1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 14..

1. altx

altx Active Member

Nem arulok azok, szerintem csak rajottek hogy trumpli miatt nem eri meg bortonben ulni..

2. BiancoGasto

BiancoGasto Well-Known Member

Na végre valaki,aki normális elnök lehet. Ez a Clingon vs. Trumpli dolog szomorú volt.

Loken likes this.
  3. zeal

zeal Well-Known Member

Ha Trumpot korábban az ügyvédjével sem tudták besározni, akkor most sem fog sikerülni.

4. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

Azért az a szaúdi újságíró-gyilkossági ügy elég forró pite. Ha tényleg bizonyítható, hogy a jó Jared benne volt, akkor sztem reszeltek az újraválasztásnak.

5. zeal

zeal Well-Known Member

Úgy értettem, hogy az orosz után az ukrán balhéból sem lesz semmi.
    Az is hamar ki fog derülni, hogy mi közük a gyilkossághoz. Ezt a sztorit nem lehet elhúzni a választásokig. Kíváncsi vagyok mi lesz ebből. :rolleyes:

Loken and FilcTroll like this.
  6. papajoe

papajoe Well-Known Member

Ja,mert eddig csak a makulátlan elnököket válsztották újra....:D
    A ny európai választópolgár sem okos,na de az amerikai...:rolleyes:
    Ne feledjétek,hogy kb nincs is miből választani,akármelyik jelöltet megdörzsizzük kicsit, máris kibuggyan a izé,vagyis na.:D

fip7, Loken, tonyo and 2 others like this.
  7. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

Hát azért az elég erős kampányadu a demek kezében, hogy Trump veje egy hidegvérű, előre kitervelt, brutális gyilkosságot hagyott jóvá. Sztem az ilyesmin még a legtufább redneck is fennakad. :) (Ja és persze: szerintem sincsenek se jófiúk, se angyalok a politikai osztályban. Ha akad is, azt mi nem látjuk. :))

8. altx

altx Active Member

Ahogy latom a demokratak mit csinalnak, ok nem akarjak levaltani trumpot, ez az impicsment is elege komolytalan, kulonosen ha megnezzuk hogy nemsokara jonnek a valasztasok..inkabb a demokrataknak ez csak egy kifogas hogy kutassonak a trumpli hulyesegei utan.
    Egyszeruen trumpli annyi hulyesegbe,rossz uzletbe, csalasba kavarodot hogy ahol megpiszkaljak egy kicsit ugy potyog ki a na...az ...es meg a republikanusok is minden aron kialnak trump vedelmeben, meg akor is amikor direkt hazugsagban van elkapva, es igy a komplet republikanus csapat is lejaratja magat..

mostma a demokrataknak nem is kell csinalnuk semmit kulonoset, csak kutatni trump ugyei utan. a trumpli meg a hulyesegeivel majd gondoskodik a tobbirol...

tonyo and zeal like this.
  9. altx

altx Active Member

10. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

11. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

12. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Ha jol tudom annak idejen 1 szavazaton mult hogy a hivatalos nyelv az angol lett, es nem nemet. Es most akkor kepzeld el h ogy nemet lett, es elso+masodik vilaghaboru...

fip7, zeal, tindalos and 1 other person like this.
  13. svajcibeka

svajcibeka Well-Known Member

Azt hiszem ez egyszer kérdés volt, jó régen a Vágó Pesta müsorában.

14. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Csak urban legend semmi mas. Sosem volt a nemet meg kozeleben sem hogy hivatalos nyelv legyen.

15. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Ez a terkep ugy hulyeseg ahogy van.

Komplett sivatagok meg a nagy vizvalaszto hegyseget is nemet laktavideknek mutatja. Olyan mintha a szaharatallitanak be nemetlaktanak.

ladagrant likes this.
  16. HAndrás

HAndrás Well-Known Member

Az usa ban nincs hivatalos nyelv.

borisz likes this.
  17. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Szövetségi szinten, de az államok zömében az angol.
    https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Az_Amerikai_Egyesült_Államok_tagállamai_hivatalos_nyelveinek_listája

Félig. A cél az volt, hogy az angol mellett a német is legyen hivatalos nyelv. 1 szavazaton múlt, hogy nem indultak el ebben az irányban.
    Nem is tudhatták milyen fontos szavazás volt.
    http://www.urbanlegends.hu/2004/11/majdnem-a-nemet-lett-az-egyesult-allamok-hivatalos-nyelve/

Sztem teljesen nem hülyeség. Valóban jobb lett volna ha a lakatlan területeket jelölik. De azért számomra mindig meglepő milyen nagy a német hátterű lakosság.

fip7 likes this.
  18. BiancoGasto

BiancoGasto Well-Known Member

A legtöbb fehérnek van német őse (52 %-ra emlékszem). Millió német ment amcsiba. 19 sz.-ban, 20. elején azért sok ország nem azon a szinten volt mint ma. Sok helyen tombolt a szegénység,plusz véres háborúk.
    Persze nem azt mondom,hogy ez a térkép megbízható.
    A kedvenc amcsi söröm se jött volna létre germán bevándorlók nélkül(Miller az Isten!!!).

19. Fennek

Fennek Well-Known Member

Milyen vicces szóösszetétel. Mint a norvég banán vagy a szenegáli műlesiklópálya. :D
    A sör az német ....esetleg cseh, akik majdnem németek. pont :)

tindalos and gergo55 like this.
  20. Serathis

Serathis Active Member

Svájci csoki. Azok az alpesi kakaó ültetvények :)

Ezen oldal megosztása