[BIZTPOL] Közép- és Dél-Amerika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 932
113
Robur

"A fő kapitalista saját pénzéből él! Maga termeli meg a pénzét. Istenem, nem csodálkozom, hogy Magyarország nem működik, ennyi kommunista közt b+."

Én vállalkozó vagyok saját céggel, mégsem értem miről írsz. Én is dolgozom, de nem én termelek. A termelést a munkás végzi, aki lehet egyéni vállalkozó is.
Mivel voltam egyéni vállalkozó is, így tudom , hogy ő egyszerre dolgozik, meg szervezi is a munkát. Nála még megállhat az amit írsz, de eléggé önkizsákmányoló dolog egyéni vállalkozni hazánkban. Nem véletlenül olyan az erre vonatkozó szabályozás amilyen.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
Robur

"A fő kapitalista saját pénzéből él! Maga termeli meg a pénzét. Istenem, nem csodálkozom, hogy Magyarország nem működik, ennyi kommunista közt b+."

Én vállalkozó vagyok saját céggel, mégsem értem miről írsz. Én is dolgozom, de nem én termelek. A termelést a munkás végzi, aki lehet egyéni vállalkozó is.
Mivel voltam egyéni vállalkozó is, így tudom , hogy ő egyszerre dolgozik, meg szervezi is a munkát. Nála még megállhat az amit írsz, de eléggé önkizsákmányoló dolog egyéni vállalkozni hazánkban. Nem véletlenül olyan az erre vonatkozó szabályozás amilyen.
Röviden és tömören: mindenki azt magyarázza, hogy a kapitalizmus kizsákmányoló. Én meg azt, hogy nem.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
A fő kapitalista saját pénzéből él! Maga termeli meg a pénzét. Istenem, nem csodálkozom, hogy Magyarország nem működik, ennyi kommunista közt b+.
Nem Magyarországon élek, és versenyszférában dolgozom. A fő kapitalista meg az USA, ha nem értetted volna, amit évtizedek óta mások tartanak el a hiteleikkel, mert nem tudná fenntartani magát.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 932
113
Robur

Szerintem is kizsákmányoló a kapitalizmus.
Itt a kérdés igazából az, hogy melyik a jobb?
Ha arra ösztönzöd az embereket, hogy önmagukat és másokat kizsákmányolva egyre többet és többet érjenek el? (Kapitalizmus)
Vagy az, ha arra ösztönzöd az embereket, hogy ne nagyon csináljanak semmit, mert majd más megoldja a gondjaikat, csak hát előbb utóbb elfogynak ezek a mások, aztán jobb esetben ücsörög mindenki a "langyos vízben", vagy rossz esetben összedől minden és mindenki éhen hal. (kommunizmus/szocializmus)

Pont ezért úgy gondolom, hogy a kapitalizmus erős állami kontrollra szorul, és kell a szociális háló.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 834
65 424
113
Venezuelaban vajon mi lesz? Marad minden és el lesz mint Kuba, vagy eladja magát Kínálnak mint Bolivia, vagy jön egy Pinocset vagy Bunzer és némi kertészkedés után eladják magukat az USA nak mint Kolumbia? Vajon Venezuelaban is olyan sokan termesztenek kokat mint Kolumbiaban és Boliviaban? Meg eldegelnenek belőle mint pl az Afgánok ? Szomszédom pár éve adta el az apai örökségét Boliviaban, 1,5 hektárt, tele gyümölcsös, pomelo, banán több fajta, most mikor télen hazalátogatott azzal szembesült hogy csak koka van benn.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 960
113
Venezuela immár kínai érdek-felségterület. Azért kíváncsi leszek a Monroe-elv működésére. Lehet, hogy Kína szépen felújítja az ottani olajkitermelő berendezéseket és utána jön egy Pinochet... Vagy lesz ott is egy nagy kínai támaszpont, mert kell a kínai flottának az ellátás a nyugati parton... Mit reagál erre az USA?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 834
65 424
113
Venezuela immár kínai érdek-felségterület. Azért kíváncsi leszek a Monroe-elv működésére. Lehet, hogy Kína szépen felújítja az ottani olajkitermelő berendezéseket és utána jön egy Pinochet... Vagy lesz ott is egy nagy kínai támaszpont, mert kell a kínai flottának az ellátás a nyugati parton... Mit reagál erre az USA?
Dél Amerika legalább annyira Kínai terület mára mint Afrika. Argentínában Dél Amerika legfőbb élelmiszer központjában bent vannak, segítettek gazdaságilag nekik. Bolíviában szintén vastagon bent vannak lásd lítium kitermelés stb. Chile, Peru, Uruguay, Brazília legfőbb kereskedelmi partnere. Szabadkereskedelmi egyezményeik vannak egymással. Olaj, bányászat, mezőgazdaság. Ja és hitelek. Ezek ott a fő kínai profilok. Mára Kína egyenrangú gazdasági hatalom Dél Amerikában az Usával.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 382
23 108
113
Hát ezt is bebukták, de azért rendületlenül próbálkoznak!


https://index.hu/kulfold/2018/10/06/bolivia_chile_tenger_vita/



1
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 834
65 424
113
Kíváncsi vagyok mi lesz ha elérik az Usa határt. Megkapják a maguk migránsait, ok. Lesz e hisztéria, migráns segítők ott is? Tv stábok? Aztán hogyan fog alakulni majd az EU hozzáállása ha az Usában a határnál történik valami olyan mint nálunk 2015-ben? Pláne mivel Trump nem fogja beengedni őket. Mit szól ehhez az EU, az Ensz, meg a többi nemzetközi bizottság, szervezet.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and svajcibeka