1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Irán

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. Premortem

Premortem Well-Known Member

Értem hogy nem az volt a fő mondanivalód, de akkor is leírtad, és én arra kérdeztem rá, mert nem hallottam közeledésről. Honnan származik ez az információd?
    " az Egyesült Államok a napokban fejezte ki közeledési szándékát Teherán felé"

2. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Az olvtars linkelte a cikket egy vagy ket hsz el fentebb. Amugy nem hivatalosan tenyleg probal kozeledni az USA ami szerintem nem oszinte csak szimplan jelezni akarjak az iraniaknak hogy nem fognak elsonek loni. Ha pedig az iraniak sutik el a mordalyt elsonek akkor meg mar nagyon ezzel sem tudnak majd otthon takarozni.

3. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

Miután előtte 6 %-ot esett.

Loken and dragonette like this.
  4. kacsacsor

1 millió literről, ami kb. 6300 hordó.

dragonette likes this.
  5. jani22

jani22 Well-Known Member

Erősítés - demonstráció. Csak nehogy háborús okot generáljanak, mint pl. Vietnam, iraki vegyi fegyverek, ja ez a britek voltak.

dragonette likes this.
  6. kacsacsor

Trump: lelőttek egy iráni drónt a Hormuzi-szorosban
    MTI
    2019. július 18. 21:57

A Boxer nevű amerikai hadihajó lelőtt a Hormuzi-szorosban egy iráni drónt, amely 900 méterre megközelítve veszélyeztette a hajót és legénységét - közölte Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.

Trump szerint a hajó védelmi intézkedésként semmisítette meg a drónt, miután a pilóta nélküli repülőeszköz figyelmen kívül hagyta a többszöri figyelmeztetést, hogy forduljon vissza.
    https://www.portfolio.hu/gazdasag/trump-lelottek-egy-irani-dront-a-hormuzi-szorosban.5.331645.html

jani22 likes this.
  7. jani22

jani22 Well-Known Member

Vannak érdekes hozzászólások:
    Pl. "Az elnök újra felfedi a nemzeti biztonsági titkokat ..."

fishbed likes this.
  8. kacsacsor

Irán, hormuzi szoros, Bandar Abbas, Nedaja bázis. Kép július 14-ről.

9. jani22

jani22 Well-Known Member

Nagyon kemény dolgok várhatóak?

"reuters US State Department: Iránnak azonnal el kell engednie egy hajót,"

10. kacsacsor

Néhány észrevétel a drón leszedésről:
    - nem lelőtték, hanem elektronikus zavarással lehozták,
    - magában a hormuzi szorosban csak területi vizek vannak, melyik oldalon volt a Boxer partraszállító hajó és kinek a légterében a drón.

Ugye azok a részletek...

antigonosz and Loken like this.
  11. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Jogos a ket pont !

12. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Az en eszreveteleim "
    "- nem lelőtték, hanem elektronikus zavarással lehozták," Tudtommal nincs komoly EC system a hajon ha csak nem a SLQ32 ami meg nem alkalmas ilyen zavarasra.
    A hajon van ezen kivul harom hard kill legvedelmifegyver. ESSM de ha a lelovesi tavolsag igaz akkor ez nemjatszik mert tul kozl van raadasul a legdragabb megoldas lenne. Lehet meg RIM-116 is deakar a jo oreg PHALANX is leszedhette. Szerintem az elektronikus zavarasos dolog csak bullshit hogy ne lehessen elmondani hogy az amik fegyvert hasznaltak.

"- magában a hormuzi szorosban csak területi vizek vannak, melyik oldalon volt a Boxer partraszállító hajó és kinek a légterében a drón."
    Ez igy van de azt vedd figyelembe hogy athajozasi joga mindenkinek megvan azokon a vizeken es ami megfontosabb az iraniak ezidaig nem jeleztek hogy az amerikai hajo barhogy is megseretett volna a felsegteruleteiket. Pedig ha igy lenne akkor biztos villaga sirnak a dolgot. Minden a reszleteken mulik amirol meg csak annyit tududunk amivel etetnek minket. Mondjuk par dolgot azert ki lehet fifikalni pl ezt a hol is volt a hajo Irani vagy nem irani vizeken.

13. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

14. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

15. koppany

koppany Well-Known Member

Az USA itt már nézet be egy Iráni utasszállítót, le is durrantották. Mondjuk simán letagadták.

16. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Mikor? Melyiket tagadtak le?

17. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

tindalos and Pogány like this.
  18. Python

Python Well-Known Member

19. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

20. Python

Python Well-Known Member