[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 552
4 345
113
Nem én voltam.
Személy szerint úgy gondolom, nincs jogunk ilyesmihez. Vagyis jogot azt lehet fabrikálni, de én nem pártolom.
A jelen szituról pedig még annyit, gondolom nem egy hobbikertész volt befosva a barikád ama oldalán, szóval ha már ez az élete és foglalkozása és elég precíz a pasi simán lőhette volna lábon vagy karon is.
Én úgy gondolom, hogy példát akart statuálni, így azt tette amit tett. Kivégezte.
De a téma részemről lezárva.
Lábon vagy karon, mi? Ott véletlenül sincs artéria vagy véna...
Ha valakire lőnek, akkor azt nem viccből teszik. Ha többszörös felszólításra nem hagyja abba amit csinál, akkor ez van. Érdekes módon mikor a niggákat a gettóban lelövik a zsaruk 50 felszólítás után, az nem baj - itt meg mikor már a tömeg nyilvánvalóan túl messzire ment, ő pedig még tovább akarja feszíteni a húrt és kap egy golyót, az már átüti az ingerküszöböt. Na ugyan miért?

Annyi az ellentétes infó erről a paliról, hogy hihetetlen (vagy annyira síkhülye szegény, hogy minden igaz róla :)).
Nincs ellentétes infó róla. Sima Qanonos trumpista konteó hívő félőrült, és most a trumpisták próbálnak tőle elhatárolódni mert vállalhatatlan dologban vett részt. Természetesen jó konteósok módjára beépített embernek titulálják. Érdekes, eddig nem volt az, csak most.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 796
113
Lábon vagy karon, mi? Ott véletlenül sincs artéria vagy véna...
Ha valakire lőnek, akkor azt nem viccből teszik. Ha többszörös felszólításra nem hagyja abba amit csinál, akkor ez van. Érdekes módon mikor a niggákat a gettóban lelövik a zsaruk 50 felszólítás után, az nem baj - itt meg mikor már a tömeg nyilvánvalóan túl messzire ment, ő pedig még tovább akarja feszíteni a húrt és kap egy golyót, az már átüti az ingerküszöböt. Na ugyan miért?


Nincs ellentétes infó róla. Sima Qanonos trumpista konteó hívő félőrült, és most a trumpisták próbálnak tőle elhatárolódni mert vállalhatatlan dologban vett részt. Természetesen jó konteósok módjára beépített embernek titulálják. Érdekes, eddig nem volt az, csak most.
Te most tényleg bevédesz egy védhetetlen szituációt?
Egy olyat amikor egy barikád mögött lévő erre kiképzett szakember elveszi valaki életét, egy olyanét aki rá életveszélyt nem jelent?

Hogy a lehet ezt az álláspontot, ezt a szituációt bevédeni?
Ha teljes erőből állon bassza, de úgy hogy szilánkosra törik a csajos álla azt még meg is értem.
Vagy csak ahhoz kell éles szem, hogy lássa hova kell lőni? Ahhoz nem hogy azt is lássa igazság szerint NEM VESZÉLYES!

De kinyírni egy 50-60 kilós csajszit?
Mire fel? Csak mert megtehetem? Mert mondtam neki, hogy MEG FOG HALNI HA FELMÁSZIK?
Egyszemélyes rögtönítélő bíróság?

Te meg ragozod, hogy igaza volt??!!
Aztebetyármindenit!
Szép egy alak vagy aranyapa.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 345
2 349
113
Ahhoz képest, hogy ha nagyon akarja ott a büdös nagy barikád mögül egy partvissal is visszalöki a csajost, ahhoz képest tényleg nem.
Ezek rendőrök, nem takarító brigád. Rohangáljon partfisért? Nyilván figyelmeztették előtte, hogy ne próbálja meg betörni. Ezek a rendőrök a képviselőket és szenátorokat védik. Egyébként nem tudom mit gondolt a nő, mögötte már pár méterrel ott voltak a SWAT-osok.
De nem ragozom, akinek van szeme meg egy kis lelkiismerete az belátja, hogy ez nem volt más mint egy gyilkosság.
Nem, ez egy végzetes rendőri fellépés volt. Vannak szabályok amiket be kell tartani, ha nem, akkor az anarchia. Konkrétan ez az esemény egy puccskísérlet volt, elég balf@szul előadva.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 552
4 345
113
Te most tényleg bevédesz egy védhetetlen szituációt?
Egy olyat amikor egy barikád mögött lévő erre kiképzett szakember elveszi valaki életét, egy olyanét aki rá életveszélyt nem jelent?

Hogy a lehet ezt az álláspontot, ezt a szituációt bevédeni?
Ha teljes erőből állon bassza, de úgy hogy szilánkosra törik a csajos álla azt még meg is értem.
Vagy csak ahhoz kell éles szem, hogy lássa hova kell lőni? Ahhoz nem hogy azt is lássa igazság szerint NEM VESZÉLYES!

De kinyírni egy 50-60 kilós csajszit?
Mire fel? Csak mert megtehetem? Mert mondtam neki, hogy MEG FOG HALNI HA FELMÁSZIK?
Egyszemélyes rögtönítélő bíróság?

Te meg ragozod, hogy igaza volt??!!
Aztebetyármindenit!
Szép egy alak vagy aranyapa.
Megint személyeskedsz, "aranypapa" de ez szokásod.
Na nézzük - mi van akkor ha ő átmegy? Meglátja a tömeg maradéka hogy szabad az út - megy az is, és elesik az épület többi része is (vagy a titkosszolgálat nem egy embert lő le, hanem vagy 30-at miután áttörik az ajtót. Mennyivel jobb szitu lett volna!

Komolyan, úgy állítod be mintha ez ugyanaz a helyzet lett volna mint a nyár végén Minszkben, ahol egy magányos utca közepén álló embert lőtt szíven a KGB kommandós csoportja.
 
  • Tetszik
Reactions: Lord Gazember

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
fszom, kit érdekel ez most?! Vannak gender wc-k, vagy nincsenek a Capitoliumban?
Az amcsi polgárháború úgy tört ki,hogy a déliek nem fogadták el Lincoln győzelmét a vállasztáson,majd egy harcias csoport megostromolta a Fort Summert-amiben különben alig voltak katonák.
Szóval volt ennél sokkal komolyabb is.
Ez inkább trampli idiótaságának eredménye.Amerikai mércével ez a tömeg nem volt nagy,és igazán agressziv se.Egy részük meg olyan idióta volt,akiknek tökmindegy,hogy miért megy a tüntetés,csak a balhét keresték.A valóban politikailag elkötelezett tüntetők nem voltak agresszivak,inkább frusztráltak.Szélsőségesek,balhékereső "B közép" jellegű figurák meg mindenhol vannak.
Nyilvánvaló,hogy a 200+ éves elnökvállasztási rendszerük egy elavult szisztéma.(figyelem,nem az államszervezeti rendszerük,csak az elnökvállasztási).Volt már belőle régebben is gond,pl ifjabb Bush idelyén is.Tudják maguk is,De....De náluk az alkotmány tényleg köbe van vésve,mint a Tizparancsolat.Nem lehet az éppen aktuális "föni"-nek kénye-kedve szerint változtatnia.
Ráadásul az USA egy szövetségi rendszerű ország,nem egy monolit túlközpontositott bolsevik diktatúraállam.Valójában egész jol működik többnyire.Tegnap sem volt országos szintű zavar,és a BLM gettócsürhe is igazábol csak pár városban randalirozott,az ország 99%-kában inkább csak megütközve nézte akkor is a dolgot-és le is csengett az egész különösebb hatás nélkül.
Trump különben ha nem olyan nagy marha,simán a maga javára fordithatta volna a gettócsürhe randalirozását,de egyszerűen túl nagy marha volt hozzá.(ahoz képest különben szerintem meglepően jó elnök volt,hogy mekkora marha)
Igen, csak az amcsi polgárháborúban teljesen elkülönült területeken, másképpen gondolkozó emberekről volt szó.
Ez inkább olyan mint a Detroitot szétverő helyzet, sőt lepkefing ahhoz képest. Túl van ez lihegve.
Persze ha a halottak gendersemleges négereknek vallották magukat, akkor indul a buli. Sőt akkor a sajtó hirtelen megtalálja a hősöket is. De ez csak egy Trumpot lejárató őrjöngés volt, pár provokátor és a tömeg megy utána, másnap mindenki hazamegy. Utána lehet hónapokig rombolni a népszerűségét.
Trump olcsón megúszta még le se lőtték, mint azokat akik nem álltak be a sorba, csak politikailag kinyírták.
 
W

Wilson

Guest
Te most tényleg bevédesz egy védhetetlen szituációt?
Egy olyat amikor egy barikád mögött lévő erre kiképzett szakember elveszi valaki életét, egy olyanét aki rá életveszélyt nem jelent?

Hogy a lehet ezt az álláspontot, ezt a szituációt bevédeni?
Ha teljes erőből állon bassza, de úgy hogy szilánkosra törik a csajos álla azt még meg is értem.
Vagy csak ahhoz kell éles szem, hogy lássa hova kell lőni? Ahhoz nem hogy azt is lássa igazság szerint NEM VESZÉLYES!

De kinyírni egy 50-60 kilós csajszit?
Mire fel? Csak mert megtehetem? Mert mondtam neki, hogy MEG FOG HALNI HA FELMÁSZIK?
Egyszemélyes rögtönítélő bíróság?

Te meg ragozod, hogy igaza volt??!!
Aztebetyármindenit!
Szép egy alak vagy aranyapa.

Ez miért lenne védhetetlen szituáció?
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 796
113
Ezek rendőrök, nem takarító brigád. Rohangáljon partfisért? Nyilván figyelmeztették előtte, hogy ne próbálja meg betörni. Ezek a rendőrök a képviselőket és szenátorokat védik. Egyébként nem tudom mit gondolt a nő, mögötte már pár méterrel ott voltak a SWAT-osok.

Nem, ez egy végzetes rendőri fellépés volt. Vannak szabályok amiket be kell tartani, ha nem, akkor az anarchia. Konkrétan ez az esemény egy puccskísérlet volt, elég balf@szul előadva.

Mi az ami felhatalmaz arra, hogy egy rám igazság szerint veszélyt nem jelentő személyt lelőjek?
Ugye nem azt akarod mondani, hogy védeni csak úgy lehet ha boldog boldogtalant lepuffogtatunk?
Mert én tudom, hogy NEM csak úgy lehet.
Puccs kísérlet?
Honnan lehet azt tudni?

Ha valaki nem tud higgadt maradni egy ilyen szituban, milyen lesz ha hozzá hasonló kaliberű, kvalitású ellenféllel kerül szembe?

Megint személyeskedsz, "aranypapa" de ez szokásod.
Na nézzük - mi van akkor ha ő átmegy? Meglátja a tömeg maradéka hogy szabad az út - megy az is, és elesik az épület többi része is (vagy a titkosszolgálat nem egy embert lő le, hanem vagy 30-at miután áttörik az ajtót. Mennyivel jobb szitu lett volna!

Komolyan, úgy állítod be mintha ez ugyanaz a helyzet lett volna mint a nyár végén Minszkben, ahol egy magányos utca közepén álló embert lőtt szíven a KGB kommandós csoportja.
Személyeskednék?
Talán. De magadra vess mert elég szélsőségesen állsz a dolgokhoz nekem pedig erről véleményem van.
A illendő viselkedés nem csak azt jelenti, hogy provokátort nem lehet annak nevezni ami, hanem az is, hogy nem provokálunk.
Minszk? Orosz kommandós?
Hogy jön ide?
Almát a körtével?
De ha már kérdezed, azt sem tartom helyesnek.
Akit ott lelőttek annak is volt anyukája, jele az oviban, gyerek kora, barátai, szerelme.
Nincs jogunk rögtönítélősdit játszani!

Van egy halom más eszköz a megoldásra.

Aztán hogy mi lett volna ha bemászik... ne hagyja hogy bemásszon. De ez nem egyenlő azzal, hogy megöli. Még ha egy 120 kg kopasz mászott volna befelé.. akkor se.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 345
2 349
113
Na a másik okos.
Valakinek kell lennie, elvégre rád nem számíthatunk.
Mi az ami felhatalmaz arra, hogy egy rám igazság szerint veszélyt nem jelentő személyt lelőjek?
Nem tudhatja mi jelent veszélyt. Simán lehet, hogy a folyosón a szobákban a kapitóliumi dolgozók barikádozták el magukat. Ha ez a csürhe beszabadul oda vajon mi lett volna? Én sem vártam volna meg. Mi hatalmaz fel? A szolgálati szabályzat.
Ugye nem azt akarod mondani, hogy védeni csak úgy lehet ha boldog boldogtalant lepuffogtatunk?
Mert én tudom, hogy NEM csak úgy lehet.
Nem csak úgy lehet, de úgy IS lehet. Ez egy ilyen eset volt.
Puccs kísérlet?
Honnan lehet azt tudni?
Meg akarták akadályozni a megválasztott elnök hitelesítését. Ahogy írtam balf@sz puccskísérlet.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 333
113
...állítólag volt az a Gautama Sziddhártha nevű csávó úgy 2500 évvel.
Se internet, se balliberálisok, se ultrakonzervatívok, oszt' mégis rájött, hogy legjobb a középút.

Az elmúlt órák eseményei is csak megerősítették a prekoncepciómat, hogy azokat, akik bármilyen politikai, hatalmi tömörülést védenek, mellette következetesen és folytatólagosan kiállnak - anyagi haszon nélkül ugye, mert ha van haszna, akkor legalább haszonleső - "egyszerű emberként", azt csak szánni lehet, mint ostoba hasznos hülyét.

A lelőtt hölgy esete: Tragikus.
Többszörösen. Gyakorlott fegyverforgatóként neki különösen lennie kellett fogalmának arról, hogy olyan - köztudottan fegyverrel védett - helyre nem mászkálunk be hívatlanul, ahova látogatói belépő nélkül nem léphetünk be.
A mai átlagember - aki már sorkatona sem volt - csak videójátékokból, bűnügyi tudósításokból, meg akciófilmekből tudja, hogy a lőfegyver nem játék. Az meg nem ugyanaz, mint amikor hatásbemutató lövészet után szembesültünk azzal, hogy mit okoz egy lövedék egy célként fellógatott marhacombon. Neki pedig ez utóbbit tudnia kellett.
De ha el is felejtette; hova lett a józan életösztöne?
Együttérzek a szeretteivel.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 060
1 640
113
Mi az ami felhatalmaz arra, hogy egy rám igazság szerint veszélyt nem jelentő személyt lelőjek?
Ugye nem azt akarod mondani, hogy védeni csak úgy lehet ha boldog boldogtalant lepuffogtatunk?
Mert én tudom, hogy NEM csak úgy lehet.
Puccs kísérlet?
Honnan lehet azt tudni?

Ha valaki nem tud higgadt maradni egy ilyen szituban, milyen lesz ha hozzá hasonló kaliberű, kvalitású ellenféllel kerül szembe?


Személyeskednék?
Talán. De magadra vess mert elég szélsőségesen állsz a dolgokhoz nekem pedig erről véleményem van.
A illendő viselkedés nem csak azt jelenti, hogy provokátort nem lehet annak nevezni ami, hanem az is, hogy nem provokálunk.
Minszk? Orosz kommandós?
Hogy jön ide?
Almát a körtével?
De ha már kérdezed, azt sem tartom helyesnek.
Akit ott lelőttek annak is volt anyukája, jele az oviban, gyerek kora, barátai, szerelme.
Nincs jogunk rögtönítélősdit játszani!

Van egy halom más eszköz a megoldásra.

Aztán hogy mi lett volna ha bemászik... ne hagyja hogy bemásszon. De ez nem egyenlő azzal, hogy megöli. Még ha egy 120 kg kopasz mászott volna befelé.. akkor se.
Attól, hogy nő mászott épp befelé, szerintem ugyanolyan végzetes lehet az ott álló férfira mint egy kigyúrt kopasz. Ölni nem csak az izmos férfiak tudnak, pláne nem ott, ahol igazából bárkinél lehet fegyver. A lövés rossz helyen találta el, de az az ember azért volt ott, hogy védje az épületet vagy a benne található, nemzetbiztonsági szempontból fontos dolgokat, embereket. Más kultúra, de őszintén nem értem, a nő igazából mire számított, ha sikerül bejutnia. Ha én állok ott, én is lövök és bízom benne, hogy nem hal bele de nem állok le dulakodni mikor helyzeti előnyben vagyok és nem is az a dolgom.
Másrészről meg nem tudom kiknek kellettek a winchesterek a gépekből, bár lehet urban legend lesz csak ez is, mindenesetre jól mutatja, hogy érzékeny információt tároló helyeken lehet számítani fellépésre.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 821
31 821
113
Még az a szerencse, hogy tegnap nem szélsőjobboldali Trump támogatók hanem igazi grál lovagok támadták meg az amerikai törvényhozást (gyönyörűek ezek az agyhalott Trump szavazók a képeken, kedvencem a kőkorszaki idióta), de az tényleg mindennek a teteje, hogy szerinted ezért azok a felelősek akik hisznek még a jogállamban és a demokráciában és nem lehet egybites összesküvés-elméletekkel etetni mint pl. a fidesz szavazókat. Hogy ki szokott a Nagy Vezetőnek ütemesen tapsolni azt inkább hagyjuk. A Nagy Vezetőnek aki minden kérdésre tudja a választ, soha nem hazudik és főleg nem korrupt. Nyilván az is véletlen, hogy mindig a szélsőjobbosok nem tudják elfogadni a számukra rossz eredményt. Ha nyer Trump az szabályos, de ha veszít az csak csalás lehet. Nagyjából ez várható nálunk is "a haza nem lehet ellenzékben" felkiáltással. Pedig nem a haza lesz ellenzékben, hanem csak a Nagy Vezetőtök, aki leépítette a jogállamot és ezt a kleptokráciát kiépítette. De amint megy Mészáros, Garancsi, Szíj a börtönbe rövidesen a Kedves Vezető is hozhatja a fogkeféjét. Ugyanaz az ügyészség amely most láthatóan nagyon passzív, ugyanez fog a lábukra lépni. A folyamat már megkezdődött: Polt már nem tudja kontrollálni az ügyészséget, úgy mint korábban. A borsodi Voldemort (Mengyi Roland) már a kecskeméti BV VIP részlegében, Boldog és Simonka már a bíróság előtt, a többi fideszes tolvaj pedig felkészül. A kecskeméti BV VIP részlegét alighanem bővíteni kell.

Az egyeseknek nem tetsző választási eredmény után mintha lett volna tüntike 2016-ban, puncisapkások és hasonlók... Nálunk meg 2018-ban. Nem mondanám, hogy ez kizárólag jobboldali jelenség. Trumpot az amerikai "balliberális" oldal sosem tekintette legitimnek, megpróbálta kamu indokkal eltávolítani a hivatalából, nyomoztak 3 évig utána, hogy összejátszott-e a ruszkikkal stb. szóval alakítottak rendesen. Kár úgy tenni, mintha itt a másik oldal tök ártatlan lenne abban, hogy idáig jutottak a dolgok. A 2016-os választás eredményét nem fogadták el legitimnek gyakorlatilag, "ellenállásnak" nevezték magukat, erőszakos zavargásokat bátorítottak és szélsőbalos utcai harcosokat istenítettek hősökként stb.
BTW Mengyiéket szerintem odadobták, mint kis halakat, netán saját szakállukra tolvajkodtak, nem hiszem, hogy "elszabadult" volna az ügyészség.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 536
113
4 halott,Trump megszégyenülése és a fél világ felháborodása lett az eredménye a Capitolium bevételének, de végül Bidenlett az elnök, Milyen kár, pedig elnéztem volna egy jó kis polgárháborút... :)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Azért kíváncsi lennék, mi volt azon a folyosón. Nagyon fess egyenöltönyös urak voltak ott, aki lőtt ő is öltönyös, nem tűnik rendőrnek.
Én nem vagyok fegyveres alakulat tagja, de úgy tudom, hogy figyelmeztetni kell, aztán felszólítani, majd figyelmeztetőlövés, utána célzott a végtagokra.

Jól tudom ez az objektum védelem előírása egy fejlett demokráciában, meg máshol is?

más...

Észrevette már valaki, hogy miközben tömegek ölnék meg egymást, embereket lincselnek az utcán, a közben van egy kimondatlan gentleman agreement minden vezető politikus között?
Ez összeköti Kim Jong Unt, Bident, Merkelt, Orbánt, Gyurcsányit és minden vezető politikust.
Ha egyszerű polgár szenvedi el a sérelmet az értelmezni kell, okokat feltárni és megbeszélni, ha viszont csak a valószínűsége fenn áll, hogy egy politikust a saját játszóterén felpofozzák, az bizony terrorizmus és a demokrácia elleni támadás, szó sincs róla, hogy fel kéne tárni az okokat, vagy értelmezni kell az eseményeket.

Évek óta egyre durvábban megy a gyűlöletkeltés a világban, ennek végrehajtói az újságírónak csúfolt firkászok és riporterek, katalizátorai pedig maguk a politikusok.
Már nem politikát csinálnak és nem újságot írnak, sokkal nagyobb a felelősségük, mint azt napjainkban bárki is érezné.
Nem véletlenül vannak tele az emberek egymás iránti gyűlölettel és megvetéssel.
Öszintén szólva szükség lenne egy teljes megújulásra a világnak mielőtt a rengeteg agresszió egy új háborúban kulminálna.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
fszom, kit érdekel ez most?! Vannak gender wc-k, vagy nincsenek a Capitoliumban?

Igen, csak az amcsi polgárháborúban teljesen elkülönült területeken, másképpen gondolkozó emberekről volt szó.
Ez inkább olyan mint a Detroitot szétverő helyzet, sőt lepkefing ahhoz képest. Túl van ez lihegve.
Persze ha a halottak gendersemleges négereknek vallották magukat, akkor indul a buli. Sőt akkor a sajtó hirtelen megtalálja a hősöket is. De ez csak egy Trumpot lejárató őrjöngés volt, pár provokátor és a tömeg megy utána, másnap mindenki hazamegy. Utána lehet hónapokig rombolni a népszerűségét.
Trump olcsón megúszta még le se lőtték, mint azokat akik nem álltak be a sorba, csak politikailag kinyírták.
Szerintem baromira túllihegitek ezt a gender dolgot.Közel sincs akkora jelentősége,mint amekkorát ti,nameg a média csinált belőle.Homokosok mindig is voltak,és lesznek.A spártai 300ak pl 150fiupár volt,Nagy Sándornak volt fiuszeretője,a francia Bourbon ház meg úgy került a trónre,hogy az utolsó Capet olyan buzi volt,hogy nem tudott gyereket csinálni.Genetikai hiba,ami létezik,de nem kell ekkora feneket csinálni neki.Akiben nincs meg a hajlandóság,a génhiba,azt nem lehet buzinak nevelni-egyszerűen a normális vonzódása lesz,mert jók a génjei.
Trump saját magának baxta el a dolgokat.Simán nyerhetett volna,ha nem akkora marha.
 
T

Törölt tag 008

Guest
... Milyen kár, pedig elnéztem volna egy jó kis polgárháborút... :)
Trumpot katonai gép vitte este Texasba. Még jöhet egy menet :)
Észrevette már valaki, hogy miközben tömegek ölnék meg egymást, embereket lincselnek az utcán, a közben van egy kimondatlan gentleman agreement minden vezető politikus között?
A Mennyei királyság c. filmben volt egy jelentet, amikor a keresztes király nem merte elfogadni az arab királyól az italt (ha jól emlékszem). Ott hangzott el: A királyok nem bántják egymást!
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Szerintem baromira túllihegitek ezt a gender dolgot.Közel sincs akkora jelentősége,mint amekkorát ti,nameg a média csinált belőle.Homokosok mindig is voltak,és lesznek.A spártai 300ak pl 150fiupár volt,Nagy Sándornak volt fiuszeretője,a francia Bourbon ház meg úgy került a trónre,hogy az utolsó Capet olyan buzi volt,hogy nem tudott gyereket csinálni.Genetikai hiba,ami létezik,de nem kell ekkora feneket csinálni neki.Akiben nincs meg a hajlandóság,a génhiba,azt nem lehet buzinak nevelni-egyszerűen a normális vonzódása lesz,mert jók a génjei.
Trump saját magának baxta el a dolgokat.Simán nyerhetett volna,ha nem akkora marha.
Áwoman testvérem...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 821
31 821
113
Szerintem baromira túllihegitek ezt a gender dolgot.Közel sincs akkora jelentősége,mint amekkorát ti,nameg a média csinált belőle.Homokosok mindig is voltak,és lesznek.A spártai 300ak pl 150fiupár volt,Nagy Sándornak volt fiuszeretője,a francia Bourbon ház meg úgy került a trónre,hogy az utolsó Capet olyan buzi volt,hogy nem tudott gyereket csinálni.Genetikai hiba,ami létezik,de nem kell ekkora feneket csinálni neki.Akiben nincs meg a hajlandóság,a génhiba,azt nem lehet buzinak nevelni-egyszerűen a normális vonzódása lesz,mert jók a génjei.
Trump saját magának baxta el a dolgokat.Simán nyerhetett volna,ha nem akkora marha.

Nem nyerhetett, hiába kapott második legtöbb szavazatot a történelemben, az első Biden lett. A demokraták felismerték a helyzetet a levélszavazásban, Trump mondogatta is, hogy "csalni fognak a levélszavazatokkal", de hiába, nem tehetett semmit ellene. Technikailag legális volt a dolog, legalábbis a bíróságok nem találtak meggyőzőnek semmi kifogást.

Persze ha nincs a SARS-CoV és a BLM-Antifa zavargássorozat, akkor valószínű, hogy győzött volna, hiába nevezte ki a komplett mainstream média (mínusz Fox News) és a celebvilág Hitler második eljövetelének. Így meg a demokraták a billegő államokban megszervezték a "szavazólap-aratást" hála a levélszavazás tömegessé válásának.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 796
113
Na akkor a kényes szitukról pár szóban
Védesz valakit vagy valamit.
Közelít hozzád egy nem ismert személy.
Amit pár pillanat alatt felmérsz azok a következőek.
Milyen a mozgása. Milyen a ruházata. (Pl bakancs van e rajta vagy félcipő, edzőcipő. Zsebes nadrág, vászon nadrág, milyen dzseki, ing vagy kabát, esetleg sapka) Milyen a keze. Meg vannak e vastagodva a bütykei. El van e ütve az orra. Látszik e az arcán seb. Milyen a haja, milyenre van nyírva. Ha megszólal milyen a hangja. A hangjából leszűrve milyen a kedve, lelki állapota.
Persze ritkán van mindegyiknek a megfigyelésére egyszerre lehetőség, de attól még ezeket mind, mint ahogy írtam, pár pillanat alatt meg lehet állapítani.
És ezeknek a tudatában az ember a tapasztalata alapján hoz egy ítéletet a veszélyességet illetően.
Na most ha ez az hölgyemény nem tartozott az UFC élmezőnyéhez, és nem egy ismert kommandós kiképző tiszt, akkor miért is kellet lelőni?
És személy szerint berántottam volna, egy szempillantás alatt szépen alvóba teszem (nem hiszik el pedig igaz) aztán továbbra is állom a sarat.
És senki nem hal meg.
Persze lehet feltételezni a legrosszabbat, sőt rohadtul feszesen képben kell lenni, de a túlreagálás további problémákat szülhet.
Jelen esetben a faszi azért úszta meg a lincselést, mert egy jól védett helyen dekkolt.
Épp ezért nem kellett volna lelőnie csóri nőcit.
Mert semmi nem INDOKOLTA még ha a joga meg is volt hozzá.

De az ott Amerika. Ott másképp állnak az emberek az ilyesmihez.
Lelke rajta.