[BIZTPOL] Közép- és Dél-Amerika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Tüntetések Kolumbiában

E0VyAv8X0AIEVPC


A kolumbiai tüntetéseknek 17 halálos áldozata volt (16 tüntető és 1 rendőr), 840 ember megsérült és megsebesült (közülük 540 rendőr). Körülbelül 500 embert vettek őrizetbe.

Kolumbiában április vége óta tartanak tüntetéseket. A tüntetéseket az adóreform váltotta ki őket, amely nagyszabású gazdasági tiltakozásokhoz vezetett, amelyek gyorsan kiegészültek a Duque elnök és a liberális kormány lemondását követelő politikai követelésekkel. A válság jelenleg is tart. A kolumbiai őslakosok is csatlakoztak a tiltakozásokhoz.

Az Egyesült Államok - teljesen várhatóan - nem "nevezte ki" saját elnökét Kolumbiában, nem nyilvánította a tüntetők lemészárlását a zsarnokság megnyilvánulásának, és nem delegitimálta a helyi rezsimet. Ez nem Venezuela. Az USA könnyen szemet hunyhat bármi felett, ahol erre szükség van.

Mindazonáltal ironikus, hogy két és fél évvel a Maduro megbuktatására tett sikertelen kísérletek után a szék azok egyike alatt inog, akik megpróbálták megbuktatni őt.

E0YQChKX0AABTb8


E0bJHgiWYAES35r


E0cMLyoWYAAxptN


E0RHLswWUAEFPXI


E0W7zYFXIAQsces


E0RSjs9X0AEs1j4


E0WJPiXXsAUMCzm


E0RSjvQWQAcIZgB


E0GldncXMAE0gaH
 
W

Wilson

Guest
Tüntetések Kolumbiában

E0J88oIXEAUHR3b

A kolumbiai őslakosok a cali-i tüntetések során lerombolták a spanyol gyarmatosító Belalcázar emlékművét, aki a helyi lakosság elleni népirtás egyik szervezője volt.

E0J9CdwXIAEv6K7


E0aGvMCUUAIvIEe


E0SO1CTX0AAINUM


E0SO1PUWUAAiK1b


E0aWSZiWEAAcpym


E0Vrjn8XEAU_PQb


E0VLrCBXIAYhuzm


E0fKH0yXEAQ7VW4


E0RnhwrXMAcGlxD
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 304
113
Kolumbiai ismerőstöl érdeklődtem a dolgokról.
A legnagyobb a probléma a korrupció, amúgy latin-amerikásan.
Viszont a háttérben mozog egy másik dolog is...
Mégpedig az hogy a FARC leszerelésekor a kormány által deklarált ígéretek nem kerültek végrehajtásra.
Ellensúly nélkül meg a rendőrök,katonák uraltak mindent.
Bűnözés, meg ami vele jár. Közbiztonság ismeretlen fogalom az ország egész területén.
Az embereknek nem hozott jobb életet a béke,viszont sokkal kiszolgáltatottabbak lettek az állami kilengésekkel szemben.
A volt ,leszerelt gerillákat akik visszatértek a városokba nem védték meg,ahogyan ígérték,hanem szemethunytak a vérengzésk,családírtások,emberrablások,bosszúk,stb felett a kormányzat részéről.
Szóval az ex-gerillák ujráznak,nagyon úgy tűnik.
Az eddig folyósított külföldi segélyeket meg úgy one-block lenyúlta a hatalom.
Aďót meg emelne mert fizetnie kell a kamatokat a felvett hitelek után.
Csodálkozom hogy a helyi vezetésnek nem esett még le hogy a gerilla+ esőerdő combó, nem a legjobb saját országon belül.