[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@fip7

Higgadj le, te is és dudi is korábban a kárpátaljai bevonulásról beszéltetek, ne keverd ide az ország védelmét, az egy másik téma.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Dudi
Igen, ezt értettem eddig is... De olyan helyzetről beszélünk, amikor fegyveres csoportok támadnak, és az Ukrán hatóságok, illetve hadsereg nem tesz semmit. Olyan helyzetről, ahol gyakorlatilag nincs rend, és nincs is kit megkérdezni, mert max a kedves kopasz pofa fogja felvenni a telefont, akit már pár videón lehet csodálni.
Értem azt is, hogy még ekkor sincs rá lehetőségünk... Csak örülni nem tudok neki, sorry.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 424
113
Azt meg ne várja senki hogy a Honvédség tervei az Ukrán válság esetleges begyürüzése esetén a nyilvánosságra tartoznak.
Feltételezem, dudi sem mondhat el itt bármit, még ha néha szeretne is tájékoztatni bennünket.
Nem teheti !!!
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
Bármennyire is bosszantó dudinak és GrGLynek van igaza,ugyanis egy másik állam nem nem avatkozhat be egy másik ország belügyeibe (erre vannak a belügyi szervek, ha durvul a helyzet akkor az ottani katonaság),ha pedig ezek megkérdőjelezhetők,akkor hivatalosan az ENSZ-en keresztül vezet az út.

A háborúba lépés pedig az országgyűlésen múlik,de senki se higgye,hogy 150 ezer magyarért,hadba vonulunk, 10 millió fővel egy 40 milliós ország ellen,úgy hogy nagyobb kárt nem tudunk nekik okozni és eközben a hátország védtelen marad.


Dudi azok a ********* hiába néznek híreket, amiket hagytak szétesni,azok nem rakják össze magukat, a 2 helikopterből nem lesz 15 ahogy az ancsákból sem és semmi más sem osztódik. Az MH költségvetését pedig nem ők határozzák meg, max csak elosztják...
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
"Akkor áruld el nekem légyszíves, hogy miért létezik az a szervezet aminek a tagja vagy? Mert ha nem vagytok fölkészülve a haza védelmére akkor nem vagytok méltóak a honvéd megnevezésre, hívjátok magatokat katasztrófa védőknek vagy márciusi hókotróknak. Ne pedig honvédnek, ugyanis az olyan katonát jelent aki védi a hazáját. Igen, az Ukránok ellen is ha kell."

Speciel, ahogy ezt már GyrLy írta, ilyenkor nyílván már harcolnának... Viszont normál esetben (tehát ha sokszoros túlerőben levő ukrán hadsereg jönne, amire nincs esély, nem pedig csőcselék), akkor több szempontból is érdemesebb ilyen helyzetben megadásról tárgyalni..
1. Nem mészárolják le őket.
2. Másképp bánnak a lakossággal is.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 320
8 068
113
zotyek78

kaktusz

sok mindenről lemaradtál és itt mindenki.Szerinted az ország katonai és politikai vezetői nem néznek híreket?Nem látják,hogy mi folyik egy szomszédos országban?
Mégis miről maradtam le? Hogy újabban meg tudja védeni a HM az országot? :D Kivel szemben? Mert úgy látom most már válogatunk, hogy ha egy darab bantu néger jön akkor oké, csak ne családostól jöjjenek.
De, hős vezetőink biztosan látják és biztos vagyok abban is hogy minden érdeket néznek csak azt nem hogy mi lesz a kárpátaljaiakkal.
Max annyit tudnak majd hozzátenni a katonai vezetők hogy nincs miből. Mehet a válvonogatás...
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@GrGLy
<i>"Másrészt - egy jóval realistább megközelítésből - 150 ezer magyar érdekéért nem dobhatjuk sutba 10 millió magyarországi és több mint kétmillió határon túli magyar érdekeit. Egy agresszorként fellépő - bármennyire is a magyarság védelmében tevékenykedő - Honvédség nagyobb lavinát indítana el a környéken, mint maguk az oroszok. Egy Kárpátaljai bevonulás nem csak Ukrajnával szemben lenne mondhatni nyílt háborús cselekmény, hanem az összes többi szomszédunkkal szemben is. Kérdés, hogy hiányzik-e ez nektek?"</i>
Ezzel nem tudok sajnos vitázni... Viszont attól, hogy a diplomáciánk hagyományosan a béka segge alatt van, attól még nem lesz "rendben" a helyzet szerintem.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 919
113
GrGLy

Megpróbálok lenyugodni, főleg, hogy dudi, és a többi "egyszerű" honvéd nem szolgált rá arra amit írtam (márciusi hókotró például).

De azért valahol felháborító az ami ebben az országban zajlik. És itt nem csak az aktuális állapotokra gondolok, hanem arra a passzivitásra és közönyre, ahogy más magyarok iránt érzünk.
Én nem akarom elfoglalni Kárpát-alját, lesz@rom a trianoni határokat, engem csak az érdekel, hogy ne gyilkolják le azokat a nemzettársainkat akik eddig is szenvedtek már eleget! Ha egy ilyen bekövetkezik, és semmit nem teszünk azért, hogy megakadályozzuk, akkor egy hitvány sz@r nemzet vagyunk. Egy etnikai szégyen... Én ezt gondolom.
Aztán takarózhat mindenki az Ukrán hadsereg vélt/valós erejével meg a magyar/nemzetközi törvényekkel...
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
fip7

Ez sajnos igaz,de akkor is jelentős kockázat van benne és valószínű a bukás, én pedig nem szeretnék ciril abc-t tanulni,illetve más határos országét, hivatalos nyelvként használni...

Sajnos ez a helyzet és belegondolva,hogy ukrajna sereg most ha szét is van esve, nagy figyelmet fog kapni holnap reggeltől, az egész ország. Még a ruszkiknak is kellemetlen falat lesz, ami jön. Bár a maci megteheti,hogy közhelyekkel és demagóg dumával hárít,de már ő is készülődik a minél erősebb érdekérvényesítésre
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 424
113
Visszatérve Ukrajnára...
Szombatról vasárnapra virradó éjjel van, ha én lennék az Orosz hadművelet irányítója, ma éjjel indítanám az offenzívát, bevonulást, nevezzük, ahogy akarjuk, a Krímbe.
Aztán ha sikerül, jöhet a kelet ukrajnai terület. Majd Belorusszia. :)
Ezzel az európai Orosz területek meg is lennének. :)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@zotyek78

Nem is kell ennek örülni, de a katonai beavatkozás nem megoldás, az szimplán a probléma továbbvitele, esetleg továbberősítése.

Igazából nem is értem, hogy miért erősködnek annyian egy Kárpátaljai bevonulás mellett, lévén a hacacáré Dél-Kelet-Ukrajnában (meg főleg Kijevben és környékén) van jelenleg és nem Kárpátalján. Vagy mutassatok híreket, miszerint tömegesen verik a magyarokat nacionalista ukránok, esetleg a hadsereg lövi őket, vagy valami.

Másrészt az önkényes beavatkozás helyett a nemzetközi beavatkozás egy értelmesebb elképzelés, lévén nem csak magyar kisebbségek élnek Nyugat-Ukrajnában. Illetve garanciát kéne adni a szomszédságnak, hogy az ukrán eksön után hozzájuk nem akarunk átruccanni. Diplomácia emberek, és nem eszetlen erő.

Ahol most domborítani kéne, azok a nemzetközi fórumok. Rágni az EU, az ENSZ, de még az oroszok fülét is, hogy hát azok a "fránya" kisebbségek, bizony, bizony, tessék odafigyelni rájuk.

Mellesleg látjuk, hogy viszonylagos csendben van a magyar vezetés, de valójában fogalmunk sincs, hogy mit csinálnak a háttérben. Nem azt mondom, hogy támogatom a mostani kormányt, de amilyen általános kormányellenes hangulat van a médiában, nem csodálnám, ha bármiféle történést, döntést az ügyben eltitkolnának, mert mire eljutna az egyszerű polgárig a hír, addigra lehet, hogy a határon túliak védelmében fellépő magyar kormány az ukránokat fenyegető agresszor patkányok szintjére degradálódna. Márpedig a média az így működik.

GrGLy te most direkt,mindig megelőzöl? :D

Néha én is kiélhetem magam kicsit a Biztpol részlegben, nem? :D

@fip7

Előre is az bocsánatodat kérem, de most a lelkedbe fogok gázolni: Ne rinyálj!
Nincs arról hír, hogy gyilkolásznák a magyarokat odaát és a magyar vezetés terveit sem ismerjük az ügyben. Ennek ellenére három napja itt siránkozol, hogy ilyen meg olyan a helyzet Kárpátalján, meg ilyen meg olyan szar a világ, meg stb. Ez szimplán nem vezet sehova.

Úgy gondolom, hogy ez a fórum azért van, hogy elemezgessük a helyzetet, próbáljunk következtetéseket levonni, illetve minél több (és ebből fakadóan függetlenebben kezelhető) információt osszunk meg egymással. Nem azért, hogy siránkozzunk egyfolytában.

Megértem az aggodalmaidat, és tudom, hogy újra összeboronálnád a magyarságot, de kérlek, hogy mérsékeld magad ebben a topikban.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 315
4 656
113
Megpróbálok lenyugodni, főleg, hogy dudi, és a többi "egyszerű" honvéd nem szolgált rá arra amit írtam (márciusi hókotró például).
Azért ez a dolog egy laza "bocsi"-t megérne. Neked nem fáj, ingyen van, ráadásul a megbecsülésedet is helyre tenné valamelyest. De ez csak egy javaslat.

De azért valahol felháborító az ami ebben az országban zajlik. És itt nem csak az aktuális állapotokra gondolok, hanem arra a passzivitásra és közönyre, ahogy más magyarok iránt érzünk.
Én nem akarom elfoglalni Kárpát-alját, lesz@rom a trianoni határokat, engem csak az érdekel, hogy ne gyilkolják le azokat a nemzettársainkat akik eddig is szenvedtek már eleget! Ha egy ilyen bekövetkezik, és semmit nem teszünk azért, hogy megakadályozzuk, akkor egy hitvány sz@r nemzet vagyunk. Egy etnikai szégyen... Én ezt gondolom.
Aztán takarózhat mindenki az Ukrán hadsereg vélt/valós erejével meg a magyar/nemzetközi törvényekkel...
Döntően ismét igazad van, amiben mégsincs, az a következő:
1. Mari néni is a nemzet tagja. Baromira nem tehet semmiről egyrészt, másrészt nem tudom, mit vársz tőle a 92 évével és a köszvényével (egyéb nyavalyáiról a háziorvosa nyilatkozhatna, de nem fog, lsd. orvosi titoktartás).
2. Az, hogy <b>mit szeretnénk tenni</b>, illetve az, hogy <b>mire van reális lehetőségünk</b>, az <b>KÉT K*RVÁRA KÜLÖNBÖZŐ DOLOG</b>. Ezt próbáljuk elmagyarázni neked többen is már napok óta, csekély sikerrel.
Próbáld esetleg onnan megközelíteni a dolgot, hogy ha van 300 Ft-od és 2 kg kenyeret (300 Ft/kg) kéne venned, akkor ez nem fog menni, így be kell érned 1 kg-vel, hiába üvöltesz az eladóval.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@GrGly
<i>"Ahol most domborítani kéne, azok a nemzetközi fórumok. Rágni az EU, az ENSZ, de még az oroszok fülét is, hogy hát azok a "fránya" kisebbségek, bizony, bizony, tessék odafigyelni rájuk."</i>
Ilyen-olyan formában és szinten ez megvan...

http://www.youtube.com/watch?v=FfwdkeRNuXY
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 822
65 383
113
Azért előbb jó volna tudni mit szeretne kárpátalja. Nem nagyon ütik a dobokat úgy mint a krímben. Nem hallottam arról hogy csatlakozni akarnának hozzánk. Inkább úgy tűnik hogy jó nekik az új vezetés is. Azzal egyezkednének. 150000 magyar, 900000 ruszin + ukránok,oroszok,romák. Ne gondoljuk hogy csak magyarok laknak ott. Ha kárpátalja büfikézik egy olyat hogy leválna ukrajnáról és idejönne, akkor viszont nagyon szívesen látom és teszek érte hogy így legyen. De nincs harakiri egyenlőre a szomszédban.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
<blockquote rel="pela3">Bármennyire is bosszantó dudinak és GrGLynek van igaza,ugyanis egy másik állam nem nem avatkozhat be egy másik ország belügyeibe (erre vannak a belügyi szervek, ha durvul a helyzet akkor az ottani katonaság),ha pedig ezek megkérdőjelezhetők,akkor hivatalosan az ENSZ-en keresztül vezet az út.

Ez milyen helyes! Vajon így volt a Jugoszláviában?! A sort lehet folytatni....

Közben friss hírek: Krimi kormányfő arról számolt be, hogy a félsziget összes fegyveres alakulata vagy letette a fegyvert vagy átállt...
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
1975083_704834516239431_1186988400_n.jpg
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Íme új ukrán hatalom lelkes képviselői, a charkovi polgármesteri hivatal visszafoglalása után.....inkább tini foci huligánoknak néznek ki
600vos8.jpg

600vos6.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz