1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 14..

1. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nekem nem fáj, ők választották maguknak :D!
    Hozzátenném gyorsan, NEKÜNK fix jobb is, mint ha a banya lenne!

zztop likes this.
  2. Lord Gazember

Lord Gazember Well-Known Member

Ha az étteremben kihoznak egy tányér kutyagumit, majd aztán azt mondja a pincér, hogy vicceltem és kihoz egy tányér macskaszart, attól a macskaszar még nem lesz egy jó alternatíva.

fishbed and Nemerson like this.
  3. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nézd, ami szart Trump kiöntött a közel keletre és kínára, azt a banya ide hozta volna kk EU ba. Trumpék nem itt csinálják a tüzet, szóval én jobban szeretem!

Loken, sandman, Pogány and 6 others like this.
  4. Lord Gazember

Lord Gazember Well-Known Member

Ok, értem. Csak ne emeljük fel mintha jó elnök lenne, mert egy hulladék elnök. Ezt jó kiemelni.

5. zsolti

zsolti Well-Known Member

Putyin egy korszakos zseni. A jelenlegi felhozatalban viszont, ha megnézem a többi vezető hatalmat, hát BoJo, Mami, Macron, etc. mellett nem is rosszabb mint az átlag. Durung, de hatásfoka elég jó, legtöbbször az van amit akar.

Loken, fip7, zztop and 3 others like this.
  6. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

Az Iowa-i kaukusz részeredménye, 62%-s feldolgozottság.

7. zztop

zztop Member

A lényeg, hogy Trump az amerikai választók többségének jó, ezért is sanszos, hogy újra nyer 2020. nov. 3-án!

zsolti and Fennek like this.
  8. Fennek

Fennek Well-Known Member

Nem baj, hátha megtartották a régi not my president-es táblákat :D

zsolti likes this.
  9. milagro

milagro Well-Known Member

Vagy úgy látszik nem csak nekik, hanem a "háttér"-nek is. Ezért is a látványos bénázás, már mindjárt az elején a másik oldalon.
    Mintha, most először lenne demokrata kaukusz Iowában.
    Ugyan...

10. tonyo

tonyo Well-Known Member

Erre térjünk vissza 2020.november 4-e után

11. megazez

megazez Well-Known Member

Szerintem megkapja az utolsó elnökségét is, látványosan belekakilt a ventilátorba mindenhol és mint tudjuk amerika azt szereti, hogy ha zűrzavar van. A meglepő az, hogy minket nem baszogatnak látványosan. Orbánnak nem kellett könyörögnie egy asztal sarkánál álló képért a fehér házban stb...

12. Python

Python Well-Known Member

13. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

H
    Hát A demokraták is segitenek neki. Sikerult totális botránnyá zülleszteniük ez első elnökjelölti választást. Pedig Iowa billegő állam, de sztem be lehet most húzni Trump mellé.

14. zztop

zztop Member

Szinte biztos, hogy visszatérünk rá!
    Engem személy szerint nagyon érdekel az ügy és kinn élő (szavazó) családtagjaim miatt is gyakran napirenden van a téma.
    Trump 2016-os győzelme előtt le a kalappal, ilyen totális média és pénzügyi ellenszélben igazán méltányolandó a teljesítménye.

Majdnem 20x nagyobb támogatása volt a nyomtatott sajtóban Clintonnénak mint Trumpnak:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Newspaper_endorsements_in_the_2016_United_States_presidential_election
    Majdnem 2x több pénzt költött a kampányban Clintonné mint Trump:
    https://www.bloomberg.com/politics/graphics/2016-presidential-campaign-fundraising/

Azért is tetszett Trump győzelme, mivel számomra bizonyította, hogy a sajtó és a pénz nem mindenható.

Loken likes this.
  15. milagro

Loken, fip7 and zztop like this.
  16. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

Guilty = bűnös

17. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

18. milagro

Főleg gazdaságról beszélt, rövid érthető tőmondatokban. Felsorolt minden mutatót, amiben jobbak az előző adminisztráció óta! Minden eredmény bemondása után hangos vastaps és "standing ovation" (persze csak a republikánusok)! Gyakorlatilag a másfél órának a felében állva tapsoltak!
    Sok volt a meghívott vendég, néger kislány a szabad iskolaválasztás okán, néger munkanélküli, akiből cégvezető lett, 100 éves (nem vicc!) vállapos katona, a venezuelai ellenzékvezír kvizling-gyerek (nevét le sem írom), koraszülött kislány az anyukájával, hispán kadétnövendék, aki űrhajós akar lenni, egyszóval teljes volt a show-műsor! Demokraták csak pislogtak, mint béka a nedves fűben...
    Azok a grimaszok, begyakorolt öntelt mimika és dölyfös arcjáték meg olyan elemek, amelyekhez képest Benito Mussolini egy tehetségtelen kiscserkész csupán...
    Szóval óriási America The Greatest, The First, The Biggest etc. kampánybeszédet hallhattunk!
    ..
    Érdekes lesz, hogy a másik oldal kit indít majd rá...(???)
    Én úgy érzem, hogy "az elit" kinyilvánította, hogy végigviszik azt a gazdasági vonalat (vámháborústól-mindenestől), amit 2016 vége óta láthattunk!

Loken, gergo55, fip7 and 5 others like this.
  19. zsolti

zsolti Well-Known Member

Győzni fog megint.

20. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Köszi.;)

Ezen oldal megosztása