1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 14..

1. ulippo

ulippo Well-Known Member

Én átnéztem majdnem mindet és a többsége tényleg hamis orosz propaganda. Boki már korábban is rakott be ide ilyeneket de úgy tűnik nem nyugszik az exluzív klubban sem :D

Érdemben nem szükséges mindet cáfolni, mert a rágalom sem érdemi, csak egy kamulista. Kezdve Koreával ahol az történt, hogy SZU és Észak-Korea lerohanták Dél-Koreát, szóval szovjet agresszió volt és Amerika mint védő szerepelt ENSZ felhatalmazással. Meg is védte Dél-Koreát attól, hogy a szovjetek olyan elcseszett rémálomföldet csináljanak belőlük, mint amilyet Észak-Koreából csináltak.

2. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

Olvasni tudsz? Szövegértés?
    Uli cáfolt egy csomót kicsit freljebb, én is hozzátettem párat... add össze, ha nem nehéz.
    Egy hazug lista tele baromsággal... (viszont a kép állati király!!!)
    Látom a főkomiszár korsói akcióba lendültek:D

3. megazez

megazez Well-Known Member

4. angelsoul

Na EZ igen! Egy normális lista, adatokkal, szárazon. Benne van, kivel együtt, ki ellen, mi lett.
    Én az agyatlan hangulatkeltést rühellem...

5. deze75

deze75 Well-Known Member

Látom a főkomiszár korsói akcióba lendültek:D

30 percel korábban ... mekkora egy köpönyegforgató vagy....Azt hiszed nem tudja az ember mit jelent a korsó??Szégyeld magad.... pilóta

vilmoci likes this.
  6. leplezo

leplezo Well-Known Member

1939-ig néztem 1x vissza. Tehát 1946, 1947, 1948, 1949, években nem háborúzott, azóta viszont egyetlen, Ismétlem 1db év sem volt mikor nem háborúzott volna valahol.

7. angelsoul

Mi itt az ellentmondás?
    Nos, egy hangulatkeltő Rt színvonalu montázs vs. egy adatokkal teletűzdelt lista. Mindnere a megfelelő reakció.
    A munkám meg hogy jön ide?

Yup, nem kétlem az adatok hitelességét. De nagy különbség van a Bush-éra vérszomjas rablóhadjárata és mondjuk a Koreai Háború vagy a Szerbek elleni hadműveletek között. Erre igyekeztem rámutatni.

8. leplezo

1900-tól nézve (119-év) latt 8 évet nem háborúzott, 111-et igen.

antigonosz and fip7 like this.
  9. ghostface

ghostface Well-Known Member

Böföghetsz, meg ruszkizhatsz itt össze vissza, érveid úgy sincsenek.
    A lényeg, hogy ha csendben maradtál volna, bölcsebb maradtál volna.;)

tindalos, svajcibeka, b4l4g3 and 2 others like this.
  10. leplezo

Itt arról volt csak szó, hogy háborúzott vagy sem, én legalábbis ezt olvastam. Megnézhetjük az oroszokat is, (valószínű hasonló lesz talán 6-8 évvel több béke lesz maximum.) (Megvan mindkettőről a véleményem, hozzácsaphatjuk az 1980-as évek előtti franciaországot és angliát is nyugodtan szintúgy)

blitzkrieg likes this.
  11. ulippo

ulippo Well-Known Member

Valóban tekintélyes listája van az USA-nak is, de amikor olyanok uszítanak ellenük akiknek még nagyobb listájuk van akkor mi abból inkább kimaradnánk.
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_wars_involving_Russia

Az oroszok már akkor több tucat népet irtottak ki amikor USA még nem is létezett.

12. leplezo

Nana a népírtásosdiba ne szaladjuk bele. Khm. 60 millió indián..... Mindkettő 100 millió felett játszik globális szinten, és te jelenleg az egyik szekerét tolod, szóval psszt csak csendesen.

Sniper, svajcibeka, b4l4g3 and 4 others like this.
  13. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

Veled nem vitatkozok, mert teljesen felesleges. A te szemellenzőidet senki sem győzi le.

Egyetlen példa, a többiek számára. Mondta valaki, hogy 1954-ben háború volt Guatemalában? Már rajtad kívül persze.
    Én ezt írtam a kép elé: "US Army földkörüli út." Ami nem egyéb mint a képen lévő felirat fordítása.
    Ami hozzá tartozik a történelemből:
    1954-ben Arévalo szabadon választott utódját, Jacobo Arbenzet az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) puccsal megdöntötte.

Ennyi.

b4l4g3 and antigonosz like this.
  14. megazez

megazez Well-Known Member

tanultál történelmet? ha arányaiban nézzük az usa 1776 óta szerintem több évet töltött összesen háborúban mint ahány év eltelt 1776 óta. (igen itt az egymással párhuzamosan játszott háborúkat külön évekként gondolom)

b4l4g3 and fip7 like this.
  15. ulippo

ulippo Well-Known Member

Ilyen puccsok előfordulnak, a következő valószínűleg Maduro megpuccsolása lesz.

Ha Oroszország háborúit is párhuzamosan számoljuk akkor ők már az ókor óta háborúznak.

16. ghostface

ghostface Well-Known Member

Csakhogy a wiki általad belinkelt cikke nem csak az Oo által vívott háborúkat listázza, hanem minden olyan háborút, amit orosz emberek vívtak.
    Ha így nézzük, akkor vegyük már hozzá az USA listájához az angolszász elődjei háborúit is.

b4l4g3 and antigonosz like this.
  17. ulippo

ulippo Well-Known Member

Vegyük, az oroszokéhoz meg az ószlávok háborúit is.

18. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

„Az oroszok már akkor több tucat népet irtottak ki amikor USA még nem is létezett.”
    Mondjuk mióta létezik, azóta nyélen dübörög a hentesüzem, hogy behozzák a lemaradást...

borisz and tindalos like this.
  19. ulippo

ulippo Well-Known Member

Akkor bele kell húzni a túloldalon is nehogy behozzák őket.

20. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

Minnesota, hajléktalan közösségek. Kitéve az extrém "kanadai hőmérsékleteknek" a Nagy Tó régióban. Ez az USA-ban található sokfajta szegénység egyike.

fip7 likes this.

Ezen oldal megosztása