[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Jaj de sírnának ezek a koreaival. Ott aztán nem tudod, hogyan szólítsd meg a másikat. :p
Én egyszerűen megoldom: nem állok szóba koreaiakkal!! :D:p
Akit meg azért fizetünk hogy velük tárgyaljon az ne sírjon, csinálja a dolgát és gondoljon a fizetésére amit ezért az izzasztó melóért kap!! ;):)
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Szijjártó kérdései Bidenhez.
Nekem nincs több kérdésem, hogyan alakulnak az amerikai-magyar kapcsolatok, ha elnökváltás lesz. Mindkét fél világosan kifejtette a véleményét.

Angolul nagyobbat ütne, bár engem a lengyelek érdekelnének jobban, mert ugye ők az USA-nak fontosabbak, mint mondjuk mi és beléjük is nagyot rúgott Sleepy Joe.
Hülye ez a Biden, választások előtt senkibe nem szabad belerúgni, utána tűzzel-vassal bárkit lehet kergetni, de előtte... Ennyi realitásérzéke se maradt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 824
65 389
113

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Angolul nagyobbat ütne, bár engem a lengyelek érdekelnének jobban, mert ugye ők az USA-nak fontosabbak, mint mondjuk mi és beléjük is nagyot rúgott Sleepy Joe.
Hülye ez a Biden, választások előtt senkibe nem szabad belerúgni, utána tűzzel-vassal bárkit lehet kergetni, de előtte... Ennyi realitásérzéke se maradt.
Főleg, hogy van 10 millió lengyel, elég koncentráltan (3 államban 10% fölötti, 4-ben 7-10%). Nem tudom, hogy mennyire van befolyással Lengyelországot ért bírálatok az amúgy szavazatilag megosztott amerikai lengyelekre.
UARTZTKAZQ4OFGKYOYGP2BMLAE.jpg
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 992
32 310
113
Ezt el tudjatok kepzelni valamelyik korabbi kulugyminiszterunk szajabol? :)

Nem túl diplomatikus, de valószínűleg úgysem ront már a helyzeten. Biden győzelme esetén nem várható más, mint ami Obama alatt volt (amikor a demokrata külügyhöz elég közel álló Charles Gati pl. azt nyilatkozta valamelyik magyar lapban, hogy Orbánékat ha kell "nem demokratikus módon" kell megbuktatni). Remélem nem utaltuk még el a rakéták vételárát...
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 186
20 158
113
Szijjártó kérdései Bidenhez.
Nekem nincs több kérdésem, hogyan alakulnak az amerikai-magyar kapcsolatok, ha elnökváltás lesz. Mindkét fél világosan kifejtette a véleményét.
Ez nyilván Orbánnal való egyeztetés után történt.
Szerintem az egy komoly hiba. Beavatkozás a belügyekbe, a választás előtt. Nem felel meg a pragmatizmus követelményének.
Erről az alapról indul majd a kormányközi kapcsolat, ha Biden nyer.

Nyugodtan vissza lehetett volna utasítani a minősítést sok egyéb amcsi elqrásra hivatkozva is. Családi kapcsolatok és korrupció emlegetése nélkül is.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 992
32 310
113
Ez nyilván Orbánnal való egyeztetés után történt.
Szerintem az egy komoly hiba. Beavatkozás a belügyekbe, a választás előtt. Nem felel meg a pragmatizmus követelményének.
Erről az alapról indul majd a kormányközi kapcsolat, ha Biden nyer.

Igen, bár valószínű, hogy erről az alapról indult volna amúgy is. Szerintem nem érted a demokrata külügy ellenségességének mértékét a magyar kormány iránt (mondjuk az amcsi követségen ma is nagyrészt ilyenek vannak, nem cserélődtek le, ahogy a State Department állománya sem, csak csökkentették a létszámot Trumpék, ami miatt volt is nagy sírás-rívás, hogy hazaáruló, orosz báb stb., Clinton elnöksége idején vette át teljesen ez a fajta társaság a State Dept-et is, Albright, Holbrooke, később Wolfowitz és számtalan hasonló, a neokon/neolib imperializmus (a kettő ugyanaz, ahogy Victoria Nuland és férje Robert Kagan is szimbolizálják) és az amerikai közreműködéssel végrehajtott "regime change"-ek hívei)

Azokra a rakétákra szükségünk van. Vagy tudsz jobbat?

Vehettünk volna máshonan is, ez a beszerzés szerintem kifejezetten az amcsik kegyeinek megvásárlásáért lett megkötve.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Jaj de sírnának ezek a koreaival. Ott aztán nem tudod, hogyan szólítsd meg a másikat. :p

Ha valaki akarja 1 óra alatt meg tudná tanulni azt is csak meg kell keresnie, fent van a neten (nagyon maximum 10 perc megkeresni) 50 perc alatt meg aki nem SNI-s biztosan meg tudja tanulni. De 20-30 perc is elég. Nem olyan bonyolult, igaz nekünk szokatlanul sokféle különböző megszólítás van, de azért nem atomfizika.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ez nyilván Orbánnal való egyeztetés után történt.
Szerintem az egy komoly hiba. Beavatkozás a belügyekbe, a választás előtt. Nem felel meg a pragmatizmus követelményének.
Erről az alapról indul majd a kormányközi kapcsolat, ha Biden nyer.

Nyugodtan vissza lehetett volna utasítani a minősítést sok egyéb amcsi elqrásra hivatkozva is. Családi kapcsolatok és korrupció emlegetése nélkül is.

Lehet, hogy tud valamiről, amit nem tud elfogadni.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 605
14 555
113
Nem, ezt a szöveget adták a szájába a kezelői. Ha győz és ezzel visszatér a Clinton-féle State Department-vonal, akkor szívás lesz. Semmit sem zárnék ki ezekben a kaotikus időkben, még azt sem, hogy amerikai csapatokkal hajtanának végre "rezsimváltást" Budapesten és Varsóban, persze a "spontán forradalom" megsegítésének ürügyén.

Kíváncsi vagyok egy iylen helyzetben mit tenne az MH?


56 őszén és 44 őszén nem igazán erőltették meg magukat, hogy megakadályozzák a szovjet/német megszállást.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
T

Törölt tag 008

Guest
Ha valaki akarja 1 óra alatt meg tudná tanulni azt is csak meg kell keresnie, fent van a neten (nagyon maximum 10 perc megkeresni) 50 perc alatt meg aki nem SNI-s biztosan meg tudja tanulni. De 20-30 perc is elég. Nem olyan bonyolult, igaz nekünk szokatlanul sokféle különböző megszólítás van, de azért nem atomfizika.
Persze, sőt anno tancsim mondott egy tuti trükköt. Ha "jo" végződést használsz azzal biztosan nem sértesz meg senkit. Főleg külföldiként.
De akkor is elég WTF rendszerük van.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 381
113
Főleg, hogy van 10 millió lengyel, elég koncentráltan (3 államban 10% fölötti, 4-ben 7-10%). Nem tudom, hogy mennyire van befolyással Lengyelországot ért bírálatok az amúgy szavazatilag megosztott amerikai lengyelekre.
UARTZTKAZQ4OFGKYOYGP2BMLAE.jpg
Wisconsin, Michigan, Philadelphia meg pont billegő. Ügyes nyilatkozat volt. :)
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 381
113
Ez nyilván Orbánnal való egyeztetés után történt.
Szerintem az egy komoly hiba. Beavatkozás a belügyekbe, a választás előtt. Nem felel meg a pragmatizmus követelményének.
Erről az alapról indul majd a kormányközi kapcsolat, ha Biden nyer.

Nyugodtan vissza lehetett volna utasítani a minősítést sok egyéb amcsi elqrásra hivatkozva is. Családi kapcsolatok és korrupció emlegetése nélkül is.
Mivel a Demokraták legnagyobb pénzügyi támogatója évek óta Soros, így ennek a nyilatkozatnak nincs tétje külügyi szinten. Ez a nyilatkozat nekünk szólt. Ezért is van magyarul.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 381
113
Igen, bár valószínű, hogy erről az alapról indult volna amúgy is. Szerintem nem érted a demokrata külügy ellenségességének mértékét a magyar kormány iránt (mondjuk az amcsi követségen ma is nagyrészt ilyenek vannak, nem cserélődtek le, ahogy a State Department állománya sem, csak csökkentették a létszámot Trumpék, ami miatt volt is nagy sírás-rívás, hogy hazaáruló, orosz báb stb., Clinton elnöksége idején vette át teljesen ez a fajta társaság a State Dept-et is, Albright, Holbrooke, később Wolfowitz és számtalan hasonló, a neokon/neolib imperializmus (a kettő ugyanaz, ahogy Victoria Nuland és férje Robert Kagan is szimbolizálják) és az amerikai közreműködéssel végrehajtott "regime change"-ek hívei)



Vehettünk volna máshonan is, ez a beszerzés szerintem kifejezetten az amcsik kegyeinek megvásárlásáért lett megkötve.
A rakétavásárlás egyrészt kötelező védelmi pénz, másrészt a Republikánusoknak és a az amerikai politikai - hadiipari lobbistáknak szól. Ha azon keresztül megveszünk 5-10 Demokrata képviselőt is, akik a hadiipari lobbi emberei a Kongresszusban, már azért megérte.

Amúgy meg a legmodernebb rakéták, kevés jó alternatíva lett volna.