[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 157
113
Valószínűleg egyik része sem. Persze az is lehet én nézem rosszul. Az egyik videóban egy tüntető elbotlik majd utána néhány rendőr egyszerűen megbilincseli miközben a sorfalat álló társaik fejét leordibálja két másik tüntető. A másik videóban pedig néhány rendőr unottan egy igen szellős sorfalat áll a "nagy semmi közepén".

Így van. Ez így egy lóf@sz. Úgy bánnak velük, mint a porcelánnal. :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: ghullaire

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
p0jAXs08LwM.jpg

Wwv1KN5D_RA.jpg
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://index.hu/kulfold/2020/06/29/st_louis_mark__patty_mccloskey_tuntetes_egyesult_allamok/
"Felfokozott hangulat uralkodik az Egyesült Államokban körülbelül egy hónapja, azóta, hogy egy fekete férfi, George Floyd meghalt egy rendőri intézkedés közben Minneapolisban. Floyd halála óta fel-fellángolnak a tüntetések, a demonstrálók a rendőri brutalitás és a rasszizmus ellen emelnek szót.
St. Louisban nemrég a rendőrség anyagi forrásainak elvételét követelték többen, mire a polgármester, Lyda Krewson állítólag közzétette az ezt kérvényezők névsorát. A Daily Mail azt írja, ezért vasárnap mintegy 300 fő indult Krewson háza felé, hogy a lemondását követeljék, és úton odafelé elhaladtak egy ügyvédpár, Mark és Patty McCloskey műreneszánsz palazzója előtt is. A házaspár ekkor fegyverrel vonult ki a ház elé, Patty McCloskey cipőt sem viselt, viszont volt nála egy kézifegyver. Lapinformációk szerint így próbálták eltávolítani a tüntetőket a birtokukról."

 
T

Törölt tag 008

Guest
.... A házaspár ekkor fegyverrel vonult ki a ház elé, ....
Nem a zindeksz lenne, ha nem ferdítenének.
A szomszéd házba bementek a békés tüntetők. Majd utána hozzájuk is. Egy kovácsolt vas kerítésen kellett bemenni, hogy a házuk elé kerüljenek. Szóval masszívan birtokháborítás, betörés a dolog.
A páron meg látszik, hogy nem militáns állatok. Még megfogni sem tudják rendesen a fegyvereket. Valószínűleg sosem lőttek velük, ami nagy hiba.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 939
113
Amúgy hol vannak azok a hangok, akik azt mondták 1 hónapja hogy 1 hét és rend lesz, nem lesz ennek semmi komoly hozadéka, köszöni szépen az USA, de erősebb mint valaha, sőt éppen most hagyják le az agyonembargózott Kínát ?!!
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
A páron meg látszik, hogy nem militáns állatok. Még megfogni sem tudják rendesen a fegyvereket. Valószínűleg sosem lőttek velük, ami nagy hiba.

Jó eséllyel csak most vették a fegyvereiket is a felvásárlási lázban.

Igen, még a boki által berakott kettő VK -s videóban néztem, hogy ezek még rendesen megfogni sem tudják a fegyvert. A második videón (szintén a VK -son - nem a Twitteresen) ahogy a nő lóbálja a pisztolyt (ráfogva a delikvensekre) - kész életveszély.

Az illető helyében tényleg befizettem volna az asszonyt egy pár órányi lövészetre és adott esetben én is vele tartottam volna. Ez így nagyon balesetveszélyes. Amennyiben meg véletlenül lelő valakit a kamerázó tömegből, akkor mit csinált volna? Avagy, ha magát lövi lábon?

Amúgy hol vannak azok a hangok, akik azt mondták 1 hónapja hogy 1 hét és rend lesz, nem lesz ennek semmi komoly hozadéka, köszöni szépen az USA, de erősebb mint valaha, sőt éppen most hagyják le az agyonembargózott Kínát ?!!

Akkor lesz rend amikor akarják. Már mint úgy értem tényleg akarják ... Most még senki nem akarja - igazából mind a két fél részére kielégítő a dolgok jelenlegi állása ...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and jOkA

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 967
32 258
113
Amúgy hol vannak azok a hangok, akik azt mondták 1 hónapja hogy 1 hét és rend lesz, nem lesz ennek semmi komoly hozadéka, köszöni szépen az USA, de erősebb mint valaha, sőt éppen most hagyják le az agyonembargózott Kínát ?!!

Nem tudom ezeknek a dolgoknak a kiterjedtsége területileg mekkora, de arra tippelnék, hogy az ország nagy részén szó sincs káoszról.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
igen, még a boki által berakott kettő VK -s videóban néztem, hogy ezek még rendesen megfogni sem tudják a fegyvert. A második videón (szintén a VK -son - nem a Twitteresen) ahogy a nő lóbálja a pisztolyt (ráfogva a delikvensekre) - kész életveszély.

Az illető helyében tényleg befizettem volna az asszonyt egy pár órányi lövészetre és adott esetben én is vele tartottam volna. Ez így nagyon balesetveszélyes. Amennyiben meg véletlenül lelő valakit a kamerázó tömegből, akkor mit csinált volna? Avagy, ha magát lövi lábon?


Jahh, ha már fegyverrel jön akkor tudja is használni, ne ön és közveszélyesne lóbálja. Ha tényleg használni kell az is előfordulhat, hogy nem tudja pl tűzkésszé tenni, vétlen személyt lő meg, a támadók pedig megölik, fegvyert megszerzik.
Ezért lennék én híve annak, hogy aki fegyvert tart, annak előírni a gyakorlást. Én is eljárok lőtérre gyakorolni, aki meg sír, hogy sokba kerül a lőszer az ne tartson fegyvert.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Nem tudom ezeknek a dolgoknak a kiterjedtsége területileg mekkora, de arra tippelnék, hogy az ország nagy részén szó sincs káoszról.

A nagyvárosokat érinti,de ez épp elég :( a "vidéki suttyó fegyveres redneck" eknél valhogy nincs ilyen.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 939
113
Nem tudom ezeknek a dolgoknak a kiterjedtsége területileg mekkora, de arra tippelnék, hogy az ország nagy részén szó sincs káoszról.
Végül is csak olyan nagyvárosok vannak rottyon mint New York, Seattle, Los Angeles, Detroit, Boston etc etc etc...

Megnézed hogy milyen a lakosság eloszlása a terület arányhoz képest, hamar kijön majd hogy pont ott van marha nagy probléma, ahol igen nagy a népsűrűség, és a megtermelt gazdasági teljesítmény. Na ezt verik szét éppen egy hónapja kb!