[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
S

Savanyú a szőlő? hahaha

Nekem mitől lenne savanyú? :D
Nincsenek miniszterelnöki ambícióim, annyira meg nem érdekes a társaságuk, hogy irigykedjek bármelyikükre is.Pusztán megállapítottam, hogy gyakorlatilag csak tőlünk nem járt még senki Trumpnál, miközben a kampány alatt az első nyelvcsapásokat Orbántól kapta.Nem nagyon látnék én ebbe többet.Elmennek, beszélgetnek, egyezkednek majd megy minden tovább ahogyan eddig.Kétlem, hogy olyan nagy fordulatot látnánk a találkozó után Orbán részéről.
 
  • Tetszik
Reactions: Morishima
T

Törölt tag 1526

Guest
Trump megeszi reggelire Orbánt, megmutatja neki a falát, attól úgy elérzékenyül majd, hogy Patriottal tér haza :)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Nekem mitől lenne savanyú? :D
Nincsenek miniszterelnöki ambícióim, annyira meg nem érdekes a társaságuk, hogy irigykedjek bármelyikükre is.Pusztán megállapítottam, hogy gyakorlatilag csak tőlünk nem járt még senki Trumpnál, miközben a kampány alatt az első nyelvcsapásokat Orbántól kapta.Nem nagyon látnék én ebbe többet.Elmennek, beszélgetnek, egyezkednek majd megy minden tovább ahogyan eddig.Kétlem, hogy olyan nagy fordulatot látnánk a találkozó után Orbán részéről.


"Én nem vagyok Donald Trumpnak a kampányembere, sose gondoltam volna, hogy fölmerül majd a fejemben az a gondolat, hogy a kinyílt lehetőségek közül mégiscsak ő volna a jobb Európa és Magyarország számára. Sose gondoltam volna, de a helyzet mégiscsak úgy áll: meghallgattam ezt a jelöltet, és azt kell mondanom önöknek, hogy tett három javaslatot a terrorizmus megfékezésére, és aligha tudtam volna jobban megfogalmazni európaiként azt, hogy mire lenne szüksége Európának."

Ez neked nyelvcsapás ?
Mert ha igen, eléggé gondok vannak a szövegek finomszűrőn történő értelmezésével.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://www.origo.hu/nagyvilag/20190502-usamig.html
"...A Gallup február közepi kutatása szerint közel 120 millió külföldi költözne az Egyesült Államokba, ha ezt megtehetné. Közülük is 5 millió dél-amerikai migráns biztosan elindulna egy éven belül, további 42 millió pedig csak az alkalomra vár.
Ebből az következik, hogy akár megépítik Trump falát, akár nem, ötmillió migráns egész biztosan elindul idén az Egyesült Államok felé. A már amúgy is teljesen kizsigerelt határőrség pedig szinte tehetetlen lesz a migránsok inváziója ellen. El lehet képzelni, hogy mi történik, ha a nyitott határok és a hatóságok tehetetlensége miatt a többi 42 millió is alkalmasnak látja majd az időt a megindulásra..."
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
https://www.origo.hu/nagyvilag/20190502-usamig.html
"...A Gallup február közepi kutatása szerint közel 120 millió külföldi költözne az Egyesült Államokba, ha ezt megtehetné. Közülük is 5 millió dél-amerikai migráns biztosan elindulna egy éven belül, további 42 millió pedig csak az alkalomra vár.
Ebből az következik, hogy akár megépítik Trump falát, akár nem, ötmillió migráns egész biztosan elindul idén az Egyesült Államok felé. A már amúgy is teljesen kizsigerelt határőrség pedig szinte tehetetlen lesz a migránsok inváziója ellen. El lehet képzelni, hogy mi történik, ha a nyitott határok és a hatóságok tehetetlensége miatt a többi 42 millió is alkalmasnak látja majd az időt a megindulásra..."
Mi történne?
Lőni fognak a határon.
Eddig is lőhettek. Majd az önkéntes rendcsinálók kapnak egy kacsintást.
Amerika érdekes ország.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
"Én nem vagyok Donald Trumpnak a kampányembere, sose gondoltam volna, hogy fölmerül majd a fejemben az a gondolat, hogy a kinyílt lehetőségek közül mégiscsak ő volna a jobb Európa és Magyarország számára. Sose gondoltam volna, de a helyzet mégiscsak úgy áll: meghallgattam ezt a jelöltet, és azt kell mondanom önöknek, hogy tett három javaslatot a terrorizmus megfékezésére, és aligha tudtam volna jobban megfogalmazni európaiként azt, hogy mire lenne szüksége Európának."

Ez neked nyelvcsapás ?
Mert ha igen, eléggé gondok vannak a szövegek finomszűrőn történő értelmezésével.

Nevezd aminek akarod.Nem kötelező egyetértenünk.
Köszönöm a diagnózist, de ha nem haragszol meg, akkor nem fogok rosszabbul aludni.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 831
35 399
113
Alex Christoforou és Alexander Mercouris főszerkesztője megvizsgálja, hogy egykori alelnök Joe Biden és fia, Hunter Biden hogyan használta ki Kelet-Ukrajnában a Maidan puccsot és a háborút, hogy nyereséges olaj és gáz kitermelési ügyleteket (fracking) szerezzen Kelet-Ukrajnában. John Kerry családi barátja is érdekelt volt az üzletben.
Egy Limassol székhelyű ciprusi cég, a Burisma Holdings https://en.wikipedia.org/wiki/Burisma_Holdings , nagy energiaszerződéseket zsebelt be Ukrajna keleti részén. Hunter Biden, Devon Archer és Ihor Kolomoyskyi oligarcha, szorosan kötődtek az energiatermelő céghez, amely a keleti ukrán lakosok tulajdonában lévő földterületek feltárására törekedett.
https://theduran.com/joe-biden-son-exposed-in-massive-ukraine-fracking-corruption-scandal-video/
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 189
20 161
113
Eközben az USA-ban.
D5tu1ICXsAEHcy1.jpg:large