[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
A tégla úgy ahogy megfogja, de egy faház fala már sokkal gyengébb. Én tömbházban lakom és a szomszédban anyu mikor üvölt a kölyköknek azt a nappalimban jól hallani. Nem tudom miből van a köztes fal, de túl sok anyag nem lehet benne, nem hiszem megfogna egy 5,56-os lövedéket. Ilyen helyzetre csak sörétest tudok elképzelni, esetleg 9mm-esből olyant ami szétnyílik becsapódáskor és rövid távon leadja az energiáját.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 337
10 690
113
Nálunk az - az egyik - gond, hogy pl. a zempléni falvak egy részében hm. már megtörtént a lakosságcsere.
Na most ez azt jelenti, hogy ha hívatlanul megy látogatóba a szomszéd, annak a vége - egy lőfegyverrel védekező tulajjal - jelentős részben rasszista végkifejletű lenne.
/Érdekes, ilyenkor rögtön tudják, hogy közösséghez tartozik a szentem.../
Nézem a retekklubon a hangulatindító híreket a híradó elején. Kockázhatják, meg maszatolhatják a képeket, de azok a bőrszínek jelentős részben nem hiporeklámok...
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
C8QlbTeWAAAB7j-.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Lord Gazember
T

Törölt tag 1526

Guest
Trump kezd megszabadulni a vállalhatatlan arcoktól. Michael Flynn után repül Steve Bannon is, az alternatív hírek fenegyereke.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 454
17 708
113
Mondjuk azt nem tudom, hogymiért. Mármint Trump eddig nem csináltolyat aminek következtében csökkenhetett a munkanélküliség. Már csak a hivatalában eltöltött rövid ciklusa miatt sem. Ez inkább az obama adminisztráció érdeme.

Látszik, hogy reggel van. Bocsánat a botrányos helyesírási hibáimért :oops:
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 649
113
Hát emlékszem mennyie újjongtak az orosz fanok Trumpnak és mennyire utálták Hillaryt. Őszintén sose tartottam Trumpot egy "megváltónak". Most úgy vagyok vele, hogy gyakorlatilag mindegy, hogy ki nyerte a választást.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Hát emlékszem mennyie újjongtak az orosz fanok Trumpnak és mennyire utálták Hillaryt. Őszintén sose tartottam Trumpot egy "megváltónak". Most úgy vagyok vele, hogy gyakorlatilag mindegy, hogy ki nyerte a választást.
Varj 2-3 napot aztan majd letisztul a kep.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 791
113
Hát emlékszem mennyie újjongtak az orosz fanok Trumpnak és mennyire utálták Hillaryt. Őszintén sose tartottam Trumpot egy "megváltónak". Most úgy vagyok vele, hogy gyakorlatilag mindegy, hogy ki nyerte a választást.

Képzavarban vagy picit. :) Az örömködésre leginkább a Hilary-t torony magas esélyesnek és biztos befutónak kikiáltók súlyos pofára esése adott okot.:D Trumpot szerintem senki sem tartotta megváltónak. Még az "orosz fanok" sem. ;)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 649
113
Képzavarban vagy picit. :) Az örömködésre leginkább a Hilary-t torony magas esélyesnek és biztos befutónak kikiáltók súlyos pofára esése adott okot.:D Trumpot szerintem senki sem tartotta megváltónak. Még az "orosz fanok" sem. ;)
Nem rád értettem. De mintha olvastam volna pezsgőbontogatásról Moszkvában, meg ilyenek.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Képzavarban vagy picit. :) Az örömködésre leginkább a Hilary-t torony magas esélyesnek és biztos befutónak kikiáltók súlyos pofára esése adott okot.:D Trumpot szerintem senki sem tartotta megváltónak. Még az "orosz fanok" sem. ;)
Én olyan örömködésekre emlékszem, hogy Trump a hős, a MESTER aki beszéli az emberek nyelvét lecsapolja a washingtoni mocsarat, visszaadja a munkát a fehér bőrű keresztényeknek, elzavarja és kitiltja a migránsokat, megépíti a falat, nem terjeszt több demokráciát, kibékül Putyinnal, visszaadja neki Kelet-Európát, helyre teszi az EU-t, leszámol a mainstream médiával és véget vet a libsi világnak.

Kimaradt valami? Ja igen, a legjobb, a nem avatkozik be más országok belügyeibe.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Én olyan örömködésekre emlékszem, hogy Trump a hős, a MESTER aki beszéli az emberek nyelvét lecsapolja a washingtoni mocsarat, visszaadja a munkát a fehér bőrű keresztényeknek, elzavarja és kitiltja a migránsokat, megépíti a falat, nem terjeszt több demokráciát, kibékül Putyinnal, visszaadja neki Kelet-Európát, helyre teszi az EU-t, leszámol a mainstream médiával és véget vet a libsi világnak.

Kimaradt valami? Ja igen, a legjobb, a nem avatkozik be más országok belügyeibe.

Tehát beavatkozik.

Akkor meg mitől jobb, mint Oo.?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz
T

Törölt tag 1526

Guest
Szemelvények még az eufória idejéből :D


Donald megcsinálta! :)

Ez fog kelleni a globalista liberálisoknak :)

Oroszok elégé nagy ünneplésben vannak....Zsirinovszkij baloldali liberális pártja ma nyílt fogadást rendez orosz parlament alsó hazában - mindenkit pezsgővel kínálják majd, orosz ortodox egyház szinte gratulál, Putyin táviratot küldött........ Ljasko híres ukrán nacionalista part vezető csak annyit írt, hogy ez katasztrófa!....

Gyuri bácsinak fáj a vereség? :-D

Hasonlókat kívánok én is!Szép volt Trump!

A konnyem is kicsordult. :D

:DHahahaha...
Csak nevetni tudok, hogyan magyaràzkodik a sok nyugateuròpai politikus, föleg a németek...:D

Trump győzelme: a lenézett kisemberek tömegmozgalma az establishment ellen

Ahhhahhahhahha! TRUUUUUUMP! :D:D:D

Joker, úgyhogy lejjebb adhatod a nagy arcodat!

Izrael, Oroszország jól döntött, győzött a jelöltjük! Irány Irán!!!

Oroszok Trump-towert akarnak Moszkvában is! :)

Merkel mama osszeropant Trump gyozelme hallatán. :)

Spöttle is azt mondja lehetséges egy Jalta2.
 
  • Tetszik
Reactions: panoz and omae