• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Hengersbergben vagyok.Ma akartam felmenni Nord-Héim Westfallenbe,Siegen felé,mivel az A3on stop van,de arra lehet kerűlni bundáson.Hát,nem megyek.Körbekérdeztem,ki jött arrol-Koblenztől felfele,Fuldátol nyugatra tarolt a vihar.Érdekes képeket mutattak.Hogy hadi témájú is legyen,Fuchsról is volt.Ahogy úszik az A61es autópályán.Merthogy viz alatt van az is szakaszonként,ráhajtás csak kétéltűvel.
Ezek szerint nincs kétéltűd. :) Valamit magyaráztak, hogy az A1-et egy részen elvitte a víz, de nem néztem utána hol, mert mostanában úgysem megyek arra. Amit láttam képeken, folyókban is úsznak kamionok (AFP képriport - feltettem), és a légifelvételeken látszik, hogy több kisebb közúti hidat is elvitt az áradás. Ezekről még nem láttam se listát sem pedig közeli képeket, helyszín megjelölésekez. Ezek gondolom téged érdekelnek úgy mint a vízalatt lévő vagy elmosott autópályák és főutak + kisebb utak. hidak.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
nem tudnak velük kapcsolatot felvenni, mert elszállt a mobilhálózat, a net... nem a hulla ennyi,
Lassan az áramkimaradásos mobil tornyokat ellátják áramfejlesztőkkel, és a lakosság is kap majd belőlük, úgy hogy valamennyire helyre fog állni a távközlés rövid időn belül.

A katonáknak van rádióhálójuk, azoknak nem gond, azzal tudnak dolgozni, rendőrök katasztrófavédelmisek szintén, egyébként meg az életmentés a legfontosabb, most még azzal foglalkoznak, még mindig az az elsődleges. Néhol hídverésre is szükség lesz a közlekedés területi átjárhatósága miatt.

De sajnos halott is sok lesz még a látottak alapján. Ez szinte biztos.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 826
113
Ezek szerint nincs kétéltűd. :) Valamit magyaráztak, hogy az A1-et egy részen elvitte a víz, de nem néztem utána hol, mert mostanában úgysem megyek arra. Amit láttam képeken, folyókban is úsznak kamionok (AFP képriport - feltettem), és a légifelvételeken látszik, hogy több kisebb közúti hidat is elvitt az áradás. Ezekről még nem láttam se listát sem pedig közeli képeket, helyszín megjelölésekez. Ezek gondolom téged érdekelnek úgy mint a vízalatt lévő vagy elmosott autópályák és főutak + kisebb utak. hidak.
6-7 éve Passaunál szakadt a gát,akkor az A3 vol 1 hétig lezárva.Meg egy halom bundás.Pár hónap múlva nyoma se volt a haváriának.Ez most nagyobb,de ezt is megoldják majd.
Minket érne ilyen,mi belerokkannánk.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
nem csak ott eset az eso, hanem az egesz terseg felett.
mashol is esett, csak nem annyi. es meg most is esik itt ott nemetorszag, ausztria felett.
Itt tudod megnézni animálva egész európa időjárását. Én csak az esőt teszem ide, de ott van a többi is. Széthúzhatod összenyomhatod a képet, ha csak kisebb része érdekel, vagy az egész. A lejátszásnál mutatja az animációs képek idejét. Lejátszást kell neki nyomni. Ha pontos időszerű radarkép kép kell frissítést kell nyomni. Adott területre fókuszálást a böngésző jegyzi meg, azt készen nem tudom linkelni egy adott területre, neked kell beállítanod. Megnyitás után választani kell a menüből, mert széllel kezd. Weater Radar az eső radar, értelemszerűen angolul kiírva van a többi is. A böngésző jegyzi meg a területi fókuszt és a választott térképet ha elmented könyvjelzőbe, minden ablakhoz külön elmenti, így csak frissíteni kell

 
T

Törölt tag 2361

Guest
Itt tudod megnézni animálva egész európa időjárását. Én csak az esőt teszem ide, de ott van a többi is. Széthúzhatod összenyomhatod a képet, ha csak kisebb része érdekel, vagy az egész. A lejátszásnál mutatja az animációs képek idejét. Lejátszást kell neki nyomni. Ha pontos időszerű radarkép kép kell frissítést kell nyomni. Adott területre fókuszálást a böngésző jegyzi meg, azt készen nem tudom linkelni egy adott területre, neked kell beállítanod. Megnyitás után választani kell a menüből, mert széllel kezd. Weater Radar az eső radar, értelemszerűen angolul kiírva van a többi is. A böngésző jegyzi meg a területi fókuszt és a választott térképet ha elmented könyvjelzőbe, minden ablakhoz külön elmenti, így csak frissíteni kell

en egyszerru android appot hasznalok ilyesmire, eleg is
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
6-7 éve Passaunál szakadt a gát,akkor az A3 vol 1 hétig lezárva.Meg egy halom bundás.Pár hónap múlva nyoma se volt a haváriának.Ez most nagyobb,de ezt is megoldják majd.
Minket érne ilyen,mi belerokkannánk.
Már megbocsássss, de amikor 6-7 éve (pontosan 2013-ban) elvitte az általad is említett árvíz őket (és részben Ausztriát és Csehországot is!) és többek között az A3-asukat, mi megfogtuk azt a tömegű vizet ami az említett országok vízgyűjtőből ömlött ránk a Dunán.
Tudod az itteni emberek nem úgy vannak mint a nyugatiak, hogy fizetem az adót oszt elvárom, hogy az állambácsi tegye a dolgát, mentsen meg minket, meg a biztosító fizessen.
Itt amikor látták, hogy jön a vész, sokan önként (olyanok is akiket különösebben nem érintett volna a víz) megjelentek a gátakon és kéz a kézben rakták (raktuk) a homokzsákokat és aki ezt nem bírta, az hozta otthonról a meleg teát, fánkot, palacsintát. És ha hiszed ha nem felemelőbb érzés volt így együtt egymásért dolgozni, mint várni a helikopter a ház tetején.
Szóval akkor amikor a fényességes nyugatot elmosta az árvíz, ugyanaz az árvíz minket nem mosott el. Ennyit arról, hogy ki mibe rokkan bele.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Baranya
Tegnap este óta egyik felhőszakadás jön a másik után. Hiányzott az eső, de ez már túl van azon bőven ami jót tesz. Így sorozatban. Ráadásul ez az időszak augusztus 20-ig normál esetben száraz, ritka az az év amikor esik, az is legtöbbször helyi zivatar felhőből. De ez most 1 napja nem az, ez hasonló mint a németeknél ami volt a napokban.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Már megbocsássss, de amikor 6-7 éve (pontosan 2013-ban) elvitte az általad is említett árvíz őket (és részben Ausztriát és Csehországot is!) és többek között az A3-asukat, mi megfogtuk azt a tömegű vizet ami az említett országok vízgyűjtőből ömlött ránk a Dunán.
Tudod az itteni emberek nem úgy vannak mint a nyugatiak, hogy fizetem az adót oszt elvárom, hogy az állambácsi tegye a dolgát, mentsen meg minket, meg a biztosító fizessen.
Itt amikor látták, hogy jön a vész, sokan önként (olyanok is akiket különösebben nem érintett volna a víz) megjelentek a gátakon és kéz a kézben rakták (raktuk) a homokzsákokat és aki ezt nem bírta, az hozta otthonról a meleg teát, fánkot, palacsintát. És ha hiszed ha nem felemelőbb érzés volt így együtt egymásért dolgozni, mint várni a helikopter a ház tetején.
Szóval akkor amikor a fényességes nyugatot elmosta az árvíz, ugyanaz az árvíz minket nem mosott el. Ennyit arról, hogy ki mibe rokkan bele.
Jól beszélsz ! 2010-ben amikor a Sajó bolondult meg akkor a pickupomal 2 hétig hordtam be délutánonként lakosokat ellenőrizni , állatot etetni minden ellenszolgáltatás nélkül ! A Magyar oda teszi magát ha a szükség ezt hozza !
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Baranya
Tegnap este óta egyik felhőszakadás jön a másik után. Hiányzott az eső, de ez már túl van azon bőven ami jót tesz. Így sorozatban. Ráadásul ez az időszak augusztus 20-ig normál esetben száraz, ritka az az év amikor esik, az is legtöbbször helyi zivatar felhőből. De ez most 1 napja nem az, ez hasonló mint a németeknél ami volt a napokban.
Már megint szakad az eső.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Már megbocsássss, de amikor 6-7 éve (pontosan 2013-ban) elvitte az általad is említett árvíz őket (és részben Ausztriát és Csehországot is!) és többek között az A3-asukat, mi megfogtuk azt a tömegű vizet ami az említett országok vízgyűjtőből ömlött ránk a Dunán.
Tudod az itteni emberek nem úgy vannak mint a nyugatiak, hogy fizetem az adót oszt elvárom, hogy az állambácsi tegye a dolgát, mentsen meg minket, meg a biztosító fizessen.
Itt amikor látták, hogy jön a vész, sokan önként (olyanok is akiket különösebben nem érintett volna a víz) megjelentek a gátakon és kéz a kézben rakták (raktuk) a homokzsákokat és aki ezt nem bírta, az hozta otthonról a meleg teát, fánkot, palacsintát. És ha hiszed ha nem felemelőbb érzés volt így együtt egymásért dolgozni, mint várni a helikopter a ház tetején.
Szóval akkor amikor a fényességes nyugatot elmosta az árvíz, ugyanaz az árvíz minket nem mosott el. Ennyit arról, hogy ki mibe rokkan bele.
Így volt, bizony! Még külön sütöttek is süteményt! Felemelő volt.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 082
10 243
113
Így volt, bizony! Még külön sütöttek is süteményt! Felemelő volt.

Nem hogy halott, de még komolyabb sérült sem volt.
Akkor a Kossuth mellett indult az Árvíz rádió, éppen acchilles szakadással nyomtam az ágyat, így szinte valós időben, élőben követtem az eseményeket.
Pl. A Mi-2 heli hősies munkája


A fedélzetre betettek egy IBC tartályt üzemanyagnak, így jelentősen megnőtt a hatósugár. Kellett is pörögni, éjjel is egy szakaszon a homokzsákokkal, mert a teherautók oda nem tudtak már bemenni.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Már megint szakad az eső.
Te ott elsz?

Majd estere lesz meg egy felhoszakadas, lattom a netten.

Minket meg epp mindig kihagy. Elmen vagy a horvatok fele vagy szeged fele.

Akurvaeletbe. Meg a krumpli is megfott a foldbe, vagy kis szar, vagy ha megnyomod, olyan lotty mindha krumplipure lenne a foldbe.

Fasza lehetett ilyenkor a regi generacioknak amikor kibaszott veluk az idojaras, nem lehetett elmeni a boltba es jo bevasarolni kajabol meg stb mint most.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Te ott elsz?

Majd estere lesz meg egy felhoszakadas, lattom a netten.

Minket meg epp mindig kihagy. Elmen vagy a horvatok fele vagy szeged fele.

Akurvaeletbe. Meg a krumpli is megfott a foldbe, vagy kis szar, vagy ha megnyomod, olyan lotty mindha krumplipure lenne a foldbe.

Fasza lehetett ilyenkor a regi generacioknak amikor kibaszott veluk az idojaras, nem lehetett elmeni a boltba es jo bevasarolni kajabol meg stb mint most.
Baranya, ahol T-cat is van. Írtam már máskor.
 

teglasi80

Active Member
2020. július 17.
57
114
33
Már megbocsássss, de amikor 6-7 éve (pontosan 2013-ban) elvitte az általad is említett árvíz őket (és részben Ausztriát és Csehországot is!) és többek között az A3-asukat, mi megfogtuk azt a tömegű vizet ami az említett országok vízgyűjtőből ömlött ránk a Dunán.
Tudod az itteni emberek nem úgy vannak mint a nyugatiak, hogy fizetem az adót oszt elvárom, hogy az állambácsi tegye a dolgát, mentsen meg minket, meg a biztosító fizessen.
Itt amikor látták, hogy jön a vész, sokan önként (olyanok is akiket különösebben nem érintett volna a víz) megjelentek a gátakon és kéz a kézben rakták (raktuk) a homokzsákokat és aki ezt nem bírta, az hozta otthonról a meleg teát, fánkot, palacsintát. És ha hiszed ha nem felemelőbb érzés volt így együtt egymásért dolgozni, mint várni a helikopter a ház tetején.
Szóval akkor amikor a fényességes nyugatot elmosta az árvíz, ugyanaz az árvíz minket nem mosott el. Ennyit arról, hogy ki mibe rokkan bele.
Almát hasonlítunk körtéhez:

Mik azok a villámárvizek és hogyan kapcsolódnak a klímaváltozáshoz? Mi várható Magyarországon?

Ez pedig egy napnyi csapadék 15-én:

Screenshot_2021-07-16_103347.jpg
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 495
5 034
113
Már megbocsássss, de amikor 6-7 éve (pontosan 2013-ban) elvitte az általad is említett árvíz őket (és részben Ausztriát és Csehországot is!) és többek között az A3-asukat, mi megfogtuk azt a tömegű vizet ami az említett országok vízgyűjtőből ömlött ránk a Dunán.
Tudod az itteni emberek nem úgy vannak mint a nyugatiak, hogy fizetem az adót oszt elvárom, hogy az állambácsi tegye a dolgát, mentsen meg minket, meg a biztosító fizessen.
Itt amikor látták, hogy jön a vész, sokan önként (olyanok is akiket különösebben nem érintett volna a víz) megjelentek a gátakon és kéz a kézben rakták (raktuk) a homokzsákokat és aki ezt nem bírta, az hozta otthonról a meleg teát, fánkot, palacsintát. És ha hiszed ha nem felemelőbb érzés volt így együtt egymásért dolgozni, mint várni a helikopter a ház tetején.
Szóval akkor amikor a fényességes nyugatot elmosta az árvíz, ugyanaz az árvíz minket nem mosott el. Ennyit arról, hogy ki mibe rokkan bele.
Nekik volt néhány órájuk felkészülni az árvízre, nekünk meg egy hetünk. Kb. ennyi volt, mire ideért a víz. Ez azért egy fontos különbség.

Amikor 2001-ben a kárpátokban volt hatalmas eső, nálunk is átszakadt a gát a tiszán. Itt sokkal kevesebb időnk volt felkészülni. Néhány falut el is öntött a víz. Szerencsére az embereket sikerült kitelepíteni.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Negan

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Jól beszélsz ! 2010-ben amikor a Sajó bolondult meg akkor a pickupomal 2 hétig hordtam be délutánonként lakosokat ellenőrizni , állatot etetni minden ellenszolgáltatás nélkül ! A Magyar oda teszi magát ha a szükség ezt hozza !
Ezért tartanak tőlünk ezek a nyugatot vezető elitek. Tudják, hogy a magyarban van valami általuk értelmezhetetlen. Olyanok, mint a kézen levő ujjak. Amikor ki vannak nyújtva, szerte szét mutatnak, kívülről nézve széthúzó természetűek, DE ha baj van, akkor a kéz ökölbe szorul és minden új egy célt szolgál. Ez a rebellis természetünk öröksége.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Almát hasonlítunk körtéhez:
Miért? Árvíz az árvíz. Még az is a javunkra áll, hogy No. CsehO. is fejlettebb mint mi és sokkal kisebb tömegű vizet kellett megfogniuk mint nekünk. Ehhez képest mi gazdaságilag gyengébbek vagyunk és az egész Alpok és német-cseh Duna-vízgyűjtő területéről érkező vizet kellett kezeljük. És sikerült.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Miért? Árvíz az árvíz. Még az is a javunkra áll, hogy No. CsehO. is fejlettebb mint mi és sokkal kisebb tömegű vizet kellett megfogniuk mint nekünk. Ehhez képest mi gazdaságilag gyengébbek vagyunk és az egész Alpok és német-cseh Duna-vízgyűjtő területéről érkező vizet kellett kezeljük. És sikerült.
epp az az egesz storinak a lenyege, hogy ha egyszer sikerult vmi, nem biztos hogy maskor is fog, kulonosen ha romlik a helyzet az elsozo esethez kepest.

nemeteknel is lehet elozo alkalomkor, nem volt ilyen baj, de most tobb eso eset es megszivtak.

japanban is a mernokok amikor epitettek fokusimanal a gatat, azt mondtak hogy eleg magos es a szamitasaik szerint megfogja a vizet.
aztan meg vakartak a fejuket, mert kiderult hogy nem hogy nem fogta meg, hanem meg ha kicsit nagyobbra merteteztek volna, akor sem segitet volna semmit.