[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Értem hogy nem az volt a fő mondanivalód, de akkor is leírtad, és én arra kérdeztem rá, mert nem hallottam közeledésről. Honnan származik ez az információd?
" az Egyesült Államok a napokban fejezte ki közeledési szándékát Teherán felé"

Nem a kozeledes volt a fo mondanivalom hanem hogy egy az iraniak altal is veszjelzeseket ado "megmentett" hajot foglaltak vegul le. Alitolag iranbol hajozott ki de maig tisztazatlan ki a tulaj . Az hogy csempeszett volna a ladik kizart. Az olajkitermeles finomitas allami monopolium. Ellophatsz ott is mint barhol mondjuk egy kamionnyi uzianyagot de nem 1 millio hordonyit. Azt csak es kizarolag allami engedelyel es aszisztalassal lehetett beletolteni. Szerintem ez a hajo volt az amihez hozzafertek azutan hogy a Britek elkaptak az o tankeruket. Tudjak hogy kie lehet ( nana hogy tudjak mert az rendelte meg es fizette ki az uzianyagot) es annak probalnak keresztbe tenni. Valszeg nem UK vagy USA a tulaj hanem valamelyik szovetseges orszag.

De csak tippelek.

Tovabbra is tartom hogy iran mindent elkovet hogy tamdas erje. Szerintem a fegyverhasznalatig is elmennek majd csak hogy rajuklojenek az amik.

Olyan szinten repedezett a rendszer iranban hogy mar a propaganda tatja csak ugy ahogy ossze. Rendszeresek az irani "movie maker" latogatasok amikor a Hormuzin nyugati hajo kel at. Nem csak USN de UK AU korabban Japan barmelyik nyugati. A "movie maker" csapat ket hajobol all. Egy Korvett vagy raketakkal felszerelt FPB bol es egy nagyobbacska motorcsonakbol. A korvett kozelmegy a nyugati hadihajohoz koroz korulotte par tiz meteren belul imitalja hogy neki akar menni kozben a tengereszek kint allnak a felso fedelzeten es integetnek meg kiabalnak farszi nyelven hogy "takarodjak innen vagy megbanjatok" tartalmu szovegeket. Ezeket veszik fel a masik hajorol kameraval es megy az irani nepnek a propaganda hogy milyen fasza es rettenetes is az irani hadero hogy menekulnek tole a nyugati hajok.

RENDSZERES ! HA NYUGATI HADIHAJO KEL AT AKKOR SZINTE MAJDNEM MINDEN ESETBEN MEGY A CIRKUSZ.

Par eve mikor en is ott jartam akkor velunk is eljatszottak mikor befele hajoztunk az obolbe (Bahrein) de akkor ez meg csak ritka eset volt. Ma mar folytatasos teleregeny lett belole .
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Értem hogy nem az volt a fő mondanivalód, de akkor is leírtad, és én arra kérdeztem rá, mert nem hallottam közeledésről. Honnan származik ez az információd?
" az Egyesült Államok a napokban fejezte ki közeledési szándékát Teherán felé"


Az olvtars linkelte a cikket egy vagy ket hsz el fentebb. Amugy nem hivatalosan tenyleg probal kozeledni az USA ami szerintem nem oszinte csak szimplan jelezni akarjak az iraniaknak hogy nem fognak elsonek loni. Ha pedig az iraniak sutik el a mordalyt elsonek akkor meg mar nagyon ezzel sem tudnak majd otthon takarozni.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 179
20 132
113
A WTI ára 1%-kal került feljebb a hírre
Miután előtte 6 %-ot esett.
wti_chart_1.PNG
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 179
20 132
113
Trump: lelőttek egy iráni drónt a Hormuzi-szorosban
MTI
2019. július 18. 21:57

A Boxer nevű amerikai hadihajó lelőtt a Hormuzi-szorosban egy iráni drónt, amely 900 méterre megközelítve veszélyeztette a hajót és legénységét - közölte Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.

Trump szerint a hajó védelmi intézkedésként semmisítette meg a drónt, miután a pilóta nélküli repülőeszköz figyelmen kívül hagyta a többszöri figyelmeztetést, hogy forduljon vissza.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/trump-lelottek-egy-irani-dront-a-hormuzi-szorosban.5.331645.html
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 345
24 654
113
Trump: lelőttek egy iráni drónt a Hormuzi-szorosban
MTI
2019. július 18. 21:57

A Boxer nevű amerikai hadihajó lelőtt a Hormuzi-szorosban egy iráni drónt, amely 900 méterre megközelítve veszélyeztette a hajót és legénységét - közölte Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.

Trump szerint a hajó védelmi intézkedésként semmisítette meg a drónt, miután a pilóta nélküli repülőeszköz figyelmen kívül hagyta a többszöri figyelmeztetést, hogy forduljon vissza.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/trump-lelottek-egy-irani-dront-a-hormuzi-szorosban.5.331645.html
Vannak érdekes hozzászólások:
Pl. "Az elnök újra felfedi a nemzeti biztonsági titkokat ..."

 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 345
24 654
113
Nagyon kemény dolgok várhatóak?

"reuters US State Department: Iránnak azonnal el kell engednie egy hajót,"
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 179
20 132
113
Néhány észrevétel a drón leszedésről:
- nem lelőtték, hanem elektronikus zavarással lehozták,
- magában a hormuzi szorosban csak területi vizek vannak, melyik oldalon volt a Boxer partraszállító hajó és kinek a légterében a drón.

Ugye azok a részletek...
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Néhány észrevétel a drón leszedésről:
- nem lelőtték, hanem elektronikus zavarással lehozták,
- magában a hormuzi szorosban csak területi vizek vannak, melyik oldalon volt a Boxer partraszállító hajó és kinek a légterében a drón.

Ugye azok a részletek...
Az en eszreveteleim "
"- nem lelőtték, hanem elektronikus zavarással lehozták," Tudtommal nincs komoly EC system a hajon ha csak nem a SLQ32 ami meg nem alkalmas ilyen zavarasra.
A hajon van ezen kivul harom hard kill legvedelmifegyver. ESSM de ha a lelovesi tavolsag igaz akkor ez nemjatszik mert tul kozl van raadasul a legdragabb megoldas lenne. Lehet meg RIM-116 is deakar a jo oreg PHALANX is leszedhette. Szerintem az elektronikus zavarasos dolog csak bullshit hogy ne lehessen elmondani hogy az amik fegyvert hasznaltak.

"- magában a hormuzi szorosban csak területi vizek vannak, melyik oldalon volt a Boxer partraszállító hajó és kinek a légterében a drón."
Ez igy van de azt vedd figyelembe hogy athajozasi joga mindenkinek megvan azokon a vizeken es ami megfontosabb az iraniak ezidaig nem jeleztek hogy az amerikai hajo barhogy is megseretett volna a felsegteruleteiket. Pedig ha igy lenne akkor biztos villaga sirnak a dolgot. Minden a reszleteken mulik amirol meg csak annyit tududunk amivel etetnek minket. Mondjuk par dolgot azert ki lehet fifikalni pl ezt a hol is volt a hajo Irani vagy nem irani vizeken.