[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Felmerülhet más lehetőség is..... pl. a hadsereg vezetőinek elege lesz a felfordulásból és átveszik az irányítást.
Szerintem kevesen tudják, de az USA történelmében volt már katonai hatalomátvételre történő kísérlet, lásd alább:

"A hiányosan fellelhető dokumentáció miatt a mai napig homály fed néhány fontos részletet, ám annyi bizonyosan tudható: 1933 tavaszán titkos szervezkedés kezdődött Franklin Delano Roosevelt elnök hatalomból való elmozdítására, és egy katonai puccs végrehajtására".

Bővebben pl. itt olvashat róla az akit érdekel:
https://konzervatorium.blog.hu/2009...ol_kimaradt_fasiszta_puccskiserlet_amerikaban

Na meg 1963. november 22-én is golyóval puccsoltak... :(
(bár nem a hadsereg)
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3 and zztop

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 386
113
ezek a rendorok bekattantak..,
mar mindenkit basznak szet sorba.. itt van a trumpli kemenykedesre valo felhivasa es a press is enemy of the state dumaja ..


Ezt a pres-presses nyavlygást már uncsi volt hallgatni....
Vegyen fel láthatósági mellényt kijárási tilalomban. Ma már minden blogger lehet press, aki előtte köveket dobált az is.
Nagy a sajtó pofája, lázít, a rendőr a gázt kicsit a nevemben is fújta. :)
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3 and szegcsab

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
itt most valamifele zavart erzek az eroben. :D

Ne érezzél. Minden egy folyamat. Átmenetek vannak, nem csak végpontok.

Egyrészt. Nem az van, hogy

1. Van USA, erős és fenyegeti a 35 milliós Kanadát.

VAGY

2. Hogy már egyáltalán nincs USA, és nem fenyegeti a 35 milliós Kanadát.

Hanem az van, hogy van egy USA, amely gyengül, széthullóban van, de még van annyi ereje, hogy fenyegesse a 35 milliós Kanadát.
Viszont a folyamat lényege az, hogy az USA gyengülése lehetővé teszi, hogy más erőcentrumok kalkulációkat futassanak - így például Anglia is - a térkép átrendezésére.

Másrészt.

Amikor azt mondtam, hogy "Hát mert mondjuk Kanada 35 milliós ország csak? Ha ezt egyedül megpróbálná, azonnal lenyomná őt a nála 10x népesebb USA."
akkor a múltra utaltam, legalábbis arra, ami eddig volt a helyzet.

Amikor pedig ezt mondtam: "De lassan nincs már USA... érted?"
akkor a jövőre utaltam.

Most meg a jelen van, a kettő között. A dolgok még nem dőltek el: folyamatban vannak.

Nem szeretem az 1-bites, BINÁRIS gondolkodást: VAN vagy NINCS. Ilyen a geopolitikában soha sincs, hogy valami VAN, más meg NINCS. Csak valószínűségek, TALÁN-ok vannak.
Ez szererintem egyébként a számítástechnika káros hatása a gondolkodásra nézve, ez a bináris VAN vagy NINCS logika. A geopolitika megértését szinte teljesen lehetetlenné teszi.
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe and milagro

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 386
113
Adidas, Nike & Twitter lend support to #BlackLivesMatter, take a strong stand against racism after George Floyd’s death

https://economictimes.indiatimes.co...ofinterest&utm_medium=text&utm_campaign=cppst

A nike ajándék cipőkkel harcol a rasszizmus ellen? :D

Azt hiszem a reklámkampány elérte a célközönségét.
Éheznek. Megeszik a cipőt. A dagadék azért nem lepukkant kocsiba szállt be. Remélem meglesz a rendszám, aztán mehet varrni cipőt a sittre.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Mellesleg hol vannak a munkanélkülivé vált ázsiaiak? Valahogy nagyon marginálisan látni őket, de arányukhoz képest még latinókból sincs olyan sok. Nekik nem kell cipőt lopni -törni zúzni- a mindennapi kenyérért?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nem fasiszta.nem faji alapon, csak rendőrállam.

Nemtom ki mondta, hogy Harryék kanadában vannak de le van maradva.már kaliforniában vannak. Harrynek elege is van, menne haza.

A fasiszta nem jelent faji alapot (ne keverd a nácizmussal). A fasizmus az az államhatalom összefonódása a kapitalista nagytőkével, melynek során a rendkívüli állapotra hivatkozva militarista diktatúrát építenek ki.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Ne érezzél. Minden egy folyamat. Átmenetek vannak, nem csak végpontok.

Egyrészt. Nem az van, hogy

1. Van USA, erős és fenyegeti a 35 milliós Kanadát.

VAGY

2. Hogy már egyáltalán nincs USA, és nem fenyegeti a 35 milliós Kanadát.

Hanem az van, hogy van egy USA, amely gyengül, széthullóban van, de még van annyi ereje, hogy fenyegesse a 35 milliós Kanadát.
Viszont a folyamat lényege az, hogy az USA gyengülése lehetővé teszi, hogy más erőcentrumok kalkulációkat futassanak - így például Anglia is - a térkép átrendezésére.

Másrészt.

Amikor azt mondtam, hogy "Hát mert mondjuk Kanada 35 milliós ország csak? Ha ezt egyedül megpróbálná, azonnal lenyomná őt a nála 10x népesebb USA."
akkor a múltra utaltam, legalábbis arra, ami eddig volt a helyzet.

Amikor pedig ezt mondtam: "De lassan nincs már USA... érted?"
akkor a jövőre utaltam.

Most meg a jelen van, a kettő között. A dolgok még nem dőltek el: folyamatban vannak.

Nem szeretem az 1-bites, BINÁRIS gondolkodást: VAN vagy NINCS. Ilyen a geopolitikában soha sincs, hogy valami VAN, más meg NINCS. Csak valószínűségek, TALÁN-ok vannak.
Ez szererintem egyébként a számítástechnika káros hatása a gondolkodásra nézve, ez a bináris VAN vagy NINCS logika. A geopolitika megértését szinte teljesen lehetetlenné teszi.

Így van. Trendek, folyamatok vannak, állandó kavargás az erőtérben!
Csak épp a történelemkönyvekbe mindig a nagy "BÁNGG!"-ok piros dátumai kerülnek be, a végpontok!
Amiatt, mert a folyamatoknak nincs olyan kirívó "eseményhezkötöttsége".
De attól még ott vannak!
(És valójában ezekre kellene figyelni mindig, és értelmezni a trendeket.)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Éheznek. Megeszik a cipőt. A dagadék azért nem lepukkant kocsiba szállt be. Remélem meglesz a rendszám, aztán mehet varrni cipőt a sittre.
eat-the-shoes_o_679333.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ezt a pres-presses nyavlygást már uncsi volt hallgatni....
Vegyen fel láthatósági mellényt kijárási tilalomban. Ma már minden blogger lehet press, aki előtte köveket dobált az is.
Nagy a sajtó pofája, lázít, a rendőr a gázt kicsit a nevemben is fújta. :)

Hát mondjuk a Deutsche Welle tudósítóján az volt, láthatósági mellény. Mégis rálőttek.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Mellesleg hol vannak a munkanélkülivé vált ázsiaiak? Valahogy nagyon marginálisan látni őket, de arányukhoz képest még latinókból sincs olyan sok. Nekik nem kell cipőt lopni -törni zúzni- a mindennapi kenyérért?

Nagyon nagy lájk! :D
(reverse-"eltérő kultúra", kopirájt kurucinfó)
 
S

Shektor11

Guest
Mellesleg hol vannak a munkanélkülivé vált ázsiaiak? Valahogy nagyon marginálisan látni őket, de arányukhoz képest még latinókból sincs olyan sok. Nekik nem kell cipőt lopni -törni zúzni- a mindennapi kenyérért?

Lehetséges, hogy a sárgák azért nem dúlnak,mert a genetikájuk miatt intelligensebbek? A kérdést nem a rasszizmus, hanem a kíváncsiság inspirálta.
 
  • Tetszik
Reactions: Morishima

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Lehetséges, hogy a sárgák azért nem dúlnak,mert a genetikájuk miatt intelligensebbek? A kérdést nem a rasszizmus, hanem a kíváncsiság inspirálta.

Ők majd akkor dúlnak, amikor Trump meghirdeti a Kína elleni harcot. Addig meg inkább csendben vannak és fegyvereket vásárolnak. Nemrég volt hír, hogy ázsiaiak tömegesen vásároltak lőfegyvereket, arra az esetre készülve, ha esetleg őket tennék felelőssé a koronavírus járvány miatt.