[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Erdogannak is mondták, hogy puffantson le már egy orosz gépet,...meg is tette, de a maci mégsem mozdult. A forgatókönyv kb. ugyanaz...,


Nem tudom.

Annak viszont orulok hogy ami reszrol nincs kapkodas "gyorsan csapjunk oda" ugy nez ki hogy komolyanelokeszulnek terveznek. Es az esethez kepest nagy a csend.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 512
44 783
113
Trump puhapöcs...
Hajnalban a hajók a helyükön voltak, a gépek már a levegőben mikor lefújták a bevetést.
Talán legközelebb...
Vagy mégsem olyan hülye mint sokan látják. Ha szó-szót követ ebben a konfliktusban, mert mondjuk egy drónért elrendel egy nagyszabású légicsapást, és közben az Irániak nem passzívan figyelik ezt, hanem beleállnak teljes mellszélességgel(nem úgy mint a rommá lőtt, kivéreztetett és szerintem az oroszok által folyamatosan féken tartott szírek az Izraeli akciókra válaszul) és közben mondjuk lepukkantgatnak pár repülőt, és már lesz amerikai áldozat is, nem csak egy drága gép, hanem mondjuk egy - két halott vagy fogoly pilóta, akkor hogyan tovább urak, mi lesz a terv??!

Elvonni mindenhonnan ami mozdítható erő mindent, felhalmozni a szükséges készleteket, majd 2-3 hónap múlva egy olyan léptékű dolog jön mint a sivatagi vihar volt? Komolyan? Szerintem ha beleáll Trump Iránba, csak megbukhat onnantól kezdve hogy van 1-2 saját halottja, vagy azért mert onnan nem megy tovább, és akkor papírkutya, vagy megcsinálja az Irán elleni Sivatagi Vihart, és akkor beleragad egy új csúnyább nagyobb Afganisztán 2-be, amit Kína és Oroszország pont annyira fog tömni hogy sosem tudják majd legyőzni, miközben az USA tovább adósodik, és a haderejének jó része le lesz kötve úgy a Perzsa Öbölben, hogy máshová nem fog tudni kellő képen figyelni. Az lenne az USA totális csődje, minden kicsúszna a lábuk alól amire most be vannak rendezkedve.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 327
13 640
113
Ne hogy azt hidd! Az agya nem párolgott el nyilván a sárkány ,motor sérült. Volt egy videó amikor teszt alatt lezuhant , marhára egyben maradt, mert lehet korszerű könnyű anyagokból van. A lényeg belül van.

Huh?
Telibeveri egy vagy félmázsás robbanófej, megkapja a több száz fokos hőt/repeszeket, aztán leperecel 34k feet magasról, bevágódik az óceánba, ami olyan hatás, mint a betonpuszi... abban túl sok használható dolog nem marad. Főleg, ha van saját önmegsemmisítője... nézz meg légvédelmi raksi által elkapott keményebb harci gépekből mi marad....

Trump puhapöcs...
Hajnalban a hajók a helyükön voltak, a gépek már a levegőben mikor lefújták a bevetést.
Talán legközelebb...

De... De... az USA az háborút akar minden áron....
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Vagy mégsem olyan hülye mint sokan látják.
Trump elrendelte a bevetést, majd amikor a gépek már levegőben voltak, lefújta.
Szerintem egy katonai parancsnok a leg rosszabb amit tehet ha kiad egy parancsot, majd meggondolja magát.
Most azt a képet sugallja magáról hogy komoly ügyekben képtelen elvi alapokon nyugvó határozott döntéseket hozni valamint hogy nem bízik saját katonai vezetőiben akik a döntést előkészítették.
Ez így csak olaj a tűzre...
Ha eddig úgy érezte hogy az Irániak, Oroszok, stb...kostolgatják őt, na akkor majd most figyeljen!
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Vagy mégsem olyan hülye mint sokan látják. Ha szó-szót követ ebben a konfliktusban, mert mondjuk egy drónért elrendel egy nagyszabású légicsapást, és közben az Irániak nem passzívan figyelik ezt, hanem beleállnak teljes mellszélességgel(nem úgy mint a rommá lőtt, kivéreztetett és szerintem az oroszok által folyamatosan féken tartott szírek az Izraeli akciókra válaszul) és közben mondjuk lepukkantgatnak pár repülőt, és már lesz amerikai áldozat is, nem csak egy drága gép, hanem mondjuk egy - két halott vagy fogoly pilóta, akkor hogyan tovább urak, mi lesz a terv??!

Elvonni mindenhonnan ami mozdítható erő mindent, felhalmozni a szükséges készleteket, majd 2-3 hónap múlva egy olyan léptékű dolog jön mint a sivatagi vihar volt? Komolyan? Szerintem ha beleáll Trump Iránba, csak megbukhat onnantól kezdve hogy van 1-2 saját halottja, vagy azért mert onnan nem megy tovább, és akkor papírkutya, vagy megcsinálja az Irán elleni Sivatagi Vihart, és akkor beleragad egy új csúnyább nagyobb Afganisztán 2-be, amit Kína és Oroszország pont annyira fog tömni hogy sosem tudják majd legyőzni, miközben az USA tovább adósodik, és a haderejének jó része le lesz kötve úgy a Perzsa Öbölben, hogy máshová nem fog tudni kellő képen figyelni. Az lenne az USA totális csődje, minden kicsúszna a lábuk alól amire most be vannak rendezkedve.

Most ugye jobban erzed magad ?
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Trump elrendelte a bevetést, majd amikor a gépek már levegőben voltak, lefújta.
Szerintem egy katonai parancsnok a leg rosszabb amit tehet ha kiad egy parancsot, majd meggondolja magát.
Most azt a képet sugallja magáról hogy komoly ügyekben képtelen elvi alapokon nyugvó határozott döntéseket hozni valamint hogy nem bízik saját katonai vezetőiben akik a döntést előkészítették.
Ez így csak olaj a tűzre...
Ha eddig úgy érezte hogy az Irániak, Oroszok, stb...kostolgatják őt, na akkor majd most figyeljen!


Nem biztos hogy Trump fujta le. Lehet felderitesi info vagy muszaki hiba is oka. Pl az egyik csapasmero kotelek EW gepe meghalt stb stb. Es persze lehet Trump is. De lehet akar az is hogy az Iraniak az ucso pillanatban viszakoznak. Varni kell. Trump eleg egoista ahoz hogy ne turje el ezt a fajta megalaztatast. Ezen a teruleten lehet ra szamitani 110% ban.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 512
44 783
113
Trump elrendelte a bevetést, majd amikor a gépek már levegőben voltak, lefújta.
Szerintem egy katonai parancsnok a leg rosszabb amit tehet ha kiad egy parancsot, majd meggondolja magát.
Most azt a képet sugallja magáról hogy komoly ügyekben képtelen elvi alapokon nyugvó határozott döntéseket hozni valamint hogy nem bízik saját katonai vezetőiben akik a döntést előkészítették.
Ez így csak olaj a tűzre...
Ha eddig úgy érezte hogy az Irániak, Oroszok, stb...kostolgatják őt, na akkor majd most figyeljen!
Tudom hogy unalomig ismételt szavak jönnek tőlem, de :D "nem tudhatjuk" :D hogy milyen információ birtokába jutott közben ami miatt meg kellett változtatni a döntését.

Én most nem alkotnék még véleményt, várjunk hátha jön némi hihető info morzsa.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 512
44 783
113
Most ugye jobban erzed magad ?
Miért kéne jobban éreznem magam ettől szerinted? Leírtam hogy szerintem milyen reális veszélyekkel járhat egy ilyen kaland, azt gondolom hogy amennyire lehet objektívan próbáltam nézni mindent. Hol van abban bármi elfogult vagy a valóságtól nagyon elrugaszkodott dolog amit írtam szerinted?
Komolyan érdekel!
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Miért kéne jobban éreznem magam ettől szerinted? Leírtam hogy szerintem milyen reális veszélyekkel járhat egy ilyen kaland, azt gondolom hogy amennyire lehet objektívan próbáltam nézni mindent. Hol van abban bármi elfogult vagy a valóságtól nagyon elrugaszkodott dolog amit írtam szerinted?
Komolyan érdekel!

A kicsiny lelked tukret tartad elenk. A kivansagaidat. :)
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Nem biztos hogy Trump fujta le. Lehet felderitesi info vagy muszaki hiba is oka. Pl az egyik csapasmero kotelek EW gepe meghalt stb stb. Es persze lehet Trump is. De lehet akar az is hogy az Iraniak az ucso pillanatban viszakoznak. Varni kell. Trump eleg egoista ahoz hogy ne turje el ezt a fajta megalaztatast. Ezen a teruleten lehet ra szamitani 110% ban.
Nem, nem...
A NYT szó szerint: "The operation was already underway in its initial stages -- ships were in position and planes were in the air -- but no missiles had been fired when the order came to stand down, a senior administration official told the Times."
Ez Trump volt.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nem, nem...
A NYT szó szerint: "The operation was already underway in its initial stages -- ships were in position and planes were in the air -- but no missiles had been fired when the order came to stand down, a senior administration official told the Times."
Ez Trump volt.


Ez jelentheti ezt is meg teljesen mast is. Biztos vagyok benne hogy a NYT nincs jelen a hadihajokon igy infoit az adminisztraciotol szerzi.
 
  • Tetszik
Reactions: Python and zsolti

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Addig ameddig a muszlim vilag egymassal haboruzik addig ez valoban rohejes. De amikor akad egy Salahadin vagy egy Nagy Szulejman es aki osszefogja a muszlimok akkor mar a helyzet nem ennyire rohajes sot evszazados szopas jon a nyugati kulturanak. Egyelore iran ott van tartva ahol meg kontrolalhato. Ti meg itt sokan azert drukkoltok hogy hagy tegye mar azt amit akar.

Értem én, hogy téged elvakít az USA imádatod, de azért néha néha kinyithatnád a szemed.
Az USA nem valamiféle világmegváltó küldetésből csinálja azt amit.
Csak és kizárólag a saját érdekeit tartja szem előtt. Senki másét, minket európaiakat is ugyanúgy leszar, ahogy az oroszokat, kínaiakat, perzsákat, stb.
A szaudiak semmivel sem kisebbik rossz, mint a perzsák.
Kérdem én, a modern történelemben hol fordult még elő az, hogy egy nagykövetségen feldaraboljanak egy embert? Mert a szaudiak megtették.
Mit reagált erre az USA? Sok fegyvert vesznek TŐLÜNK, megtehetik.
Igen, egy ilyen országnak adnak el csúcskategóriás fegyvereket.

Az oszmanok is az 1200 as evek elejen egy regionalis kishatalom voltak. Senki nem vette oket komolyan. A Bizanci birodalom sem!!! Komolytalan buta embereknek tartottak. Aztan 230 evvel kesobb Bizancot mar Konstantinapolynak hivtak es hivjak a mai napig is!!! Szerinted ha kiegyeznek a muszlimok akik uraljak az olaj es gazpiacot akkor neked mennyi kedved lesz majd nevetgelni ?Az oszmanok is az 1200 as evek elejen egy regionalis kishatalom voltak. Senki nem vette oket komolyan. A Bizanci birodalom sem!!! Komolytalan buta embereknek tartottak. Aztan 230 evvel kesobb Bizancot mar Konstantinapolynak hivtak es hivjak a mai napig is!!! Szerinted ha kiegyeznek a muszlimok akik uraljak az olaj es gazpiacot akkor neked mennyi kedved lesz majd nevetgelni ?

Hasonlítgatod itt az irániakat az oszmánokhoz, azt tudod-e, hogy az oszmán háborúink alatt kvázi szövetségesek voltunk a perzsákkal?
Mi ütöttük a törököt nyugatról, ők keletről.

Kicsit felkene emelni a fejeteket es elvonatkoztatni az USA elleni utalatotoktol mert amit csinal az a ti erdeketek is. Amikor a nacikat szembeszalt az a ti erdeketek is volt.
Amikor az oroszokkal szembeszalt az is a ti erdeketekben volt.
Most amikor irannal szembeszal esprobalja a fedot a szarosbodon tetejen tartani az is a ti erdeketek miatt is van.

Írtad, hogy mindig a nagyobbik rossz ellen fog össze az USA a kisebbik rosszal.
Na akkor elárulok valamit. Mi nem az USA egyik tagállama vagyunk, hanem EU tagok.
Az EU számára pedig az USA sokkal nagyobb fenyegetés, mint Irán.
Az USA az aki zsarolni, szankcionálni tudja az EU-t, ők akarják megmondani nekünk, hogy kivel kereskedhetünk. Irán befolyása az USA mellett egy légypiszok nagyságú.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 946
32 188
113
De... De... az USA az háborút akar minden áron....

Háborút elsősorban Izrael akar, meg persze a Bolton, Pompeo-féle neokonok. A demokraták többsége nem akar, az amerikai közvéleményt is még meg kell dolgozni kicsit, amíg vevő egy Irán elleni háborúra. Az amerikai katonai vezetés többsége sosem égett a vágytól, hogy Irán ellen háborúzzanak (még ha korlátozott mértékben is), G.W. Bush idején is többek között az ő ellenkezésük miatt nem lett végül háború (volt már 2007 táján is olyan időszak, amikor már sokan biztosra vettek egy Irán elleni nagyszabású katonai akciót).
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
És ezekkel meg is válaszoltad, hogy az egyik utolsó fél a képletben az USA, akinek érdekében állna balhézni Iránnal.
Az USA gazdaságát hátrányosan érinti a magas olajár. Az USA belpolitikában pedig nem igazán lehet szerintem háborúval voksokat szerezni manapság (Trump is többek között azzal nyert, hogy a Közel-Keletről kivonulnak).

Nem erre akartam rávilágítani. A politika és a gazdaságuk erőteljesen szimbiózisban él, perszonális célok is lehetnek a háttérben.
Egy pár szenátor aki tudott a készülő villongásról előre, szépen felkészült a brókereken keresztül és - egy hét alatt százmilliókat kereshettek.
Aztán hogy mi lesz, hova jut ki a politika, a külkapcsolatok az már mellékes nekik.. Ez egy játék nekik valahol, ami gonosz és igen nagy erőket megmozgató.
A média csak a felszínt közvetíti, azt gondolom élhetünk ezzel a biztpol parafrázissal, hogy középen, mélyen pedig a dollár jele van, mint az esetek 98 %-ában.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and plushun

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 512
44 783
113
A kicsiny lelked tukret tartad elenk. A kivansagaidat. :)
Ha ezt gondolod...
Mondtam már, az én kívánságom egy nagyjából normalizálódó helyzet/békés rendezés lenne a közel keleten, ahol nem tenyereltek bele a szarba! Azt is elmondtam már korábban, hogy félreértés ne legyen, NEM Irán, és pláne nem az USA miatt aggódom, hanem nagyon is önző módon azért, mert mi itt Európában, Magyarországon fogjuk megszívni az újabb kalandor politikátoknak azt az eredményét, mikor majd ha eldurvul a konfliktus, megindul akár több millió migráns felén!

Mi nem hihető ebben??!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 512
44 783
113
Ez jelentheti ezt is meg teljesen mast is. Biztos vagyok benne hogy a NYT nincs jelen a hadihajokon igy infoit az adminisztraciotol szerzi.
No meg azt is tegyük tisztába nagyon gyorsan, hogy a NYT -nak gyakorlatilag az mindegy hogy arról írhat majd hogy ha :

1. megtörténik a légicsapás, és
a. sikeres : mennyi ártatlan kis iráni gyermek halt meg
b. nem jól alakul: akkor nagy a saját veszteség,

2. nem történik meg: Trump egy balfasz papírkutya,

ŐK mindig azt fogják domborítani, hogy Trump alkalmatlan, és le kell váltani.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 530
4 990
113
Az Irániak előtt ott az Iraki példa. Mire mentek a leazereléssel. Mihelyt tudták nincs vegyi fegyvere abban a pillanatban katonailag elintézték mindenféle ürüggyel. Hát emiatt nem lehet engedni. Inkább fenyegetni, kell nem passzívan várni, nem mint az ostoba Színek. Ha küldik a rakétákat, bombázzák a légvédelmet akkor mi is, küldjük a rakétákat, meg a cirkáló rakétákat, aztán kiderül mi lesz ,3000 km jók, pontosak.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Nem tudom.

Annak viszont orulok hogy ami reszrol nincs kapkodas "gyorsan csapjunk oda" ugy nez ki hogy komolyanelokeszulnek terveznek. Es az esethez kepest nagy a csend.

Minél tovább várnak, annál több ideje van Iránnak is felkészülni.Ha tegnap figyeltek Teheránban, akkor adott esetben hasznos infókat is megszerezhettek a majdnem-csapásból.Nekem úgy tűnik, hogy a tegnapi drónt is követték végig, nem csak úgy szerelembe estek első látásra.
Az irániak már tegnap amúgy is készültek egy esetleges amerikai csapásra, így meg megalapozottan tették ha igaz, hogy már úton voltak a gépek és később visszahívták őket.Ebből inkább Trump töketlenkedése látszik és nem a meggondoltsága.Az akkor látszott volna, ha fel sem szállnak a gépek.Kapkodott megint, csak most kicsit komolyabb játékot kell játszani, mint amikor fél napra kiütötte az egyik szíriai légibázist egy szabad szemmel jól látható összeg elfecsérlésével.Ez azért máshogy működik, mint amikor el kell adni két-három toronyházat vagy golfozni megy.
Hovatovább Szíria kapcsán még az is kiderült, hogy kamuinfók alapján mért csapást, tehát megvolt már kicsiben neki Irak 2.0.
Az biztos, hogy most sz@r helyzetben van személyesen, mert választásnál vagy nagyon sokat lehet nyerni vagy nagyon sokat lehet bukni egy háborúval.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti