[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 145
113
Nem volt jobb, de attól még nem kell szeretni ezt sem.
Na, akkor ha van aki tud értelmesen válaszolni, én is abbahagyom a MESTER-ezést. Nyilván így van ahogy mondod, így egyet értek. Viszont bár én Bernie-nek drukkoltam, a kis öreget eltaposták már a felvezető szakaszban, gyengének bizonyult! Sajnálom, de a helyzet az, hogy a valóságban két szar közül lehetett választani, és szerintem is Ő a kisebb. Jelenleg azért izgulok, hogy nagy faszságot NE csináljon, és ne tudják azok a körök eltávolítani, akiktől még jobban tartok, mint tőle. Dióhéjban ennyi!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 520
113
:D


Az a hihetetlen hogy még ennyien nem húzták ki a seggéből a fejüket. Komolyan, ez egy idióta, már a Fox is ki van akadva azon hogy, milyen pedig ők a holdudvarához tartoznak. Mi ilyen meggyőző benne mondjátok már meg? Az hogy úgy érvel mint egy alsó tagozatos? Az hogy egy kulák kis pöcs azóta hogy kihúzták az anyjából? Az hogy mindenről csak saját maga jut eszébe? Az hogy képtelen a kritikát feldolgozni és fejlődni?
Vagy csak azért vagytok oda érte mert kimond olyan nyilvánvaló dolgokat, amiket mind tudunk? Jobb mint Hillary?
Ez egy idióta, és a világ leghatalmasabb posztján ül. Értitek, ti akárhogy nyaljátok a seggét csak azért mert nem az a hülye picsa lett az elnök, ez egy idióta marad egy olyan ország élén aminek a nukleáris arzenálja elég egy apokalipszishez. Ez egy gyökér akivel össze vagytok zárva egy szobában és épp egy kibiztosított kézigránáttal játszik.
Egy kevésbé idiótánál legalább azt tudhatnánk hogy igyekszik majd racionálisan döntést hozni a krízis helyzetek esetén. De ez az ürge inkább arra a Stephen King karakterre hasonlít a holtsávból. Remélem eltakarítják mielött valami nagyobb szart kavar.


A derék trump kevésbé háborúban látja a gazdasági fellendítést mint a nagysasszony,és azt sem a mi térségünkben,ezt én pizitív fejleménynek látom.
Fel fogja törni a hárombetűs szervezeteket,mert ott is minkenki fogva van, meg fogja találni a fogást rajtuk.;)
Addig hősök az ex obamások,amíg meg nem kapargatják múltjukat,majd egyből fincsi lesz az új segg is.
Ne drámázzatok sokat,senki sem mehet szembe az elnökkel,megoldja a srác,aki nem hajlik,az törni fog.
:)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 145
113
A derék trump kevésbé háborúban látja a gazdasági fellendítést mint a nagysasszony,és azt sem a mi térségünkben,ezt én pizitív fejleménynek látom.
Fel fogja törni a hárombetűs szervezeteket,mert ott is minkenki fogva van, meg fogja találni a fogást rajtuk.;)
Addig hősök az ex obamások,amíg meg nem kapargatják múltjukat,majd egyből fincsi lesz az új segg is.
Ne drámázzatok sokat,senki sem mehet szembe az elnökkel,megoldja a srác,aki nem hajlik,az törni fog.
:)
Ez a lényeg!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 478
113
Na, akkor ha van aki tud értelmesen válaszolni, én is abbahagyom a MESTER-ezést. Nyilván így van ahogy mondod, így egyet értek. Viszont bár én Bernie-nek drukkoltam, a kis öreget eltaposták már a felvezető szakaszban, gyengének bizonyult! Sajnálom, de a helyzet az, hogy a valóságban két szar közül lehetett választani, és szerintem is Ő a kisebb. Jelenleg azért izgulok, hogy nagy faszságot NE csináljon, és ne tudják azok a körök eltávolítani, akiktől még jobban tartok, mint tőle. Dióhéjban ennyi!

Azon kívül, hogy gyökérként viselkedik, még semmi olyan konkrét dolgot nem láttam részéről aminek köze lenne az amerikai gazdaság fellendítéséhez.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
A sorban a következő jelölt is visszamondta a jelölést (David Patraeus)
https://www.wsj.com/articles/trump-...for-national-security-adviser-post-1487342490
C45BphxUEAE6tCO.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A sorban a következő jelölt is visszamondta a jelölést (David Patraeus)
https://www.wsj.com/articles/trump-...for-national-security-adviser-post-1487342490


Már korábban kiszivárgott Harward "környezetéből", hogy elégedetlen volt azzal, hogy nem viheti a saját csapatát a nemzetbiztonsági tanácsba, és nem biztos, hogy elég autonómiát kap. Azt az MSNBC szerint azt a feltételt adta, hogy a hivatalban állítsák vissza a korábbi rendszert – tehát például a legszűkebb nemzetbiztonsági tanácskozó testületből zárják ki a politikai tanácsadó Steve Bannont –, és vihessen saját embereket, legyen egyértelmű a parancsnoklás rendje. A Fehér Házból azt válaszolták, hajlandóak tárgyalni erről. De aztán jött Trump sajtótájékoztatója, amit Harward megnézett, és arra jutott, hogy ebben a kormányzatban inkább nem szolgálna.
https://444.hu/2017/02/18/donald-tr...csepp-a-poharban-a-tengereszgyalogos-tisztnel
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 468
113
Gyökërkent viselkedik? Amerikaban èl.
Làttad az elővàlasztâsokat? Felmosta a padlót 11 konkurrensèvel nyilt szinpadon.
A valasztói emiatt valasztottak meg, nem a kenetteljes, semmitmondó dumàjàèrt à là Obama. Nem a kët parton a "jóemberek és a közös wc-k propagàlói, meg a gendertudósok" valasztottak meg, hanem elsösorban " Marlboro-orszàgban."
Azt csinalja, amit mondott. Hogy az most jó vagy rossz, azon lehet vitatkozni. Azon is, hogy mit fog tudni elèrni (nem elirni:))
Leszopatni magad az oval office-ben, az olyan àllamfèrfiúhoz méltó viselkedés? Tudod ki, ugye?
Vagy kurvakat hozatni a feher hazba? Kennedy, a nagy elnök....
Alig 4 hete elnök és a "jóemberek" vilàga olyan, mint amikor a róka bemegy a tyúkólba :) Nekem màr ez megèr egy misét.
És igen, a good-cop/bad-cop szerint jàr el. Obama 8 éven àt prédikàlt eredménytelenül a megigert 2%-ról. Eredmény zëro.
És most hipphopp megy....
De persze, hogy Trump nem a Messiàs.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 145
113
Azon kívül, hogy gyökérként viselkedik, még semmi olyan konkrét dolgot nem láttam részéről aminek köze lenne az amerikai gazdaság fellendítéséhez.
Akkor nem koncentrálsz eléggé. Még elnök sem volt, és már autógyártásban érdekelt multi jelentette be, hogy még sem épít nagy pénzért Mexikóban üzemet, hanem inkább az USA-ban teszi ugyan ezt... S hozzáteszem, komoly ellenszélben, s nem rég óta elnök.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 983
113
http://www.origo.hu/nagyvilag/20170...-erejenek-noveleserol-beszelt-mike-pence.html

Kicsit meginogtam az orosz hekkelés miatti hírekben.
Ha egy Trump által jelentősen megerősített amerikai hadigépezet kerül a jövő elnökeinek/elnöknőinek a kezébe akkor hogyan is szolgálja mindez Putyin érdekeit?
Lesöprik az oroszokat Kelet-Európáról mint a legyet lecsóról.
Hát persze, veled és velem együtt söpörnek el mindent. Nem divatból fegyverkeznek fel, az orosz meg szintén nem hobbiból kalapálja a nuki rakétákat. Sajnos ha a sok vezető idióta a maga kis szupervédett birodalmában ezt nem érzékeli abból nekünk lesz itt égő pusztaság a két tábor közt. Lehet örülni tovább.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab