[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 576
14 485
113

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
242
1 255
93
Lattom, hozzod a szokasos szintedet (hulyesegeket irsz).

Nem mondta senki hogy a niggerek miatt lett a apollo program (meg stb) sikeres, hanem en arra reagaltam hogy valaki kerdezte hogy hol voltak a nigger tudosok.

hat volt azokbol is...
A "Számolás Joga" enyhén szólva propaganda. Átlag nézőnek az jön le belőle, hogy a néger csaj (Katherine Johnson) számolt ki mindent, a fehérek meg egyszerűen Lajka kutyaként ültek a kabinban. Nem vitatom Katherine Johnson intelligenciáját, de Dr. James D. Watson (DNA Nobel-díj) és Dr. Charles Murray (The Bell Curve) világosan kimondja, hogy az egyes csoportokon belüli különbség nagyobb, mint a csoportok átlaga közötti különbség. Vagyis hiába van Katherine Johnson-nak kiemelkedően magas intelligenciája, attól még a matematika "rasszista fehér tudomány" marad. És a "rasszista fehér tudomány" kifejezést pont nem "white supremacy" hívők találták ki..
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ez nem hulyeseg. Ha mar tele vannak a varosaik hajlektalonokkal, inkabb ilyen helyeken legyenek mint szerteszet a varosokban.
Jusson eszedbe Itthon mekkora felháborodás volt amikor a rezsim betiltotta a közterületen élést. Pedig tényleg jó és humánus ötlet. Viszont ez a placc csak egy közpark felújításáig kínál sátorozási lehetőséget azoknak, akik kiszorultak az eddig megszokott helyükről. Max annyit jelent, hogy ezeknek a hajléktalanoknak nem kell konfrontálódniuk az új helyekért, de a városban szerteszét sátrazó emberek számát vagy helyét érdemben nem befolyásolja.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Jusson eszedbe Itthon mekkora felháborodás volt amikor a rezsim betiltotta a közterületen élést. Pedig tényleg jó és humánus ötlet. Viszont ez a placc csak egy közpark felújításáig kínál sátorozási lehetőséget azoknak, akik kiszorultak az eddig megszokott helyükről. Max annyit jelent, hogy ezeknek a hajléktalanoknak nem kell konfrontálódniuk az új helyekért, de a városban szerteszét sátrazó emberek számát vagy helyét érdemben nem befolyásolja.
Nemtudom nalatok milyen felhaborodasok szoktak lenni :D

En csak az otletre reagaltam.
Inkabb igy legyenek, mint szanaszet.
Jobban nezznenek ki a varosaik is, mert valameik ugy nezz mar ki mint a brazil/indiai nyomornegyed. A hajlektalanoknak is jobb lenne, meg a kozbiztonsag is javulna a varosokban, mivel ezek jo ressze alkosok meg drogosokbol van.
Biztos lehetne egy ilyen tartos helyet is osszehozni arrafele, kulonosen ilyen detroit stb lepukkant helyeken ahol sok ures, elhagyott terulet van.

Csak akarat kellene.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 129
11 986
113
Ennél mindenkinek game ower akit eltalál

E0G4KBAXIAIpNoK
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 315
54 788
113

Ezek olyan fos házakban laknak, hogy őket mindig éri katasztrófa. Az a jég amit fog egy sima zsindely tetőn se menne már át nemhogy egy beton födémen.
De ezek pozdorjából építenek viskókat és elnevezik háznak. Így ne csodálkozzanak azon, hogy bármi ami jön elpusztítja....
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Ezek olyan fos házakban laknak, hogy őket mindig éri katasztrófa. Az a jég amit fog egy sima zsindely tetőn se menne már át nemhogy egy beton födémen.
De ezek pozdorjából építenek viskókat és elnevezik háznak. Így ne csodálkozzanak azon, hogy bármi ami jön elpusztítja....
hat, azert lattam en itt szerbiaban sokkal kisebb jeget ami hatalmas kart csinalt a hazakban, kocsikon es kulonosen a foldeken/kerteken (termes kuka).

ilyen bazi nagy jeg/szel/vihar, a mi jo erosen epitett europai hazainkat is megfingatna.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Vagy nem. Legrosszabb esetben eltörik a cserép/pala.
A födémen semmi nem megy át. Nálunk még a régi házak nagy részén is beton födém van. Vagy fa födém salakkal. Esélye nincs a jégnek :)
ebben igazad van. de szerintem eleg az is ha a cserep menn szet, atvizesedik minden es cserelni is kellene fel tetott. nem kis penz az.
nalunk szerbaban meg a hazbiztositas kb nem letezo kategoria, az amcsiknal legalabb kifizetik a kart.

amugy ott magyraban mennyire vannak a hazak elhanyagolva? rendesen vannak karbantartva vagy van hogy 10-20 evig a festesen kivul nem nyulnak hozza, aztan meg menn a jajgatas ha tonkremenn vmi? bzitositas rendszeres dolog?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 315
54 788
113
ebben igazad van. de szerintem eleg az is ha a cserep menn szet, atvizesedik minden es cserelni is kellene fel tetott. nem kis penz az.
nalunk szerbaban meg a hazbiztositas kb nem letezo kategoria, az amcsiknal legalabb kifizetik a kart.

amugy ott magyraban mennyire vannak a hazak elhanyagolva? rendesen vannak karbantartva vagy van hogy 10-20 evig a festesen kivul nem nyulnak hozza, aztan meg menn a jajgatas ha tonkremenn vmi? bzitositas rendszeres dolog?

Mostanában elég sok házat felújítottak. Szigetelés+tetőcsere+ablak csere meg ilyesmik. Módjával de azért költenek rá.
Szerintem a biztosítás is elterjedt, de semmit sem ér. Minimál pénzeket fizetnek.
Persze ez helyszíntől is függ, itt is vannak nagyon szegény putris részek.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 143
113
ebben igazad van. de szerintem eleg az is ha a cserep menn szet, atvizesedik minden es cserelni is kellene fel tetott. nem kis penz az.
nalunk szerbaban meg a hazbiztositas kb nem letezo kategoria, az amcsiknal legalabb kifizetik a kart.

amugy ott magyraban mennyire vannak a hazak elhanyagolva? rendesen vannak karbantartva vagy van hogy 10-20 evig a festesen kivul nem nyulnak hozza, aztan meg menn a jajgatas ha tonkremenn vmi? bzitositas rendszeres dolog?
Egyenfuggo. Van aki rendszeresen karban tartja, ujitja, mert abban el. Na es van aki lelakja, vagy lexarja csak a feje felett ne legyen lyukas a teto.
Tetot mondjuk eleg sokat felujitottak errefele, keves hazon van mar pala vagy regi 30-40+-os cserep.
Biztositas eleg elterjedt, de ez is egyenfuggo.
Mondjuk nem rossz dolog szerintem en vastagon pluszot csinaltam az elozo biztositonal minden even, mindent bejelentettem, felnagyitottam.
A legjobb az volt mikor par eve bovitettem a hazat es cserepeztek a tetot, mivel egy nap alatt nem vegeztek hat majd masnap visszajonnek. Csak estere lett egy nagy jegeso ami letarolta a kornyeket. Nekem semmi gond nem volt pedig felig volt a teto. Jottek masnap a sracok befejeztek a tetot, torott cserep volt boven, csinaltam par fotot, irtak egy faxa szamlat ami befedte a komplett munkadijukat aztan a biztositoval kifizetettem.
Mondjuk az a biztosito valami 5 ev utan felmondtak a szerzodesem mert nem ertem meg nekik.
Iden azt akarom kibugazni hogy a bazi nagy uj tv-t kifizessek amit a gyerekem tavaly kidobott. Valami huzatra akarom rafogni csak meg utana kell neznem meg kicsit atvarialni a lakast.