna kezdeni Európa??! Ráadásul jönnek Olaszországon keresztül is, tehát a törököktől függetlenül is!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 821
65 371
113
<blockquote rel="antigonosz">Nagyjából 3 millió van náluk mindenféle nációból,.....
1,7 millió lesz az. Segély szervezetek már bebuktattak őket hogy hazudnak.
</blockquote>

Mennyi lehet még a megszámoltakon kívül is náluk. Jönnek irániak,pakik,kaukázusiak,irakiak is nem csak a szírek,palesztinok. Na és még mennyi van úton akik év végéig elindulnak,odaérnek?
 
Status
Not open for further replies.