1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - Unio által indítva @ 2013. január 17..

1. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Ez meglepett!!!

Pogány and antigonosz like this.
  2. Terminator

Terminator Well-Known Member

A csehek is befejezték az afganisztáni missziót. A 7 év alatt összesen 2000 cseh katona volt ott.

antigonosz and anonim999 like this.
  3. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

...megnézném az éjszakai forgalmat( a hátsó ablakoknál is) :)
    ...nincs is semmi gond, én is voltam katona, szép volt a fő(törzs)szakács lánya...

4. Loken

Loken Well-Known Member

5. Loken

Loken Well-Known Member

6. Loken

Loken Well-Known Member

https://m.origo.hu/nagyvilag/202005...vozli-a-hatalommegosztast-afganisztanban.html
    "Afganisztánban vasárnap írt alá megállapodást a hatalom megosztásáról Asraf Gáni afgán elnök és vetélytársa, Abdulla Abdulla, aki korábban nem akarta elismerni Gáni választási győzelmét. Mike Pompeo amerikai külügyminiszter azt mondta, az Egyesült Államok számára továbbra is elsődleges fontosságú az afganisztáni konfliktus politikai rendezése, ezért üdvözli a hatalommegosztást."

7. Loken

Loken Well-Known Member

https://m.origo.hu/nagyvilag/202005...madasban-tobben-meghaltak-afganisztanban.html
    "Öngyilkos merénylő robbantotta fel magát hétfőn a kelet-afganisztáni Gazni városában, a merényletben, amelynek az elkövetését a kormányellenes tálibok vállalták, legalább heten meghaltak. Az ország északi részén fegyveresek Kabulhoz hű milicistákra támadtak, többet megöltek közülük, hivatalos források szintén a tálibokat nevezik meg támadókként."

8. Serathis

Serathis Well-Known Member

Nem úgy volt hogy a Tálibok sok engedményt kaptak az amcsiktól? Gyakorlatilag létrehozoták az Afganisztáni Kalifátust.

9. Loken

Loken Well-Known Member

10. aquarell

aquarell Well-Known Member

Kb 20 év és többmilliàrd usd elpazarlàsa után ez egy hatalmas eredmény. Otthon meg esik szét az ország nagy rèsze, infrastruktura, egészségügy, iskolàk, szociàlis helyzet stb.

zolkas, fip7, svajcibeka and 2 others like this.
  11. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Az afganok meg vegen az Usat is megrogyasszak.

oregbogaras, zolkas, fip7 and 5 others like this.
  12. tong djagbu

tong djagbu Active Member

A tálib mozgalom Afgán Iszlám emirátust hozott létre még 1996-ban, a mozgalom egy pán-pastun fundamentalista mozgalom, nem sok köze van az iszlamistákhoz

fonak9 likes this.
  13. misinator

misinator Well-Known Member

Sajnos linket nem tudok prezentálni, de úgy rémlik, hogy oroszok szóltak az amerikaiaknak, hogy ezt az afgán projektet nem kéne elkezdeni, ők már csak tudják...
    Az amcsik meg így gondolkodhattak:
    1, Mi kicsináltuk az oroszokat, tehát az oroszok gyengék.
    2, Az afgánok is kicsinálták az oroszokat (még előttünk!), tehát az oroszok ritka gyengék.
    3, Ezek után adni az oroszok véleményére!?

14. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Éjszakai lesállás, tálib kivitelezésben az ANA ellen. RPG indít, mi pedig a hőkamerás lövész szemszögéből követhetjük az eseményeket.

15. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

fishbed and tong djagbu like this.
  16. Wilson

Wilson Well-Known Member

17. Pogány

Pogány Well-Known Member

Szép történet, csak az a szar ebben, hogy az ndex hozza ilyen szépen tálalva. HA a kedves antifáikra lőne valami lány ak-val bosszúból, mondjuk a szétcseszett kitörésnapi felvonulás miatt, akkor nem örömk9ödnének ennyire. Akkor fegyverrel posztoló fasiszta lenne, az egész település pedig felvilágosulatlan primitív nácik gyülekezete akik nem értik a másság szépségét. Gondolom az erős nő kultikus mítoszának egyik új avatárját láthatjuk a személyében ezért ha gépkarabéllyal bosszút áll, akkor az el nem ítélhetően felemelő cselekedet. Pedig természetesnek kellene lennie, ha az ideológiai gazdáik nem rettegnének a néptől mindenhol ahol megvetették valaha a lábukat és fegyvereztek volna egész társadalmakat. Nyugi, neked nem jár, hogy valaha is az otthon tartott fegyvereddel védekezz ha rádtörnek, lásd mondjuk Győrkös, te nem vagy afgán nő. Te már korábban is szélsőséges nézeteket valló, nagyon veszélyes ember lennél akit nagyon helyesen kilőttek, mert az egész társadalomra veszélyes ideológiákkal eltelve szőtted a szörnyű terveidet.... :D

borisz, tong djagbu and ogretankHU like this.
  18. Wilson

Wilson Well-Known Member

Igen lehet így is nézni,de szerintem az adja ennek a hírnek a pikantériáját,hogy Afganisztánban ahol a nőknek gyakorlatilag semmilyen joguk nincsen egy nő lerambózott egy tálib halálosztagot,én nem látnék benne többet,Arról meg,hogy milyen a magyar fegyvertörvény a végtelenségig lehetne vitatkozni az én véleményem az,hogy értelmetlenül szigorú inkább a csehek példáját kellene követnünk ezen a téren.

LMzek 2.0, Pogány and ogretankHU like this.
  19. Pogány

Pogány Well-Known Member

Persze, én sem vagyok a csajszi ellen. Nem őt akartam degradálni, már ha igaz az egész, elvégre bárki pózolhat kalával. A hírhozókra nem jellemző, hogy vállveregetnének ha valaki megvédi magát.

20. Wilson

Wilson Well-Known Member

Igaz a csaj tényleg átment Rambóba ráadásul utána a falu közösen űzte el egy kormánypárti milíciával együtt a visszatérő vendettázni akaró Tálibokat,tisztára mint a Túlélő című film végén csak itt az amcsik helyett a milícia volt a lovasság:)

Pogány likes this.

Ezen oldal megosztása