1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - Unio által indítva @ 2013. január 17..

1. Python

Python Well-Known Member

2. Python

Python Well-Known Member

3. oregbogaras

oregbogaras Well-Known Member

4. Python

Python Well-Known Member

Helmet cam combat footage from Afghanistan shows members of the US Army supported by A-10 Warthogs in a heavy firefight during a intense Taliban attack on their FOB in the middle of a dust storm in the Kapisa Province, 2013. No US casualties were sustained during the attack, except a really expensive blimp which was torn off the tether by the wind.

szegcsab and fishbed like this.
  5. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

Egy kis történelem. 1983, Reagan elnök mudzsahed vezetőkkel tárgyal.

gioo likes this.
  6. szegcsab

szegcsab Well-Known Member

Éjszakai tálib rajtaütés

fishbed likes this.
  7. Robur

Robur Well-Known Member

A Rambo 3-t szerintem egy ideje nem vetítik az amerikai tv-k. :)

8. rejsz felügyelő

Kacsa lenne? Csalódtam, megbízható oldalról szedtem a képet. Sorry.

9. szegcsab

szegcsab Well-Known Member

Nincs benne semmi kacsa, nem erre célzott szerintem.

10. Robur

Robur Well-Known Member

Így van. Csak poénként jegyeztem meg, hogy Rambo 3 manapság, hogy "festhet" egy amerikai fejében.

11. rejsz felügyelő

Úgy tűnik reggel nem vagyok a toppon. :D

12. honved

honved Well-Known Member

rudi and fip7 like this.
  13. rudi

rudi Well-Known Member

Tényleg jó cikk...az utolsó bekezdés kivételével.
    Trump helyesen dönt hogy kivonul Afganisztánból.
    Elég fura hogy valaki a.maradást javasolja az oly szépen bemutatott előzmények után.

14. gioo

gioo Well-Known Member

az elmúlt 24 órában "csak" 11 harci Talibán támadás volt szerteszét az országban...no comment ;)

szegcsab and fishbed like this.
  15. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

szegcsab likes this.
  16. honved

honved Well-Known Member

Érdekes dolog ez. Vietnamban sem tudták kivívni a végső győzelmet, kivonultak. A SZU sem ért el semmit, Afganisztánban, kivonult. Most az USA sem ért el semmit és kivonul Afganisztánból. Ahogy Irakban sem sikerült a történet, egyébként. Szíriát is otthagyják, bár ott nem is voltak annyira erősen bent talán, mint az oroszok. Nagy tanulság, hogy egy világhatalom, egy kisebb ország haderejét gyorsan leküzdi, az országot rövid idő alatt megszállja, de a békét nem tudja megnyerni, ha ott kialakul egy erős ellenállás. Ehhez persze kell hogy az adott ország lakossága, társdalma hajlandó legyen az ellenállásra és többségében, tekintsen ellenséges megszállókra, mint sem valami békehozókra, a külföldi csapatokra. Az a liberális dogma, hogy majd demokráciát csinálnak és az mindenkinek jó lesz, na az totális bukta elgondolás volt.Valahogy sem Vietnámban, sem Afganisztánban, sem Irakban, senkit nem érdekel a nyugati demokráciának nevezet amerikai diktátumokra épülő politikai rendszer. Nem beszélve az iszlám vallásról az utóbbi esetekben és a Európaitól eltérő nagyon erős kultúráról.

szegcsab, misinator, rappali_ and 6 others like this.
  17. Nemerson

Moszkva fontolgatja az együttműködést a Talibánnal az ISIS ellen Afganisztánban ahogy az USA kivonulása egyre valószínűbbnek tűnik

szegcsab likes this.
  18. hajós

hajós Member

zsoldosokat fognak küldeni nagy valószínűséggel a meg a spec egységeket afganisztán mindenkinek kell csak tul sok lesz ennyi egyszerre Ukrajna Szíria Afrika + a Kaukázus ukrajnát ideje lenn lezárni de szerintem ha végeztek sziriában (ami csak idö kérdése szerintem még ebben az évban)rendet tesznek donbassban már túl sok minden történt hogy feladják

19. papajoe

papajoe Well-Known Member

Jól értem,hogy a tálibok fognak harcolni az Isis ellen?:rolleyes::D

20. Nemerson

Ezen oldal megosztása