1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Dél-Amerika

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - boki által indítva @ 2013. április 5..

1. ghostface

ghostface Well-Known Member

Még szerencse, hogy a történelem során a CIA soha nem indított hasonlóan sikeres "pancserpuccs" kísérletet... Ja, de mégis indított.:p:D

fip7, aquarell, svajcibeka and 3 others like this.
  2. ulippo

ulippo Well-Known Member

Eddig semmi jele sincs a CIA részvételének, a megismert szereplők nem hozzájuk tartoznak. A CIA-szál eddig kizárólag a KGB-propagandában tűnt fel bármiféle bizonyíték nélkül.

Még szerencse, hogy a történelem során a KGB soha nem indított hasonlóan hiteles kamupropaganda kísérletet... Ja, de mégis indított. :p:D

3. boki

boki Well-Known Member

Az mind szép amit leírsz, de nem értetted meg a lényeget. A CIA nem fog "hivatalos" akciót indítani Maduro megdöntésére. Az, hogy a CIA tudott az akcióról azt jelenti, hogy tudták mit terveznek a diverzánsok az amerikai exkatona irányításával.

4. Wilson

Wilson Well-Known Member

Pontosan leírtam a lényeget,szerintem nem jöhetett volna létre az akció, mivel ha a CIA tud róla akkor megakadályozza ,hogy egy amerikai székhelyű vállalat egy ilyen amatőr akciót szervezzen hiszen annak külpolitikai következményei vannak.

Bleroka likes this.
  5. milagro

milagro Well-Known Member

Miért tette volna, ha az (is) volt a cél, hogy Donald Trump orra alá egy kis borsot törjenek?
    Szépen hagyták futni a sztorit, gördüljön csak a maga útján a benne részt vevő hasznos idiótákkal együtt...
    ..
    De akár olyan variációt nem tudtok elképzelni, hogy ezzel az elbalf@szkodott pancserpuccsal eltakarni akartak valamit?
    Lehet, ez csak a kamuflázs valamin! (?)

6. KoviUbi

KoviUbi Well-Known Member

Téged a tények ritkán zavarnak, de a KGB már megszűnt.

Egyébként milyen fura, hogy ahogy elkezdik bántani a CIA-t, egyből ott terem ulippo, aki ugye legmélyebb itteni híve a Szabad Európa Rádiónak, ami meg ugye közismerten CIA szponzorált szervezet volt mindig is.
    Szóval ha azt nézzük, hogy te mekkora pancsertroll vagy, akkor simán hihető, hogy ezek a lúzerek is a CIA-től vannak.

Szerintem van a CIA-nek valami alacsony költségvetésű pancserkommandója.Egy akkora szervezetnek tuti van valami lúzer-alosztálya, ahol a hasonló hasznosnak tűnő idiótákat gyűjtik össze.

Littlejohn, fip7, b4l4g3 and 4 others like this.
  7. boki

boki Well-Known Member

Miért kellett volna megakadályoznia? Hiszen a jenkik célja, hogy minden dél-amerikai államot hozzájuk lojális bábfigura vezesse. Ha sikerül hurrá, ha nem elhatárolódnak tőle. Ahogy tették is.

b4l4g3 and Nemerson like this.
  8. Wilson

Wilson Well-Known Member

Szerintem ha volt is tudomása az illetőröl a CIA-k akkor nem vették komolyan, a venezuelai elhárításnak és Maduronak viszont pont kapóra jött, palira is vették a csókát és a többit már ismerjük.

9. Python

Python Well-Known Member

10. ghostface

ghostface Well-Known Member

Én nem is állítottam, hogy a CIA-nak köze lenne ehhez az àltalad és a 444.hu-s kollégàid àltal "pancserpuccsnak" nevezett dologhoz.
    Csak arra céloztam, hogy volt már ehhez kísértetiesen hasonlító próbàlkozàs, hasonló "sikerrel" a CIA szervezésében.
    Ahogy szoktàk mondani: A szereplők, helyszinek és események bármi nemű egyezése kizàrólag csak a véletlen műve lehet! :D:D

LMzek 2.0 and KoviUbi like this.
  11. Wilson

Wilson Well-Known Member

Mert ez még egy amatör próbálkozásnak sem nevezhető,bohózat volt,semmilyen esélyük sem volt a sikerre,a venezuellai elhárítás tudott az egész állítólagos akcióról sőt be is épült.Ha CIA-k tudomása van egy ilyen eleve bukásra ítélt akcióról akkor semmit sem nyer azzal,hogy hagyja,hogy az "elit osztagot" néhány halász lekapcsolja.

SilvioD likes this.
  12. boki

boki Well-Known Member

Ez van. :) Maduro-nak újabb tromf van a kezében.

antigonosz likes this.
  13. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

14. Veér István

Veér István Well-Known Member

15. boki

boki Well-Known Member

16. fonak9

fonak9 Well-Known Member

17. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

Elkaptak még 8 zsoldost.

antigonosz likes this.
  18. Loken

Loken Well-Known Member

19. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

Bolívia. Több tüntető is megsérült a rezsimellenes tiltakozások során.

20. borisz

borisz Well-Known Member

Eduardo meg forog a sírjában, pedig talán el se temették.

Ezen oldal megosztása