[BIZTPOL] NATO - North Atlantic Treaty Organization

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
T

torsen

Guest
85 óta eltelt 35 év. 85-ben még meg sem születtem. Moszkvában a MAKSZ miatt tavaly jártam utoljára. Ha mindenképp menni kéne, akkor inkább oda mennék. Rendkívül tiszta és szép város. Igazi világváros. Berlin. Először németül tanultam,az általános iskolában az volt a kötelező nyelv. Meg középiskolában is volt német, ott mondjuk sikerült megutáltatni velem azt a nyelvet. Egy szó mint száz, tíz év német tanulás után, bemutatkozni, talán be tudnék, de azt már nem biztos, hogy el tudnám mondani,hogy mennyi idős vagyok. A német után tanultam az angolt és az oroszt is. Mindkettőből elgagyogok valamennyire, a papírok szerint középfokon, komplexen. A nyelvismeret hiánya miatt egyéb okokból sem mennék Berlinbe: aki volt kint ismerős dolgozni, mind arról számolt be, hogy lenéző, lekezelő, bunkó stílusban kommunikálnak velük a németek. Plusz azért sem mennék oda, mert ott egy arabnak lassan több joga van mint a sokadgenerációs echte berlininek. Én pedig magyar vagyok, nem arab. Ez a jelen helyzet. Ha a 90-es évek Moszkvájába kéne kimennem, akkor egyértelműen nem oda mennék, mert akkor egy rohadt veszélyes, koszos város volt,ahol a közbiztonság egy nem létező fogalom volt.Rengeteg rémtörténetet hallottam olyan ismerősöktől akik abban az időben voltak kint.Szerencsére 2000 után rengeteget fejlődött a város. Különösen Szobjanyin polgármester irányítása alatt. Másodunokatestvér családostól ment ki,igaz nem Berlinbe, csak Lipcsébe. Mondván,hogy ide Magyarországra vissza soha többet. Aztán elkezdtek rendezkedni az "újnémetek", az egyik afférnak egy szomszédja is kárvallottja volt. A rendőrség igazán nem tudott keményen fellépni, annyira keményen,hogy a kedves jövevények kedvét elvegye a további törvényszegésektől. 5 év kinti élet után átköltöztek Bécsbe 2018-ban. A fizetés lényegesen jobb mindkét helyen, mint Magyarországon, ez vitán felüli. Ám Lipcsében a vége felé már féltek. Ha az osztrák rendőröknek is meg van kötve a kezük, akkor lehet,hogy 2023-ra ott lesznek, ahonnan indultak : a "sohatöbbet" Magyarország fővárosában.

Szíved joga, menjél Moszkvába!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
London is tele van négerekkel, meg arabokkal, meg pakikkal, még a polgármester is az, bár én nem különösebben félek tőlük úgyhogy engem nem nagyon zavart.
Vannak akik annyira rettegnek, hogy a sarki kebabosról meg a nála vásárló buszsofőrről is azt hiszik, hogy ők egy fejlevágós arab meg egy kannibál feka és úgy félnek, hogy ki se mernek szállni a kocsiból.
A tesóm már lassan 10 éve él ott és még egyszer sem támadták meg színesbőrű huligánok, pedig biztos vannak ott ilyenek is, de úgy tűnik elég nagy a város, hogy elkerüljék egymást.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem jártam még. Nem is tervezem hogy odaköltözök, én magyar vagyok! Már azt is csalódásként élném meg, ha bármelyik gyermekem nem itthon élne! Amit viszont nyugatot kritizákok, azt láttam a saját szememmel, és nem kérek belőle!
Kényszerít bárki, hogy odamenj? A nyugati cowboyok meglasszóztak és húznak a hanyatlásba?
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 928
113
Kényszerít bárki, hogy odamenj? A nyugati cowboyok meglasszóztak és húznak a hanyatlásba?
Őszintén? Nyilván úgy ahogy érted nem, nem kényszerítenek hogy ott éljek, s ez jól is van így. Viszont a nagy része szolgálati út volt, szóval ;)! Nézd, lehet ész nélkül tapsolni mindennek ami nyugaton van, történik, de én azért kritikával nézem a folyamatokat továbbra is, ha te nem akarod látni objektívan a szürke árnyalatait, csak a fehéret velük kapcsolatban, az a te dolgod!
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 045
2 737
113
Őszintén? Nyilván úgy ahogy érted nem, nem kényszerítenek hogy ott éljek, s ez jól is van így. Viszont a nagy része szolgálati út volt, szóval ;)! Nézd, lehet ész nélkül tapsolni mindennek ami nyugaton van, történik, de én azért kritikával nézem a folyamatokat továbbra is, ha te nem akarod látni objektívan a szürke árnyalatait, csak a fehéret velük kapcsolatban, az a te dolgod!

Hát ez elég nagy igazság. Keletnek és nyugatnak (jobb és bal oldalnak) egyaránt fölösleges ész nélkül tapsolni.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 928
113
Hát ez elég nagy igazság. Keletnek és nyugatnak (jobb és bal oldalnak) egyaránt fölösleges ész nélkül tapsolni.
Így van. Amikor a Szovjetek voltak itt, és néhány "magyar" ember azt a propagandát szolgálta ki kritika nélkül, azokról pont ugyan az a véleményem, mint azokról akik a köpönyegforgatás után most kékeket szolgálják ki mindenféle józan ésszel feltehető kérdések, kritikák nélkül! Ezért mondtam, hogy más az oldal, de egy a tő!
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 403
4 422
113
Nyugatra az egyetlen hibat amit hallok, az ami a vonzereje, a jolet. Persze hogy megy mindenki oda, es nem az o hibajuk hogy itt nehany forumozo rasszista. Ugyanolyan emberek ugyanolyan celokkal mint a tobbi. Valoban vannak vallasi szelsosegesek, fel is kell lepni ellenuk, de egyertelmuen nagyobb aranyban olvadnak be a honi tarsadalomba mint amit paran itt lattatni szeretnenek. Az hogy egy magyar osszecsinalja magat egy fekete ember lattan az nem a fekete hibaja. Aki meg annyira egyugyu hogy a propaganda TVbol tajekozodik ahelyett hogy megnezne szemelyesen hogy erzik magukat az emberek azzal nem lehet mit kezdeni. En rengeteg helyen jartam a vilagban es egyetlen dolgot nem lattam az emberek arcan: felelmet.

A lenyegre terve 20 ev mulva Magyarorszagbol a nepesseg eloregedese miatt nem lesz semmi, addig a Nyugat fenn fogja tudni tartani a mai helyet a vilagban. Ez a lenyeg, sok nep tunt el a sullyesztoben a tortenelem folyaman, mar bocsassa meg a vilag hogy a nyugati allamok hajlandoak tenni valamit ellene. 20 ev mulva majd megnezem ki fog obegatni hogy eg a haz.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Így van. Amikor a Szovjetek voltak itt, és néhány "magyar" ember azt a propagandát szolgálta ki kritika nélkül, azokról pont ugyan az a véleményem, mint azokról akik a köpönyegforgatás után most kékeket szolgálják ki mindenféle józan ésszel feltehető kérdések, kritikák nélkül! Ezért mondtam, hogy más az oldal, de egy a tő!


Hogyan mondta Hofi ? Emberek a nyelv nem változott csak a SEGG ! LOL
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Nyugatra az egyetlen hibat amit hallok, az ami a vonzereje, a jolet. Persze hogy megy mindenki oda, es nem az o hibajuk hogy itt nehany forumozo rasszista. Ugyanolyan emberek ugyanolyan celokkal mint a tobbi. Valoban vannak vallasi szelsosegesek, fel is kell lepni ellenuk, de egyertelmuen nagyobb aranyban olvadnak be a honi tarsadalomba mint amit paran itt lattatni szeretnenek. Az hogy egy magyar osszecsinalja magat egy fekete ember lattan az nem a fekete hibaja. Aki meg annyira egyugyu hogy a propaganda TVbol tajekozodik ahelyett hogy megnezne szemelyesen hogy erzik magukat az emberek azzal nem lehet mit kezdeni. En rengeteg helyen jartam a vilagban es egyetlen dolgot nem lattam az emberek arcan: felelmet.

A lenyegre terve 20 ev mulva Magyarorszagbol a nepesseg eloregedese miatt nem lesz semmi addig a Nyugat fenn fogja tudni tartani a mai helyet a vilagban. Ez a lenyeg, sok nep tunt el a sullyesztoben a tortenelem folyaman, mar bocsassa meg a vilag hogy a nyugati allamok hajlandoak tenni valamit ellene. 20 ev mulva majd megnezem ki fog obegatni hogy eg a haz.


Ezt most nagyon bölcsen kinyilatkoztad ! De azért kérnélek nézd már meg csak az elmúlt 1100 évet hányan , hányféleképpen akarták a Magyarságot eltörölni ? Köszömjük jól vagyunk és egyre jobban leszünk ! Nekem félig tele az a bizonyos pohár !
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 403
4 422
113
Így van. Amikor a Szovjetek voltak itt, és néhány "magyar" ember azt a propagandát szolgálta ki kritika nélkül, azokról pont ugyan az a véleményem, mint azokról akik a köpönyegforgatás után most kékeket szolgálják ki mindenféle józan ésszel feltehető kérdések, kritikák nélkül! Ezért mondtam, hogy más az oldal, de egy a tő!
Ez ugy mukodik hogy mindenki szemermesen tagadja hogy valahova tartozik, azutan persze rogton kibukik az oroszok ajnarozasa meg a diktatura felmagasztalasa. Nem magyar erdekek amik szerepet jatszanak hanem orosz erdekek lenyomasa mindenki torkan. Ugyan nekunk miert jo az hogy Putyin hany tankot epitett meg vadaszgepet? Miert jo elhinni hogy az oroszok egyszer visszaternek? Miert kell a fajtank a kulturank az eredetunk ellen szurkolni az oroszok kedveert?
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 403
4 422
113
Ezt most nagyon bölcsen kinyilatkoztad ! De azért kérnélek nézd már meg csak az elmúlt 1100 évet hányan , hányféleképpen akarták a Magyarságot eltörölni ? Köszömjük jól vagyunk és egyre jobban leszünk ! Nekem félig tele az a bizonyos pohár !
Akkor nincs mar sajnalkozas Trianon miatt?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Akkor nincs mar sajnalkozas Trianon miatt?

Trianont, most fogjuk a föld alá temetni szimbólikusan a 100 éves évfordulón, hogy aztán indulhasson egy új korszak.
Készen van már gyakorlatilag az emlékmű a Kossuth téren az Alkotmány utca végében! Múlt héten egyik nap benéztem a kerítésen.
..
Szóval részemről inkább egyfajta megedződés-érzés van, hogy bár ellenségeink azt remélték halálos sebet kaptunk, túl éltük!
Most 100 évvel később is mi vagyunk a Kárpát-medence legnagyobb népe, és a mi kulturális kihatásunk sugárzik szét a legerősebben. És előttünk a jövő!
Szóval a szentimentális sajnálkozás az én érzelmeimre nem éppen a legjobb kifejezésmód... Finoman szólva.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 403
4 422
113
Nekem faj Trianon, de felnott emberkent meg tudok kuzdeni a problemaimmal. Legfokepp nem a ma elo szomszedaim irant erzek ellenszenvet olyan dologert amit nem az o generaciojuk kovetett el. Es nem megy at a depressziom ongyilkos gondolatokba aminek a megtestesitoje az oroszok visszahozasa.
 
T

Törölt tag 008

Guest

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Nekem faj Trianon, de felnott emberkent meg tudok kuzdeni a problemaimmal. Legfokepp nem a ma elo szomszedaim irant erzek ellenszenvet olyan dologert amit nem az o generaciojuk kovetett el. Es nem megy at a depressziom ongyilkos gondolatokba aminek a megtestesitoje az oroszok visszahozasa.

Miből gondolod, hogy ellenszenvvel viseltetek irántuk? Hol olvastál tőlem ilyet?
A depressziót meg hírből se ismerem! Pláne nem, hogy még attól olyan gondolataim támadjanak, hogy oroszokat ide de sebtibe!
Szóval miket írogatsz?
..
De ettől függetlenül nem vagyok annyira elvakult sem, hogy ne tudnám objektíven értékelni a történelmi eseményeket, illetve az illuminátus parancsra létrehozott Szovjetuniót, meg az ahhoz köthető magyar vonatkozású kártételeket sem vagyok hajlandó összekeverni az orosz emberekkel, orosz néppel!
Meg felülni az orosz-utálatnak, még akkor sem, ha ma ez a divatos Európa szerte! Ez egy fontos különbség!
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Nyugatra az egyetlen hibat amit hallok, az ami a vonzereje, a jolet. Persze hogy megy mindenki oda, es nem az o hibajuk hogy itt nehany forumozo rasszista. Ugyanolyan emberek ugyanolyan celokkal mint a tobbi. Valoban vannak vallasi szelsosegesek, fel is kell lepni ellenuk, de egyertelmuen nagyobb aranyban olvadnak be a honi tarsadalomba mint amit paran itt lattatni szeretnenek. Az hogy egy magyar osszecsinalja magat egy fekete ember lattan az nem a fekete hibaja. Aki meg annyira egyugyu hogy a propaganda TVbol tajekozodik ahelyett hogy megnezne szemelyesen hogy erzik magukat az emberek azzal nem lehet mit kezdeni. En rengeteg helyen jartam a vilagban es egyetlen dolgot nem lattam az emberek arcan: felelmet.

A lenyegre terve 20 ev mulva Magyarorszagbol a nepesseg eloregedese miatt nem lesz semmi, addig a Nyugat fenn fogja tudni tartani a mai helyet a vilagban. Ez a lenyeg, sok nep tunt el a sullyesztoben a tortenelem folyaman, mar bocsassa meg a vilag hogy a nyugati allamok hajlandoak tenni valamit ellene. 20 ev mulva majd megnezem ki fog obegatni hogy eg a haz.

Szerintem te még életedben nem jártál külföldön vagy csak a csili-vili környékeken jártál, ahol bármi negatív volt ott meg becsuktad a szemed.
Éveket húztam le Nyugaton, saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy milyen is az.Ezek után nekem nehogy már megmagyarázd, hogy csak az nyilvánítson véleményt aki ott járt.Pont azt tapasztalom, hogy az internet világában a TV/internet mennyire tompítja a valóságot, amikor az agyonképzett fekete, muzulmán, ázsiai mintapéldányokat mutogatják 0-24-ben, miközben a valóság nem is állhatna távolabb a propagandisztikus idilltől.
Nem egy ismerősöm, családtagom él ma is nyugaton nem is egy országban.Mindegyik kivétel nélkül látja azt, amit te letagadsz.
Nemhogy beolvadnának, pont hogy egyre jobban elszigetelődnek, mert már olyan méreteket öltöttek egyik-másik régióban, hogy elkezdtek bekerülni a helyi vagy éppen országos politikába.Lásd:London polgármestere egy paki, aki szerint együtt kell élni a terrorizmussal. Wtf?
Ameddig csak 10-100.000 volt elszórtan nem is lehetett őket észrevenni, de amikor már milliószám fordulnak elő 1-1 városban(nemhogy az egész országban, városban!), akkor fokozatosan alakítják ki a kis rendszerüket utcáról utcára, kerületről kerületre, majd városról városra.
Az sem igaz, hogy nincsenek no go zone-ok, tele van Nyugat-Európa ilyenekkel.Én magam beszéltem egy angol rendőrrel, amikor a drogos szomszédot rakta helyre, hogy mennyire durva a környék ahol vagyok.(heti szinten találtak a rendőrök kisebb-nagyobb marihónalja-termesztőt a cirka 500 m-es körzetemben, pedig a belvárosban éltem egy nagyvárosban, ahol csillogott-villogott minden).Közölte, hogy ebbe az utcába be mernek még jönni, de 5-6 utcával arrébb nappal se mernek bemenni járőrözni autóval se, gyalog meg felsőbb utasításra nem mehetnek be csak erősítéssel.Ja, ott kezdődött a pakisztáni-afgán-egyébmuzulmánok lakta kerület.

A jólét elvakít, mert ameddig megvan a kocsi a garázsban, bőven van mit kidobni a szemétbe(mert ugye lehet vásárolni 1 áráért 3-at mindenből-->persze a minőség is igazodik ehhez negatív irányba), nem kell soha meggondolni, hogy mikor mit vegyenek, addig az jobb módú embert nem érdeklik az átlagemberek problémái.Márpedig az átlag a szalagmelós, nem a muzulmán agysebész.
Nyugat-Európa a nemzetállamok felszabdalása felé halad és ugyan a nemzetek ott szépen el is pusztulnak, de a muzulmánokat ez nem fogja érdekelni.Ők ugyanúgy nemzetként gondolnak magukra, mint a zsidók Izraelben(értem ezalatt azt, hogy nem pakisztáni, afgán és szaúdiként tekintenek magukra, hanem muzulmán testvérekként) és idővel elérik azt a méretet, amikor már polgárháborúkat szíthatnak, mert pusztán a darabszámuk alapján komoly erőt jelentenek. Törökország(akik amúgy még NATO-tagok) évek óta tolja a törököknek a propagandát Nyugat-Európában (főleg a németeknél, akik szintén NATO-tagok), hogy a törökök ne illeszkedjenek be, maradjanak csak törökök és legyenek erre nagyon is büszkék. Németország hiába erőlködik az asszimilációval, ha a többségük soha nem fogja magát németnek tekinteni. Lehet, hogy beszélik a nyelvet és ott dolgoznak, de több német nő házasodik be török családba, mint török nő németbe.Ez ugye demográfiailag enyhén szólva is komoly problémákhoz fog vezetni belátható időn belül.

Persze nálunk megvan a saját problémánk, ez meg a mi kisebbségünk, akik (mint azt már fentebb leírta más) eltérő módon, de ugyanúgy problémát jelentenek.Ez a valóság, nem a propaganda TV, igazad van.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Nyugatra az egyetlen hibat amit hallok, az ami a vonzereje, a jolet. Persze hogy megy mindenki oda, es nem az o hibajuk hogy itt nehany forumozo rasszista. Ugyanolyan emberek ugyanolyan celokkal mint a tobbi. Valoban vannak vallasi szelsosegesek, fel is kell lepni ellenuk, de egyertelmuen nagyobb aranyban olvadnak be a honi tarsadalomba mint amit paran itt lattatni szeretnenek. Az hogy egy magyar osszecsinalja magat egy fekete ember lattan az nem a fekete hibaja. Aki meg annyira egyugyu hogy a propaganda TVbol tajekozodik ahelyett hogy megnezne szemelyesen hogy erzik magukat az emberek azzal nem lehet mit kezdeni. En rengeteg helyen jartam a vilagban es egyetlen dolgot nem lattam az emberek arcan: felelmet.

A lenyegre terve 20 ev mulva Magyarorszagbol a nepesseg eloregedese miatt nem lesz semmi, addig a Nyugat fenn fogja tudni tartani a mai helyet a vilagban. Ez a lenyeg, sok nep tunt el a sullyesztoben a tortenelem folyaman, mar bocsassa meg a vilag hogy a nyugati allamok hajlandoak tenni valamit ellene. 20 ev mulva majd megnezem ki fog obegatni hogy eg a haz.
Te egy igazi b...m vagy!
 
Status
Not open for further replies.