1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Dél-Amerika

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - boki által indítva @ 2013. április 5..

1. milagro

milagro Well-Known Member

Az, hogy te mit gondolsz arról, hogy én mit gondolhatok, az egy dolog, elsősorban a te dolgod,
    de hogy emiatt írj is egy ilyen érdemi tartalommal nem bíró bejegyzést, azt nem tudom hová tenni csak a
    trollkodás dobozba!
    (dokumentumfilmben sincs szó holmi laposföldről..., szóval nem igazán értelek...) ???

2. Loken

Loken Well-Known Member

3. Fennek

Fennek Well-Known Member

Természetesen azt gondolsz amit akarsz, de ha jól láttam nem idéztelek be, ergo nem neked szólt. Én csak megjegyeztem, hogy a nácik, az ufók, az atlantisziak mellett a világszövettség hadserege által őrzött fal is ott van. És ha a hülye keresztesek tudták volna, hogy létezik az anktartisz tuti nekik is lenne ott egy bázisuk, ahol a szent grált őriznék.

4. milagro

JJo!
    akkor béke van.

Fennek likes this.
  5. milagro

6. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Mi tortent 47. 02.26-an?

7. milagro

8. milagro

9. Python

Python Well-Known Member

Napokon belül elfogatóparancsot ad ki Bolívia Evo Morales lemondatott korábbi államfő ellen – jelentette be helyi idő szerint szombaton Jeanine Anez, az ország ideiglenes elnöke. Morales “soha nem tisztelt semmit, még az alkotmányt sem, ezért, ha visszatér Bolíviába, akkor felelnie kell az ország előtt, és számot kell adnia az igazságszolgáltatásnak” – szögezte le Anez az MTI tudósítása szerint. Morales novemberben kényszerült lemondani, miután az országon véres tiltakozások söpörtek végig, mert az ellenzék és az Amerikai Államok Szervezete szerint csalással nyert az októberben tartott elnökválasztáson. Először Mexikóba, majd Kubába, végül Argentínába menekült. Morales volt Bolívia első őslakos elnöke, 14 éven át irányította az országot. Már negyedik megválasztása is vitatott volt, mert az alkotmány értelmében nem indulhatott volna ismét az elnökválasztáson, ám ennek ellenére a La Paz-i alkotmánybíróság úgy döntött, hogy a választott tisztségek esetében nem lehet újraválaszthatósági korlátot előírni, így indulhatott ismét az államfői posztért. Eltávolítását puccsnak minősítette.
    Elfogatóparancsot ad ki Bolívia a korábbi államfő, Evo Morales ellen

10. milagro

Valakik megtámadták az expedíciót, a dokumentumfilmben is említik, abban szerepelt ez a dátum!
    Vannak más adatok is, de a lényeg, hogy a fél évesre tervezett küldetést idő előtt be kellett fejezni...
    De itt van, összeszedtem néhány forrást, pro és kontra, lehet kutakodni, aztán mindenki olyan következtetésekre jut, amilyenre akar!
    (Jobb spanyol nyelvtudással elő lehetne bányászni az 1947-es chilei újságok híradásait is!)
    ..
    http://www.bahaistudies.net/asma/Operation_Highjump.pdf

https://www.bibliotecapleyades.net/archivos_pdf/hitler-antarctic-base-myth-reality.pdf

https://www.theblackvault.com/documentarchive/operation-highjump/
    ..
    JOHN B. LEITH - Genesis For The New space Age, 11. fejezet a 107. oldaltól, "Byrd admirális becserkeli a hiányzó nácikat":
    https://archive.org/details/GenesisForTheNewSpaceAge/page/n111
    ..
    Magyar nyelven is számos újsághír volt, s nem csak magáról az expedícióról, hanem a veszteségekről is.
    Rendszeresen lehetett olvasni a beszámolókat a küldetésről a Délamerikai Magyarság, Szabad Szó, Világ stb. hasábjain, így pl.:

Délamerikai Magyarság,
    https://adtplus.arcanum.hu/hu/view/DelamerikaiMagyarsag_1947_01-03/?query=byrd&pg=8&layout=s
    https://adtplus.arcanum.hu/hu/collection/DelamerikaiMagyarsag/

Szabad Szó
    hosszú cikksorozatban számolt be az expedícióról és a német-kapcsolatról is!!
    https://adtplus.arcanum.hu/hu/view/SzabadSzo_1947_01-03/?query=byrd admirális&pg=241&layout=s

A Világ c. újság 1947. április 11-ei cikke egyenesen ez:
    "Menekülésszerűen visszatért a Déli Sarkról byrd admirális expedíciója"
    ez a cikk egyébként melegvízű oázisok, iszapos tavak megtalálásáról is ír!
    https://adtplus.arcanum.hu/hu/view/Vilag_1947_04/?query=byrd admirális&pg=52&layout=s

11. antigonosz

Te darazs, ez mind fizetos. Van valami konkret bizonyitek, nyom, miegyeb?

12. milagro

Van lehetőség pdf-et csatolni/feltölteni ide?
    Mert ha igen, akkor szakítok majd időt, lementegetem szépen és aztán fellövöm!
    B opció, hogy kreálok egy egyszerhasználatos címet meg te is és átlövöm úgy...
    ..
    Az áskálódásnak számomra az az összegzete, hogy ezt az akciót nagyon sokáig - a hidegháború alatt -
    titok és ködösítés fedte, de ma már lehet ezt-azt megtudni, ha valaki kutakodik.
    (nem véletlenül jöttek ki a dokumentumok is, orosz film stb.)
    Ekkora időtávból és fizikai távolságból, empirikus tapasztalat híján persze bizonyosságot szerezni lehetetlenség...
    Az kijelenthető, hogy valami fontos lehet arrafelé, amit kerestek a németek is, aztán meg Byrd admirálisék is!
    (Elgondolkodtató lehet még a 2016-os nagy mozgolódás az Antarktiszon. Akit érdekel rákereshet a rövid sajtóhírek közepette,
    hogy szűk pár hónap alatt milyen világi és egyházi nobilitások keresték fel a jeges kontinenst az idő tájt.)

..
    Ma már mindennel így van ez, mármint hogy legalábbis a nagyközönség felé nincs értelme a titkolózásnak,
    mert úgysem üti meg a "fészbukcelebvilág" ingerküszöbét semmi sem!
    Ha az esti híradó mondana be valami igazán nagy durranást nagytotálba,
    akkor is két nap múlva már úgyse beszélnének róla...
    Nem véletlenül mondta anno Dmitrij Medvegyev, hogy már mindent közzétettek, minden tudható!

13. Python

Python Well-Known Member

14. antigonosz

Hallottam a tortenetrol mar vagy tiz eve, de eleg sci-finek tunt. Majd utana nezek ha lesz idom.

15. tomcat1

tomcat1 Well-Known Member

Én is elolvasgatnám azokat a cikkeket.
    Előre is köszi.

16. milagro

Izrael is keresi a Herculest!
    https://www.timesofisrael.com/israe...ins-of-crashed-chilean-plane-near-antarctica/
    ..
    Mondjuk ez nem is csoda, mivel a legrosszabbkor jött ez az esemény a Bedek group-nak!
    https://www.flightglobal.com/iai-to-offer-surplus-hercules-to-france/119092.article
    ..
    Egyébként feltűnően nagy a hírcsend a chilei gép körül!
    Találgatást arra vonatkozólag, hogy mi történhetett, még elvétve sem találni a neten...
    (vagy csak én nem figyelek, de akkor várom az infót!)

17. antigonosz

Most meselt a szomszed egy jo sztorit az egyetemi eveirol. Igazabol az indianokrol meg a mi indianjainkrol terelodott a szo. Tortent hogy 1973-ban elmentek valami konferenciara ami minden evben meg szokott tortenni, valami Del Amerika konferencia volt valahol. O meg egyetemre jart itt Magyarorszagon de kivittek mert megis Del Amerikabol valo. Ott volt egy emigrans magyar professzor, aki Argentinaban elt mar a haboru vege ota. Nagy Janosnak hivtak, o volt a professzor ungaro Argentinaban, neprajzkutato, es az oserdot jarta szerte Del Amerikaban, indian benszulottekkel foglalkozott. Na es beszelgettek az innet kimentek vele, meg eloadasa volt, az Ortutai Gyula, meg valam no, meg a diakok. Mondja a Nagy Janos nekik hogy akar hiszik akar nem, o bizony Ecuadorban magyarul beszelt a Hattalos Tajos barlang kozeleben az indianokkal. Na mindenki hulyenek nezte mert mar oreg, meg demens biztos stb. Mondtak neki hogy ez lehetetlen, omeg hogy de ez igaz, apa, anya, hogy vagy stb, magyarul beszeltek. Volt valami francia tudos is ott aki korabban itt tanult nalunk es valamit tudott magyarul, mondta neki hogy ok, o kimegy es megnezi beszelnek e ott magyarul. Na egy evvel kesobb a kovetkezo konferencian mondja a francia hogy ok, o kint volt, es ezek tenyleg beszelnek magyarul, talalkozott veluk. Mindenki nezett hogy mi van, de mondja a ficko hogy ezek tudnak magyarul. Csak megse magyarok, mert antropologus megvizsgalta es teljesen kizart hogy magyarok legyenek. Aztan kikerestek vagy kinyomoztak, kutattak, hogy ezek nem indianok, hanem ciganyok. Meg valamikor a Napoleon idejeben mikor az errefele jart es vonult vissza Oroszorszagbol innet sok ciganyt eltakaritott mert nemszerette oket. Es ezeket kitelepitettek valami helyre ott a vilag tuloldalan, valami Palos akarhova, es ezek keveredtek az indianokkal miutan megerkeztek mert olyasmik mint az indianok, barnak, lustak, szines ruhakat hordanak. Na es ezeknek a leszarmazottaiba futott bele a ficko, es persze meglepo volt hogy tudnak magyarul.

fonak9, megazez, fip7 and 1 other person like this.
  18. Serathis

Serathis Active Member

Andokba meg vörös hajú, szeplős indiánok vannak McGregor nevekkel. Néha egészen érdekes dolgokra lelnek arrafelé.

fonak9, tindalos and antigonosz like this.
  19. papajoe

papajoe Well-Known Member

Ja,gondoltam is rá, hogy a jó bonaparténak pont arra volt gondja,hogy a cigányokat innen,meg utaztassa a fél világon át oda,azok meg 200 év után is még Magyarul beszélnek.
    Jóhogy!
    Ott van a szomszédod a szeren.:D

borisz likes this.
  20. antigonosz

Tegnap este kicsit utana kutattam a dolognak. A ficko szerintem nem Nagy Janos, hanem Moricz Janos. Neki voltak ilyen zavaros kutatasai Argentina es Ecuador teruleten. Es akkoriban 70 korul volt nagy hiresseg az illeto.
    Ahogy nezem tegnap a tortenetet belefutottam valami no 1977-es publikalasaba. Na 1977-ben olyan turbo szoveget leirt egy hatalmas iromanyban hogy orom volt olvasni! :D Szerintem ha rakeresel te is vigadhatsz rajt, bar lehet beteszem valamelyik topicba had ragodjanak rajt az itteni muertok. :D Na szoval a ficko letezett, 73-at mondott a szomszed mert 72-ben volt az olimpia. :)

Ezen oldal megosztása