• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 011
113
Rendesen kiakadt Vucsics Maria Zakharova FB posztjára, amit primitivizmusnak nevezett.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Talán twitter szörf közben láttam valahol, de már nem találom. De wiki is írja: https://en.wikipedia.org/wiki/2020_Kosovo–Serbia_agreement

Más:
Ha jól olvastam Montenegróban buktak az atlantisták és a szerbbarátok kerültek hatalomra.
Kilépnek vajon a natoból? :)

nem fognak kilepni a natobol.

es nem szerbaratok hanem egyszeru crnogoracok akik nem szerettek djukanovicet..


amugy meg..elmesz amerikaba targyalasra, viszel magadal a csapatodat akibol mindenki arrol hires hogy megvettek a diplomajukat, es utana meg csodalkozo hogy igy jarsz..


ez az ember annyira ontelt, bekepzelt..hogy meg azt sem olvasta el mit irt ala, de meg azt sem tudta a haverjai mit beszeltek a targyalason..
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
T

Törölt tag 2361

Guest
Most olvasom hogy vucic azt mondta hogy o az egyetlen akit kulonosen jol fogadtak a feher hazban, es meg a feher haz kulcsait is odaadtak neki ( az albanok is kaptak egy diszkulcsot :D).


EhLqVaPXkAAz6qA
 

oliver88

Well-Known Member
2020. április 3.
220
763
93
Vučić: Szerbiát és Oroszországot őszinte barátság jellemzi
Telefonon beszélt egymással vasárnap Aleksandar Vučić szerb államfő és Szergej Lavrov orosz külügyminiszter. Vučić tájékoztatta beszélgetőtársát a tárgyalásokról, melyeket a szerb küldöttség folytatott Washingtonban és Brüsszelben.
A beszélgetés folyamán Lavrov elmondta: Oroszország mindig támogatni fogja a baráti Szerbiát, Vučić pedig meggyőződését fejezte ki, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök szerbiai látogatása történelmi jelentőségű lesz.

Itt a teljes cikk. https://szabadmagyarszo.com/2020/09...lxQYIf98z82EbdKRxatGPxhSezKwc2BNTt5CKxnx87vzk
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 169
7 995
113
Talán twitter szörf közben láttam valahol, de már nem találom. De wiki is írja: https://en.wikipedia.org/wiki/2020_Kosovo–Serbia_agreement

Más:
Ha jól olvastam Montenegróban buktak az atlantisták és a szerbbarátok kerültek hatalomra.
Kilépnek vajon a natoból? :)
Ez a szerbbarát elég vicces. A montenegróiak sokkal inkább szerbek, mint a beloruszok oroszok. Gyakorlatilag a nyelvük a szerb-horvát) egyik tájnyelve, mint pl. a palóc (e ne gyertek Palócországgal...) "Tulajdonképpen vitatható, hogy tekinthetőek-e külön délszláv népcsoportnak. Kulturális értelemben különböznek a szerbektől, nyelvüket alkotmányuk külön nyelvnek tekinti, ám ez nyelvészetileg kétséges. Azonkívül a montenegróiak, noha századokig független államban éltek, szerbeknek tekintették magukat."
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 455
17 715
113
Honnan ez az infó hogy Huaweit dobni kell Szerbiának? Amúgy meg nem a mobilszolgáltató dolga eldönteni hogy milyen technikát használjon mobil hálozata kiépitéséhez? Én Szerbiai vagyok, és Telenoros vagyok, voltam régen állami szolgáltatonál is, de az nagyon rég volt, még a 4G előtti időkben, azóta nem tudom milyen az ő hálozatuk, de Telenoréval nem igazán vagyok elégdetett, borzalmas a 4G itt a város szélén... Nem tudom Telenor Huaweit használ e vagy sem, de a lényeg h itt kb borzalom a 4G, 10 mbps letöltés sebesség szobámból..

Amúgy én se örülök anna amit Vucko tett. :eek:
A Huawei döntés mögött szerintem az a megfontolás lehet, hogy jelenlegi állapotában a cég (nem kap több kirin chipet) lehúzhatja a rolót. Persze kitalálhatnak valamit, de az üzleti életben az ekkora bizonytalanság sosem jó.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Nagyon nem jó ez a térkép így. Már most látszik hogy 15-20 éven belül gáz lesz ott. Ha netán kitőrne a görög-török mecs akkor hamarább.
A Nyugat-Balkánon egy muszlim állam lesz néhány évtizeden belül. Albánia, Koszovó, Északnyugat-Macedónia, Szandzsák, és Közép-Bosznia
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi

oliver88

Well-Known Member
2020. április 3.
220
763
93
Nem lesz a közeljövőben közös katonai gyakorlata Szerbiának más országgal
Minden országgal befagyasztja közös katonai gyakorlatait Szerbia - erről döntöttek a szerb kormány mai ülésén.


Ez fél évig így is marad, és minden országra vonatkozik, keletre, nyugatra, a NATO-ra, a KBSZSZ-re, az Amerikai Egyesült Államokra, Oroszországra és Kínára is - mondta Aleksandar Vulin. A szerb védelmi miniszter szerint erre a lépésre azért volt szükség, mert az Európai Unióból hatalmas nyomás nehezedik Szerbiára a Fehéroroszországgal tervezett közös katonai gyakorlat miatt.
Minden országgal befagyasztja közös katonai gyakorlatait Szerbia - erről döntöttek a szerb kormány mai ülésén.
Ez fél évig így is marad, és minden országra vonatkozik, keletre, nyugatra, a NATO-ra, a KBSZSZ-re, az Amerikai Egyesült Államokra, Oroszországra és Kínára is - mondta Aleksandar Vulin. A szerb védelmi miniszter szerint erre a lépésre azért volt szükség, mert az Európai Unióból hatalmas nyomás nehezedik Szerbiára a Fehéroroszországgal tervezett közös katonai gyakorlat miatt.

Aleksanda Vulin, védelmi miniszter, Szerbia: „A Szerb Köztársaság az Európa Unió szörnyű és méltatlan nyomása alatt áll. Ez a nyomásgyakorlás értelmetlen és nem alapozható a mi lépéseinkre, döntéseinkre. Nem reálisak. Egy hisztéria eredménye, amely a nagy és hatalmas országok politikai döntéseit és irányait határozza meg. Azt kérik tőlünk, hogy az európai jövőnk feladásának, és a politikánkra, valamint a Koszovón és a Szerb Köztársaságban élő népünkre gyakorolt még nagyobb nyomás árán, hagyjunk fel a Fehéroroszországgal tervezett katonai gyakorlatunkkal.”


Hát ez vicc... :hadonaszos:
 
T

Törölt tag 008

Guest
Bulgária az USAval egy NATOn kívüli szerződést fog kötni a közös légi rendészetről.

A bolgár Mig-29-eseket az oroszoknak egy nemzetközi szerződés keretein belül fel kellett volna újítania. Az oroszok ennek nem tesznek eleget. Bulgária keresetet nyújtott be.

Bulgária kibővíti a megrendelését további 8db F-16 Block 70-el.

@boki mi történik? A bolgárok oroszpajtik nem? Mi ez a nagy fasírt?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 011
113
Bulgária az USAval egy NATOn kívüli szerződést fog kötni a közös légi rendészetről.

A bolgár Mig-29-eseket az oroszoknak egy nemzetközi szerződés keretein belül fel kellett volna újítania. Az oroszok ennek nem tesznek eleget. Bulgária keresetet nyújtott be.

Bulgária kibővíti a megrendelését további 8db F-16 Block 70-el.

@boki mi történik? A bolgárok oroszpajtik nem? Mi ez a nagy fasírt?
Bulgária lakossága(többség) ígen. Kaptak a bolgárok orosz ajánlatot a gépek felújítására, de azt elutasították, hogy drága. A háttérben a jenki lobbi(zsarolás) van. A cél a szovjet gépek/haditechnika cseréje.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 784
65 156
113