Meg mielott beindulna a fantaziatok, ez egy demokratikus kontener, demokratikus szogesdrottal. Nem osszeteveszteni az autorativ magyarral!
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Meg mielott beindulna a fantaziatok, ez egy demokratikus kontener, demokratikus szogesdrottal. Nem osszeteveszteni az autorativ magyarral!
Látom rajta a demokratikus írásjeleket.
Meg mielott beindulna a fantaziatok, ez egy demokratikus kontener, demokratikus szogesdrottal. Nem osszeteveszteni az autorativ magyarral!
Mi baj lehet ott még, hogy a kiképző őrmester is már csak röhög a végén?
Egyébként ez egy elég régi videó
FORRÁS?HÍRSZERZÉSI VÁLOGATÁS:
Oroszország, Irán és a Hamász is felrobbantotta az amerikai hírszerzést
Hogyan használták ki a nyílt adatokat vagy az OSINT-t
Annyi adat van, hogy még a nemzetbiztonsági ügynökök (kémek) sem tudják kezelni.
A Facebook-bejegyzésektől a YouTube-on át a mobiltelefon- és autóalkalmazásokig elképesztő mennyiségű adat van kint az interneten, és bárki számára elérhető, aki tudja, hogyan kell keresni.
A Bloomberg szerint azonban az amerikai hírszerző ügynökségek évek óta küzdenek az ilyen adatok felhasználásával, amelyeket nyílt forráskódú hírszerzésnek vagy OSINT-nek neveznek.
Forrásai szerint a kémkedés titkokról szólt. Egyre inkább arról van szó, hogy mi rejtőzik a szemünk előtt. Így minden megváltozik.
Októberben az Egyesült Államok Nemzeti Hírszerzési Igazgatójának Hivatala, amely az ország összes hírszerző ügynökségét felügyeli, Jason Barrett hosszú távú kiberelemzőt és szakértőt bevonta, hogy az amerikai hírszerző közösséget közelebb hozza az OSINT-hez.
Közvetlen feladata lesz a nemzeti OSINT stratégia kidolgozásának segítése, amely a koordinációra, az adatgyűjtésre és az eszközfejlesztésre összpontosít, hogy javítsa az ilyen típusú intelligencia megközelítését.
Kihívások
Barrett kinevezése, amelyet korábban nem hoztak nyilvánosságra, több mint egy évnyi munka után jött létre a Központi Hírszerző Ügynökségnél, amely éveken át vezette a kormány OSINT erőfeszítéseit.
A hírszerzés más formáival, például az elektronikus megfigyeléssel vagy az emberi hírszerzéssel kapcsolatos kihívást az jelentheti, hogy titokban kellő mennyiségű információt gyűjtsünk.
Az OSINT-nél az a probléma, hogy hasznos információkat találjunk a digitálisan elérhető elképzelhetetlen mennyiségű információból.
"A legnagyobb gyengeségünk az OSINT-ben az volt, hogy mennyit gyűjtünk" - mondja Randy Nixon, a CIA nyílt forráskódú vállalati részlegének igazgatója.
Nixon irodája a ChatGPT-hez hasonló eszközt fejlesztett ki, amely mesterséges intelligencia segítségével szitálja át az egyre növekvő adatáradat.
Az immár több ezer felhasználó számára a szövetségi kormányban elérhető eszköz elvezeti az elemzőket a legfontosabb információkhoz, és automatikusan összefoglalja a tartalmat.
Egyesült Államok lemaradva
A kormány munkacsoportjai az 1990-es évek óta arra figyelmeztetnek, hogy az Egyesült Államokat az OSINT lemaradása fenyegeti.
De a szövetségi hírszerző közösség általában előnyben részesítette a saját maga által összegyűjtött információkat, akadályozva a fejlődést.
"A karrierjét arra az ötletre építi, hogy titokban kell információkat szereznie" - mondja Mark Warner szenátor, a virginiai demokrata párt, a hírszerzési bizottság elnöke.
Az amerikai döntéshozók és hírszerzési szakértők szerint a nyílt adatok használatához szükséges új képességek fejlesztésének elmulasztása költséges, sőt veszélyes is lehet.
Az OSINT különösen fontos a kínai kormányról való információgyűjtés során, amelynek politikai rendszere rendkívül széttagolt és nehezen áthatolható emberi tényezőkön.
Michael Morell, aki két cikluson keresztül a CIA igazgatóhelyettese volt az Obama-kormány idején, azt mondja, hogy több nyílt forráskódú információ azonosítása és az elemzők számára elérhetővé tétele nagyban javítaná az amerikai hírszerző közösség teljesítményét.
A kormány már feldolgozza az OSINT-t.
Nyilvánosan elérhető cégnyilvántartásokat, közbeszerzési dokumentumokat és műholdképeket használt fel a szankciók célpontjainak azonosítására az állítólagos emberi jogi visszaélések miatt Hszincsiangban, egy északnyugat-kínai régióban – állítja egy, az ügyben jártas személy, aki kényes ügyek megvitatása során kérte, hogy ne azonosítsák.
A Bloomberg szerint a Külügyminisztérium Hírszerzési és Kutatási Hivatala nyílt forráskódú módszereket is alkalmazott annak a kínai kémballonnak a készítőinek azonosítására, amely 2023 elején átszelte az Egyesült Államok kontinentális részét.
Az OSINT természeténél fogva a hagyományos hírszerző ügynökségeken túli csoportok számára is hasznos.
Az ukrajnai orosz inváziót megelőző hónapokban újságírók és agytrösztök kereskedelmi műholdképek segítségével ellenőrizni tudták az orosz csapatok felszaporodására vonatkozó állításokat, ami segített a Biden-adminisztrációnak meggyőzni az amerikai közvéleményt arról, hogy figyelmeztették Oroszország ukrajnai megszállási terveit. megbízhatóak voltak.
Az Intelligence and National Security című folyóirat 2023 májusában megjelent tanulmánya szerint a Hamász televíziós felvételekre és közösségi média bejegyzésekre támaszkodott, hogy információkat gyűjtsön az izraeli védelmi erők fegyverkezéséről, gyakorlatairól és kiképzéséről.
A helyzetet ismerő személy szerint a huthik a Google keresés és a kereskedelmi szállítási adatok segítségével találták meg a támadandó hajókat.
Egy másik személy szerint az amerikai tisztviselők azt mondják, hogy úgy vélik, hogy Kína kiegészíti az amerikai haditengerészeti műveletek megfigyelésére vonatkozó képességét azáltal, hogy több ezer tengerész közösségi oldalát figyeli.
Egyesült Államok hiányosságai
Bármilyen előrelépés ellenére, sok magas rangú amerikai politikai döntéshozó hiányosnak minősíti a közösség nyílt forráskódú erőfeszítéseit.
"A titkosszolgálati közösséget "D"-vel adnám, ha a nyílt forráskódú teljesítményéről van szó" - mondja Ellen McCarthy, aki 2019 és 2021 között a Külügyminisztérium Hírszerzési és Kutatási Hivatalát vezette.
"A külügyminisztériumban politikai döntéshozókat láttam egyre gyakrabban fordulnak a magánszektorhoz, hogy megszerezzék, amire szükségük van."
Az effajta hírszerzési tevékenység része az, hogy a megfigyelés célpontjai nem veszik észre, mi történik.
Ha egy másik kormány vagy ügynökség rájön, hogy az általa kiadott információk hogyan járulnak hozzá az Egyesült Államok hírszerzéséhez, módot találhatnak a túlzott megosztás megállítására.
A projekt potenciálisan invazív jellege felzaklatja a polgári szabadságjogok szószólóit.
A kormány maga is óvatos lehet az OSINT gyűjtéséhez használt egyes eszközöktől.
A CIA-nál például az orosz elemzők nem használhatják asztali számítógépeiket az orosz katonai bloggerek körében népszerű Telegram közösségimédia-alkalmazáshoz.
Az elemzőknek megtiltják, hogy személyes eszközöket vigyenek be a munkahelyükre, és arra kényszerítik őket, hogy a CIA létesítményeit elhagyják, amikor hozzá akarnak férni az alkalmazáshoz – állítják a helyzetet ismerő emberek, akik névtelenül beszéltek a CIA műveleteiről.
A koordináció is kihívást jelentett.
A különböző ügynökségek önállóan gyűjtik az adatokat, anélkül, hogy szükségszerűen megosztanák egymással, hogy ki mit gyűjt, vagy olyan módon címkéznék fel az adatokat, amely lehetővé teszi számukra, hogy összekapcsolják munkájukat, és különböző szintű biztonsági tanúsítvánnyal rendelkező személyek hozzáférhessenek.
Kommentekben írják, hogy egy szó nem igaz a posztból...
Az ilyen erőszak pedig mélyreható következményekkel jár az Egyesült Államoknak a világban elfoglalt helyére nézve: hozzájárul ahhoz, hogy az Egyesült Államokat gyengének, megosztottnak és sebezhetőnek tekintsék. Emellett az amerikai erőforrásokat és energiát inkább az otthoni megosztottság kezelésére fordítja, mintsem arra, hogy magabiztosan lépjen fel a világgal szemben olyan kulcsfontosságú kérdésekben, mint az éghajlatváltozás, a világjárványok megelőzése és a nemzetközi rend védelme..."a jobboldali szélsőségesség exportőreivé váltunk, ezzel tönkretettük az egyik legfontosabb fegyverünket nemzetközi helyzetünk biztosításában – azt, hogy mi vagyunk a követendő példa