• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Miért? Árvíz az árvíz. Még az is a javunkra áll, hogy No. CsehO. is fejlettebb mint mi és sokkal kisebb tömegű vizet kellett megfogniuk mint nekünk. Ehhez képest mi gazdaságilag gyengébbek vagyunk és az egész Alpok és német-cseh Duna-vízgyűjtő területéről érkező vizet kellett kezeljük. És sikerült.
Az azért baromira nem ugyanaz, hogy esik és jön a víz mindenhonnan, vagy jön egy árhullám a folyón.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
598
2 558
93
A nyolcvanas években Burgenlandban is voltak hasonló árvizek. Azóta szabályozták hegyi patakokat és záportározókat építettek ki. Ez itt van Kőszegtől nem messze.

2746220_XL.jpg


Szép ez német nyelv "Hochwasserrückhaltebecken"
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 043
10 093
113
Nekik volt néhány órájuk felkészülni az árvízre, nekünk meg egy hetünk. Kb. ennyi volt, mire ideért a víz. Ez azért egy fontos különbség.

Amikor 2001-ben a kárpátokban volt hatalmas eső, nálunk is átszakadt a gát a tiszán. Itt sokkal kevesebb időnk volt felkészülni. Néhány falut el is öntött a víz. Szerencsére az embereket sikerült kitelepíteni.
És azóta Magyarország kiépítette a vízszint figyelő rendszert a Tisza és mellékfolyói ukrán területén, hogy többet ne tudjon meglepni minket. Továbbá ha gátátvágásról döntenek, arról is szólnak nekünk ezután.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
És azóta Magyarország kiépítette a vízszint figyelő rendszert a Tisza és mellékfolyói ukrán területén, hogy többet ne tudjon meglepni minket. Továbbá ha gátátvágásról döntenek, arról is szólnak nekünk ezután.
Plusz építettünk rengeteg védművet és sok sok záportározót ! Közvetlenül a válság után !
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
A nyolcvanas években Burgenlandban is voltak hasonló árvizek. Azóta szabályozták hegyi patakokat és záportározókat építettek ki. Ez itt van Kőszegtől nem messze.

2746220_XL.jpg


Szép ez német nyelv "Hochwasserrückhaltebecken"
A záportározók építésével az a baj, hogy a többségükhöz NINCS HALLÉPCSŐ, mert úgy jóval drágább, ezzel viszont rendkívül súlyos TARTÓS környezetkárosítás lesz az eredmény. Sőt az eddigi ilyen védműveket sem szokták átépíttetni a politikusuk, mert (MINDIIG) kell a lóvé a saját népszerűségüket fényező beruházásokra meg a választásokon az ingyenpénz szórásra. EZ A SZOMORÚ VALÓSÁG !

Amúgy a jól megépített zápor tározók rendkívül hasznos és élővilág támogató védművek !!! Ha nem az építők profit maximalizálásáról és a lopásról szól a történet !!!

Egyébként én 2008-ban terveket nyújtottam be a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóságra egy hosszú mecseki patak környezetgyilkos műtárgyainak átépítésére ! Azóta sem jött válasz !!!!!! :D Részletesen leírt magyarázatokkal, rajzokkal, a költséghatékony átalakítás terveiről ! B@sznak azóta is az egészre !!!! :D Senki NEM javította ki azóta sem a súlyos műtárgy hibákat !!! Sőőőt előzetes tervbe sem vették őket SOHA !!!!! Én be is záratnám a büdös bunkókat ! :eek::D Nem, ne mond hogy az akkori kormány a hibás ! Azok is meg a mostani is !!!!!! :) Egy kutya az összes !!!

Amúgy anno egy meghirdetett EU víz környezetvédelmi program keretében adtam be a terveimet. Amit nem tudnak javítani, azt tervbe kellett volna venniük ütemezve !!!! Azóta már rengeteg pénzt elvertek meg elloptak, de ez a mai napig tervbe sincs véve !!!!!! :D A vízügynél nem volt politikai választás ! Ugyan azok a sötét bunkók ülnek ott ma is ! :D Példákat is hoztam más hasonló sikeres helyreállításokról ! Ez a patak egy legszigorúbb környezetvédelmi zónából eredő patak, kiemelt ökológia környezeti értéket képvisel. Nem én találtam ki, szakemberek írták róla. :) De ez magyarország, a legrosszabb barak... :)

Asszem lehet hogy idén berágok, és betolom az egész történetet a belesz@rással és bizonyítékokkal együtt az EU környezetvédelmi bizottságának, aztán kamillázhat (pisloghat) a vízügy meg a minisztérium is. 13 év - most már meguntam a mellébeszélést az időhúzást és töketlen dilettantizmust. :) Persze akkor nem csak ez az egy patak megy hanem a többi is, meg betámasztom a hátamat nemzetközi környezetvédelmi szervezetek támogatásával, akik már csináltak is valamit, és tudják mit kell tenni. Itt sajnos a hivatalos helyeken dilettáns bolonddal van tele minden. Mindegy a politikai hovatartozás, mindegyik levizsgázott már. Az EU támogatás meg elúszott, mert keveset tudtak volna belőle lopni, na meg ez VALÓDI környezetvédelmi beruházás lett volna. Ez viszont az ostoba csókos igazgatókat nem érdekli. Ki kéne vágni a foteljéből meg az igazgatói posztból az összeset. Rosszul tudom ? :D Személyesen ismerek néhány nagy kutyát és beszéltem is velük több témáról ! :D:D:D Neveket persze nem fogok mondani, de pontosan tudom miről kikről beszélek. :)

Sajnálom ha most kell szembesülnie ebből valakinek hogy milyen a helyzet nálunk ilyen ügyekben. Tudok én sok dologról amit megcsinálnak, pld. a vízbázisok védelme a kutak és vízkivételek monitoring rendszerének kiépítése. De itt sem tudom mennyi a pénz lenyúlás... Viszont NEM felmentő ezek sem más környezetvédelmi és élőhely területek törvényen kívüliként kezelésére !!!!! Én meg meguntam az imádkozást nekik... Ez van. :oops: :hadonaszos: :D

Más nemzeti érték kutatásában is segítettem már, szóval tettem már le ott is le az asztalra nemzeti értéket, és még tudok az mellé is rengeteget letenni, ha lesz hozzáállás. Sőt nagyon nagy értékű történelmi értékekről is tudok, hol kell keresni őket. Milliárdok lehet az értéke. Soha nem gondoltam rá hogy saját haszonra saját kutatással előkeresem. Ennek eszmei értéke van a magyar népnek, ez pedig nem lehet üzlet tárgya, sem korrupt hivatalnokok zsákmánya. Nem ez lesz az első ilyen lelet baranyában, volt már ilyen Ez a következő lesz, de valószínűleg a sokszorosa a hasonlónak. Az egy színarany lelet.

Eddig is tettem már le az asztalra értéket magyarországnak, de van még mit letennem a jövőben is. Csak a sok dilettáns hivatali ember fékez sajnos ebben. :):cool:
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 043
10 093
113
A záportározók építésével az a baj, hogy a többségükhöz NINCS HALLÉPCSŐ, mert úgy jóval drágább, ezzel viszont rendkívül súlyos TARTÓS környezetkárosítás lesz az eredmény. Sőt az eddigi ilyen védműveket sem szokták átépíttetni a politikusuk, mert (MINDIIG) kell a lóvé a saját népszerűségüket fényező beruházásokra meg a választásokon az ingyenpénz szórásra. EZ A SZOMORÚ VALÓSÁG !

Amúgy a jól megépített zápor tározók rendkívül hasznos és élővilág támogató védművek !!! Ha nem az építők profit maximalizálásáról és a lopásról szól a történet !!!

Egyébként én 2008-ban terveket nyújtottam be a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóságra egy hosszú mecseki patak környezetgyilkos műtárgyainak átépítésére ! Azóta sem jött válasz !!!!!! :D Részletesen leírt magyarázatokkal, rajzokkal, a költséghatékony átalakítás terveiről ! B@sznak azóta is az egészre !!!! :D Senki NEM javította ki azóta sem a súlyos műtárgy hibákat !!! Sőőőt előzetes tervbe sem vették őket SOHA !!!!! Én be is záratnám a büdös bunkókat ! :eek::D Nem, ne mond hogy az akkori kormány a hibás ! Azok is meg a mostani is !!!!!! :) Egy kutya az összes !!!

Amúgy anno egy meghirdetett EU víz környezetvédelmi program keretében adtam be a terveimet. Amit nem tudnak javítani, azt tervbe kellett volna venniük ütemezve !!!! Azóta már rengeteg pénzt elvertek meg elloptak, de ez a mai napig tervbe sincs véve !!!!!! :D A vízügynél nem volt politikai választás ! Ugyan azok a sötét bunkók ülnek ott ma is ! :D Példákat is hoztam más hasonló sikeres helyreállításokról ! Ez a patak egy legszigorúbb környezetvédelmi zónából eredő patak, kiemelt ökológia környezeti értéket képvisel. Nem én találtam ki, szakemberek írták róla. :) De ez magyarország, a legrosszabb barak... :)

Asszem lehet hogy idén berágok, és betolom az egész történetet a belesz@rással és bizonyítékokkal együtt az EU környezetvédelmi bizottságának, aztán kamillázhat (pisloghat) a vízügy meg a minisztérium is. 13 év - most már meguntam a mellébeszélést az időhúzást és töketlen dilettantizmust. :) Persze akkor nem csak ez az egy patak megy hanem a többi is, meg betámasztom a hátamat nemzetközi környezetvédelmi szervezetek támogatásával, akik már csináltak is valamit, és tudják mit kell tenni. Itt sajnos a hivatalos helyeken dilettáns bolonddal van tele minden. Mindegy a politikai hovatartozás, mindegyik levizsgázott már. Az EU támogatás meg elúszott, mert keveset tudtak volna belőle lopni, na meg ez VALÓDI környezetvédelmi beruházás lett volna. Ez viszont az ostoba csókos igazgatókat nem érdekli. Ki kéne vágni a foteljéből meg az igazgatói posztból az összeset. Rosszul tudom ? :D Személyesen ismerek néhány nagy kutyát és beszéltem is velük több témáról ! :D:D:D Neveket persze nem fogok mondani, de pontosan tudom miről kikről beszélek. :)

Sajnálom ha most kell szembesülnie ebből valakinek hogy milyen a helyzet nálunk ilyen ügyekben. Tudok én sok dologról amit megcsinálnak, pld. a vízbázisok védelme a kutak és vízkivételek monitoring rendszerének kiépítése. De itt sem tudom mennyi a pénz lenyúlás... Viszont NEM felmentő ezek sem más környezetvédelmi és élőhely területek törvényen kívüliként kezelésére !!!!! Én meg meguntam az imádkozást nekik... Ez van. :oops: :hadonaszos: :D

Más nemzeti érték kutatásában is segítettem már, szóval tettem már le ott is le az asztalra nemzeti értéket, és még tudok az mellé is rengeteget letenni, ha lesz hozzáállás. Sőt nagyon nagy értékű történelmi értékekről is tudok, hol kell keresni őket. Milliárdok lehet az értéke. Soha nem gondoltam rá hogy saját haszonra saját kutatással előkeresem. Ennek eszmei értéke van a magyar népnek, ez pedig nem lehet üzlet tárgya, sem korrupt hivatalnokok zsákmánya. Nem ez lesz az első ilyen lelet baranyában, volt már ilyen Ez a következő lesz, de valószínűleg a sokszorosa a hasonlónak. Az egy színarany lelet.

Eddig is tettem már le az asztalra értéket magyarországnak, de van még mit letennem a jövőben is. Csak a sok dilettáns hivatali ember fékez sajnos ebben. :):cool:
Azért a legtöbb záportározó nem állandó vízfolyásra épül, hanem időszakosra, arra meg nem kell hallépcső. Nyilván vannak kivételek, de elég ritka.
Nem tudom milyen megbízásból adtad be a tervedet, told fel a VIZEK rendszerbe, egy ideje ott megy az engedélyezés eleje, ott nem lehet elkerülni valamilyen választ.
Nyilván az első hogy minden bürokratikus dolognak meg kell felelned (jogosult tervező, tulajdonosi hozzájárulások, közmű nyilatkozatok stb).
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Azért a legtöbb záportározó nem állandó vízfolyásra épül, hanem időszakosra, arra meg nem kell hallépcső. Nyilván vannak kivételek, de elég ritka.
Nem tudom milyen megbízásból adtad be a tervedet, told fel a VIZEK rendszerbe, egy ideje ott megy az engedélyezés eleje, ott nem lehet elkerülni valamilyen választ.
Nyilván az első hogy minden bürokratikus dolognak meg kell felelned (jogosult tervező, tulajdonosi hozzájárulások, közmű nyilatkozatok stb).
Tulajdonos: az Állam (minden folyóvíznek és medrének) Műtárgyak tulajdonjoga és karbantartási kötelezettsége: Vízügy

Valóban volt egy ilyen EU program, 2013-ig kellett volna helyrehozni az ilyen korábbi disznóságokat. Le sem sz@rták. Ez egy hegyi patak amely a Karasicába ömölve a Dráva vízrendszerébe tartozik. Mint kezdetben hegyi később dombsági nagy esésű patak a kiemelt vizi élőhelyek közé tartozik, ritka állatokkal, amik egy részét már kiirtották. Később ezek remélhetően újratelepülnének pár szigetszerű lehetséges menedékből.

Egyébként ez egy stabil vízfolyás alaposan tönkretéve ! 10 km-es szakaszon 17db un. "mederbevésődést" gátló beton műtárgy van !!!!!!! Persze mind élővilágellenesen kialakítva, un. "zuhogó" formájában. Kb. 55-60 éve készültek az átkosban. A tervezők teljesen dilettánsok voltak, ezért baj is volt némelyikkel. Nos ezeket a műtárgyakat élőlénybarátra át lehet alakítani kisebb módosítással, SŐŐŐT előnnyé kovácsolódik át az átalakulásuk, tehát dupla hadzon lenne. A mederbevésődés funkciójuk érintetlenül maradna.a már nem építenek ilyeneket egyetlen folyóvízre sem. Pld. a szigetközi visszadzzasztók is csak időlegesen válhatnak átjárhatatlanná nagy szárazságkor. Az nem gond. Gyakorlatilag az összes a mecsekből induló patakot át kell nézni, mert többön is vannak ilyen katasztrófa építmények !!! De baranyában nem csak az átkosban volt hülye a vízügy, hanem ma is az ! :D

Minden komoly amikről írtam. Neveket nem mondok... :D:D:D De lejárt a türelmem. Ha kell olyat odavasalok nekik hivatalosan, hogy arról koldulnak ! :) Máshol nem kell majd a falnak beszélnem mint ennél a sunyi és buta bandánál. Csak birka türelmem van, nem akartam eddig alájuk vágni. A minisztériumban is lessz mit megmagyarázni, miért obstrukciózták el a helyreállításokat. Ez nem "bemondás", hanem idióta kommunista beton műtárgyak. Ha kell majd én rendet csinálok a vízügynél is a karosszékekben. :D:D

Tehát a tervek beadása magyar EU-s programban történt !!! Anno DIREKT kérték a lakosságot a hasonló környezetvédelmi a disznóságok bejelentésére !!! Névvel vagy név nélkül, e-mailon vagy telefonon. Én e-mail-ben nyújtottam beleírásokkal indoklásokkal, műtárgyak helyének megjelölésével, névvel, címmel + 2 telefonszámmal. Rá is kérdeztem hetekkel később, hogy megkapták-e. Óóó... hát persze. Akkor még ment a ködösítés meg a mellébeszélés. :D:D:D Majd adok én nekik. Hazudják szembe az EU környezetvédelmi bizottságot ! :D Elég volt 13 éven át belesz@rniuk. Ezek nem fognak változni, itt csak az erőből értenek. Akkor hozok egy nagy adag nemzetközi erőt nekik. :)

Köszi a segítséget, de már nem tudok hinni itt ezeknek. :)
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 043
10 093
113
Tulajdonos: az Állam (minden folyóvíznek és medrének) Műtárgyak tulajdonjoga és karbantartási kötelezettsége: Vízügy
Megjegyzem, ez nem egészen van így.
Vannak vízfolyások önkormányzatok tulajdonában, kezelésében. Budapesten például ad FCSM kezeli a vízfolyásokat.
Vannak vízfolyások amiknek a kezelője egy nemzeti park.
Te konkrét építési tervet adtál le, mit kell elbontani, milyen és mekkora betonvas kell, hidraulikai számításokkal? Mert ha nem, kenheted a hajadra....
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Megjegyzem, ez nem egészen van így.
Vannak vízfolyások önkormányzatok tulajdonában, kezelésében. Budapesten például ad FCSM kezeli a vízfolyásokat.
Vannak vízfolyások amiknek a kezelője egy nemzeti park.
Te konkrét építési tervet adtál le, mit kell elbontani, milyen és mekkora betonvas kell, hidraulikai számításokkal? Mert ha nem, kenheted a hajadra....
Na ne hülyéskedj már ! :D:D Kiemelten védett nemzeti park az eredője !

A számításaid meg röhelyesek ! Kb. mintha azt mondanád, hogy terrortámadás telefonos bejelentőjének a létszámot intézkedést fegyverzetet védőfelszerelést is mondania kellene mellé, meg a hatástalanítási terveket és a parancsnokságot is el kéne látnia, különben nem megy ki a TEK vagy rendőrség. Ne viccelj már !!! :D:D

Sajnos ez a hozzáállásuk az egészhez ezeknek is mint neked, ezért nem csinálnak semmit. Persze horribilis fizetéseket fel bírnak venni az obstrukciójukért !!! :D:D:D Mehetsz hozzájuk dolgozni, a hozzállás a többivel már megvan. :) A nagy lové felvétele a semmiért is menni fog szerintem, nem lesz lekiismeret furdalásod mint nekik sem.

Ezért kell kívülről segítőket hozni, mert ez a gépezet máshol indítva is elakad.

Amúgy meg "a vízkeret irányelv" teljesítése keretében volt ez az országos felhívás. Keresd elő ha akarod !!! :D:D Az internet nem felejt ! :)

Nagyot csalódtam benned, egy világ omlott össze bennem. Hallottad a kövek zuhanását ? :oops::) Ha ilyeneket tudsz írni inkább ne írj le egy betűt sem. Kár az egészért, csak időpocsékolás. Sorry.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 043
10 093
113
Na ne hülyéskedj már ! :D:D Kiemelten védett nemzeti park az eredője !

A számításaid meg röhelyesek ! Kb. mintha azt mondanád, hogy terrortámadás telefonos bejelentőjének a létszámot intézkedést fegyverzetet védőfelszerelést is mondania kellene mellé, meg a hatástalanítási terveket és a parancsnokságot is el kéne látnia, különben nem megy ki a TEK vagy rendőrség. Ne viccelj már !!! :D:D

Sajnos ez a hozzáállásuk az egészhez ezeknek is mint neked, ezért nem csinálnak semmit. Persze horribilis fizetéseket fel bírnak venni az obstrukciójukért !!! :D:D:D Mehetsz hozzájuk dolgozni, a hozzállás a többivel már megvan. :) A nagy lové felvétele a semmiért is menni fog szerintem, nem lesz lekiismeret furdalásod mint nekik sem.

Ezért kell kívülről segítőket hozni, mert ez a gépezet máshol indítva is elakad.

Amúgy meg "a vízkeret irányelv" teljesítése keretében volt ez az országos felhívás. Keresd elő ha akarod !!! :D:D Az internet nem felejt ! :)

Nagyot csalódtam benned, egy világ omlott össze bennem. Hallottad a kövek zuhanását ? :oops::) Ha ilyeneket tudsz írni inkább ne írj le egy betűt sem. Kár az egészért, csak időpocsékolás. Sorry.
Horribilis fizetés a vízügynél? Nincsen ilyen, sajnos. nevetségesen keveset keresnek.


Ezek szerint csak bejelentetted hogy valamit csinálni kell? Az klassz, de a vízügy egy alapvetően nagyon kevés pénzből gazdálkodó szervezet, nem nagyon tud semmire pénzt költeni, mindenre pályáznia kell.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Horribilis fizetés a vízügynél? Nincsen ilyen, sajnos. nevetségesen keveset keresnek.


Ezek szerint csak bejelentetted hogy valamit csinálni kell? Az klassz, de a vízügy egy alapvetően nagyon kevés pénzből gazdálkodó szervezet, nem nagyon tud semmire pénzt költeni, mindenre pályáznia kell.
A főnökök kapnak eleget. Azokon meg a politikusokon múlott.

Nem csak bejelentettem, meg kellett volna csinálni őket, meg felmérni az egész mecsekben a többit is VÉGIG a folyó betorkollásokig !!!

A PÉNZ ??? EU program volt, csak elkészíteni kellett volna a végleges terveket és beadni B-ki !!!!!! De a munka az büdös volt nekik ! Idióta komcsi banda az egész.

Ne írjál nekem, már mondtam, mert csak idegesíteni meg lámáskodni akarsz. Inkább guglizzál pár napot meg kersd ki a wayback masinon hogy ez a program létezett, csak elbaxták !!!! De nagyon !!!! :) Elmagyaráztam már mindent, a megoldást is. Persze azzal nem fognak eldicsekedni. Meguntam ezt ezt a kuplerájt ami itt folyik. Ha szépen nem ment, akkor majd menni fog korbáccsal meg deressel. :)

Amúgy a DDNP vezetőjével is beszéltem korábban. Pártkáderek vannak a vezetői székekben. Mint anno a kommunistáknál. Ugyan az a színvonal mint akkor. Ezért jó nekik így is. :D Tehát ezt szépen és nyugodtan már NEM lehet megoldani. A kuplerájban sem a festést meg a bútorokat kell lecserélni ha nem működik. Na itt sem. :D
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 089
113
Csak szólok,hogy németben a tűzoltóság állományának igen jelentős része önkéntes tűzoltó.Társadalmi munkában csinálják-ennyire nincs arra felé társadalmi munka.....
Baromi fals elképzeléseitek vannak arról,mi is van arrafelé,milyenek az emberek.
Németek?
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 001
30 905
113
Közhiedelemmel ellentétben nem szabálybuzik,nagyon is segitőkész népség.Akkor van baj velük,ha autóba ülnek-de ezt tudják is magukról.Rengeteg viccük van a német ember és az autó viszonyárol,jó adag öniróniával.Ennek ellenére a magyar közlekedési morál nagyságrenddel rosszabb,mint a német.Über szemlélet az osztrákra jellemző,nem a németre.Bajoroknak van még egy beütésük.Ők elsősorban bajorok,csak utána németek.
Megvan mindenütt az a jellegzetesség,hogy minnél kisebb egy település,annál komolyabb a közösségi munka jelentősége.Ez ránk is igaz-volt.Most már viszont azt kell mondjam,mi csak bottal ütjük a német közösségi összefogások szintjét.Nálunk a politika szándékosan szétverte a társadalmi életet (OV hatalompolitikájának ez szerves része).Nyugaton ez nem jellemző.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113

..
destructive-flooding-germany-belgium-visible-satellite.jpg

..
destructive-flooding-germany-belgium-cars.jpg

Micsoda? o_O
Ezerháromszáz eltűnt? Öhh? o_O
"Tovább nőtt a németországi áradások halálos áldozatainak száma. Az eső elállt, és a vízszint a legtöbb helyen csökken, de még messze nincs vége a katasztrófának. A gátaknak az apadás alatt is ki kell tartaniuk, és ahol már nincs közvetlen veszély, ott sincs áram és folyóvíz. A károk enyhítése hónapokig, évekig is eltarthat. Belgiumban is tovább nőtt a halálos áldozatok száma. Hollandiában gátszakadástól tartanak."
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and Pogány

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Közhiedelemmel ellentétben nem szabálybuzik,nagyon is segitőkész népség.Akkor van baj velük,ha autóba ülnek-de ezt tudják is magukról.Rengeteg viccük van a német ember és az autó viszonyárol,jó adag öniróniával.Ennek ellenére a magyar közlekedési morál nagyságrenddel rosszabb,mint a német.Über szemlélet az osztrákra jellemző,nem a németre.Bajoroknak van még egy beütésük.Ők elsősorban bajorok,csak utána németek.
Megvan mindenütt az a jellegzetesség,hogy minnél kisebb egy település,annál komolyabb a közösségi munka jelentősége.Ez ránk is igaz-volt.Most már viszont azt kell mondjam,mi csak bottal ütjük a német közösségi összefogások szintjét.Nálunk a politika szándékosan szétverte a társadalmi életet (OV hatalompolitikájának ez szerves része).Nyugaton ez nem jellemző.
Épp most mentem volna közösségi tevékenységre, de jött a Zorbántól az sms, hogy pitbullkutyákat küld le bátonyból, ha megpróbálok köz. tevékenykedni. Szemét a Zorbány.
Nyilván Téged ez nem tántoríthat el és mikor itthon vagy, vagy szabin, akkor ezerrel tolod a közösségi segítőkészséget.

Viccet félretéve; valóban pl. a germánoknál sokkal aktívabbak közösségi téren, amit itthon nagyon hiányolok. Valóban lehetne sokkal aktívabb a közösségi élet; de ennek semmi köze a politikához. Felesleges azzal takarózni. Ha valaki meg akar mozdulni, közösséget akar építeni, vagy annak munkájában részt venni; mi köze van hozzá akár a Zorbánnak, akár a politikai beállítottságnak? Csak fel kell emelnie az ember seggét a kényelmes székből.