[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 824
65 386
113
1395122214144958910253533.jpg

Ezen kétféle futógörgő van, de az eleje az olyan kínaias tényleg, mint a Vt-4-é.
Azt a sokküllős kereket a lengyeleken kívül a csehek és a kínaiak is alkalmazzák mai napig.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 536
5 033
113
A T90 klónhoz hozzászólva itt egy videó a mutatja az új típus tornyát főleg a videó végén a lövegbeszerelés és utánna lévő részen. Nekem úgy tűnik ez egy teljesen más lemez, hegesztett torony. A gyártósra új a beszerelés szállító ládákból történik a löveg tövénél lévő 4 szögletes rész nem látható csak a kiállított filmezett példányon. a hegesztett tornyot a zulfigár nevű tankjukon is csiszolgatták, tapasztalatot szereztek.Még egy érdekesség A taras légvédelmi rakéta, a konténeres az s200 rendszer része, Azonnal bevethető mozgékony. lehet hogy később máskép lesz de most igy van. hadgyakorlaton is együtt indítják őket a videókon.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Hasonlít az SM-3-masra, legalább kinézetre nincs már kőkorszaki gányolós arab szutyok megjelenése.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 536
5 033
113
Miközben mindenki az iráni S300 van elfoglalva, Rudi helyesen figyelt fel a hírre. A dél-afrikai umkhontó rendszernek több verziója is van, nagyon korszerű, hajó és szárazföldi verziója is van, többféle rakétával, és hatótávval. Szerintem a hajók légvédelmét fogják fejleszteni mivel az sok kivánni valót hagy maga után. Ez sokkal nagyobb hír mint az S300.
http://www.deneldynamics.co.za/products/missiles/air-defence-missiles/umkhonto-gbl#
https://en.wikipedia.org/wiki/Umkhonto_(missile)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Kell nekik ez az izmozás? Az F-14-eket valahogy levegőben tartották, de ez elég nagy falat még náluk komolyabb gazdasággal és ilyen jellegű tapasztalattal rendelkező országoknak is. Látjuk, hogy az F-35 programnak is jócskán megvannak a nehézségei, pedig a világ pénzét belerakták, az oroszok a PAK-FA-val haladnak, de nekik komoly repülőgépfejlesztési múltjuk van, a kínaiaknak van pénz, ember, állami támogatás, háborús fenyegetettség, igaz haladnak is vele, de nem tudjuk valójában mennyire. Még a japánok is közös fejlesztésben gondolkodnak az amerikaiakkal (vagy mással) a saját 5. gen gépnél, pedig gazdag ország és észben, eltökéltségben meg elektrónikában bárkivel felveszik a versenyt. Ehelyett Irán inkább Szu-35-öt vagy J-31-et kellene vegyen, ha ki tudják alkudni akkor hazai gyártással, így lenne kész technológia a kezükben és komoly alapot kapnának ha ténylegesen saját 5. gen gép fejlesztésre adnák a fejüket. Persze ha van valami szuper mérnöki csapatuk és telibe találnak akkor lesz saját 5. gen gépük, de erre mégis mennyi az esély a többi fejlesztő országot elnézve?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and fishbed

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Miközben mindenki az iráni S300 van elfoglalva, Rudi helyesen figyelt fel a hírre. A dél-afrikai umkhontó rendszernek több verziója is van, nagyon korszerű, hajó és szárazföldi verziója is van, többféle rakétával, és hatótávval. Szerintem a hajók légvédelmét fogják fejleszteni mivel az sok kivánni valót hagy maga után. Ez sokkal nagyobb hír mint az S300.
http://www.deneldynamics.co.za/products/missiles/air-defence-missiles/umkhonto-gbl#
https://en.wikipedia.org/wiki/Umkhonto_(missile)
Szuperjó a zenéje.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 536
5 033
113
Hihetetlen hogy mégis véghezviszik következetesen a programot. A legutolsó lépés akkor a hajtómű volt. Ez a gép elvileg F5 alpon az egykori Rutan ARES "Mudfighter" továbbgondolt verziója hasonlóan kialakítva. Csak nem gépágyú fegyverzettel. Senki sem hitte el pedig mondtam a bemutatásakor hogy komolyan gondolják. Pedig mivel az F5 kapcsan minden megvolt a géphez. A kiállításkor be is linkeltem a futóművet. A bibi az hogy rután gépe turbófanos volt. Ami azt illeti szerintem ez is az! Az hogy katonailag miképp lehet felhasználni egy ilyen gépet, nem tudom . Ahhoz kellenek a szakik.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 179
33 550
113
Egy f117 feladatkört szánnak neki minibe.
Lopakodó konnyubombazo egy két irányított bombaval vagy rakétával felszerelve. Nem vadász gép. Olcsó konnyengyarthato. Amikor csak mutogattak olvastam olyat hogy a későbbi példányok fegyverterrel is rendelkeznek majd. Én ezt kétlem. A másik felvetés és ezt perzsa fórumok is alátámasztották hogy az irányított fegyverek külső felfuggesztesuek lesznek és szintén csökkentett eszlehetesuek. Na ha a második variáció az igaz az viszont nagydobas lenne.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 536
5 033
113
Addig emlékeztetésül. Az is biztos ebben a gépben a rutánéhoz hasonlóan (minden repülő eszrözében ) sok a szénszálas szövet.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Egy f117 feladatkört szánnak neki minibe.
Lopakodó konnyubombazo egy két irányított bombaval vagy rakétával felszerelve. Nem vadász gép. Olcsó konnyengyarthato. Amikor csak mutogattak olvastam olyat hogy a későbbi példányok fegyverterrel is rendelkeznek majd. Én ezt kétlem. A másik felvetés és ezt perzsa fórumok is alátámasztották hogy az irányított fegyverek külső felfuggesztesuek lesznek és szintén csökkentett eszlehetesuek. Na ha a második variáció az igaz az viszont nagydobas lenne.
Szárnyakon felfüggesztett fegyverekkel kukázzák is a csökkentett észlelhetőséget.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 179
33 550
113
A jelenlegieket a jelenlegiekhez rendszeresített fugesztokel igen. De anno a fórumon úgy olvastam hogy a hordozott fegyverek is csokkentett eszlehetoseguek lesznek hozzá (gondolom forma és boritas) de ebben az esetben szerintem a fegyverfuggesztokrol se feledkeznek meg. Egyszerű megoldásnak tűnik és tuti nehezebb mint gondolnánk de szerintem igaz lehet az iraniaktol láttunk már pár érdekességet ami bevált pedig mindenki hulyesegnek gondolta meg barkacsnak
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Egy rakéta, legyen az A2A, A2G vagy G2A, sokkal sokkal masszívabb tárgy, mint egy repülőgép. Gyakorlatilag egy nagyon sűrű, mindenféle fém alkatrésszel teletömött gépezet, vastag fém fallal és a méretéhez képest hatalmas fém hajtóművel. Az ilyent valószínűleg imádják a radarok függetlenűl attól, hogy relatív kicsi. Bombánál még el tudom képzelni, hogy kompozitból megoldják a testét, minden adatot üvegszálon elvezetnek, a fémek mennyiségét közel nullára csökkentik, a formát megoldják és talán valami bevonat is lesz rajta ami elnyeli a radarhullámokat. Az oroszok mutattak ilyent, még rendszeresítve nincs. De mindent egybevéve nem véletlenűl találták ki a belső fegyverteret, ami nem csak hatótávnövelésnél hasznos, hanem a gép észlelését is megnehezíti.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 179
33 550
113
Az f117 be könnyebb olcsóbb volt fegyveszekrenyt tervezni mint vadonat új fegyvereket. A vadaszgepeknel evidens hogy miért van fegyverkamra.
De az iraniak egy hangsebesseg állatot könnyű l opakodot építettek. Amihez meretebol adódóan úgy is ki kell fejleszteniuk új fegyvereket megtehetik hogy azokat lopakodositsak ahogy a fegyverfelfuggesztoket is. Közel se kell akkora g hatásokat kibirnia mint egy vadászgép fuggesztoi és a gép meretebol adódóan akkora súlyt se kell cipelnie... a hatotav meg szerintem másodlagos pláne annak aki védekező háborúra készül. De ha összejön nekik le a kalappal előttük és biztos lessz komolyabb folytatás.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Az f117 be könnyebb olcsóbb volt fegyveszekrenyt tervezni mint vadonat új fegyvereket. A vadaszgepeknel evidens hogy miért van fegyverkamra.
De az iraniak egy hangsebesseg állatot könnyű l opakodot építettek. Amihez meretebol adódóan úgy is ki kell fejleszteniuk új fegyvereket megtehetik hogy azokat lopakodositsak ahogy a fegyverfelfuggesztoket is. Közel se kell akkora g hatásokat kibirnia mint egy vadászgép fuggesztoi és a gép meretebol adódóan akkora súlyt se kell cipelnie... a hatotav meg szerintem másodlagos pláne annak aki védekező háborúra készül. De ha összejön nekik le a kalappal előttük és biztos lessz komolyabb folytatás.
"De az iraniak egy hangsebesseg állatot könnyű l opakodot építettek"
Kérlek: Próbáld ezt leírni "új magyarul"!
 
  • Tetszik
Reactions: borisz