1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 14..

1. Python

Python Well-Known Member

A külügyminisztérium és a Pentagon után már a belbiztonsági minisztériumban is fejetlenség uralkodik. Trump felelőtlen személyzeti politikája pont a katonai-biztonságpolitikai ügynökségeket érinti, és felmerül a gyanú, hogy a Fehér Ház ura egyszemélyes ellenőrzést akar gyakorolni a biztonsági szervek felett.
    Trump és az amerikai nemzetbiztonsági káosz – sorra dönti be az intézményeket

fishbed likes this.
  2. honved

honved Well-Known Member

3. krokomach

krokomach Well-Known Member

https://www.mandiner.hu/cikk/201904...kuldene_a_fogva_tartott_illegalis_migransokat
    (2019. április 13. 09:30 ) "Az amerikai-mexikói határon letartóztatott illegális migránsokat többségükben demokrata párti politikusok által irányított menedékvárosokba küldené, hogy örömet szerezzen politikai ellenfeleinek.
    Donald Trump amerikai elnök szabadon bocsátaná és az Egyesült Államok úgynevezett menedékvárosaiba küldené az eddig fogva tartott illegális migránsokat. [​IMG]
    Az elnök pénteken megerősítette azokat a sajtóértesüléseket, melyek szerint az amerikai-mexikói határon letartóztatott illegális migránsokat többségükben demokrata párti politikusok által irányított menedékvárosokba küldené, hogy – mint fogalmazott – örömet szerezzen politikai ellenfeleinek.
    Menedékvárosoknak nevezik az Egyesült Államokban azokat a kis- és nagyvárosokat – köztük például San Franciscót, Chicagót, vagy New Yorkot –, amelyek nem hajlandóak a szövetségi törvényeknek alávetni magukat és nem tartóztatják le a dokumentumokkal nem rendelkező migránsokat, illetve ez ügyben egyáltalán nem működnek együtt a szövetségi rendfenntartó erőkkel...
    ...Sajtójelentések szerint az amerikai-mexikói határon jelenleg kaotikus a helyzet, és mivel a héten Honduras felől újabb migránskaraván vágott neki az útnak, az amerikai határőrizeti szervek a helyzet rosszabbodására számítanak. Jelenleg már 6000 katona állomásozik a déli határon, és Donald Trump pénteken azt ígérte, további erősítést küld oda. A washingtoni egészségügyi minisztérium a héten arra kérte fel a védelmi minisztériumot, hogy jelöljön meg katonai létesítményeket, ahol elhelyezhetnek mintegy ötezer olyan gyermeket, aki kísérő nélkül lépte át a határt...'

Amennyiben Trump ezt megtenné, gyakorlatilag nem lenne a spanyol ajkú (és lényegében bármilyen náció, mely Mexikón keresztül menne) migránsokat visszatartó erő- csak azt irányítanák hogy az USA mely részeibe menjen egy részük. (az a részük, amelyet elkapnak - és ez így több oknál fogva is kontraproduktívabb lenne...)
    A Spanyol ajkú migránsok meg természetesen oda akarnak egyébként is menni általában, ahol nagyobb számban vannak a spanyol ajkúak, és/vagy nem (vagy gyakorlatilag nem) üldözik őket. (Egyébként ez már nem egyértelműen csal a déli és Délnyugati államok, hanem már pl New York is. )
    Nyilvánvalóan a menedékvárosok politikusainak ez csak jó lenne, mert szavazók többnyire már nem kifejezetten nagyobb arányban a nem spanyol ajkú fehérek

4. yrkon

yrkon Active Member

Ha Trump ezt komolyan gondolja, akkor szvsz simán megásta az USA sírját. Elég 1-2 generáció és a spanyol többségű államok simán kikiáltják a függetlenségüket, vagy egyenesen csatlakoznak Mexikóhoz, hogy egy spanyol USA klónt csináljanak...

5. Fennek

Fennek Well-Known Member

Ezt pont azért mondta, hogy a demokraták bekussoljanak. Egyből vissza is fogták magukat, mert ha megkapnak ennyi latinot a városvezetés búcsúzhat a kényelmes székétől.
    Gondolod a latinók azért menekülnek az usába, hogy utána újra függetlenek akarjanak lenni, vagy visszacsatolódjanak a putri Mexikóhoz? :)
    Akkor ki tartja el őket? :D

borisz, gergo55, fip7 and 1 other person like this.
  6. Morishima

Morishima Well-Known Member

Mexikó egy bukott állam és eggyel afelett a káosz szinten mozog, sokszor olvastam itt ott hogy mint az usa vetélytársa, de hát kérem... vicc kategória a lakosainak többsége meg annak örülne ha őket csatolnák az usá-hoz, kivéve a kartellek. Nem jók ezek se semmire maguktól. olyan országokból mennek amik maguk lehetnének a földi mennyország de ehelyett bűnbarlang az egész .

gergo55 likes this.
  7. leplezo

leplezo Well-Known Member

1-2 generáció múlva a feketéket és a mexikóiakat ki fogja eltartani? Mert az, hogy az USA 50 tagállamából 20-ban alig lesz fehér ember, 10-ben enyhe kisebbségbe kerülnek vagy 50-50% lesz. Majd 20 "gazdag" tagállam cipelje a hátán a sok koloncot? Lesz még gondjuk bőven. Az USA ha összeomlik, nem külső hatalom fogja katonailag szétzúzni, még gazdaságilag sem valószínű. Inkább saját magát fogja megbuktatni mikor kiteljesednek a belső ellentétek.

(szerintem amúgy minimum 2 részre fog szétválni, marad egy gazdag régió mint meghatározó de már csak regionális nagyhatalom, meg lesz egy újabb nagy területű közepesen csóró ország. Vagy sok részre szakad, és a többi aktuális világhatalom játszóterévé válik, mint közép-európa [Németország és Oroszország közötti rész] ahol van gazdagabb (pl.: csehország)és van nagyon csóró (pl.:albánia vagy koszovó)).

tindalos, tonyo and dragonette like this.
  8. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

Egyes USA intézmények - pl. CIA - máris kijöttek az új Izrael térképekkel, ahol a Golan már Izraelé.

dragonette likes this.
  9. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

dragonette likes this.
  10. Python

Python Well-Known Member

11. miértnemjó

miértnemjó Well-Known Member

Mexico történelme egy vicc. Olvassátok el!
    Gyakorlatilag nem volt előadó, aki mosoly nélkül tudott volna róla beszélni. Santa Ana tábornok, a sütemények háborújának a hóse, a többszörös puccsista és társai a káoszkirályok. :)

12. skf

skf Member

Istókuccse nem trollkodni jövök, de csípí a szememet mind a két komment...Önök mit tudnak Mexikóról? Mert én 34 éve élek Mexikóban...Sokkal többet, mint Önök én sem tudtam erröl az országról, csak annyit, hogy kb 21-szer akkora és jelenleg 13-szor népesebb Magyarországnál...A gazdasági potenciálját nem akarom ecsetelni, hiszen abba is jópárszor beleférne Magyarország. Ezúttal kérek mindenkit, hogy ne fírkáljon semmiféle difamálót, mielött megbizonyosodna valamiröl hiteles forrásokból. Természetesen ehhez meg kell tanulni spanyolul, be kell járni az országot, megismerni az emberek gondolkodásmódját és empatikusnak kell lenni. Innen sem vándorol ki mindenki az USA-ba és nem is élünk "bünbarlangban"...nem kell hülyeségeket összeírni.

blitzkrieg, Nemerson, gergo55 and 2 others like this.
  13. Morishima

Morishima Well-Known Member

A mi országunkba le lehet írni a véleményt nem fognak darabokban szétszórni az út mentén mint a csodás mexikóban,

beutazná az ember csak hát nem mindenki szeret kirabolva, elrabolva stb lenni :D szaud arábia is nagy és még sokan is lakják de mégis ha olaj nem lenne akkor a tevesz*ron kívül semmi nem lenne, de nigériában is 2050 re 900 millióan lesznek, jó sok ember, igaz többségük még vegetálni se képes de ráhúzhatjuk hogy az a jövő gazdasága, igaz eddig nem brillíroztak, csak úgy mint mexiikó pedig a szomszédban van a világ legerősebb gazdasága

hiteles forrás... régen volt az a mondás hogy amit a saját szememmel látok, na ma már ez se igaz

Nem áll szándékomban megsérteni de nem mi vagyunk azok akiknek a cáfolatot hozni kell, és egy érzelmes komment az nem cáfolat

blitzkrieg likes this.
  14. Python

Python Well-Known Member

15. miértnemjó

miértnemjó Well-Known Member

Istókuccse! Attól, hogy kinn élsz és látsz egy szeletet nem ismerted meg a történelmüket. Mint a németben dolgozó hentes vagy kőmüves sem zengi a Stauf ház történelmét. Bebizonyítottad, hogy semmit nem tudsz Mexico történelméről, hisz akkor a Santa Ana dologról tudnád Wiki nélkül, miről szól. Én a történelmükről írtam. A szövegértés sokat segítene a fejlődésé

16. yangwenli

yangwenli Well-Known Member

Anelkul, hogy fel kene tenni az alufolia-sapkat, nekem ugy remlik napvilagra kerultek olyan titkositott dokumentumok, amik azt bizonyitottak, hogy a mexikoi kartelek mogott nagyban ott volt az amcsi titkosszolgalat. Ok lattak el oket fegyverrel, a befolyt penzekbol, meg a koltsegvetes alltal nem jovahagyott/ismert projekteket finansziroztak. Tobb ilyen "alternativ penzforras" is ismert. Vietnambol, Kolumbiabol, Afganisztanbol stb.
    Szerintem az akcio szuklatokoru es kontraproduktiv volt, amolyan rovidtavu haszonszerszes hosszutavu tobbszoros problema eredmenyezesevel, de ok tudjak mennyire jo nekik destabilizalni egy szomszedos orszagot. (aztan meg kampanyolni az illegalis bevandorlokkal...) Neha siman elhiszem, hogy a bal kez nem tudja mit csinal a jobb a fene nagy fekek es ellensulyok es tobbszoros konkuralo szervezetek halmazaban...

17. skf

skf Member

Nem vagyok istókuccse, csak hát ez már kikopott a mai magyar köznyelvből...Mondjuk annyit a mexikói történelemről, hogy Antonio López de Santa Anna két n-nel írta a nevét...A kommentárra visszatérve azt írja, hogy a "egy érzelmes komment az nem cáfolat". A mindent és mindekit lekutyapicsázó kommentár sem tény és sokkal kevésbé szimpatikus. Sajnos azonban a magyarok mindenre azonnal megmondják a tutit. Kis kuckóban szorongó éceszgéberek. Csak a saját bajaikra nem találtak gyógyírt soha. Tanultak történelmet, de nem tanultak a történelemből. Bármíly vicces is a mexikói történelem, vannak passzusok a magyar nemzet történelmében is amelyek mosolyra fakasztanak. Vagy inkább sírásra. De ez nem történelmi kvízmüsor. A mexikói bünözés valóban aggasztó, de reméljük, hogy legyőzhető. Példaként álljon a közlekedés: nem félünk kimenni az utcára, vagy autóba ülni csak azért mert minden hétvégén száz ember hal meg közlekedési balesetben. Annyira nem, hogy Mexikó 40 millió nemzetközi túristát fogadott 2018-ban. Ezek szerint ezek mind merész, bátor emberek! Persze az összeset kirabolták, feldarabolták és szétszórták az utak mentén, mi több: vagdalthús konzervet csináltak belőlük...Mexikó a legnagyobb exportőr....Hahaha. Nem tudom te ki vagy, de te sem tudod, hogy én ki vagyok. Nem vagyok "németben" se hentes, se kőmüves, semmiféle kereskedő ház történelmét nem bifláztam be. A magyar és a mexikói történelmet viszont ismerem. Ezekhez Neked még lövésed sincs. Te csak köpködsz. Nyugodj meg: az erős és tényszerü kommentjeid ellenére minden ország úgy jó és létezik, ahogy van. Még akkor is, ha az egyik teveszaros, a másik túlnépesedik...Túl fogják élni a bornírt és zsigeri véleményeket...Tanácsolom : "Hass alkoss, gyarapíts: s a haza fényre derül..." csak ne írj le minden ökörséget, ami az eszedbe jut...

antigonosz, fishbed and phaidros like this.
  18. jani22

jani22 Well-Known Member

19. skf

skf Member

Még csak annyit - mert már sokáig ácsorogtam ebben a topikban -, hogy az infantilisan bugyuta Habsburg Miksa (Maximiliano), aki négy évig III. Napóleon kegyéből és érdekeiből mexikói császár volt, hozott magával egy csapat magyar marconát is akiket természetesen, lévén Habsburg, Magyarországon toborzott. Ezek a magyar kalandorok, akiknek semmi sem volt drága - hiszen ki is vállalkozott akkor egy tízezer kilóméteres hajóútra? -, raboltak, fosztogattak, nőket erőszakoltak meg, szóval gyalázatosan viselkedtek. Miután Juárez elnök leverte az ún. "császárságot", véget vetett a randalírozásnak; kivégezte Miksát Querétaróban és Mexikóban törvénybe iktatták, hogy magyarok csak 1000 arany lefizetésével léphetnek mexikói földre. Az összeget távozásakor természetesen visszakapta a látogató. Az 1000 arany meghatározás később 1000 US dollárra szelidült. Az Olimpiai Játékokra 1968-ban, csakúgy 1970-ben a Foci Világbajnokság idejére ideiglenesen felfüggesztették a törvényt azért, hogy a magyarok is részt vehessenek a tornákon és ne okozzon felesleges sport-diplomáciai bonyodalmakat. Idősebb testvéremnek még le kellett fizetnie a kauciót. A törvényt a korai 70-es években eltörölték...

20. tindalos

tindalos Well-Known Member

Egy gyönyörű ország! Fantasztikus lenne oda eljutni! :)

skf likes this.

Ezen oldal megosztása