1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 14..

1. doca

doca New Member

Tehát egy végtelenségig butított F-15-öst kaptak. A fegyvergyár is csak 3.szorra tudta átlökni a kongresszuson a Sasokat amiket az amúgy csicskás arabok kaptak volna meg.

Ausztrália esetében F-18-asokra gondoltam, persze modernizálva és ugyanígy modernizálva, összhangba hozva az F-15K-kal vagy F-15J-kkel. Japán 5.gen gép, pedig majd hiszem, ha látom az F-35-öst náluk, nem állították le a Mitsubishi lopakodó munkálatait ami sokat elmond a dologról.

A nemrég kivont 100 darab feletti F-15-ből is kapott Izrael, csak ez nem lett nagy dobra verve.

Egy csomó gép fog állni a földön a megszorítások miatt, gondolom fel fog merülni az értékesítések gondolata, még ha nem is nagy mennyiségekben.

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Mack:

Elvileg oroszoknak,kínaiaknak lesz, talán EU-nak is lesz, ha egyben marad.

Igen, fogjuk rá, hogy talán ennyien vannak.

Joker, rendben van, legyen akkor megfigyelés, de mégis hány gépre lenne szükség és mennyibe kerülne, hogy "mindent és mindenkit" megfigyeljenek?

3. doca

doca New Member

A drónos dologhoz:

A lehetséges szakadárcsoportok nagyobb fenyegetést jelentenek a politikai elitnek odaát, a levegőből történő megfigyelésük már régre visszavezethető(csak eddig sokszor heliről,kisgépekről történt) és már bevezették egy olyan törvényt, hogy ki lehet iktatni a levegőből most már US területen akit terroristának vélnek és nemzetbiztonsági kockázatot rejt. Ez így elég tágan értelmezhető és alkalmazható szerintem.

4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

<div>
    Az ilyen beszólásokon mosolygok jót. A végletekig butított F-15-ön nem lenne radar, sem PGM és AIM-120 sem. Így is értelmezhető a "végletes szó". Konzervatívabban lehetne az, hogy pl. nincs AIM-120, de még ez sem igaz... Ugye még rémlik, hogy Irak 20 évvel (!) később kap Sparrow-os F-16-ot? A szaúdi változas sanszosan a hagyományos módon butított változat semmi, több. A vélegetes szó értelmezésére lennék kíváncsi a te szemszögedből...

Itt megint zavaros a gondolatmenet. A RAAF gépek miért és hogyan legyenek összhangban a japán és koreai gépekkel?

Ha szemét akarok lenni akkor azt mondom, hogy a Tejas programot sem állították le az indiaiak... :)

Forrást pls. Mikor vontak ki 100 db F-15-öst? Az ANG-s 2008 utáni A/B selejtezésre gondolsz? Semmiféle forrásba nem bukkantam rá pedig elhiheted, hogy kerestem 2012 végén, mert akkor írtam ezt a részét a műnek. Egyébként minek 100 db ősrégi "A/B" gép nekik, amikor összesen nem volt soha ennyi A/B/C/D/I gépük...? Minek, amikor a koreszűsítési programja a vadászoknak nemrégen ért véget?

Továbbra is csak vad gondolatokat látok mindenféle alap és logika nélkül...

</div>

5. joker

joker Well-Known Member

Mackensen nem egyszerre figyelnek meg mindenkit, hanem akire rámutatnak, hogy boszorkány / terrorista / drogdíler / elenzéki / stb, azt megfigyelik. Vagy egy nagyobb területen a mozgásokat, vagy bármit amit kitalálnak. Erre valami lazán és tágan értelmezhető törvényi keret kell, ami már vagy megvan vagy gond nélkül átmegy. Lényeg, hogy nem kell erre Reaper, egy ahoz képest filléres gép is bőven alkalmas rá, az elején kevesebb géppel, később meg az igények megmondják, hogy kell-e több.

6. molnibalage

A drogdíleres kommenteket nem értem. Már most is használnak UAV-t országon belüli rendészeti feladatokra, pl. a mexikói határnál...

7. doca

doca New Member

150 A/B-t vontak ki, abból kaptak, a többi ment a sivatagi lerakatba.

Ausztrálok vehetnek majd esetleg F-18-ast. Koreai meg japán beszerzésre úgy gondoltam, hogy a meglévő sajátjaikkal összhangba hozzák, hogy homogén legyen a flottájuk.

Szaúdi F-15: kisebb radarteljesítmény, földi csapásmérés hiánya stb., csak légiharc képesség.

Ezzel párhuzamos történet a szaúdi Leo2 beszerzés blokkolása, pedig minimum 800-at akart a monarchia rendelni.

8. molnibalage

<div>
    Forrás? Nem találok semmit.

A sima Hornet flotta egy részét korszerűsítik és továbbszolgál a jelen állás szerint, az AS-ben pár hónapja volt róla szó. Lapozd fel.

Japán flottával sehogyan sem lesz homogén, mert nincs japán csapásmérő változat és a jenki gépek kétlem, hogy képesek a japán légiharcrakéták alkalmazására átalakítás nélkül. Továbbá nem értem, hogy a japán gépeknél öregebb egyfeladatos jenki vadászokra mi szükségük lenne..?

Koreai egyfeladatos vadász F-15 nincs, a jenki meg hülye lenne a -229 hajtóműves F-15E-ket leállítani, mert azok az újabb gépek.

Most idéztem, 72 db csapásmérő változatot vettek, minden idők egyik legnagyobb fegyverüzlete volt. Ja, esetleg használd már a keresőt, ahol F-15 + szaúdi híreket olvashatsz, mert további tervek is vannk a szaúdi Sasokkal. Oda se bagózol arra, amit mondanak neked...

</div>

9. doca

doca New Member

Újabb izraeli F-15-ösök a boneyard-ról:

http://www.jpost.com/Defense/Article.aspx?id=216357

1 squadron-nyi. Ez mennyi gép IAF esetében ?

10. doca

doca New Member

Valószínű C vagy D, mert az összes A-t kivonták már 440 gép ha jól tudom és azoknak a sárkánya már igencsak öreg.

11. doca

doca New Member

http://www.apacheclips.com/boards/showthread.php?10183-F-22-squadron-deactivated-250-F-15-and-F-16-s-to-boneyard

Ez 2010-es.

12. molnibalage

A hír 2011-es és arról szól, hogy van egy ötlet. A másik linken sem látom semmit, ami utalna egyetlen darab átadott F-15-re is Izrael számára. Ha meg átadtak 100 db gépet 2008/09 táján, akkor 2011-ben miért akarnak gépet venni...?

13. doca

doca New Member

Annyit vontak ki USAF-tól és abból akar csemegézni az IAF, nem az összeset persze.

14. doca

doca New Member

Ron Paulék nem nagyon örültek neki anno, mert nyomott áron adnák szinte ingyen. Onnan tudom, mert volt belőle belpol. "vihar" is.

Mennyi 1 squadron darab állománya az IAF-ban ?

15. doca

doca New Member

http://www.defence.pk/forums/pakistan-air-force/37016-last-f-15a-goes-bone-yard.html

http://www.murdoconline.net/archives/9811.html

Itt a cikk, pontosan 112 darab volt nem 100, nem 150. Ezekből lehet majd válogatni, mert ezek a legkevésbé viseltesek.

16. xfotel

xfotel New Member

emlékeim legutóbb egy megkergült rendőrt akartak levadászni drónnal, ez lett volna a precedens - ott jött az egész képbe, hogy ámokfutókban gazdag országról beszélünk (meg már amúgy is minden létező módon megfigyelik a lakosságot).

17. boki

boki Well-Known Member

2 robbanás a bostoni maraton befutoján , eddig 3 halottrol, tobb sebesultrol van hír. Az Al-Kaida muve?

http://www.vesti.ru/only_video.html?vid=500226

18. Python

Python Well-Known Member

A JFK könyvtárban is volt egy robbanás, meg találtak 2db nem elműködött robbanószerkezetet.

• Helyi idő szerint 14:45 körül két robbanásra került sor a Boston Maraton befutója közelében
    • Később 16 órakor a JFK könyvtárban egy harmadik detonáció történt
    • A bombakeresők két fel nem robbant robbanószerkezetet találtak Bostonban
    • A híradások 2 halottról, 64 sérültről és rengeteg amputációról szólnak
    • Fokozott biztonsági intézkedések Washingtonban és New Yorkban

19. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

20. joker

joker Well-Known Member

Mennyi idő, amíg kihozzák, hogy Irán és/vagy Szíria a tettes és lehet támadni őket emiatt? Nem jött ez most igen jól nekik?!

Ezen oldal megosztása