A white woman pays the price.
www.amren.com
Az ország szétesésének egyik jele, hogy a konzervatívok mintha leírták volna a nagyvárosokat. Texas kormányzója migránsokat buszoztat New Yorkba, ahol olyan sok bajt okoznak, hogy a polgármester szerint tönkretehetik a várost. San Francisco, Philadelphia és más városok a konzervatívok bohócai. Sok liberális furcsa büszkeséggel tekint a hanyatlásra, mintha ez a kulturális hitelesség jele lenne.
Az a benyomásom, hogy a konzervatívokat már nem érdekli, mi történik a városi liberálisokkal, mert ők maguk okozták a romlást. A liberálisok nem hajlandók tanulni, mert ha beismernék, hogy tévedtek, az azt jelentené, hogy nekünk van igazunk. A konzervatívoknak nem szabad abbahagyniuk a törődést, mert a liberálisok ugyanúgy áldozatok, mint elkövetők - még akkor is, ha folyamatosan ugyanazokat a hibákat követik el.
Talán a legkínosabb amerikai város Baltimore. A város, amely Edgar Allan Poe-t, H. L. Menckent és a Himnuszt adta nekünk, egy roncs. Évek óta csökken a lakossága, a drogfüggőség és a bűnözés aránya pedig az egekbe szökik. Évekkel ezelőtt A drót című tévésorozat a várost megreformálhatatlannak mutatta be - a korrupció, a bűnözés és a kábítószer gyötörte. Furcsa módon, amikor Donald Trump elnök "undorító, patkányokkal és rágcsálókkal fertőzött rendetlenségnek" nevezte, a Drót alkotója, David Simon panaszkodott:
"Ha ennek az üres öltönyös, fajgyűlölő csalónak öt percre valóban el kellene látogatnia Nyugat-Baltimore-ba, és találkoznia kellene bármelyik ott élő amerikai polgárral, összecsinálná magát" - mondta. "Ez azt jelenti, hogy az elnök, ha kiszállna a limuzinjából, és hirtelen faji kisebbségben találná magát, már csak ezen az alapon is behúgyozna"."
Simon úr mintha Trump elnök álláspontját erősítette volna.
A város most rosszabb helyzetben van, mint amikor a Drót adásba került (2002-2008). Az egyik szereplő a fejét rázva azt mondja, hogy a város "a pokolra jut", mert elérheti a 300 gyilkosság felháborító számát. Most Baltimore túllépte a 300 gyilkosságot. Tavaly novemberre meghaladta ezt a számot.
Baltimore azonban még mindig egy nagy kikötőváros, és valószínűleg mindig is az marad. Egyik legismertebb vállalkozója Pava LaPere, az EcoMap Technologies alapítója volt. Ő a Johns Hopkins Egyetemen végzett, amely egyike azon kevés produktív intézményeknek, amelyek még mindig Baltimore-ban vannak. A Forbes az idei 30 Under 30-as listáján a "társadalmi hatás" kategóriában szerepeltette.
Miss LaPere nagyon nyíltan beszélt a faji kérdésekről. Az X-fiókján, amely még mindig fenn van, gyakran panaszkodott a rasszizmusra, a "félretájékoztatásra" és az elfogultságra, például az alábbi tweetben a "rasszista AI"-re :
2019 áprilisában TED-előadást tartott a méltányosságról, azt állítva, hogy az Egyesült Államok "300 milliárd jövedelemtől és kilencmillió munkahelytől esik el az 1,1 millió munkahelyből, amely azért nem létezik, mert a vállalkozói ráta nem egyenlő a fehér és a kisebbségi lakosság között". Szerinte ez különösen nagy probléma Baltimore-ban, ahol a feketék többsége feketékből áll. Elmondta, hogy "szerencsére a vállalkozói ökoszisztémákon belül nem látunk túl sok diszparatív bánásmódot [nyílt diszkriminációt a jellemzők alapján], nincs egy tonna olyan finanszírozási program, amely azt mondja, hogy csak akkor pályázhatsz, ha alacsony a melaninszinted és magas a tesztoszteronszinted".
Vélhetően nem számítanak azok a faji kisebbségekre összpontosító programok, amelyeket a saját X feedjében népszerűsített. Azt mondta azonban, hogy vállalkozása célja az "egyenlőtlen hatás" kiküszöbölése volt, mivel a vállalkozókra vonatkozó finanszírozási normák gyakran kizárják a vállalkozást indítani kívánó, alacsony jövedelmű embereket.
Támogatta a Black Lives Mattert, "most és mindig".
Az EcoMap munkatársai 50 százalékban nők és 50 százalékban nem fehérek.
TED-előadásában Miss LaPere Baltimore-t is népszerűsítette, többek között - a sors meglehetősen szomorú tréfájaként - kigúnyolta azokat, akik szerint Baltimore-nak inkább a bűnözéssel van problémája, mint a szociális programok hiányával.
Miss LaPere már nincs közöttünk. Szeptember 22-én találták meg a holttestét a lakóháza tetején, a halál okaként "tompa tárgy okozta trauma" és fojtogatás szerepel. Jason Dean Billingsley-t, egy 32 éves fekete férfit rövid hajtóvadászat után letartóztatták. Ő a gyanúsítottja egy szeptember 19-i gyilkossági kísérletnek is, amelyben állítólag megerőszakolt és megkínzott egy nőt, miután megbilincselte a barátját.