[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
1507065276915.jpg
Egyébként egyszerű a válasz hazafiként M4.-eseket választott dicső tettéhez.Viszont pontosan tudta,hogy mivel a fegyvergyártás Renault-járól van szó jobb ha sokat visz fel magával belőle.
Mondjuk ott sántít a történet,hogy egy megátalkodott gonosz minimum egy Kalasnyikovval mészárolt volna teszem hozzá abból egy is elég lett volna neki.
Gondolom a kádba is azért dobálta őket mert túlhevültek pikk-pakk. Annyit hozzáfűznék még,hogy még nálunk is hőkamerás céltávcsővel járnak az urak a lesre de ahogy nézem ezen kézenfekvő koncertritkító eszközre nem futotta szegénynek.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Az összeesküvéselméletekről: a múltkoriban amikor eltünt a svéd újságírónő, akkor is egyesek már kezdték, hogy persze, eltüntették, mert sok kívos sztorit hozott le.
Na mi derült most ki? A dán tengeralattjáró és rakétafejlesztő, aki egyébként egy gazdag, sikeres, nagyon okos ember, szabadidejében egy rohadék pszihopata darabolós (sorozat?)gyilkos.
Szóval erről az állatról is simán el tudom képzelni, hogy csak szórakozásból ölt meg ennyi embert.

http://www.origo.hu/nagyvilag/20171...ekok-hogy-sorozatgyilkos-a-dan-feltalalo.html
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Itt is egy gyanús villanás hanggal ráadásul. Taxis vette fel még az elején. 0.26 nál, a többi rész csak fikció, de a felvétel jónak tűnik


 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Itt is egy gyanús villanás hanggal ráadásul. Taxis vette fel még az elején. 0.26 nál, a többi rész csak fikció, de a felvétel jónak tűnik

A gyanús villanás simán lehet pl. TV kapcsolgatás.
Hogy lőtt volna a nem nyitható ablakon keresztül? Mert csak az a két ablak van kitörve, amiből Paddock lőtt.
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
A gyanús villanás simán lehet pl. TV kapcsolgatás.
Hogy lőtt volna a nem nyitható ablakon keresztül? Mert csak az a két ablak van kitörve, amiből Paddock lőtt.
A tv kapcsolgatas-villodzo akcoifilm fenyhatasai a szobaban-megfigyelhetoen barmelyik este sztem nem igy nez ki.
Az ablakpanelen en is gondolkodtam, kerdes hogy belulrol kiszedhetoek e. S ha igen mi az ido-szerszamigenye. Ez sarkalatos es igazad van, de en semmikepp nem inteznem el annyival hogyketkitort resz van es csak onnan lottek.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
A tv kapcsolgatas-villodzo akcoifilm fenyhatasai a szobaban-megfigyelhetoen barmelyik este sztem nem igy nez ki.
Az ablakpanelen en is gondolkodtam, kerdes hogy belulrol kiszedhetoek e. S ha igen mi az ido-szerszamigenye. Ez sarkalatos es igazad van, de en semmikepp nem inteznem el annyival hogyketkitort resz van es csak onnan lottek.

Állítólag kalapáccsal verte ki belülről. HA tényleg kamerákat is szerelt fel kívülre, ez beleillik a sztoriba.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Itt az egyik, ez nem a "hangrobbanásos", it vizuálisan látszik egy másik hely torkolattűzzel.


Első videó: Miért nincs szinkronban a villódzás a lövés hanggal? Az ürge max 150 méterről videózza ami kevesebb mint fél másodperc késést jelentene de itt teljesen független a villódzás és a lövés hang. (Mellesleg én egy ilyen kretént nem fogok egy órán át hallgatni.)

Nézzük ezt a visszhang dolgot:


Nekem nem annak tűnik.

Nekem se, de mondjuk nem is mondtam soha visszhangot ez a te dilid. Ami hangosabb az a becsapódások hangja ami halkabb az a fegyveré.
Ezen a videón megfigyelheted hogy még becsapódás nélkül is milyet csattan az elhaladó lövedék 1:14-től. (Halhatóan más a hangja mint a fegyvereké.)


Itt is egy gyanús villanás hanggal ráadásul. Taxis vette fel még az elején. 0.26 nál, a többi rész csak fikció, de a felvétel jónak tűnik



Ugyanaz figyeld meg hogy a hang és a fény nincs szinkronban tehát a kettő közt nincs kapcsolat.
 

hayate

Well-Known Member
2012. december 3.
342
1 748
93
Itt is látszik a villódzás, a feltöltő az mondja két órával az esemény előtt rögzítette ezt az anyagot.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Első videó: Miért nincs szinkronban a villódzás a lövés hanggal? Az ürge max 150 méterről videózza ami kevesebb mint fél másodperc késést jelentene de itt teljesen független a villódzás és a lövés hang. (Mellesleg én egy ilyen kretént nem fogok egy órán át hallgatni.)



Nekem se, de mondjuk nem is mondtam soha visszhangot ez a te dilid. Ami hangosabb az a becsapódások hangja ami halkabb az a fegyveré.
Ezen a videón megfigyelheted hogy még becsapódás nélkül is milyet csattan az elhaladó lövedék 1:14-től. (Halhatóan más a hangja mint a fegyvereké.)




Ugyanaz figyeld meg hogy a hang és a fény nincs szinkronban tehát a kettő közt nincs kapcsolat.
Ertem.
Es a szingli lovedekhangok? Nem keresek csomot a kakan, de ez az egesz akkor is nagyon buzlik. Valami nem klappol.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Ertem.
Es a szingli lovedekhangok? Nem keresek csomot a kakan, de ez az egesz akkor is nagyon buzlik. Valami nem klappol.

Nem tudom hogy amit az ürge lövedék hangnak tart az az e. De a becsapódások hangját alapból keveri a lövésekével. Elképzelhető hogy a kamera felé pattan néhány lövedék miután földet ért vagy még az előtt, az ilyen sorozatlövések elég durván szórnak már háromszáz méteren és gyakran olyan szögben érkeznek hogy megpattannak. Volt a liveleaken egy videó ahol egy barna hajú csaj és egy baseball sapkás srác nyilatkozott aki valahol hátul voltak a rendezvényen, ők mondták sok lepattant lövedék náluk csapódott be.
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Nem tudom hogy amit az ürge lövedék hangnak tart az az e. De a becsapódások hangját alapból keveri a lövésekével. Elképzelhető hogy a kamera felé pattan néhány lövedék miután földet ért vagy még az előtt, az ilyen sorozatlövések elég durván szórnak már háromszáz méteren és gyakran olyan szögben érkeznek hogy megpattannak. Volt a liveleaken egy videó ahol egy barna hajú csaj és egy baseball sapkás srác nyilatkozott aki valahol hátul voltak a rendezvényen, ők mondták sok lepattant lövedék náluk csapódott be.
A villodzo feny a lenti ablakban stroboszkop feny volt, a tamadas elott es utan is ment meg. Ablakok sehol mashol nincsenek betorve, az itteni eszreveteleket is beleszamitva elmondhato, hogy eddig allja a sarat a hivatalos sztori.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and gioo

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 232
1 450
113
http://index.hu/kulfold/2017/10/05/...addock_mandalay_bay_egyesult_allamok_kaszino/

Négy nappal a Las Vegas-i tömeggyilkosság előtt bőséges vacsorát rendelt szállodai szobájába Stephen Paddock. Az Unilad által közzétett számla újabb apró, de fontos jele annak, hogy a 64 éves férfi a legnagyobb lelki nyugalommal készült tettére.


A szeptember 27-i keltezésű nyugtát a Mandalay Bay kaszinó egyik alkalmazottja, Tony Hernandez Armenta fotózta le, és tette fel a Facebookra, de a posztot azóta törölték.

Már mindenhol agyalnak...:)
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette